Ipar

Az ABB és a Környezettudatos Építési Egyesületek Világtanácsa egész Európában együttműködik a fenntartható, energiahatékony épületek létesítésének ösztönzése érdekében

Az ABB Smart Buildings divíziója bejelentette, hogy új együttműködésre lépett a Környezettudatos Építési Egyesületek Világtanácsának (World Green Building Council/WorldGBC) Európai Regionális Hálózatával (ERN), amelynek célja a fenntartható, energiahatékony építési megoldások előmozdítása egész Európában.

Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek terén történő előrelépést. Az ABB az elektromos és automatizálási technológiák terén meglévő szakértelmét felhasználva az iparág vezetőivel való együttműködésre is törekszik annak érdekében, hogy támogassa az innovatív ügyfélmegoldásokat. Ez a partnerség hozzáférést biztosít az ABB számára a szakértők és tagszervezetek kiterjedt hálózatához, ami elősegíti az értékes szakmai ismeretek és visszajelzések összegyűjtését. Együtt hozzá tudnak járulni a kulcsfontosságú fenntarthatósági keretrendszerek – például az Épületek Energetikai Teljesítményéről szóló irányelv (EPBD) – teljesítéséhez, miközben támogatják az építési politika kialakításának egységes, európai megközelítését.

A Környezettudatos Építési Egyesületek Világtanácsának (WorldGBC) célja, hogy felgyorsítsa a fenntarthatóság elérését az épített környezetben, illetve világszerte együttműködjön kormányokkal, vállalkozásokkal és szervezetekkel rendszerszintű változások kezdeményezésében. A WorldGBC a több mint 20 Green Building Councilt és közel 5000 tagot számláló Európai Régiós Hálózatán keresztül katalizátora a pozitív változásoknak, amelyek célja az épületek környezeti lábnyomának csökkentése a teljes életciklusuk során. A hálózat által irányított közelmúltbeli kezdeményezések közé tartozik a #BuildingLife projekt, amelynek célja egy uniós ütemterv kidolgozása. A terv az épületek teljes élettartamára vonatkozó szén-dioxid-kibocsátás (WLC) kezelésére vonatkozó ajánlásokat fogalmaz meg Európa-szerte, továbbá felvázol 12 nemzeti szintű dekarbonizációs ütemtervet, amelyek célja a nemzeti szintű igények kezelése.

„Mivel az épületek a végső energiafogyasztás mintegy 30%-áért és a globális ÜHG-kibocsátás 26%-áért felelősek, a pozitív hatás elérésének lehetősége óriási”

– mondta Mike Mustapha, az ABB Energetika üzletágához tartozó Smart Buildings divíziójának vezetője.

„A World Green Building Council európai hálózatával való együttműködésünk támogatja az ABB azon törekvéseit, hogy megossza szakértelmét, és partneri kapcsolatot alakítson ki olyan szervezetekkel, amelyek hasonló értékeket és törekvéseket vallanak a fenntartható, alacsony szén-dioxid-kibocsátású jövő elérése felé. Együtt képesek vagyunk arra, hogy Európa-szerte előmozdítsuk az intelligensebb, energiahatékonyabb épületek építését, ami elősegíti a reziliens, befogadó közösségek kialakulását.”

Laura Pallares, a WorldGBC Európai Regionális Hálózatának (ERN) vezetője elmondta: „Nagy örömünkre szolgál, hogy az ABB regionális tagként csatlakozott hozzánk. A nettó zéró kibocsátás felé vezető kezdeményezések sikere a partnerségeken és a hasonlóan gondolkodó szervezetekkel való együttműködésen alapul. Az épített környezet villamosítására vonatkozó közös jövőképünk és a fenntarthatóság iránti elkötelezettségünk a fejlesztési és előrelépési lehetőségek végtelen sorát nyitja meg előttünk.”

Az ABB-nek az együttműködésben való részvétele, ami összhangban áll a vállalatcsoport fenntarthatósági céljaival, azt is tükrözi, hogy az ABB elkötelezett az olyan trendek mellett, mint az elektrifikált, urbanizált környezetre való átállás. Az ABB innovatív automatizálási és energiagazdálkodási technológiáit az energiafelhasználás optimalizálására, a megújuló források integrálására és az épületek okosautomatizálásának fokozására tervezték, lehetővé téve az ügyfelek számára, hogy hatékonyan kezeljék ezen felmerülő kihívásokat, miközben kényelmesebb, személyre szabottabb élet- és munkakörnyezetet élvezhetnek.

Ez az együttműködés újabb lépést jelent az ABB azon fenntarthatósági törekvésében, hogy olyan termékeket és megoldásokat kínáljon, amelyek támogatják ügyfeleink fenntarthatósági igényeit, és egyben tükrözik az ABB elkötelezettségét a fenntartható épített környezet kialakításának előmozdítása iránt egész Európában.

A WorldGBC rövid bemutatása:

A Környezettudatos Építési Egyesületek Világtanácsa (WorldGBC) a legnagyobb és legbefolyásosabb helyi, regionális és globális akcióhálózat, amely vezeti a fenntartható átalakulási folyamatot a szén-dioxid-mentes és az éghajlatváltozás hatásaival szemben reziliens, rugalmas épített környezet kialakítása felé, mindenhol, mindenki számára.

A világszerte több mint 75 környezettudatos építési egyesülettel és iparági partnerekkel együtt rendszerszintű változásokat ösztönzünk a következő célok elérése érdekében:

  • A meglévő és új épületek teljes élettartamára vetített szén-dioxid-kibocsátás kezelése.
  • Az éghajlatváltozás hatásaival szemben ellenálló, egészséges, méltányos és befogadó lakókörnyezetek kialakítása.
  • Regeneratív, pozitív energiamérlegű, erőforrás-hatékony és hulladékmentes épített környezet biztosítása.

Vállalatokkal, szervezetekkel és kormányokkal dolgozunk együtt a Párizsi Megállapodás és az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak megvalósítása érdekében.

Bővebb információk: www.worldgbc.org


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Friss