A Panasonic GZ2000 a hollywoodi szakemberek választása
A Panasonic által a „világ legmoziszerűbb élményét nyújtó TV-jeként” emlegetett GZ2000 55 colos verzióját volt lehetősége szerkesztőségünknek kipróbálni fél évvel a las vegasi CES bemutatóját követően. „Hollywood to your home” szlogenje nem véletlen, a készülék által előállított kép színeit maga Stefan Sonnenfeld hollywoodi színutómunka és fényelési szakember finomhangolta. A tévé ennek köszönhetően rendkívül színhelyes, illetve az sem mellékes, hogy rengeteg képprofil közül választhat a felhasználó, kiválók a betekintési szögek és a fényerő is, így a kép megjelenítését biztosan nem érheti panasz.
Professzionális szintű hangzás a professzinális OLED-panel mellé
A Technics által fejlesztett exkluzív hangrendszernek köszönhető hangzás sokkal jobb, mint a többi OLED tévéjé. A 3.0.2-es, Dolby Atmos támogatású hangrendszer remek hangzást biztosít, így lényegesen jobban szól, mint legtöbb vetélytársa, sőt akár azt is kijelenthetjük, hogy benne van minden idők legjobb hangminőségét produkáló televíziói között, így attól a kis szépséghibától is könnyedén eltekintettünk, hogy a készülék ezáltal egy picit vastagabb, mint a manapság megszokott ultra vékony OLED tévék.
HCX PRO intelligens képfeldolgozó
A Panasonic kimagasló pontosságú és részletességű képalkotása mögött a HCX képfeldolgozó rendszer áll.
A hátlapon található négy HDMI-port, három USB, Ethernet mellett persze mondanunk sem kell, a vezeték nélküli csatlakozás, a wifi és a bluetooth is támogatott. A hangzást az elég ütős beépített 140 wattos rendszer adja, így a 3,5 milliméteres jackaljazat csak ráadás, ha valaki mégis mélynyomóval szeretné erősíteni a moziélményt.
A MyHomeScreen 4.0 rendszert nem találtuk olyan felhasználóbarátnak mint pl. az LG webOS rendszerét, de nem vitatható el, hogy gyors, stabil, magyar nyelvű és bizonyos korlátok között személyre szabható menürendszerről beszélhetünk a GZ 2000 esetében.
Az okostévérendszert képező netes appok terén a legnépszerűbb alkalmazások jó része megtalálható, így például lehet Netflix, Amazon Prime vagy YouTube tartalmakat nézegetni, de néhány natív alkalmazás, mint például a Spotify vagy HBO GO fájón hiányzik. A bemenetek elhelyezése nem a legideálisabb videójátékra, valamint szerkesztőségünk hiányolta az AirPlay 2 és HDMI 2.1 támogatást is.
A GZ2000 nagyon jó választás, ha képminőségben a legjobbat keresi az ember, de ezért az élményért már az árat is megkérik, hiszen az 55 colos változat most kb. 900 000 forint körül kapható, míg a 65 colos változatért már kb. 1 200 000 forintot kérnek.