Connect with us
Hirdetés

Ipar

Jövőbeli munkáltatóikkal találkozhattak a hallgatók a Széchenyi István Egyetem Állásbörzéjén

A győri Széchenyi István Egyetem félévente rendezi meg Állásbörzéjét a hallgatók, a diplomások, a pályakezdők és a szakképzett fiatalok számára, kapcsolatépítési lehetőséget kínálva a munkaerőpiaci szereplőkkel.

Az idei első, áprilisi eseményen közel félszáz kiállító csaknem 300 állásajánlattal és gyakornoki lehetőséggel várta az érdeklődőket, akik az intézmény duális képzéséről is részletes tájékoztatást kaptak.

A Széchenyi István Egyetemen a térség jelentős gazdasági társaságai és foglalkoztatói, az egyetem ipari partnerei április 8-án ismét saját standokon mutatkoztak be az érdeklődőknek. Az intézmény Állásbörzéjén a kiállítók a személyes kapcsolatfelvétel lehetősége mellett több száz nyitott pozíciót, vagyis gyakorlati helyet és állást kínáltak a fiataloknak.

„Félévente megtartott rendezvényünk nagyon népszerű a hallgatók körében, hiszen személyesen találkozhatnak a munkaadókkal. Mostani programunkon 45 kiállító – köztük több, nemzetközi szinten is neves vállalat – vett részt, amelyek összességében közel háromszáz különböző munkalehetőséget ajánlottak

– fogalmazott Zentai Effi, az egyetem karrier-szakreferense. Hozzátette, a rendezvény a térség gazdasági szereplői számára is fontos, hiszen hozzájárul jól képzett és rátermett munkaerő-utánpótlásuk biztosításához.

A nap folyamán az érdeklődők az intézmény duális képzéseiről is tájékoztatást hallhattak, sőt ezzel kapcsolatos kerekasztal-beszélgetésen is részt vehettek, amelyen az Audi Hungaria, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt., a MÁV Pályaműködtetési Zrt. és a Schaeffler Savaria Kft. képviselői osztották meg gondolataikat. Oláh Gréta duális referens kiemelte: ennek a képzésnek a lényege, hogy a hallgatók felsőfokú tanulmányaikkal párhuzamosan egy vállalati partner gyakorlati képzésében is részesülnek.

„Ez jelentős versenyelőnyt jelent számukra a munkaerőpiacon, hiszen sok esetben már egyetemi éveik alatt megtalálják későbbi munkahelyüket, illetve valós gyakorlati tapasztalatot szereznek szakmájukban. A konstrukció az együttműködő cégek számára is kedvező, hiszen hozzájárul a friss, innovatív szakmai szemléletmódhoz, illetve jövőbeli munkatársaik kiválasztásához is

– jegyezte meg. Kiemelte: változás, hogy idén először nem az intézmény leendő, hanem a már egyetemi tanulmányaikat folytató hallgatói pályázhatnak. Az érdeklődők április 9-től az összes partnert és a jelentkezés minden részletét megtalálják a dualis.sze.hu weboldalon, a jelentkezési határidő pedig április 20.

Bicsák Barnabás Vasszécsenyből érkezett a győri egyetemre, ahol másodéves duális hallgatóként járműmérnöknek tanul, gyakorlatát pedig a szombathelyi Schaeffler Savaria Kft.-nél végzi.

„A Széchenyi-egyetem által kínált duális képzési formának számos előnye van, amit magam is megtapasztalhattam. Az intézményben megszerzett tudást egy cégnél is alkalmazhatom, ráadásul már egyetemi éveim alatt olyan munkatapasztalatot szerezhetek, ami felbecsülhetetlen értékű a diplomaszerzést követően. Nem elhanyagolandó az ösztöndíj sem, ami jelentősen segíti tanulmányaimat”

– fogalmazott a fiatal. Hozzátette, az egyetemen és annak vállalati partnerénél is nagyszerűen érzi magát, hiszen már most kollégaként kezelik, egy kitűnő csapat tagja lehet, ráadásul egy világcég munkájából veheti ki a részét.

A győri Polgárfi Erika, az intézmény ellátásilánc-menedzsment mesterképzésének hallgatója az egyetem mellett két és fél évig gyakornokoskodott az Audi Hungariánál.

„Hatalmas élmény és karrierutam meghatározó lépcsője volt az ott töltött időszak. Támogató, segítőkész csapat vett körül, így rengeteget tanulhattam”

– hangsúlyozta. Mint mondta, nagyon hasznos rendezvénynek tartja az egyetem Állásbörzéjét, amelyre már korábban is ellátogatott.

„Ezúttal azért jöttem el, mert szeretnék minél szélesebb képet kapni arról, hogy milyen lehetőségeim lesznek friss pályakezdőként elsősorban Győrben és a város vonzáskörzetében”

– zárta.

A rendezvényen a hallgatók a cégek kínálatai mellett karriertippeket kaphattak, és az egyetem világ élvonalába tartozó hallgatói csapataival is megismerkedhettek, amelyek ugyancsak kitűnő lehetőségeket kínálnak a gyakorlati tapasztalatok megszerzéséhez.

A börzén részt vevő cégek nyitott pozíciói megtalálhatók az allasborze.sze.hu és a karrier.sze.hu oldalakon is, ahol az érdeklődők az önéletrajzíráshoz, a motivációs levél elkészítéséhez, az álláskereséshez és -interjúhoz is hasznos tanácsokat találnak.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Ipar

Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric és a TeraWulf együttműködése

Az előzetes ütemezésnek megfelelően sikeresen leszállított több mint 290 millió dollár értékű mesterséges intelligencia (MI) infrastruktúra megoldást a TeraWulf Lake Mariner adatközpontjához a Schneider Electric, a világ egyik vezető energiatechnológiai vállalata, valamint a digitális infrastruktúra folyadékhűtési technológiájának fejlesztésében élen járó Motivair by Schneider Electric. A projekt jó példa arra, hogyan képes az integrált áramellátás, hűtés és digitális intelligencia új kapacitást biztosítani az MI-korszak által megkövetelt ütemben.

 A már meglévő telephely és áramellátási infrastruktúra új generációs digitális infrastruktúra központtá alakítása révén a fejlesztést követően a Lake Mariner létesítmény várhatóan akár 750 MW energiaigényt is képes lesz kiszolgálni. A Buffalo közelében, Barkerben (New York állam, Egyesült Államok) található központ a Motivair iparágvezető folyadékhűtési megoldásait és a Schneider Electric integrált áramellátási infrastruktúráját használja a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC), felhőalapú és mesterséges intelligencia (MI) feladatok támogatására.

A műszaki tervezés, a mérnöki szakértelem, a fejlett energiainfrastruktúra, az innovatív hűtési technológiák, valamint a támogató szoftverek és szolgáltatások ötvözésével ez az együttműködés segíti a TeraWulfot az MI-kompatibilis adatközpontok iránti növekvő igény kiszolgálásában, ezzel egyidejűleg pedig az energiafelhasználás és az üzemeltetési teljesítmény optimalizálásában.

Stratégiai elhelyezkedésének köszönhetően a Lake Mariner létesítmény kihasználja az alacsony költségű, megbízható áramellátást és a skálázható infrastruktúrát, működését pedig a fő bérlők, a Core42 és a Fluidstack (amit a Google támogat) hosszú távú bérleti szerződései biztosítják. A telephely New York állam regionális villamosenergia-hálózatából kap ellátást, amelynek energiamixében mintegy 89 százalékot tesz ki a szén-dioxid-kibocsátásmentes, tiszta energia, emellett pedig jelentős többletenergiával rendelkezik az ügyfelek HPC és MI-terheléseinek kiszolgálására.

„A TeraWulf stratégiájának középpontjában a skálázható, energiahatékony infrastruktúra biztosítása áll, amely képes támogatni az egyre növekvő MI- és HPC-terheléseket. Az olyan iparági vezető vállalatokkal megvalósuló szoros együttműködés révén, mint a Schneider Electric és a Motivair, felgyorsítjuk az MI-kompatibilis kapacitás fejlesztését a Lake Mariner létesítményünkben, miközben megerősítjük azokat a stabil működési alapokat, amelyek szükségesek a hosszú távú ügyféligények kiszolgálásához”

– mondta el Sean Farrell, a TeraWulf operatív igazgatója.

Mivel a TeraWulf tizenkét hónapon belül akart kialakítani több, kifejezetten az MI támogatására szolgáló adatközpontot a telephelyen, vezető stratégiai energiatechnológiai partnerként a projekt során szigorú építési és üzemeltetési határidőket kellett betartania a Schneider Electricnek és a Motivairnek. A TeraWulf emellett műszaki tervezési és mérnöki tanácsadást is igényelt a Schneider Electric Galaxy VX szünetmentes tápegységeinek (UPS), Galaxy lítium-ion akkumulátor-rendszereinek, Motivair hűtőfolyadék-elosztó egységeinek (CDU-k), rack-be építhető elosztócsöveknek és hűtött ajtóknak, valamint a NetShelter rackeknek és szekrényeknek a telepítéséhez. Ezen felül a fejlett felügyelet és a digitális intelligencia érdekében integrálták a Schneider Electric díjnyertes szoftvermegoldását, az EcoStruxure IT Data Center Expertet, míg a Motivair „Client Services” szolgáltatását a kockázatok előrejelzésére, a zavarok minimalizálására és a hűtési beruházás hatékonyságának maximalizálására használták.

„Ahogy az MI-infrastruktúra iránti igény gyorsul, a „time to power” a növekedés meghatározó korlátjává vált. Az üzemeltetőknek olyan partnerekre van szükségük, akik képesek összehangolni a fejlett infrastruktúrát, a szolgáltatásokat és az energiatechnológiai szakértelmet a nagyméretű MI-adatközpontok megvalósításának felgyorsítására. A TeraWulf-fal kötött partnerségünk eredményeként egy olyan stratégiai koncepciót valósítunk meg, ami lehetővé teszi egy hagyományos ipari telephelyen is a helyszíni áramellátás, a mesterséges intelligenciával támogatott automatizálás, a fejlett folyadékhűtés és a digitális intelligencia összekapcsolását. Rugalmas, hatékony és skálázható adatközponti megoldásokat szállítunk az MI-korszak által megkövetelt sebességgel és méretben”

– hangsúlyozta Manish Kumar, a Schneider Electric „Secure Power & Data Centers” részlegének ügyvezető alelnöke.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

A jövő épületei már előre látnak

Egy lépéssel közelebb az emberközpontú autonóm épületek megvalósítása.

A Siemens víziója szerint az intelligens épületek következő generációja már nem csupán reagál a környezetére, hanem előre gondolkodva, önálló döntésekkel képes megteremteni a komfortosabb és fenntarthatóbb működés alapjait. Így például egy intelligens irodaház automatikusan készíti elő a tárgyalókat: az időbeosztás, a megbeszéléseken részt vevők száma és személyes preferenciái alapján kiválasztja a megfelelő méretű helyiséget és beállítja a hőmérsékletet vagy a páratartalmat.

Jól mutatja ezt az irányt a legújabb fejlesztés. A megoldás nem csak jelzi, ha valami elromlik, hanem előre észreveszi a közeledő problémákat, meghatározza azok okát, és automatikusan elindítja a szükséges javítási folyamatot.

Az Asset Performance Advanced épületfelügyeleti megoldás lényege, hogy folyamatosan figyeli az épület gépészeti berendezéseit és fűtés-hűtési rendszereit. Ha rendellenességet észlel, automatikusan rangsorolja a feladatokat, és továbbítja azokat a megfelelő szakembereknek, legyen szó az épület saját karbantartóiról vagy a Siemens szervizcsapatáról.

Egy hagyományos megoldás csak akkor jelez, ha már gond van. Ez a AI-segítette rendszer viszont már a korai figyelmeztető jeleket is felismeri, így jobban elkerülhetők a költséges sürgősségi javítások, a váratlan leállások és az elégedetlen bérlők. Az új rendszer tehát összeköti a hibák felismerését, az azonnali döntéshozatalt és a tényleges beavatkozást a mesterséges intelligencia, szakértői tudás és szerviztámogatás segítségével.

A szolgáltatás különösen hasznos lehet olyan helyeken, ahol egy meghibásodás komolyabb következményekkel járhat, így például irodaházakban, ipari létesítményekben, kórházakban.

A megelőző szemléletnek köszönhetően a karbantartási költségek akár 50 százalékkal is csökkenthetők a hagyományos, „elromlik, majd megjavítjuk” megközelítéshez képest.

A szolgáltatás a Siemens Building X digitális épületmenedzsment platformjának részeként érhető el.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Az MKIK üdvözli az uniós források hazahozataláról szóló megállapodást

Az Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a területi gazdasági kamarák üdvözlik az Európai Bizottság és Magyarország között létrejött megállapodást, amely lehetővé teheti az uniós fejlesztési források újbóli elérését hazánk számára. A Kamara készen áll szakmai együttműködéssel segíteni a magyar kormányzatot a vállalkozásfejlesztési programok megvalósításában.

A Kamara álláspontja, hogy a források gyors és hatékony felhasználása kiemelt nemzetgazdasági érdek. Különösen fontos, hogy ezek a támogatások olyan programokban hasznosuljanak, amelyek közvetlenül erősítik a magyar vállalkozások versenyképességét, támogatják a digitalizációt, az innovációt, az energiahatékonysági és technológiai fejlesztéseket, valamint a munkaerő és a vállalkozói készségek fejlődését.

Az MKIK országos vállalkozói hálózatára és szakmai tapasztalatára építve kész ré zt venni a fejlesztési programok előkészítésében, egyeztetésében és megvalósításában.

A Kamara az elmúlt években számos országos jelentőségű hazai és uniós vállalkozásfejlesztési program megvalósításában vett részt. Ezek közül kiemelkedik a 2015 és 2023 között megvalósult Modern Vállalkozások Programja, Magyarország legnagyobb digitális vállalkozásfejlesztési kezdeményezése. A program során az MKIK által vezetett konzorcium több mint 25 ezer vállalkozást ért el, csaknem 16 ezer cégnél személyes digitális átvilágítás és fejlesztési tanácsadás valósult meg. A program jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a hazai kis- és középvállalkozások digitális felkészültsége számottevően javuljon, és Magyarország az Európai Unió digitális fejlettségi mutatóiban jobban fel tudjon zárkózni az európai mezőnyhöz.

A Kamara a továbbiakban is kész szakmai támogatást nyújtani a kormányzatnak és a fejlesztéspolitikai szereplőknek annak érdekében, hogy az uniós források a lehető legnagyobb mértékben a magyar vállalkozások fejlődését és a gazdaság versenyképességének erősítését szolgálják.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement

Friss