Nemsokára itt az IT Fest. Mindannyian ki vagyunk éhezve egy vérbeli offline eseményre, ráadásul Tóth Gergely, az IT Fest alapítója, és kis csapata, igazán kiemelkedő helyszínnel és programmal rukkolt elő, hogy az IT társadalom méltó módon ünnepelhesse meg a vírushelyzet utáni szabadságot.
Computerworld: Gergő, honnan jött a helyszín ötlete? Miért éppen a Lupa Beach?
Tóth Gergely: Tavalyi szerelem. Az elmúlt nyáron itt tartottuk a HR Festet. Szuper volt. A közönség imádta és bennem is mély nyomokat hagyott a helyszín. Nem volt kérdés, hogy az idei rendezvényünket is itt fogjuk megtartani. Az exkluzivitás és a lazaság különleges elegye járja át a partot és az épületeket. Semmihez sem hasonlítható.
CW: IT Fest és HR Fest. Mi különbözteti meg a ti rendezvényeiteket az egyéb, hasonló eseményektől?
TG: Ismertük a HR piacot, a rendezvényeket, és már a kezdetektől az volt a cél, hogy valami mást, kiemelkedőt alkossunk. Ahogy most az IT-szegmens, akkor a HR piac volt dinamikus változásban. Mindenképpen olyan rendezvényt akartunk csinálni, ahol ez a dinamizmus erősebben van jelen. Olyan előadókat hívtunk, akik nyitottak voltak a változásokra, új koncepciókkal álltak elő, és hittek abban, hogy a fiatalos lendület, a más perspektíva, gyökeres változásokat hozhat a HR területén. Az elmúlt 5 év azt igazolja, működőképes ötlet volt.
CW: Az idei év javarészt a Covid árnyékában telt. Milyen koncepcióval jön ezek után az IT Fest?
TG: Úgy gondoljuk, hogy már egy ideje, de a pandémia ideje alatt különösen újra kell gondolni a CTO/CIO szerepeket. Mivel minden cég tulajdonképp tech cég lesz, főkép az üzleti partnerség oldalról megközelítve érdemes arról beszélgetni, hogy például a digitális transzformáció milyen befolyással van egy nagyvállalat és azon belül a vállalati vezetők döntésire és életére. Míg régen a CTO/CIO-k „csak” egy osztály vezetői voltak, ma már komoly szerepet kell vállalniuk a top menedzsment döntéseiben, és interakcióiban. Ez hatalmas lehetőség, de nagyon nagy teher is egyben. Erről szól elsősorban az IT Fest.
Forrás: Computerworld