Időnk legnagyobb részét beltérben töltjük, ez az arány ráadásul a pandémia alatt lényegesen növekedett.
Ezért is érdemes fokozott figyelmet fordítanunk a megfelelő beltéri levegőminőségre: ebben segítenek az LG legújabb, komplex szűrőrendszerrel ellátott, a levegő fertőtlenítésére is képes légkondicionálói.
Az LG legújabb ARTCOOL és Deluxe otthoni légkondicionálóiban a kombinált szűrőrendszer 5 lépésből álló légtisztítási folyamatát UVnanoTM technológiával egészítették ki. Ennek lényege, hogy a berendezések ventilátora mögé UV LED fényforrások kerültek, amik UV-sugarak kibocsátásával fertőtlenítik a beáramló levegőt és elpusztítják a készülék belsejébe jutó egyes kórokozók 99,9 százalékát. Ez azt jelenti, hogy az LG új légkondicionálói hatékonyan képesek nem csak hűvösen, de tisztán és higiénikusan is tartani az otthonok levegőjét.
A légkondicionálók AirCare Complete SystemTM elnevezésű, 360 fokos szűrőrendszerébe épített Pre-FilterTM kiszűri a nagyobb porszemeket a beáramló levegőből, az Auto-cleaning funkció pedig felszárítja a készülék belsejében esetlegesen felgyűlő nedvességet, ezzel megakadályozva a kórokozók számára kedvező környezet és a penész kialakulását. A rendszer PlasmasterTM Ionizer+ funkciója a beáramló levegőt szagtalanítja és megakadályozza a baktériumok megtapadását.
Fontos figyelnünk a beltéri levegő minőségére
Gyakran érezhetjük magunkat fáradtnak, dekoncentráltnak az otthoni munkavégzés során, ami összefüggésben lehet a beltéri levegőminőséggel, hiszen jelentős hatással van a közérzetünkre, teljesítőképességünkre, hosszú távon pedig akár egészségünkre is. A beltéri levegő szennyezői lehetnek akár a tisztítószerekből, berendezési tárgyakból felszabaduló illékony anyagok, de gondolhatunk a legegyszerűbb dolgokra is, például a légzés során keletkező szén-dioxidra vagy a lakásban szálló porra.
A légkondicionálók segíthetnek a beltéri levegő minőségének javításában, azonban fontos odafigyelni a megfelelő használatukra. Az egyik legnagyobb kockázati tényezőt az jelenti, ha a beltéri egységben penészgombák telepednek meg. Ilyenkor a légkondicionálónk lehet a levegőbe kerülő allergének legfőbb forrása, ami különösen kellemetlen hatásokkal járhat allergiás vagy asztmás családtagjaink esetében. A nem megfelelő minőségű beltéri levegő azokra is érzékelhető hatással lehet, akik nem szenvednek ezekben a betegségekben: gyakran fejfájást, orrdugulást, torokfájdalmat vagy akár nehezebb légzést is tapasztalhatnak.
A levegő páratartalmának csökkentése révén ugyanakkor szárazabb környezetet teremthetünk lakásunkban, ami kevésbé kedvező a baktériumok számára. A készülékekbe épített szűrők pedig – rendszeres tisztítás, fertőtlenítés és adott esetben csere mellett – hatékonyan képesek kiszűrni a szálló port, sőt, a legkorszerűbb beltéri egységek az átáramló levegő fertőtlenítésére is képesek.