A hőszigetelések szükségességéről rendszerint a fűtésszámlák csökkentése kapcsán hallani, azonban nemcsak a hideg ellen hatásos, hanem forróságban is kellemes komfortot biztosít, így a klimatizálás költsége is megtakarítható.
A komfort biztosítása az otthonokkal kapcsolatban alapvető elvárás, se fázni nem szeretünk, se izzadni, ezért is fűtjük, illetve hűtjük lakásainkat, amikor szükséges. Az időjárás viszontagságai ellen pusztán a falak és a tető nem nyújtanak védelmet, azokat hőszigetelni kell. A megfelelő anyag kiválasztása körültekintést igényel, számos tényezőtől függ, de alapvetően kellemes hőmérsékletet, alacsonyabb energiaszámlákat és mérsékelt károsanyag-kibocsátást várunk tőle.
A hagyományos hőszigetelő anyagoknál létezik korszerűbb, jobb tulajdonságokkal rendelkező megoldás, a nanotechnológiás hőszigetelés. Tudjon meg többet a GWR Nano Insulationről cikkünkből!
Komfort az otthonokban
A legkorszerűbb fűtési rendszerek sem képesek optimálisan üzemelni, amennyiben az épület nem kellően hőszigetelt, hiszen a meleg kiszökik. De ugyanez a helyzet nyáron is, amikor a berendezések révén lehűtenénk a lakóterek levegőjét, viszont a nap hőszigetelés hiányában felmelegíti a falakat. Az energiapazarlás többletköltséget jelent, amit a drasztikusan emelkedő energiaárak mellett egyre kevésbé tudnak a háztartások megfizetni.
Az utóbbi években ezért egyre többen döntenek családi házuk, lakásuk hőszigetelése mellett, viszont a megfelelő anyagot megtalálni nem is olyan egyszerű. A hőszigetelések nemcsak a komfortunkat szolgálják, hanem az egészségünkre is hatással vannak, így amikor választunk, ezt is szem előtt kell tartani.
Milyen szigetelést válasszak?
Az ideális anyag kiválasztása több tényező kérdése, utólagos hőszigetelés esetén tudni kell azt is, milyen mértékben szeretnénk csökkenteni a fűtési költségeket. Az új építésekre vonatkozóan energetikai előírások vannak, amelyek a közel nulla energiaigénynek való megfelelést határozzák meg.
Választásnál döntő fontosságú a falazat anyaga, a felhasználás helye, hogy milyen felületet szeretnénk szigetelni, valamint az, hogy mi a korszerűsítés elsődleges célja. És lehetnek speciális igények vele szemben, mint a vízzel szembeni ellenállóképesség, a tűzállóság, a terhelhetőség, a páraáteresztő képesség.
Az egyes anyagok hőszigetelő képessége eltérő, így a szükséges vastagságot is ezek alapján kell meghatározni.
Korszerű megoldás a falakra és a tetőre
Az innovatív nanotechnológiás hőszigetelés valamennyi klasszikus szigetelőanyagnál alacsonyabb hővezetési tényezővel rendelkezik, vékony rétegben, festékszerűen vihető fel a falakra. Tökéletesen alkalmas nemcsak a falak külső, hanem belső oldalának, valamint a tetőknek a szigetelésére is.
Tökéletes védelmet jelent a téli hideg és a nyári kánikula ellen, jobb és egészséges életkörülményeket teremt, hatékonyan csökkenti a fűtés és a klimatizálás számláit, ráadásul gyorsan és egyszerűen kivitelezhető.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!