Mozgásban

Európai autógyártók az IBM AI és felhőalapú megoldásaival száguldanak át a digitális transzformáció következő szakaszába

A Volkswagen, a Moovster és a Vinturas az IBM-et választotta partneréül, hogy az iparági folyamatokat átható új üzleti megoldásokat hozzanak létre

Az IBM bejelentette, hogy olyan európai vállalatokkal kötött együttműködést, mint a Volkswagen (Németország), a Moovster (Németország) és a Vinturas (Hollandia), hogy a vállalat hibrid felhőalapú és MI-szolgáltatásai révén közösen formálhassák az autóipar jövőjét.

„A járművekkel való kapcsolatunk és a mobilitás élménye várhatóan drasztikusan megváltozik az elkövetkező évtizedben. A mesterséges intelligencia és a hibrid felhő kulcsfontosságú mozgatórugói a fejlődő üzleti modelljeinknek, mint például az utastérben és a járművön kívüli személyre szabott digitális szolgáltatások.” 

– mondta el Dirk Wollschlaeger, az IBM globális autóipari, légiközlekedési és védelmi iparágának vezérigazgatója.

Az IBM 2017 szeptemberében felmérést készített a világ autóipari vezetőinek körében. A megkérdezettek 73 százaléka vélte úgy, hogy mivel a digitális technológiák újradefiniálják kapcsolatunkat járműveinkkel, a jövő szolgáltatásait a fogyasztókkal együtt, őket bevonva kell létrehozni. Az IBM ezen digitális megújulás érdekében felhőalapú és MI-megoldásokat használ, ideértve az IoT-t és a Blockchain megoldásokat is.

Bemutatjuk az IBM partnereit

A Volkswagen Sachsen a németországi Zwickau-ban annak feltételeit teremti meg, hogy a Volkswagen-csoport elérje az évente több mint egymillió elektromos jármű értékesítésére vonatkozó célkitűzését 2025-ig. A VW Sachsen az IBM-mel karöltve dolgozik az SAP S / 4HANA™ bevezetésén, amely kísérleti projektként a Volkswagen Passenger Cars márka világméretű pénzügyi folyamatainak racionalizálására törekszik.

A müncheni székhelyű Moovster egy közlekedési és MI start-up. A cég egy új szolgáltatási platformot (Mobility-as-a-Service) fejlesztett, amely a munkaadók, munkavállalók, állampolgárok és intelligens város rendszerek számára teszi lehetővé a kapcsolódást és azt, hogy használatával a közlekedési viszonyok előnyösen változhassanak a nagyvárosokban. A Moovster rugalmasabbá teszi a mindennapi utazást, segít a felhasználóknak takarékoskodni, jutalmazza a fenntartható és egészséges közlekedési szokásokat. A mai túlzsúfolt, forgalmas városok problémájára válaszolva a start-up arra ösztönözi a felhasználókat, hogy válasszanak alternatív közlekedési módokat, mint például a kerékpár, az elektromos roller, a telekocsi vagy a tömegközlekedés. Az alkalmazás az IBM Cloud-ban fut, és a getmoovster.com oldalon követhető.

A holland autóipari logisztikai cég, a Vinturas, az IBM Blockchain technológiát alkalmazza, hogy segítse az új- vagy használtautó vásárlást. A blockchain technológiára építve a Vinturas megoldása képes leváltani a papíralapú rendszereket, nagyobb átláthatóságot és hatékonyabb folyamatokat biztosítva

ezáltal a gyártási és logisztikai láncban, melyen egy jármű keresztülmegy egészen a vásárlóig. A követhetőbb és átláthatóbb digitalizált folyamatok hozzájárulnak a vásárlói bizalom növekedéséhez, csökkentik az ÁFA fizetési kötelezettséget, a benzinköltséget, valamint segítenek visszaszorítani a behozatali vámmal kapcsolatos csalásokat, amelyek évente több milliárd euró kárt okoznak Európában.

A szlovén Elaphe Propulsion Technologies is az IBM Cloud-ot választotta, hogy az IBM IoT technológiaiját használva tegye még biztonságosabbá a következő generációs önálló vagy csatlakoztatott elektromos és hibrid járműveket. Az IBM Cloud révén az Elaphe képes az útviszonyokról és a jármű teljesítményéről valós idejű adatokat elemezni, így biztosítva értékes információkat azon járművek fejlesztéséhez és üzemeltetéshez, amelyek a vállalat kerékbe épített hajtásrendszerét használják.

Az Audi UK a BBH-t és az IBM iX-et bízta meg, hogy a különböző Audi modellekbe szerelt digitális megoldásokat újragondolják, és új márkaélményt hozzanak létre a vezető és az utasok által használt digitális szolgáltatásokban. Az IBM iX és a BBH egy olyan új megoldáson dolgozik, amely ötvözi a stratégiai gondolkodást, a kreativitást és a technológiát, támogatva az Audit a digitális megújulásban.

 

További információ: https://www.ibm.com/hu-hu/

Mozgásban

Közel félmillió e-töltőpontra is szüksége lehet Franciaországnak néhány éven belül

siemens

A nagyszabású fejlesztéshez 64 francia autópálya-pihenőben most 320 Siemens gyorstöltőt telepítettek.

A becslések szerint 2030-ra Franciaországban legalább 330 ezer, de akár 480 ezer e-töltőállomásra is szükség lehet. Ehhez gyors ütemben, folyamatosan újabb és újabb autópálya-pihenőhelyeket szerelnek fel töltőkkel, ahol már most akár 20 perc alatt 80 százalékra „tankolhatóak” az e-autók.

Franciaországban 2022-ben közel 200 ezer új elektromos járművet regisztráltak, ami 26 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest. Így 2022 végén több mint 1,1 millió elektromos és plug-in hibrid jármű közlekedett Franciaországban, 2030-ra pedig akár 35 százalékra emelkedhet az elektromos autók aránya a francia utakon. Ez a CO2-kibocsátást és a klímacélok elérését tekintve mindenképpen jó hír, az azonban kihívást jelenthet, hogy ilyen mennyiségű elektromos jármű számára biztosítva legyen a megfelelő töltőinfrastruktúra.

Franciaországban ezért a töltőállomások országos hálózatának megerősítése és bővítése kulcsfontosságú a jövő mobilitásának megteremtéséhez. 2023 májusában az ország át is lépte a 100 ezer nyilvános töltőállomás mérföldkövét. Ebben a munkában talált partnerre az ENGIE Vianeo e-mobilitási vállalat a Siemensben, miután a tavalyi év során 64 franciaországi autópálya-pihenőt szereltek fel, összesen 320 darab, nagy teljesítményű, Siemens elektromos jármű (EV) töltővel.

Az országszerte négy autópálya-hálózaton (SANEF, APRR, AREA és VINCI Autoroutes hálózatok) telepített töltők között 251 darab 300 kW teljesítményű, ultragyors SICHARGE D modell és 69 darab 160kW-os, de skálázhatóságának köszönhetően akár ugyanúgy 300 kW-ra fejleszthető SICHARGE D töltő kapott helyet. Egy-egy csomópontnál így akár 24 töltőpont is elérhető, megelőzve ezzel azt, hogy a töltésre várakozók feltorlódjanak.

Ezek a töltőállomások az autópályás közlekedés igényeinek megfelelve, akár 20 perc alatt 80 százalékra képesek feltölteni az EV-ket. Minden töltőállomás képes egyidejűleg két jármű között dinamikusan elosztani a rendelkezésre álló teljesítményt, a könnyű használatot pedig a 24 hüvelyk átmérőjű, felhasználóbarát kezelőképernyők biztosítják.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Mozgásban

A Continental SportContact 7 nyerte az Auto Bild sportscars kiadványának tesztjét

sportcontact

A Continental SportContact 7 gumiabroncs első helyezést ért el az Auto Bild sportscars kiadványa által végzett UHP nyári gumiabroncs-teszten (24/4. szám), melyen „tesztgyőztes” és „példamutató” minősítést kapott.

A nagy teljesítményű autógumi hat nemzetközi gyártó modelljével szemben győzött: 1,2-es összpontszámmal a teszt első helyezettje lett. A szerkesztők a 265/35 R 19-es méretű autógumit egy Mercedes AMG GT első-, míg a 295/30 R 20-as méretű modellt annak a hátsó tengelyén tesztelték, összesen kilenc tesztszakaszban, vizes és száraz utakon egyaránt.

A szaklap szerint a SportContact 7 „meggyőző sport abroncs, szinte tökéletes mutatókkal”. A szerkesztők dicsérték a „precíz kormányreakciót, a dinamikus kezelhetőséget vizes és száraz úton, a kiváló egyensúlyt, a rövid féktávokat és a jó aquaplaning-, azaz vízen felúszást megelőző képességet”.

A SportContact 7 maximális pontot ért el vizes úttartásban, kanyarodásban és fékezésben is. 100 km/óráról 49,2 méteres féktávjával a Continental abroncs pontosan egy méterrel előzte meg a másodikat, valamint 19,1 méterrel az utolsó helyen végzett alacsonyabb minőségű, ázsiai abroncsot. A vizes teszteken elért 1-es köztes pontszámával jóval versenytársai előtt vezeti a mezőnyt.

A száraz teszteken a hannoveri gyártó abroncsa 38,5 méter után állt meg 100 km/órás sebesség mellett. Összességében az abroncs 2+ köztes pontszámot ért el az öt száraz versenyszámban, beleértve egy erős első helyezést is.

A SportContact 7-et kifejezetten nagy teljesítményű, sportos, elektromos vagy hagyományos meghajtású járművekhez tervezték. Számos gyártó hagyta jóvá, 18 és 24 coll közötti méretekben kapható. A fejlesztés során a Continental minden teljesítménykritériumban a tökéletességre összpontosított, annak érdekében, hogy a vezetési élményt a maximális biztonsággal ötvözze.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Mozgásban

Az új Opel Frontera: tágas és élvezetes SUV, akár tisztán elektromos hajtással is

Az Opel új fejezetet nyit a vállalat hosszú és sikeres történetében: a rüsselsheimi márka ma nyilvánosságra hozta az új Opel Frontera első fotóit.

A tágas és élvezetes új “villámos” SUV már piaci bevezetése pillanatától elérhető lesz tisztán akkus-elektromos hajtással is, ugyanakkor a vásárlók 48 V-os hibrideket is választhatnak.

“Karakteres formáival, tágasságával, okos megoldásaival és magas hatásfokú hajtásláncaival az új Opel Frontera mindenki számára vonzó, aki ki szeretne tűnni a tömegből. Tökéletesen illik a városi-, elővárosi életformához, miközben rengeteg élvezetet kínál használóinak.”

– mondta Florian Huettl, az Opel vezérigazgatója.

Az új Frontera első látásra is izgalmas, erőteljes megjelenésével az Opel határozott és letisztult formafilozófiájának legterepesebb megtestesülése. A meredek orral és egyedi arányú első résszel induló karosszéria tágas és funkcionális, minden ízében modern utasteret rejt. Az új Opel “Blitz” sorozatgyártásban az új Fronterán látható először, az orron, a fekete színű és az automatikus távfénykapcsolású Eco LED fényszórókat is magába foglaló Opel Vizor központi formaelemeként. A Vizor alsó harmadába trapéz alakú hűtőnyílást vágtak, ez határozottságot és robosztus megjelenést ad az orrképnek. A jól ismert “Opel szárny” motívum itt különösen modern formában jelenik meg, három, a karosszéria színére fényezett felületekkel elválasztott világítóegységgel. Az oldalnézet feltűnő eleme a C-oszlop, amely vizuálisan kettéosztja az utasteret. A határozott vonalú kerékjárati ívek szinte az úthoz tapasztják az autó modern formáit.

Okostelefon tükrözés és Intelli-Seat: okos konnektivitás és kényelem

A modern környezet az utastérben okos és praktikus megoldásokkal találkozik. Az ajtók és a műszerfal vízszintes díszítőelemei vizuálisan is szélesítik az eleve tágas teret. Az immár Opel jellegzetességnek számító, teljesen digitális Pure Panel műszerfal két, egyenként 10 colos képernyőből épül fel, Multimedia infotainment rendszerrel. Az Opel következetesen a maximális kényelemre, és az utasok felesleges információk nélküli kiszolgálására törekszik, a cél a letisztult információszolgáltatás, mindenféle digitális stressz nélkül. Az új Frontera elegáns vonalú kormánya szintén új elem.

Az újdonság azoknak is a kedvében jár, akik saját okoskészüléküket kívánják használni az autóban. Miután a készüléket az erre szolgáló applikáción keresztül az autó rendszerére csatlakoztattuk, a telefon az infotainment kezelőfelületévé alakul, és a kormánykerék gombjaira is reagál. Az Opel az első üléseknél is kínál különlegességet az új Fronterában: az Intelli-Seat ülésben – egy a farkcsont terhelését csökkentő kialakítás révén – a leghosszabb utak is kényelmesen, fáradtság nélkül teljesíthetők. Az ülések nem csak kidolgozottságukkal és anyaghasználatukkal kínálnak különlegeset, kontrasztos varrásaik szintén látványosak. Újrahasznosított anyagokból készített üléshuzatok is elérhetők.

Az újdonság élvezeti értékét egy sor okos megoldás fokozza. A mobilkészülékek töltése most egyszerűbb, mint valaha a beépített és hűtött vezeték nélküli töltőn, valamint a két, hátsó USB csatlakozón keresztül. A flexibilis rögzítőpántnak köszönhetően a nagyobb méretű eszközök is kényelmesen és biztonságosan rögzíthetők, tárolhatók a középkonzolban. A gumibélésű nyitott tárolórekeszek könnyen elnyelik a mindennapi holmikat, miközben azok nem zörögnek és csúszkálnak bennük. A második sor utasainak készülékeit beépített okostelefon zsebek várják az első ülések támláin.

Tágas, hatékony és okos: a fenntartható és aktív életmód ideális partnere

Az új Frontera csomagtartója alapméretében is tágas, több mint 460 literes. A hátsó üléstámlák ledöntésével a teljes méret akár 1,600 literig bővíthető, a 60:40 arányú támlaosztás alapáras, akárcsak a csomagtartó emelhető padlóeleme. A tető több mint 200 kilogrammal terhelhető, a tetősínek rendelhetők.

Az Opel többi modelljéhez hasonlóan az új Frontera nem csak megjelenésével kápráztat el, menetteljesítményei is különlegesek. A vásárlók a tisztán elektromos mellett magas hatásfokú 48 V-os hibrid hajtásláncokat is választhatnak. Egyedi futóműhangolása révén valamennyi hajtáslánc kiváló vezetési élményt kínál. A fejlesztőmérnökök különös figyelmet fordítottak arra, hogy jellegzetesen Opeles menetjellemzőkkel vértezzék fel az újdonságot, így az új Frontera is természetes módon „autópálya biztos”, azaz a nagysebességű németországi autópályákon is kényelmes, dinamikus és biztonságos.

Látványos formáival, okos és élvezetes megoldásaival, választható elektromos, vagy hibrid hajtásával az új Frontera is ékes bizonyítékul szolgál arra, hogy az Opel komolyan veszi a villamosítást, és célja, hogy villamosított modelljei a lehető legszélesebb vásárlói körhöz eljussanak.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss