A MOL, a Nestlé és a Vajda Papír fogalmazta meg valós kihívásait a körforgásos gazdaság témakörében, melyekre most startupok megoldásait várják.
A Kék Bolygó Alapítvány és a Design Terminal ismét összefogott, hogy startupokkal és nagyvállalatokkal karöltve tegyen lépéseket az élhetőbb bolygóért. A tavalyi, nagysikerű, globális vízválság problémájára megoldásokat hozó Aquathon innovációs ötletverseny után a Planet Bootcamp a körforgásos gazdaság kihívásaira keresi a legjobb válaszokat.
Szívügyed a környezetbarát termékek tervezése? Van megoldásod arra, hogyan lehet hatékonyan hulladékot csökkenteni? El sem tudod már képzelni, hogy gyártási folyamatok során felhalmozott melléktermékeket, megmaradó alapanyagokat ne használd fel újból, és erre a szélesebb társadalmat is célzó ötlettel álltál elő?
A Planet Bootcamp november 7-ig várja a jelentkezésedet!
A háromnapos innovációs program során szakértő mentorok segítik workshopokon és egyéni mentorálásokon a startupokat abban, hogy valódi megoldásokat hozzanak valós nagyvállalati kihívásokra. A Planet Bootcamp-hez a MOL Magyarország, a Nestlé Hungária Zrt. és a Vajda Papír csatlakozott.
Az általuk megfogalmazott kihívások között szerepel többek között az újonnan előállított műanyagok (virgin plastic) környezetkárosító és költséges felhasználásának csökkentése, a kisebb környezeti lábnyomú alapanyagok és csomagolóanyagok használatának növelése vagy éppen a vevők buzdítása az újrahasznosításra, és bevonásuk ezekbe a folyamatokba.
A résztvevők a termékfejlesztés mellett komoly piaci visszaigazolásra és akár gyors fejlődésüket segítő tőkebefektetésre is szert tehetnek. A verseny célja, hogy lendületet adjon vezető hazai nagyvállalatok és feltörekvő startupok közti együttműködéseknek.
A bootcampet november 16-17-én tartják a szervezők, a programot záró Demo Day pedig november 18-án lesz.