Egyszer volt, hol nem volt – Gyerekek mesélték el a Telekom Erdei házikójának történetét
Lezárult a Magyar Telekom meseíró pályázata, amelyre három korcsoportban nevezhettek a gyerekek. A győztes pályaművek e-könyv formában májustól lesznek elérhetők a tvgo.hu oldalon, valamint valamennyi okoseszközön.
A mesék évszázadok óta összekapcsolják a generációkat. Legyenek azok valós vagy kitalált történetek, szerepeljenek bennük természetfeletti lények, vagy mindennapjaink ismerős alakjai, folytonos kapcsolódási pontot jelentenek a családok számára. A mesék által a fiatalabbak tanulhatnak, fejlődhetnek és alternatív módon ismerkedhetnek meg a nagyvilág történéseivel.
A Magyar Telekom – erősítve és modern köntösbe öltöztetve ezt a tradíciót – Erdei házikó néven hirdetett meseíró pályázatot. A résztvevő, 6-12 éves gyerekeknek kimondottan erre a célra rajzolt erdei házikó grafikákkal és állatfigurák segítségével kellett mesét írniuk.
A felhívásra 340 alkotás érkezett, amelyek közül korcsoportonként 7-7 pályaművet választott ki a zsűri: Vásárhelyi Kriszta gyermekpszichológus, Gryllus Dániel zeneszerző és Jenkovszky Iván grafikusművész.
A győztes pályamunkák májusban jelennek meg egy e-könyvben, amit a www.tvgo.hu oldalon lehet majd elérni, valamennyi okoseszközön.
A nyertes történetek szerzői a következők:
6-7 éves korcsoport:
Sajtos Petra
Czifra Benedek
Beke Tamás
Szász Izabella
Mészáros Sára
Liszi Katica
Scheiber Csenge
8-9 éves korcsoport:
Ágoston Dóra Éva
Dombi Regina
Szász Dominik
Farkas Szebasztián
Kóté Jázmin
Putnik Zsófia
Jenei Dalma Jázmin
10-12 éves korcsoport:
Bereczki Dóra
Atesán Axel Arnold
Fritsi Bertalan
Tóth Antónia
Jónás Milán
Nagy Liliána Zita
Ohnsorge Liza
A díjátadó ünnepséget március 29-én a Magyar Telekom Székházában tartották, ahonnan a 19 résztvevő díjazott oklevéllel és Telekomos ajándékcsomaggal, a kategóriák első helyezettjei pedig ezen felül egy MyKi okosórával térhettek haza.
A Telekom, Magyaroroszág egyik vezető telekommunikációs cégeként komolyan veszi a digitális felelősséget. Mostani programja a szórakozás és a tanulás egybegyúrásával egyszerre okította a legfiatalabbakat és családjukat az online tér okos használatára, illetve terelte az online téren kívüli szórakozás irányába. Hogy mindig kapcsolatban maradhasson a család, akkor is, amikor a közös mesélés véget ér!