Connect with us

Tippek

November 10-én összegyűlik a regionális startup világ Budapest szívében!

startup

Lépjünk szintet – váljon láthatóvá hazai innovációs és befektetési ökoszisztéma hazai és regionális szinten is! Ezt a célt tűzték ki a szervezők a november 10-én Budapesten sorra kerülő Central European Ecosystem Summit (CEES) kapcsán, ahol felvonul a hazai szereplők színe-java, és számos elismert külföldi szakértő.

A Néprajzi Múzeum vadonatúj konferenciaközpontjában kerül megrendezésre a CEEcosystem Summit 2023. november 10-én. Ács Zoltán, a Magyar Fintech Szövetség (MAFISZ, illetve angolul HFA) elnöke, és az MHB Fintechlab vezetője, az esemény egyik szervezője elmondta:

„Az esemény célja, hogy a hazai és regionális startupokkal foglalkozó, azok piacra lépését támogató ökoszisztéma tagjai kapcsolódási pontot találhassanak. A startup konferencia összehozza a piaci szereplőket, vállalkozókat és iparági vezetőket, hogy együtt beindítsuk és feltérképezzük Közép-Európa dinamikus innovációs közösségét”.

A startup-ökoszisztéma szereplői közül előadnak a Startup Hungary, a Tőkeportál, a Pozi.io, a Future Founders, a HunBan, a frissen alakult ÓUVC, a Startup Grind és még számos szervezet vezetői. De előad az eseményen számos igen neves külföldi szakértő is: a legnagyobb brit crowdfunding platformot, a Seedrs-t alapító Jeff Lynn, az egyik legnagyobb befektetési platform, a Tel-Avivi OurCrowd partnere, Bán Dénes, a MOME innovációs központjának litván vezetője, Lasma Ivaska, valamint a régió egyik legnagyobb kockázatitőke-befektetője, a 500VC török regionális vezetője, Tunya Irkad is előad, ahogy több, az USA-ból hazánkba települt befektető, mint Jared Schrieber és a nemrégen an Interactive Venture Partnershez csatlakozó Mary Alcantra is jelen lesz, ahogy az egyetemi startup programokat a Corvinus oldaláról bemutató Milos Milocsevics is, és a hazai nagyvállalati szektort is képviseli az MVM inkubátorának vezetője, Márton István, hogy csak néhányat ragadjunk ki az 50+ fős előadói gárdából.

A késő estébe nyúló eseményt egy zenés-táncos vacsora zárja a múzeumban. Másnap, szombaton délután folytatódhat a kapcsolatépítés az az Unicum túra során, amire a Zwack múzeumban kerül sor, ahol a Füves bár a spontán pitchelésre is helyet ad a Vallalkozas-okosan.hu workshopját követően.

A szervező csapat, Tőkeportál.com, az InnoMaker Partners, a Tech In The City, a Startup Grind Budapest, az Óbuda Uni Venture Capital, az MBH Fintechlab és a Magyar Fintech Szövetség számára kiemelten fontos a best practicek terjedése, az egymás hibából való tanulás, a tudásmegosztás, azaz az ökoszisztéma szervezése.

A részletes program és az igen kedvező árú jegyek az esemény weboldalán találhatóak.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tippek

A budapesti Startup Világbajnoksággal indul az őszi szezon

Az startup szezon kezdeteként Budapest ad otthont a Startup Világbajnokság magyar fordulójának, ahol kiderül, melyik hazai vagy határon túli magyar startup jut ki a San Franciscó-i világdöntőre. A győztes a világ legjobb startupjaival versenyezhet, és esélyt kap az 1 millió dolláros befektetés elnyerésére.

Szeptember 9-én a Pozi.io, az ECC Hungary, a Hungarian Innovation Hub és a Nemzeti Innovációs Hivatal közös szervezésében megrendezik a Startup Világbajnokság Budapesti Fordulóját. Ez a verseny nemcsak a hazai startupok számára jelent kiugrási lehetőséget, hanem egyenesen a világpiac kapuját nyitja meg előttük. A budapesti forduló győztese ugyanis egyenes ágon jut ki a San Franciscó-i világdöntőre, ahol a tét egy 1 millió dolláros befektetés és a nemzetközi reflektorfény.

A Startup Világbajnokságot a San Francisco-i Pegasus Tech Ventures alapította, és mára 80 országot összekötő, rangos nemzetközi eseménnyé nőtte ki magát. A világ minden tájáról érkező győztesek a kaliforniai döntőn mérik össze erejüket, ahol a legígéretesebb technológiai újítások és üzleti ötletek kerülnek a befektetők és a globális piacvezetők elé.

Határokon átívelő tehetségkutatás
Az idei budapesti forduló különlegessége, hogy határon túli magyar közösségekből – például Erdélyből, a Felvidékről és a Vajdaságból – is várják a jelentkezőket. Ezáltal a Kárpát-medence legkreatívabb és leginnovatívabb vállalkozói együtt mutathatják meg, mire képesek a világ színpadán.

„A Startup Világbajnokság több, mint egy verseny – ez egy ugródeszka a világpiacra. Olyan kapcsolatok születnek itt, amelyek hosszú távon meghatározhatják egy vállalkozás jövőjét. A célunk, hogy a magyar és határon túli tehetségek együtt képviseljék a régió kreatív erejét”

– hangsúlyozzák a szervezők.

A magyar startupok eddig is bizonyították rátermettségüket. A legutóbbi budapesti forduló győztese, a Doki app, San Franciscóban komoly befektetői érdeklődést váltott ki. Ez bizonyítja, hogy a magyar innováció versenyképes a világ élvonalában is.

Hogyan lehet jelentkezni?
A budapesti fordulóra minden olyan startup jelentkezhet, amely innovatív termékkel, szolgáltatással vagy technológiai megoldással rendelkezik, és szeretné megmérettetni magát a világ legjobbjai között.
Jelentkezési határidő: 2025. szeptember 2.
Jelentkezés és további információ: https://pozi.io/competitions/swchungary2025

A Startup Világbajnokság Budapesti Fordulója nem csak egy verseny, egy találkozóhely, ahol a fiatal vállalkozók, befektetők, iparági szakértők és mentorok egyaránt jelen vannak. Az esemény célja a tudásmegosztás, a partnerségek kialakítása és a hazai innováció erősítése.

A verseny időpontja: 2025. szeptember 9.
Helyszín: Budapest Hungarian Innovation Hub.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Tippek

Augusztus végéig köthetnek szerződést a cégek a kiberbiztonsági auditról

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kezdeményezésére, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságával (SZTFH) együttműködve jelentős módosítás lépett hatályba a kiberbiztonsági auditok végrehajtásának határidejéről.

A rugalmasabb feltételek alapján azoknak a vállalkozásoknak, amelyek már tavaly is működtek 2025. augusztus 31-ig kell szerződést kötniük egy auditorral. Az SZTFH szeptember 15-től ellenőrzi a szerződések meglétét. Az idén alakult cégek két évük van az audit befejezésére.

Minden olyan, kiberbiztonsági auditköteles szervezetnek, amely 2025. január 1-je előtt kezdte meg működését, legkésőbb 2026. június 30-ig meg kell valósítania az első kiberbiztonsági auditját. Ennek érdekében azonban legkésőbb 2025. augusztus 31-ig szerződést kell kötniük egy, az SZTFH által nyilvántartott auditorral az informatikai rendszereikre vonatkozó audit elvégzésére.

A Nagy Elek elnök vezetésével megújuló kamarai vezetés a vállalkozások érdekeinek képviseletében kiemelten fontosnak tartja, hogy a hazai cégek számára a jogszabályi megfelelés ne okozzon aránytalan adminisztratív és működési terhet. Az új szabályozás lehetőséget teremt arra, hogy a piaci szereplők kellő időben és tervezhető módon készülhessenek fel a kibervédelmi követelmények teljesítésére.

A Hatóság tájékoztatása szerint 2025. szeptember 15-től megkezdődik annak ellenőrzése, hogy a kötelezett szervezetek rendelkeznek-e érvényes szerződéssel a kiberbiztonsági auditra vonatkozóan. Az SZTFH által nyilvántartott auditorok listája a Hatóság hivatalos honlapján, a Nyilvántartások / Kiberbiztonság / Auditorok menüpont alatt érhető el.

Azok a szervezetek, amelyek 2025. január 1. után jöttek létre, a nyilvántartásba vételüket követő két éven belül kötelesek elvégeztetni az első kiberbiztonsági auditot.

Az MKIK továbbra is elkötelezett abban, hogy aktívan közreműködjön az üzleti környezet biztonságosabbá tételében és a megújult vezetése a jövőben is aktív és határozott partner kíván lenni a döntéshozatali folyamatokban, szem előtt tartva a gazdasági szereplők valós igényeit. Az első lényegi eredmények közé tartozik, hogy az idén februárban, kamarai kezdeményezésre elindított Demján Sándor Program széles körű támogatást nyújt a vállalkozásoknak – a technológiai fejlesztésektől a tőkejuttatáson át a digitális kihívások kezeléséig. A Kamara munkájának köszönhetően a hazai kkv-k adminisztrációs terheinek csökkentése érdekében a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási ESG beszámolási kötelezettség 2027-re tolódik, a kisvállalati adó (kiva) értékhatárának növelésére került sor, illetve a kötelező könyvvizsgálói előíráshoz kapcsolódó árbevétel-határ is emelésre került. Ide tartozik még, a sokakat érintő és legnagyobb hatású intézkedés, aminek keretében megtörtént a legkisebb (egyéni)vállalkozók számára az általános forgalmi adó alanyi adómentes értékhatárának 18 millió forintra emelése.

Az MKIK egy olyan gazdasági környezet kialakításán dolgozik, amelyben a vállalkozások tanulnak, fejlődnek, beruháznak, innoválnak és egyre magasabb hozzáadott értéket teremtenek, így a kamarai átalakulásból az egész ország profitál.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Tippek

Takarítás kánikulában? 5 tipp, hogy a nyári rendetlenség ne legyen stresszforrás

Mert a házimunka nem megy szabadságra, de te igenis megérdemled.

A nyár a napsütés, a késői vacsorák és a nappalin végigmasírozó homokos lábnyomok évszaka. Míg az évszak maga a lelassulásról szól, a nyári rendetlenség ettől függetlenül beköszönt. Különösen, ha gyerekek, háziállat vagy egy morzsát repítő ventilátor is része a képletnek.

A már Magyarországon is elérhető, legújabb okosotthon-technológiai márka, a MOVA 5 egyszerű tippet állított össze, hogy kevesebb erőfeszítéssel, több nyugalommal tartsd rendben az otthonod nyáron is.

  1. Alakíts ki egy „parkolózónát” a bejáratnál

Papucsok, focilabdák, vizes törölközők – ha van egy kijelölt helyük az ajtó mellett, kevesebb eséllyel vándorolnak be a lakás minden szegletébe. Egy kis pad, néhány akasztó és egy mosható lábtörlő csodákat tehetnek..

  1. Automatizálj, ahol csak lehet, és pihenj, ahol rád fér

Okos ütemezéssel és hangvezérléssel akkor is indulhat a takarítás, ha nem vagy otthon – vagy még fel sem ébredtél teljesen. Hagyd, hogy a technológia dolgozzon, amíg te nyújtózol a kanapén. Ez a nyár rólad szól, megérdemled.

  1. Csempéssz friss illatokat a térbe

A nyitott ablak kellemes szellőt hoz – de gyakran pollent is. Egy gyors tipp: használj citromos vagy eukaliptuszos tisztítószert, ami frissít és kicsit elnyomja a meleg hatását is. Természetes légfrissítők vagy illóolajok szintén sokat segíthetnek.

  1. A forgalmas zónákat gyakrabban, de lazábban takarítsd

A konyha és a nappali extra terhelést kap nyáron. Napi, könnyedebb rendrakással – főleg olyan eszközzel, ami port és kiömlött dolgokat is kezel – könnyen megelőzheted a káoszt. Egy olyan készülék, ami felismeri a szobákat és azok sajátosságait, sok stresszt levehet a válladról.

  1. Használj okosabb tisztítóeszközöket

Bízd a munkát a technikára! Egy új generációs robotporszívó, mint a MOVA E30 Ultra, söpör, feltöröl, ki is üríti magát, miközben te épp a napsütéstt élvezed. Extra pont, ha felismeri a szőnyeget, és felemeli a felmosót, vagy nem ütközik bele a növényeidbe. Ez az igazi, kevés energiát igénylő megoldás a legnagyobb nyári rendetlenségekre.

Egy kis tudatosság, néhány okoseszköz és máris sokkal könnyebb rendben tartani a nyári otthont. Mert minél kevesebb idő megy el a takarításra, annál több marad arra, amitől tényleg nyárnak érezheted ezt az időszakot.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement

Friss