Tippek

Hallottál már a beteg ház szindrómáról?

Bár a WHO már az 1980-as évek végén megalkotta ezt a kifejezést, még ma is rengeteg olyan ember létezik, aki soha nem hallott róla.

Pedig érinteni igazából szinte mindenkit érint, a kérdés csupán az, hogy milyen szinten. Mai cikkünkben ezt a kérdéskört járjuk majd körbe.

De mit is jelent ez a kifejezés?

Mivel a jelenleg lakott épületek java része nem a BIOKAY vályogvakolatok természetes eredetű építőanyagaiból készült, hanem az építőipar és a vegyipar „házasságából” született alapanyagokból, ezért a felhasznált vegyi anyagok hatásaival számolni kell.

Míg a második világháború után az emberek annak örültek, hogy egyáltalán életben maradtak, és lett tető a fejük felett, addig sajnos a felhasznált anyagok elkezdtek hatni.

Szinte népbetegséggé váltak a különféle allergiás megbetegedések, az asztma és a kínzó fejfájás, sőt, rengeteg embert gyötörnek alvászavarok is.

A legritkább esetben jut eszünkbe azonban az, hogy épp a saját otthonunk az, ami beteggé tesz minket. Pedig a kipárolgó vegyi anyagok, a szállópor és az esetenként kialakuló penész mind-mind felelőssé tehető a fentebb felsorolt megbetegedések kapcsán.

Ha tehát ilyen jellegű egészségügyi gondok gyötörnek minket vagy családtagjainkat, akkor érdemes arra gyanakodni, hogy a felhasznált építőanyagok a ludasak.

Van megoldás?

Jogosan merül fel benned a kérdés, hogy vajon mit lehet tenni a probléma megoldása érdekében, lehet-e egyáltalán orvosolni ezt, ha a házunk már áll.

Természetesen a legjobb, ha a nulladik perctől ökologikus megoldásokban gondolkodunk, ám ha már kész téglaházunk van, akkor sincs veszve semmi.

Bár alapvetően a vályog a legjobb építőanyag, akkor sincs tragédia, ha adottak a téglából vagy ytongból készült falak.

Mutatjuk, hogy mivel tudjuk kihozni házunkból a legtöbbet!

  • A már fentebb említett vályog építőanyagok jelentik a legjobb megoldást ahhoz, hogy minél lakóbarátabb klímát alakítsunk ki.
  • Ha azonban téglaházunk van, akkor még mindig ott van opcióként a vályogvakolat, amellyel az otthonunk szellőzését tudjuk biztosítani, így a lélegző otthonunkkal egyetemben végre mi magunk is fellélegezhetünk.
  • A festés utáni “új” illat tele van mérgező anyagokkal, így érdemesebb a festést is a természetes festékekkel, földpigmentekkel megoldani.
  • Sőt, a mérgező szigetelések helyett bármikor választhatunk ökologikus szigetelőanyagot is, mint például a farost, a kender, a szalma vagy a gyapjú.

Ezek közül mindet megleled a BIOKAY vályogvakolatok webáruházában is!

Csökkentsük az ökológiai lábnyomunkat!

Talán ma már sok ember számára életcél, hogy minél természetesebben éljen, és hogy minél kevesebb kárt okozzon a bolygónak.

Ha a fenti építőanyagok használata mellett döntünk, akkor hihetetlenül nagy lépést teszünk az ügy érdekében, hiszen már azzal rengeteget spórolunk, hogy az organikus építőanyagokat nem kell gyártani és szállítani, illetve szinte mindegyik vagy lebomlik teljesen, vagy bármikor újra felhasználható.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Friss