Kevesen vitatkoznának velünk, ha azt mondanánk, hogy az okos rezsicsökkentő módszerek virágkorát éljük. Az egyre magasabbra szökő energiaárak, a kedvezőtlenebb anyagi lehetőségek, a kiszámíthatatlannak tűnő gazdasági és politikai tendenciák és változások arra sarkallnak bennünket, hogy biztonságot keressünk a bizonytalanságban.
Amennyiben olyan fejlesztést szeretnénk megvalósítani az otthonunkban, amely valóban komoly hatással van az ingatlan energiafelhasználására, környezettudatos, pénztárcabarát, s még a kényelmet is képes egy teljesen új perspektívába helyezni, akkor az okosotthon lesz a lehető legjobb választásunk. Mit érdemes tudni erről, illetve hogyan kell elképzelni egy ilyen szisztémát? Ha téged is foglalkoztatnak ezek a kérdések, tarts velünk!
Okosabb otthon egyszerűen, gyorsan, kedvező áron
A Nective Smarthome rendszerével éppen ezeket az előnyöket tudjuk elérni. De vajon minek köszönhetjük ezeket a pozitívumokat? A jól átgondolt struktúrának, amelynek köszönhetően a szerelés egyszerű. A könnyen összekapcsolható moduloknak, amelyek még önállóan is képesek működni. Valamint az előreprogramozott épületautomatizálásnak, ami miatt még programozóra sem lesz szükségünk.
A vezérléshez szükséges szoftverek már mind benne vannak a hardverekben, így gyakorlatilag egy olyan rendszert kapunk, amelyet az előreprogramozottságnak köszönhetően mi magunk tudunk vezérelni, az igényeinkre szabni és változtatni. Nincs szükségünk programozásra, se szakemberre, aki ezt elvégzi helyettünk, hiszen az applikáción keresztül mi magunk módosíthatjuk kedvünkre a beállításokat. Ez azért is rendkívül hasznos, mert így van lehetőség arra, hogy az időközben megszerzett tapasztalatainkat is kamatoztassuk a teljes rendszer összehangolása során.
Hogyan épül fel a Nective Smarthome?
A szisztéma elemei univerzális modulok, amelyekhez szabadon választhatjuk ki, hogy milyen funkciókat rendelünk hozzá. Egyszerre természetesen csak egyféle feladat ellátását rendelhetjük hozzájuk, így több darabra is szükségünk lesz ezek közül. Ennek pozitívuma, hogy ha az egyik modul meg is hibásodik, nem fog leállni az összes funkció, csak az az egy, ahol a problémát orvosolni szükséges.
Ez nagymértékben növeli az épületautomatizálási rendszer hatékonyságát és mindig megbízható rendelkezésre állását, ami nagyon fontos szempont az otthonainkban is, de egy irodánál vagy más munkahelynél még annál is nagyobb szerepet kap. Mivel a Nective Smarthome felépítése abszolút lehetővé teszi, ezért érdemes megfontolni alkalmazását akár vállalati környezetben is.
Konfigurálás pillanatok alatt
Amikor a telepítés történik, mindössze annyi a teendő, hogy kiválasszuk az adott modulon azt az üzemmódot, ami az adott funkcióhoz tartozik, például ha az árnyékolókat szeretnénk irányítani vele, akkor a redőnyt. A modulok összeköttetésének megvalósulása után a rendszer konfigurálja saját magát, így rögtön bevethető, minden különösebb teendő vagy programozás nélkül.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!