Connect with us
Hirdetés

Mozgásban

Hankook: Újra az utakon!

A felélénkülő forgalom komoly kihívások elé állítja az autósokat

A kijárási korlátozások fokozatos feloldásával a következő hetekben egyre többen kelnek majd útra. A vírushelyzet szorításában azonban sokan inkább az autójukat választják a tömegközlekedési eszközök helyett, ami főleg a városokban jelenthet szokatlanul zsúfolt közlekedést. A megnövekedett autóforgalom most még komolyabb vezetési rutint és megfelelő állapotú gépjárművet kíván. Tomin István, a Hankook műszaki vevőszolgálatának vezetője ad tanácsot az „újrakezdéshez”.

Az elmúlt hetek rendjét meghatározó járványügyi szabályok enyhítésével lassan megindul az élet vidéken és a városokban is, újra benépesülnek az utak. A járványhelyzetre tekintettel azonban előreláthatóan változnak a közlekedési trendek, legalábbis a nemzetközi példák ezt mutatják. Míg a korábbi években a tömegközlekedés egyre nagyobb teret nyert a városi mobilitásban, a következő időszakban várhatóan újra megugrik a személygépjármű-forgalom. Az IBM áprilisi kutatásában az amerikai válaszadók több mint 17%-a nyilatkozta azt, hogy inkább saját járművet fognak használni, ha valahova el kell jutniuk. Az autó mellett a kerékpár is alternatíva lehet a busz, metró, villamos kiváltására azoknak, akik nem akarják a közösségi közlekedést választani, de akik nagyobb távolságra vagy többedmagukkal utaznak, valószínűleg inkább kocsiba ülnek majd.

Éppen ezért most különösen fontos lesz, hogy megfelelő műszaki állapotban legyen az autónk, főleg, ha hosszabb „kiállás” után gördül ki újra az útra. Elengedhetetlen továbbá, hogy extra figyelemmel, türelemmel vezessünk a megváltozott körülmények között.

Vigyázz, kész, rajt!

A tél egyébként sem a legaktívabb időszak az autózás szempontjából, de a mozgásunkat korlátozó szabályok miatt ebben az évben sok családnál a kora tavaszi hónapokban is garázsban maradt az autó.

„A jó idő megérkezésével egyébként sem árt megvizsgálni a kocsi műszaki állapotát, hiszen a hideg, csapadékos időjárás melletti útviszonyok jobban megviselik a járműveket. A néhány hetes kényszerleállás miatt pedig most érdemes még nagyobb figyelmet fordítani gépjárművünkre. Míg a sofőrök esetében ugyanis jót tesz egy kis pihenő, az autónak nem feltétlenül. A hosszabb állás az akkumulátor mellett az abroncsokat is megviselheti, így alapos átvizsgálás és felkészülés nélkül semmiképp ne induljunk el!” 

– javasolja Tomin István.

Legyen szó a gumiabroncsok állapotáról vagy a vezetési szokásainkról, mindenképp hallgassunk a szakértőre!

  • Vizsgáljuk át a járművet, hogy látunk-e rajta bármi olyan problémát, ami miatt nem indulhatunk útnak. Még ha nem is most végezzük el az éves szervizt, a KRESZ által előírt feltételeket akkor is teljesíteni kell. Fényszórók, irányjelzők, fék, folyadékszintek és persze a gumiabroncs – legyünk alaposak! Mindenképp érdemes a légnyomást ellenőrizni, hiszen az abroncsok természetes úton is veszítenek némi levegőt. Hosszabb állás után pedig kellemetlen meglepetés érhet minket.
  • A tavasz nem csak azt jelenti, hogy lapozni kell a naptárban. Az időjárás felmelegedésével változnak az útviszonyok is. Végre elmúlt a hideg idő, így itt az ideje nyári abroncsra váltani: 7°C átlaghőmérséklet fölött a nyári abroncs már számottevő előnnyel bír és nagyobb biztonságot nyújt a télivel szemben – így például lassabban kopik, jobb a kanyarstabilitás, és rövidebb a fékút is, ami akár életet is menthet. Aki eddig nem tette meg, most már feltétlenül váltson nyári abroncsra!
  • A tavaszi és nyári esőzésekben az utak jobban csúsznak, a vizes aszfalt pedig még a rutinos autóvezetőktől is nagyobb odafigyelést igényel. Különösen óvatosan vezessünk, amikor hosszabb száraz időszak után ered el az eső. Ilyenkor ugyanis felázik az aszfaltról a rárakódott fékpor, gumipor és a lecsapódott kipufogógázok. Amíg le nem mosódik az útról, nagyon csúszós réteget alkot, de szerencsére jól észrevehető fehér habot képez. Figyeljünk rá, és tudatosítsuk magunkban, hogy amíg el nem tűnik az útról, veszélyforrásként kell kezelnünk. A megfelelő vizes tapadást a gumikeveréken kívül a kellő profilmélység biztosítja, amit az abroncsokba beépített indikátorok segítségével is gyorsan ellenőrizhetünk. Ezek a fő csatornákban helyezkednek el, és 1,6mm magasak, jelezve a KRESZ által előírt minimum profilmélységet. A vízen felúszás (aquaplaning) elkerülése érdekében azonban 3mm profilmélység alatt már javasoljuk a cserét.
  • A következő teendőnk az abroncsok formájának és légnyomásának az ellenőrzése. Ha a kocsi néhány hétig a garázsban pihent, az azt jelenti, hogy a jármű folyamatosan ugyanarra az abroncsfelületre nehezedett. Ez hosszabb idő elteltével helyi deformációt (lapos foltot) okozhat, ami menet közben vibrációként jelentkezik. (Ez elkerülhető az abroncsok „túlfújásával” – lásd az előző cikkben)
  • Az optimális guminyomás szintén nagyon fontos. Mielőtt újra útnak indulunk, állítsuk be a guminyomást az abroncsok HIDEG állapotában. A járműgyártó által előírt értékeket a tanksapka fedél belső oldalán, vagy a vezető ülés melletti „B” oszlopra ragasztott matricán találjuk.
  • Járassuk meg a kocsinkat, hogy átmozgassuk az abroncsokat és a felfüggesztést, mielőtt hosszabb útra indulunk. Így még kiderülhetnek olyan hibák is, amelyekre az átvizsgálás során nem derült fény.
  • Ha mindenképp javításra szorul az autó, sürgősen egyeztessünk a szervizzel, hogy még időben sorra kerüljünk. Előfordulhat, hogy ott is nagyobb roham lesz.

Vigyázzunk egymásra!

A járványhelyzet mindannyiunk türelmét próbára teszi, mégis most kell igazán felelősen eljárnunk – különösen, ha jó ideje nem vettük elő a jogosítványunkat. A felpezsdülő forgalomra tekintettel azonban nem csak azoknak lehet jó tanács az elővigyázatosság, akik hosszabb kihagyás után ülnek újra a volán mögé.

  • Tervezzünk előre, tankoljunk eleget, induljunk időben és gondoljuk át a lehetséges forgalmi helyzeteket, hogy ne kerüljünk stresszes szituációba.
  • Használjunk forgalomtervező navigációt vagy hallgassuk a híreket, hogy elkerüljük a tumultust.
  • Mindenképpen ellenőrizzük, hogy minden elengedhetetlen eszköz megvan és használható is. Ilyenek például az emelőszett, a pótkerék vagy javítókészlet, az elsősegély láda, a vontatókötél és vontatószem, valamint az elakadásjelző háromszög.
  • Ha baj történik, lerobbanunk vagy baleset ér bennünket, maradjunk higgadtak.
  • A kocsiban mindig legyen maszk és fertőtlenítőszer arra az esetre, ha másoktól kell segítséget kérnünk, vagy nekünk kell segítséget nyújtani.

Bár nem mindennapi helyzetben lehet újra útnak indulni, elsődleges kötelességünk, hogy ügyeljünk egymásra, ezért fontos, hogy legyünk biztosak a kocsinkban és a saját vezetési tudásunkban is.

Mozgásban

Arany díjat nyert a Hungaroring az IADA Nemzetközi Építészeti és Design Díjon

Arany díjat nyert a DVM Group és a SAMO Építésziroda tervei alapján megújult Hungaroring a 2026-os International Architecture & Design Awardson (IADA). Az elismerés az építészet és a design terén tanúsított kiemelkedő kreatív teljesítményt és az innováció iránti elkötelezettséget tükrözi.

Az International Architecture & Design Awards (IADA) évente megrendezett globális verseny, amely az építészet, belsőépítészet, formatervezés, a designkommunikáció, tájépítészet, webdesign, mesterséges intelligencia és egyéb kapcsolódó kreatív területek kiválóságát ismeri el. A DVM Group és a SAMO Építésziroda Arany díjat nyert az „Építészet, vegyes funkciójú fejlesztés tervezés professzionális” kategóriában a Hungaroring megújításával.

Az utóbbi években a Hungaroring történek eddigi legnagyobb átalakulásán ment át, mely infrastrukturális szempontból is a világ élvonalába emeli a magyar pályát. A 25.000 m²-es paddock épületet és a 10.000 fős új tribünt magában foglaló komplexum lehetővé teszi, hogy a Hungaroring ne csupán versenyhétvégéken működjön, hanem egész évben, multifunkcionális rendezvényhelyszínként is. Az eltérő funkciók ellenére a fejlesztés minden eleme egységes építészeti, belsőépítészeti és grafikai arculattal rendelkezik. Az új főépület és főlelátó koncepciója a rajt és a cél közötti feszültséget jeleníti meg, összehangolt horizontális tagolással, perspektívával és a sebesség érzetével.

Az Architecture & Design Community (ADC) által szervezett International Architecture & Design Awards (IADA) nyerteseit ötödik alkalommal hirdették ki. Idén az 53 országot képviselő, több mint 500 döntőbe jutott pályamű közül összesen 347 díjazottat választottak ki. A szakma legújabb tendenciáival összhangban a 2026-os kiadás új, mesterséges intelligenciához kapcsolódó kategóriákkal is bővült, tükrözve az AI egyre növekvő szerepét az építészet és a design területén.

A pályaműveket elismert szakemberekből álló nemzetközi zsűri értékelte, akik kreatív munkásságukról, kritikai szemléletükről és a globális designkultúrához való hozzájárulásukról ismertek. Széles körű szakértelmük kiegyensúlyozottságot biztosított az értékelési folyamat során, garantálva, hogy minden pályamű megkapja a megérdemelt figyelmet.

A 2026-os zsűri tagjai: Xiang Li, X+Living Architecture and Interior Design (Kína) | Júlia Kolláthová, Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (Szlovákia) | Sébastien Maleville, Essential Studio Co., Ltd. (Franciaország/Thaiföld) | Chantanee Chiranthanut, Khon Kaen University (Thaiföld) | Tiago Russo, Tiago Russo Product Design, Craft Design (Portugália/Egyesült Királyság) | Laura Mimini, d2p, Design to Product (Olaszország/Kína) | Camilo Cerro, American University of Sharjah, Dharmatecture LLC (USA/Spanyolország/EAE) | Artem Kropovinsky, Arsight Studio (Ukrajna/USA)

A díjazott projekt itt tekinthető meg: https://ad-c.org/winner/hungaroring-gold-winner-mixed-use-development-design-iada-2026/


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Mozgásban

Molnár Martin dobogóval bizonyított a nehézségekkel tűzdelt első brit F3-as versenyhétvégéjén

Technikai problémák miatt felemásan alakult a Rodin Motorsport magyarjának szezonnyitója. Élete első brit Forma–3-as (hivatalos nevén GB3) futamán rögtön második helyet ért el Molnár Martin, majd a Silverstone-ban rendezett nyitóhétvége második és harmadik futamán is meglett volna a lehetősége a jó eredményre, de a technika közbeszólt.

Az előszezoni tesztek közül két alkalommal is a leggyorsabbnak bizonyuló magyar versenyző a szezonnyitó két edzésnapján is végig ott volt az élmezőnyben, majd az összesítésben a második legjobb idővel zárt, így jó előjelekkel készülhetett a két szombati időmérő edzésre. Végül az első kvalifikáción a 2., a másodikon pedig a 4. időt autózta, így az első, szombati futamot az első rajtsorból kezdhette.

Forrás: Makai Gergely | MOTAM

A rajtot remekül kapta el és már az első kanyarban átvette a vezetést a nála jóval tapasztaltabb, több mint két teljes szezonnyi FIA F3-as futamon induló Nikita Bedrintől, majd ellépett a mögötte hatalmas csatározásba kezdő üldözőbolytól. Ám miután Bedrin visszaverekedte magát a második pozícióba, Martin után eredt, idővel pedig utol is érte a Rodin Motorsport magyarját, majd megelőzte őt.

A folytatásban Martin tartotta a második helyet és végül csapata legjobbjaként ebben a pozícióban intették le.

„Jól sikerült rajt után az élre álltam és növelni tudtam az előnyömet, de sajnos nem volt jó a tempóm, így Bedrin megelőzött. A verseny végi biztonsági autós fázis jókor érkezett, mert kicsit vissza tudtam hűteni a gumikat, ami sokat segített abban, hogy megőrizzem a második helyet” 

– kezdte értékelését a magyar versenyző.

„Az első futam és az időmérő edzés között rengeteget melegedett a levegő és az aszfalt hőmérséklete, a riválisaink pedig valószínűleg egyszerűen jobban tippelték meg ezt, miközben azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Bedrin óriási tapasztalata a gumikezelésben is megmutatkozik. Ezzel együtt jól kezdtük a szezont, összességében elégedett voltam a második hellyel” 

– tette hozzá Martin.

Azzal viszont már sem ő, sem a csapat nem lehetett elégedett, ami vasárnap várt a 17 esztendős pilótára, a második futamon ugyanis el sem tudott rajtolni a 4. rajtkockából, mert a motorja már a felvezető kör előtt elromlott. A harmadik futamra a Rodin remek munkát végezve kicserélte az erőforrást, Martin pedig a 9. rajtkockából nekivághatott a küzdelemnek, ám a motorja ekkor sem volt az igazi, ami miatt körönként legalább 1 másodpercet veszített az egyenesekben, és még nyitott hátsó szárnnyal sem tudott közeledni az éppen előtte autózó ellenfelére.

Forrás: Makai Gergely | MOTAM

Itt érdemes megjegyezni, hogy nemcsak a Rodint sújtották technikai nehézségek, hanem számos más csapatnál jelentkeztek gondok az idei évtől bevezetett vadonatúj, 2,4 literes erőforrásokban – a Hitech GP bajnokesélyese, a tavaly összetett harmadik helyen záró Deagen Fairclough például a második és a harmadik futamról is motorhiba miatt esett ki.

Ami Martint illeti, öröm az ürömben, hogy miután mérnökével közösen teljesen megváltoztatták a beállításokat a hétvége zárófutamára, a kanyarokban sokat gyorsult és az első futamon tapasztaltnál jelentősen jobbá vált az autója kezelhetősége, ám az egyenesbeli hátrányt ez sem tudta ellensúlyozni.

„Ezúttal legalább rajthoz tudtunk állni és végig tudtunk menni – emelte ki a harmadik futam egyetlen pozitívumát Martin. – Kaptunk egy új egységet a motorszállítótól, viszont ez sajnos jóval gyengébbnek bizonyult az előzőnél. Amennyiben az egyenesekben elveszített egy másodpercet levonjuk a köridőmből, a második leggyorsabb kört autóztam volna. Nagyon jó hír viszont, hogy szombathoz képest sokat sikerült javítanunk az autó beállításain, a csapattársaiménál jóval nagyobb volt a kanyartempóm, de sajnos ezt az előnyt az egyenesekben hamar elbuktam.”

„Az első brit F3-as hétvégémen összességében pozitív és negatív dolgok is történtek velem, de a jóra kell emlékezni. Az első futamon dobogóra állhattam és az időmérős tempónk is jó volt, a végére pedig sokat javítottunk a beállításokon. A szezon során lesz még egy fordulónk Silverstone-ban, így értékes tapasztalatot fog jelenteni ez a hétvége.”

Martin minden téren bizonyított

A helyszínről követte a brit F3 silverstone-i nyitóhétvégéjét Őry Tamás, a Martin pályafutását egyengető Motorsport Talent Management ügyvezető igazgatója, illetve Kiss Pál Tamás, a MOTAM sportszakmai vezetője is. Mind a ketten azt emelték ki, hogy a technikai nehézségek ellenére Martin kiemelkedően teljesített.

„Annak ellenére, hogy abszolút újoncként érkezett meg ebbe a kategóriába, rögtön bizonyította a versenyképességét, mindezt úgy, hogy az egész hétvégén műszaki problémák hátráltatták. Összességében elégedett vagyok, mert Martin ebben a szériában is letette a névjegyét és nem követett el hibát. Az előttünk álló egy hónapos szünetben pedig elég időnk lesz a csapattal közösen megtalálni a megoldást a problémákra a következő versenyig”

– nyilatkozta Őry Tamás.

Kiss Pál Tamás arra mutatott rá, hogy a magyar versenyző nagyon gyorsan túllendült az őt ért csapásokon.

„Ahogyan Martin is kiemelte a második futam utáni nyilatkozatában: megvolt a tíz perc bánat, és ennyi. Addig egy kicsit el volt kenődve, hogy lehetőséget sem kapott a bizonyításra, de utána már csak előre tekintett, a harmadik futam után pedig meglepően jó kedve volt, mert kapásból azt mondta, hogy a beállításokkal nagyon jó irányba indultak el, azzal elégedett, amúgy meg a rajt utáni első egyenesben érezte, hogy sok esélye nem lesz.”

„Hihetetlenül jó látni, hogy mennyit fejlődött a nehéz pillanatok feldolgozásában. Bámulatosan jól kezelte ezt az egészet”

– tette hozzá Őry Tamás.

A brit F3 legközelebb május 28. és 31. között lép pályára, és Silverstone után ismét egy legendás helyszínre látogat.

„A következő verseny Spában lesz, és bár tavaly teszteltünk ott, az új autókkal még nem mentem azon a pályán, korábban pedig semmilyen más sorozatban nem versenyeztem ott. Szóval lesz néhány újdonság, és remélem, hogy addigra az autók is megbízhatóbbá válnak. Már nagyon várom a folytatást”

– tekintett előre Martin, aki egy hétvége után a bajnoki tabella 9. helyén áll.

Martin mindhárom silverstone-i futama visszanézhető az idei összes brit F3-as versenyt élőben közvetítő RTL+ Premiumon.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Mozgásban

35 éves a Magyar Suzuki – esztergomi sikertörténet

Jelentős mérföldkőhöz ért a Magyar Suzuki Zrt: az esztergomi vállalatot 35 évvel ezelőtt alapították és tették le a gyár alapkövét. A Suzuki Csoport egyetlen európai üzemében az évtizedek során hét ikonikus modell készült, miközben a vállalat az ország egyik meghatározó gazdasági szereplőjévé vált.

Ötven év kihagyás után éledt újjá a magyarországi személygépjármű-gyártás, amikor 1991-ben a Suzuki Motor Corporation, a magyar kormány, az Itochu és a Világbank megalakította a Magyar Suzukit. A japánok egy világszínvonalú, teljeskörű gyártási tevékenységet alkalmazó gyárat hoztak létre Magyarországon. A vállalat 1992-ben a Suzuki Swiftek sorozatgyártásával kezdte meg a termelést. Az itt készülő autók immár bárki számára elérhetővé váltak. A magyarok hamar megszerették a Suzukikat, ahogy nevezték, a „mi autónkat”. 35 év alatt összesen hétféle modell, a Swiften túl Wagon R+, Ignis, SX4, Splash, SX4 S-CROSS és Vitara készült Esztergomban. 2024-ben már a 4 milliomodik Suzuki modell gördült le a magyar gyártósorról. A fenntartható autózást előtérbe helyezve 2020 óta, az európai piacokra a Magyar Suzuki már csak hibrid meghajtással értékesít modelleket. Jelenleg Esztergomban Vitara és S-CROSS modellek készülnek. A gyártóvállalat stabil, megbízható, minőségi beszállítói hálózattal dolgozik. Számos magyarországi partnerével a sorozatgyártás indulása óta működik együtt.

Magas szakmai kompetencia és tudás

A Magyar Suzuki meghatározó szereplő a járműipari gyártói piacon termelőerejét, munkáltatói státusát tekintve. Folyamatosan fejleszti üzemét, amely a digitalizációt, a hatékonyságnövelést, a jelenlegi kapacitás maximális kihasználását, a jövőbeli igények rugalmas kiszolgálását, valamint a karbonsemleges működés elérését támogatja. A Suzuki a kezdetektől összesen több mint 2 milliárd eurót fektetett be Magyarországon.

Esztergomban 35 év alatt magas szintű kompetenciákat és tudást halmoztak fel, elsősorban a mérnöki-, a logisztikai- és az IT területeken.

Stabil gazdasági szereplő Magyarországon

Az ország egyik vezető iparvállalataként árbevétele alapján rendre az ország TOP20 nagyvállalata között végez. Partnereinek, beszállítóinak, valamint 78 tagú országos márkakereskedői hálózatának köszönhetően mintegy 10.000 munkavállaló megélhetéséhez járul hozzá. Az Esztergomban gyártott és az importált Suzuki-modellek idehaza a legnépszerűbb autók közé tartoznak a magán- és flottavásárlók körében.  A vállalat az évtizedek során összesen 22 alkalommal végzett a magyarországi új személyautó értékesítési lista élén. A hazai piacra és a világ több mint 100 országába exportált autók gyártásán kívül a társaság importált Suzuki személyautók, motorkerékpárok és hajómotorok értékesítésével is foglalkozik.

Fenntartható jövő

Igazodva az anyavállalat törekvéseihez – a Suzuki 2050-re szeretné elérni a karbonsemlegességet gyártás és modellek tekintetében világszerte – a Magyar Suzuki kiemelt figyelmet fordít a fenntartható működésre és termelésre, melyet saját napelempark és hőszivattyúk támogatnak.

Felelős vállalatként és együttműködő partnerként a Magyar Suzuki alapítása óta hosszú távú, értékteremtő helyi és országos kezdeményezésekben vesz részt a társadalom, a környezet és a gazdaság támogatása érdekében. Kiemelt figyelmet fordít a helyi oktatási-, kulturális- és sportélet, illetve országos szinten a közlekedésbiztonság támogatására.

Megbecsült kollégák, lojális együttműködések

Gondoskodó munkaadóként tiszteli és megbecsüli minden kollégáját, munkavállalói pedig lojálisak: dolgozóinak több mint fele legalább 10 éve, 25-en a kezdetek óta, 35 éve erősítik a közösséget. A régió egyik legnagyobb foglalkoztatójaként kiemelt figyelmet fordít a jövő generációjának felkarolására. Az új technológiák, a digitalizáció és a folyamatosan változó igények kihívásaihoz csatlakozva nagy hangsúlyt fektet a jövő szakembereinek képzésére. A Suzuki Akadémia keretein belül egy olyan jövőbemutató képzési ernyőprogramot hoztak létre, amely tudásmegosztást jelent vállalaton és cégcsoporton belül, reagál a munkaerőpiaci kihívásokra és hidat képez generációk, illetve kutúrák között. Hozzájárul a stabil cégműködéshez és termeléshez, illetve a megfelelő munkaerő megtalálásához és megtartásához. A program részeként működő Karbantartó Akadémia a szakmai alapok megerősítéséhez, a Globális Tehetségmenedzsment Program a tudáshálózat építéséhez járul hozzá, míg a Vezetői Akadémia pedig az erős, stabil vezetői bázist segíti. A 2023-ben elindult duális képzésen a Suzuki Oktatási Centrumban már 37 diák tanul. Az eddig végzett diákok fele pedig a Magyar Suzukinál helyezkedett el.

„35 év – Minden autó egy történet”

A Magyar Suzuki Zrt. az évforduló alkalmából országos kampányt indít, amely részeként szeretné megmutatni, hogy a vállalat hogyan lett az ország egyik meghatározó vállalata és egyben a vásárlók egyik legbiztosabb döntése. Pályázatot hirdet „35 év – Minden autó egy történet” címmel. Olyan történeteket vár, amelyekből kiderül, hogy a márka miként játszott fontos szerepet a magyarok életében. Az esztergomi gyártóvállalat olyan személyes történeteket keres amelyek bemutatják, mit jelentett a vásárlóknak, a járműtulajdonosoknak, családoknak, baráti közösségeknek a Suzuki és hogyan vált életük meghatározó szereplőjévé. A pályázók szabadon elmesélhetik élményeiket, vagy bármilyen megható, humoros, inspiráló pillanatot, amely nélkül más lenne az életük. A pályázatok benyújtásáról, formai követelményéről és díjazásáról, illetve a nyertes pályamunkák felhasználásáról további információkat a https://www.suzuki.hu/corporate/hu/35-eves-a-suzuki oldalon találhatnak az érdeklődők.

 

 


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement

Friss