Folytatja a nem hivatalos és jóváhagyott szervizek elleni háborúját az Apple, a nemrég piacra került iPhone 13-ban piszkos trükköt vetett be a kijelzőcsere lehetetlenné tétele érdekében. A mobilok esetében a betört megjelenítők másikra cserélése a független szervizek leggyakoribb javítási munkája, így a felszínen maradás szempontjából húsba vágóan fontos munkát próbál elvenni a kis szereplőktől.
Az aktuális móka, hogy az iPhone 13 kijelzőjének cseréjét követően nem működik többé a Face ID arcfelismerő rendszer. Ezt úgy oldotta meg az Apple, hogy a telefonban lévő minden fő alkatrésznek egyedi azonosítókódja van, ezt a kódot pedig képesek kommunikálni a rendszerlapka felé.
A javítás elvégzése után a technikusnak az Apple felhőalapú szervizes rendszerében az egyedi kód megadásával aktiválnia kell az új alkatrészt, az aktiválás ténye a neten keresztül visszaszinkronizálódik a telefonra, csak ezután hajlandó „elfogadni” az új alkatrészt. Jó kérdés, hogy jelen esetben a kijelzőcserekor miért a Face ID-t tiltatja le az Apple.
AZ IFIXIT NYOMOZÁSA SZERINT UGYANEZZEL A SZOFTVERES MÓDSZERREL A MASZEK AKKUCSERÉT ÉS KAMERACSERÉT IS AKADÁLYOZZA AZ APPLE.
Mindez nem újdonság, az iPhone 12 esetében is ugyanezt játszotta az Apple, azonban három hónappal a mobilcsalád megjelenése után egy frissítéssel csendben kikapcsolta a korlátozást.
Forrás: ORIGO