Zöld

Országszerte több mint 1000 fát ültet a Vodafone a 10 millió Fa Alapítvánnyal

Az ültetésben a vállalat dolgozói is aktív szerepet vállalnak.

Országszerte 1600 facsemetét ültet a Vodafone Magyarország, jelentős részüket a 10 millió Fa Alapítvánnyal együttműködésben, ezzel is hozzájárulva a zöldebb és fenntarthatóbb jövőhöz. Az erdősítés idén Budapesten és Miskolcon veszi kezdetét, majd 2022 tavaszán számos vidéki városban folytatódik. A kiserdők telepítésében a Vodafone dolgozói is részt vesznek.

A csoportszintű fenntarthatósági kezdeményezések mellett a Vodafone Magyarország számos lokális környezetvédelmi programot indított az elmúlt időszakban. A vállalat most 1600 facsemetét ültet országszerte, nagy részüket a 10 millió Fa Alapítvánnyal közösen, ezzel is hozzájárulva a klíma- és a biodiverzitás védelméhez. Az erdősítés idén novemberben Budapest 4. kerületében kezdődik, majd még ebben az évben Miskolcon, a jövő év elején pedig Tatabányán, Szombathelyen, Győrben, Szegeden, Pécsen, Debrecenben, Székesfehérváron, Nyíregyházán, Nagykanizsán, Egerben, Szolnokon, Kecskeméten, Veszprémben, Zalaegerszegen és Sopronban folytatódik. A Vodafone fontosnak tartja, hogy munkatársait is bevonja az együttműködésbe, ezért minden helyszínen lehetőséget biztosítanak az adott városban található irodák és márkaüzletek dolgozóinak, hogy  részt vegyenek a fatelepítésben.

„A fenntarthatóság és bolygónk védelme közös ügyünk. Ahhoz, hogy érdemi előrelépés történjen ezeken a területeken, elengedhetetlen, hogy a nagyvállalatok – így a Vodafone is – felelős szerepet vállaljanak ebben. A 10 millió Fa Alapítvánnyal való együttműködésünk révén nem csak fontos lépést teszünk egy zöldebb jövő felé, de kollégáinkat is bevonjuk fenntarthatósági törekvéseinkbe. A karanténidőszak, majd a hibrid munkavégzés bevezetése óta még fontosabbá vált számunkra a közösségépítés, épp emiatt nagyon örülünk, hogy munkatársainkkal közösen egy ilyen különleges és jó célt szolgáló programon vehetünk részt.”

– mondta el a faültetés kapcsán Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese.

A 10 millió Fa Alapítvány szakmai vezetésével a Vodafone olyan őshonos fafajtákat telepít a kijelölt területeken, mint például a magas kőris, ezüst hárs, hegyi juhar és bugás csörgőfa. A Vodafone nem csak a fák ültetésében működik együtt a 10 millió Fa Alapítvánnyal, hanem azok teljes körű gondozását is az ültetéstől számított első 3 évben, amely a legfontosabb időszak az elültetett facsemeték megerősödéséhez. Az így létrejövő kiserdők fái a megfelelő tápanyag-utánpótlásnak és szakszerű ápolásnak (öntözés, metszés, mulcsolás) köszönhetően megfelelő ütemben tudnak majd fejlődni, és kifejteni széndioxid-semlegesítő hatásukat.

„Minden egyes elültetett fa egy újabb lépés a 10 milliós célunk felé, így a Vodafone faültetési programja is nagyon fontos mérföldkő. Alapítványunk célja az is, hogy széles társadalmi bázison, hálózati kapcsolatrendszert kiépítve, közösségként dolgozzunk és minél több emberrel osszuk meg azt az örömöt, amit egy fa elültetése okoz. Épp ezért nagyon örülök annak, hogy a kiserdők telepítését a Vodafone munkatársaival együtt végezzük. Bízunk benne, hogy a Vodafone által indított kezdeményezés más nagyvállalatoknak is példaként szolgálhat.”

tette hozzá Bojár Iván András, a 10 millió Fa közösség alapítója és az Alapítvány vezetője.

A Vodafone Magyarország fenntarthatósági kezdeményezései

A Vodafone az elmúlt években számos kezdeményezést indított el és támogatott mind csoport, mind lokális szinten annak érdekében, hogy közelebb kerüljön csoportszintű céljához, miszerint 2030-ra a vállalatcsoport teljes karbonlábnyomát nettó nullára csökkentik. Ennek érdekében a szolgáltató június vége óta európai működésének energiaellátását 100%-ban megújuló energiaforrásokból fedezi – beleértve a mobil, illetve vezetékes hálózatok, az adatközpontok, a kiskereskedelmi egységek, valamint az irodák energiaigényét. Mindezt az európai leányvállalatok közül a Vodafone Magyarország teljesítette elsőként 2020 októberében.

A Vodafone Magyarország egyik lokális fenntarthatósági célkitűzése, hogy a több mint 400 autóból álló gépjármű-flottája 2025-től már csak elektromos autókból álljon. Ennek első lépésként 106 db ŠKODA Octavia IV plug-in hibrid gépjárművet vehettek át a kollégák szeptemberben, jövő év elejéig pedig 60 további környezettudatos gépjármű, köztük plug-in hibridek és tisztán elektromos autók érkeznek a vállalat flottájába.

A vállalat fenntarthatósági céljaival összhangban épül jelenleg a szolgáltató új székháza is a Budapest ONE irodaparkban. Az irodapark megfelel a WELL Building és a BREEM környezettudatos épületminősítési rendszer követelményeinek. Az új irodaházat energiatakarékos, intelligens központi épületirányítási rendszerrel szerelik fel, és a parkolóházban elektromos autótöltők is lesznek.

A Vodafone fontosnak tartja, hogy ügyfeleit is involválja fenntarthatósági törekvéseibe. 2020-ban a hitelkártya méretű SIM-kártya tartókat fele akkora méretűre csökkentették, ezzel a lépéssel pedig fél év alatt 1,6 tonna műanyagot spóroltak meg. Ezt követően idén augusztusban környezetkímélő, plasztikkártya nélküli eSIM-et tettek elérhetővé az ügyfelek számára. Mindezeken felül pedig az elmúlt hetekben jelentették be, hogy a nem eSIM-kompatibilis készülékek esetében 100%-ban újrahasznosított műanyagból előállított ecoSIM-eket igényelhetnek az ügyfelek.

Friss