Miként tudja elősegíteni az etetőrakéta célzott használata azt, hogy halfogásban gazdag élménypecában legyen részünk? Milyen módszereknél jöhet egyáltalán szóba az eszköz használata, és mi minden szükséges a hatékony alkalmazásához?
A cikkben ezeknek a kérdéseknek járunk utána gyakorlati szempontból, remélhetőleg minél többeknek segítve a pecára való felkészülés menetét.
Kezdjük azzal, hogy milyen célt szolgál az etetőrakéta használata
Egy a békéshalas pecát megalapozó és elősegítő, alapvetően az etetéshez használatos kiegészítőről van szó. Ami akkor jelent hozzáadott értéket, amennyiben 60-80 méter feletti távolságot szeretnénk pontosan megetetni.
Vagyis a Damil.hu webáruház kellék etetéshez kategóriáján belül elérhető darabokat jellemzően a bojlis, feeder, illetve egyéb fenekező horgászatoknál a legjobb bevetni, amikor a célhal a ponty, az amur, a tokhal vagy a keszeg és a kárász.
A működési elv roppant egyszerű. A rakétába be kell tölteni az etetéshez használatos magvakat, bojlit, pelletet vagy etetőanyagot. Utána le kell zárni, aztán minél pontosabban az etetés helyére dobni. Ahogy az etetőrakéta vizet ér, a szerkezet kinyílik, a beltartalma pedig a vízbe kerülhet.
Mi minden szükséges a hatékony alkalmazáshoz?
A leghatékonyabb megoldás az, ha a horgászathoz használatos horgászbotok mellett külön erre a célra egy etetőbot is nálunk van. Egy kellően masszív orsóval, illetve erős zsinórral, ami kibírja a megtöltött rakéta súlyát az intenzívebb dobások ideje alatt is.
Etetés előtt a botokat úgymond össze kell húzni. Ez nem jelent mást, minthogy a parton kimérünk egy adott távolságot, amihez egyrészt a horgászbotunk, másrészt az etetőbotunk orsóján is kiakasztjuk a klipszet.
Ezzel gondoskodunk róla, hogy a bejuttatott kaja mindig ugyanabba a távolságba érkezzen. Innentől kezdve már csak arra kell gondosan ügyelni, hogy az irányzékot tekintve pontosak legyünk.
Hogy lesz halfogás és élménypeca az etetőrakéta használatából?
Természetesen borzasztó sok múlik a megfelelő helyválasztáson. El kell találni a halak sejthető tartózkodási helyét, majd olyan területre kell bejuttatni a kaját, ami nem túl iszapos, és a mélysége is rendben van.
Ha ez sikerül, akkor az etetéshez használt magvakat, bojlikat, etetőanyagot vagy pelletet előkészíthetjük. Amikor minden a kezünk ügyében van, akár egy üres rakétával végezhetünk próba dobásokat, egyfajta gyakorlásként.
Ezután nincs más feladat, mint megtölteni a rakétát, és a lehető legpontosabban megdobni vele az etetést. Alapozáskor ezt 5-10 alkalommal célszerű megcsinálni, később pedig a halfogás tempója szerint a legjobb igazítani a ráetetést.
Így tudunk gondoskodni arról, hogy az arrafelé kószáló halak mindig találjanak felcsipegetni valót, és lehetőleg minél előbb a horgunk is a szájukban kössön ki.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!