Az otthon mindenki számára az a hely, ahol ellazulhat, végre elengedheti magát és teljesen önmaga lehet. Ez azonban csak úgy lehetséges, hogy abszolút biztonságos környezetként éljük meg a lakásunkat.
A megfelelő védelemért ma már tenni is szükséges, hiszen egy normál ajtóval és minden biztonsági eszközt és megoldást nélkülözve gyakorlatilag önkéntes céltáblaként ugrándozunk a betörők figyelméért esdekelve.
A riasztórendszer elemei
A DEFLOC kínálatában riasztóközpontok, kezelők, érzékelők, hang- és fényjelzők, valamint további modulok és kiegészítő eszközök is elérhetők. A komplett szisztéma központi eleme maga a riasztóközpont, hiszen ez az a modul, ahova beérkeznek azok a jelek, amelyek az érzékelőktől származnak. Itt kerülnek ezek az információk feldolgozásra, valamint a kezelőegységhez is innen jutnak el azok a konkrét adatok, amelyek már a felhasználónak, illetve tulajdonosnak értelmezhetővé válnak.
A riasztóközpont által válik programozhatóvá a szisztéma, s ezáltal szabható teljesen az adott család igényeire. Az egyes zónák száma befolyásolja azt, hogy mekkora központra lesz szükségünk. De vajon mi a jelentősége annak, hogy egyedivé tehető a riasztórendszer?
Igazítsuk magunkhoz!
Az mindenki számára nyilvánvaló tény, hogy a családok egymástól eltérő módon és különböző típusú ingatlanokban élnek. A riasztónak pedig ezekhez kell igazodnia. Például az érzékelők száma és típusa változó lesz annak függvényében, hogy hány helyiség van, illetve milyen és hány darab nyílászáróval rendelkezik. Adott esetben az sem mindegy, hogy egy többszintes épületnél melyik emeleten lévő nyílászárókról beszélünk, hiszen bizonyos magasság felett biztonságtechnikai szempontból a behatolás kockázata elenyészővé válik.
Több emelet esetén, például egy emeletes családi házban az is fontos kérdés lehet, hogy szeretnénk-e külön kezelni a két szintet. Hiszen ha az emeleten vannak a hálószobák, akkor éjjel, míg a család alszik, az üres alsó szinten szabad mozgása lehet a betörőknek. Mindannyian hallottunk már olyan történetet, hogy annak ellenére történt meg a betörés, hogy a család egyik vagy akár az összes tagja otthon tartózkodott. Az ilyen helyzetek egy, a család életviteléhez és szokásaihoz igazodó, valamint az épület sajátosságait figyelembe vevő riasztórendszerrel kivédhetővé válnak.
Egészítsük ki további elemekkel!
Amennyiben maximális védelmet szeretnénk, akkor a riasztót be lehet kötni biztonsági szolgálathoz is, így behatolási kísérlet esetén, azaz ha aktív a riasztó, azonnal megjelennek a helyszínen. De emellett más eszközökkel is hatásosabbá tehetjük a védelmet. Ilyenek például a mozgásérzékelős lámpák, a megfelelő kivilágítás, a videóval működő kaputelefon, valamint a kamerák, amelyek akár a fényforrások kiiktatása ellenére is képesek ma már használható felvételeket rögzíteni a bűnözőkről. A kombinált megoldások a leghatásosabbak.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!