Cégünk energiafelhasználását kiválóan csökkenthetjük az energiamonitoringgal. A fenntarthatóság miatt is érdemes belevágni, azonban az utóbbi évek megmutatták a cégek számára, hogy az egyre növekvő energiaárak okán is nyitni kell az ilyen megoldások felé.
Közel felére csökkenthető a céges energiafelhasználás
Bizonyos iparágakban akár radikális, közel 50 százalékos is lehet a fogyasztáscsökkenés. Ehhez azonban szükség van a tapasztalt piaci szereplőkre, akik segítségével kihasználhatóak a piaci és technológiai lehetőségek.
Azonban ne csak az energiafelhasználás csökkentésére gondoljunk, hanem a gyártási és üzemeltetési költségek megtakarítására, valamint a csökkenő CO2 kibocsátásra is, melyek mindegyike segít célunk elérésében.
Kezdjük egy audittal
Minden alapja egy megfelelő minőségű audit elvégzése. Nagyszerű választás ehhez az EnergyHub energiamonitoring megoldásai közül az audit. Így maximálisan feltérképezhető a cég aktuális állapota, a gyenge pontjai, a fejlesztendő területei, ahol beruházásokat lehet eszközölni a cél elérése érdekében.
Az energiamonitoring rendszer kiépítése
Az audit során feltérképezésre kerülnek a gyenge pontok, melyek orvoslásával jelentős javulás érhető el. A beruházásoknak erre kell irányulniuk, mivel így gyorsabb megtérülést érhetünk el. Azonban ahhoz, hogy ez valóban így legyen, és hosszú távon is megérje, szükségünk lesz egy energiamonitoring rendszer kialakítására és fenntartására. Így biztosítható folyamatos kontroll mellett a maximális megtakarítás.
Az EnergyHubtól például a nagy tapasztalatuknak köszönhetően teljes körű megoldásokat kapunk. Ebben benne van az audit mellett a megoldási és cselekvési terv is. De a jogszabályoknak való 100%-os megfelelésben, sőt még a beruházások anyagi forrásának előteremtésében is nagy segítségünkre lehetnek.
Amint megtörtént a beruházás, egy olyan kész monitoring rendszert kapunk, mely a lehető leghatékonyabb működést biztosítja, többek között a mesterséges intelligencia adta lehetőségeket is felhasználva. Így a lehető leggyorsabban tudunk majd reagálni egy esetleges meghibásodás esetén, sőt akár előre is jelezhetjük bizonyos típusaikat.
Természetesen a TAO és az EKR igénybevételéhez támasztott követelményeket is figyelembe véve kerülnek kialakításra a rendszer mérései. Viszont nem feledkezhetünk meg a rugalmasságról és a bővítésről sem!
Hogy mindez igazán ügyfélbarát legyen, az EnergyHubtól például kapunk egy olyan online is elérhető felületet, amelyen a fő- és almérők adatait is láthatjuk.
Mint látható, egy igen fontos területről van szó, mely jelentős előnyöket tartogathat azok számára, akik belevágnak. Az akár drasztikus energiafelhasználás-csökkenés és az ezáltali pénzügyi stabilitás növekedés számos céget sarkallhat arra, hogy megfelelő szakmai támogatás mellett létrehozza saját energiamonitoring rendszerét.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!