Gazdaság

A Design Terminal indítja el a régió első Virtuális Mentorprogramját

A megváltozott gazdasági környezetben a megszokottnál is nagyobb segítséget nyújt a startupoknak a Design Terminal.

Hamarosan induló, tavaszi Mentorprogramjában kiemelt hangsúly kerül arra, hogyan élhetik túl a válságot a vállalkozások. Az inkubációs program az online térbe költözik, ez azonban a közösségépítésben sem akadályozza majd a társadalmi kihívásokra innovatív megoldást kínáló startupokat.

Magyarország és a régió első Virtuális Mentorprogramját indítja el hamarosan a Design Terminal. Az innovációs ügynökség hitvallása, hogy fenntartható jövőnk kulcsa, ha a megszokottól eltérő gondolatokra és megoldásokra ösztönzünk másokat. A világ jelenlegi helyzete a DT-t is arra sarkallta, hogy a cégre jellemző, folyamatos innovációs attitűdön és termékfejlesztésen túl is gondolkozzon olyan konstrukciókban, melyek újszerű, a helyzethez igazított megoldást kínálnak.

Érinti ez többek között a zászlóshajónak számító Mentorprogramot is, mely a korábbi években már több mint ötven startupot támogatott. A tavaszi szemeszter rendhagyó módon az online térbe költözik, a szervezők pedig már meg is alkották az ehhez szükséges stratégiát és biztosítják a technikai hátteret ahhoz, hogy a világ különböző pontjain tudják mentorálni a startupokat. Ez utóbbira volt már precedens egy pár héttel korábbi Demo Day kapcsán, ahol szintén a megváltozott körülményekre kellett igazítani a terveket, és a fizikai tér könnyebbsége helyett online formában garantálni a zökkenőmentes lebonyolítást és biztos nézettséget. A résztvevőket kizárólag online platformok kötötték össze, a közönség pedig fennakadás nélkül tudta otthonról követni a történéseket.

Minden eddiginél gazdagabb programmal, tematikájában a változó gazdasági körülményekhez is igazodva indul a tavaszi Mentorprogram. Hangsúlyosan keresik a választ ebben a szemeszterben arra a kérdésre, hogyan érdemes reagálni hirtelen és váratlanul jelentkező, rendkívüli helyzetekre, krízisekre és ellenállóbbá alakítani a vállalkozást. A startupok képet kapnak arról is, hogyan alakítsák át üzleti modelljüket, hogyan motiválják a csapatukat otthonról. Szintén kiemelt jelentőséget kap a virtuális közösségépítés a stratégiában, erre is újító megoldásokat hoz majd a DT. Természetesen nem hiányozhatnak ezek mellett a korábbi elemek sem a háromhónapos, intenzív vállalkozásfejlesztési programból.

A Design Terminal legfőbb célja most is az, hogy megadja a szükséges lendületet a startupoknak, inspirálja a környezet és fenntarthatóság, egészség és  jólét,  képzés és foglalkoztatás, valamint a mobilitás témakörében indított vállalkozásokat. Emellett mentőövet nyújtson ahhoz, hogy lehetőségként tekinthessenek a kialakult helyzetre, így továbbra is innovatív megoldást tudjanak kínálni a felmerülő társadalmi kihívásokra.

Friss