A technológiai áttörés lényege, hogy új szintre emeli a rendszerben bonyolított adminisztráció biztonságát.
Az alapvetően társasházi ingatlanok kezelésére készült és használt szoftver, az eHÁZ, ugyanis mostantól egy olyan automatizált hitelesítési eljárást alkalmaz, amelynek decentralizált szerkezete kizárja a hamisítást, az utólagos módosítást vagy a rosszindulatú támadások okozta károkat.
„Az eHÁZ így az első olyan felhő-alapú társasházi ingatlankezelő rendszer, mely Stellar-hálózaton alapuló okos szerződéseken (smart-contract-alapokon) nyugvó blokklánc-hitelesítést vesz igénybe.”
– nyilatkozta Dén Mátyás András, az eHÁZ projektvezetője.
Ennek a technológiának eredményeként az eltárolt logokat, tehát az egyes ingatlan-nyilvántartásban történő változásokat, könyvelési és adminisztrációs feladatokat időbélyeggel látja el a rendszer, mely főleg a megmásíthatatlanság és egyszerű visszakereshetőség szempontjából fontos. Ugyanakkor az adattárolás továbbra is centralizált módon, saját infrastruktúrán, Magyarországon belül történik. Különös tekintettel igaz ez a GDPR-szempontból személyes adatoknak minősülő információkra.
„Az Unióban Olaszországban ismerték fel és ismerik el az elsők között a blokklánc-alapú időbélyeg-hitelesítés előnyeit (https://www.natlawreview.com/article/italy-s-legal-recognition-blockchain-based-timestamping), évről évre több blokklánc-alapú, decentralizált hitelesítési eljárás lesz elfogadva más országokban is, úgy az egyes logok, mint később a dokumentumok elektronikus hitelesítésére is”
– fogalmazott Dén Mátyás András.