Gazdaság

2018: folytatódott a Dyson gyors növekedése, ahogy világszerte egyre többen használják technológiáját

Növekvő technológiai beruházások és fokozódó kereslet világszerte

A forgalom 28 százalékkal 4,4 milliárd angol fontra emelkedett, míg a nyereség 33 százalékkal 1,1 milliárd fontra nőtt.

 

„2018-ban sor került a Dyson eddigi legnagyobb beruházására az Egyesült Királyságban, miközben világszerte tovább folytatja technológiai beruházásait – különösen Szingapúrban, válaszul a Dyson-termékek iránti óriási, Ázsia-szerte tapasztalható keresletre. A vásárlók világszerte nagyteljesítményű termékeket keresnek, ezért fokozzuk ezirányú tevékenységünket és beruházásainkat, hogy megfeleljünk az igényeiknek. Az üzleti szegmensünkben szokatlan módon munkatársaink mintegy felét mérnökök és tudósok teszik ki, akik 2019-ben is folytatják fő technológiáink fejlesztését, amelyekre jövőbeli termékeink épülnek majd. Ezzel párhuzamosan autóipari üzletágunk is rohamosan fejlődik, és a Dyson olyan technológiákba fektet be, amelyek meghatározóak lesznek a jövőnk szempontjából.”

– Jim Rowan, Dyson, CEO

A Dyson nyeresége 2018-ban lépte át először az 1 milliárd angol fontot, miután a vállalat modern gyártási és kutatási beruházásai új csúcsot értek el, és a bevételek továbbra is erőteljes növekedést mutattak. A Dyson jövő technológiáiba történő beruházásai megerősödtek az Egyesült Királyságban és Ázsiában, míg a globális kutatás-fejlesztési csapat (mérnökök és tudósok) létszáma 5.853 főre emelkedett. A beruházások a fő technológiák valamennyi területén fokozódtak, beleértve az energiatárolást, a fűtő technológiákat, a robotikát, a gépi tanulást és a motorokat. A közvetlen kiskereskedelem gyors növekedése folytatódott, ahogy a Dyson további üzleteket nyitott és növelte a közvetlen értékesítést.

Világszerte az új kényelmi termékek húzták a bevételek növekedését, miután a Dyson hat termékcsoportban dobott piacra új termékeket, mindegyiknél az alaptechnológiákban eszközölt befektetésekre koncentrálva.. A 2018 októberében bemutatott Dyson Airwrap™ hajformázó hamar a Dyson egyik legkeresettebb terméke lett; az új légtisztító technológia a beltéri levegő minőségének javítására kínál megoldást, de a vásárlók gyorsan befogadták a Dyson legújabb generációs porszívóit is, amelyek a Dyson legkorszerűbb digitális motortechnológiájával és akkumulátoraival működnek.

A vállalat 2017 szeptemberében nyílt saját egyetemi szintű oktatási központja, a Dyson Institute of Engineering and Technology immár a második mérnökhallgató évfolyamot fogadta malmesbury-i technológiai kampuszán, folytatva 31 millió angol font összegű felsőoktatási beruházását az Egyesült Királyságban. A 2018-ban induló képzés az egyik legversenyképesebb mérnöki kurzus volt Nagy-Britanniában, és a 2018 sikeres jelentkezők 40 százaléka nő volt, szemben az Egyesült Királyság mérnöki alapképzésein részt vevő átlag 15,1 százalékkal. Elkészült a malmesbury-i diákfalu is, amely az egyre több mérnökhallgatónak kínál szállást, és 2019-re további jelentős beruházások szerepelnek a tervekben. A „Roundhouse” (Kerekház) nevű új közösségi tér 2019 elején nyitja meg kapuit; ebben egy bár, egy kávézó, egy mozi és tanulóterek is helyet kaptak. A tervek szerint további egészségmegőrző és wellness beruházások is várhatók, egyebek között egy úszómedence.

Beruházások szerte az Egyesült Királyságban, Malajziában és Szingapúrban. Az Egyesült Királyságbeli beruházási program és bővítés új laboratóriumok építésével folytatódik, ami lehetővé teszi majd a Dyson energiatárolási kutatóprogramjának és az Egyesült Királyság egyik legjelentősebb robotikai programjának kiterjesztését. A Dyson szingapúri Technológiai Központja kétszeresére nő, a malajziai Design Központ pedig fejlesztésének ötödik szakaszába lép. Malmesbury, Hullavington, London és Bristol továbbra is a Dyson alapvető kreatív és mérnöki tevékenységének helyszínei maradnak, a Dyson Institute of Engineering and Technology pedig létfontosságú része annak a tervnek, amely a hosszú távú mérnökképzésre irányul az Egyesült Királyságban.

A Dyson gyártóbázisa Ázsiában található, ahogyan vásárlóinak egyre nagyobb része is innen érkezik. Ez a tendencia már érzékelhető egy ideje, és várhatóan felgyorsul miután a Dyson bemutatja elektromos járművét. Mindezek eredményeképp a Dyson Szingapúrba helyezi át a vállalat vezetését, ami lehetővé teszi, hogy a megfelelő döntéseket gyorsan és hatékonyan hozzák meg. Mindez nem befolyásolja a vállalat toborzási és befektetési terveit, ugyanakkor a Dyson a vállalatvezetés áthelyezésével az ázsiai piac növekvő fontosságára kíván megfelelő választ adni.

A vállalat járműfejlesztési részlege, a Dyson Automotive újabb lendületet vett, amikor a több mint 300 hektáros, 200 millió fontos hullavingtoni technológiai kampusz megnyílt az Egyesült Királyságban — csúcstechnológiával felszerelt autóipari tereket kínálva az egyre növekvő divíziónak. A Dyson eddigi szingapúri jelenléte és helyi csapata az ázsiai városállam fejlett gyártási szakértelmével párosítva ideális helyszínné teszi az országot a Dyson elektromos autóinak gyártásához. A járműfejlesztési projekt élére Roland Krueger kerül, aki korábban az Infiniti Motor elnöke és a Nissan Motor Company szenior elnökhelyettese volt. A vezető 2019 áprilisában csatlakozik a Dysonhoz.

Gazdaság

Intelligens világításvezérlést kaptak a francia Lidl-üzletek

IoT világítási megoldásokkal teszik fenntarthatóbbá a működésüket.

Felére csökkentette egyes üzleteinek világításból adódó energiafogyasztását a Lidl Franciaországban. A kiskereskedelmi üzletlánc a Siemens francia vállalatát választotta partnernek, hogy az elmúlt három évben együttműködve 13 bolt és két logisztikai üzem energiahatékonyságát javítsák.

Többfunkciós IoT-szenzorokat szereltek fel az érintett épületekben, amelyek valós idejű adatokat továbbítanak a világításvezérlő rendszer számára, például egy-egy terület hőmérsékletéről, a napsugárzás mértékéről, valamint az adott részlegen történő mozgásokról. Ezek alapján a szoftver képes dinamikusan optimalizálni a fényszinteket, és lekapcsolni a lámpákat a nem használt területeken.

A felhasználói igényeket akár előjelezni is képes, intelligens világításvezérlés emellett segít az üzemeltetőknek feltérképezni a vásárlói szokásokat, még kényelmesebbé téve így a vásárlást.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Gazdaság

Használt házat a legnehezebb eladni

Használt

Az emelkedő tranzakciószám ellenére is nő a forgási idő, vagyis az ingatlanok mindhárom lakástípus esetében a korábbinál hosszabb időt töltenek a piacon, ami a vevők kivárásával magyarázható, mutatott rá Kosztolánczy György az Otthon Centrum vezérigazgatója az első negyedév egyik tanulságára. 

Lassult az év első negyedévében az ingatlanpiac tempója – ismertette az Otthon Centrum legfrissebb felmérését Kosztolánczy György, aki arról is beszámolt, hogy mindhárom használt lakástípus esetében nőtt a forgási idő, vagyis az ingatlanok az előző mérés adataihoz képest hosszabb idő után találnak vevőre. Nem csak az idő, de a különbség is nőtt az ingatlantípusok között: továbbra is panelt lehet a leggyorsabban eladni és itt nőtt legkevésbé a forgási idő, míg az eddig is a leghosszabb ideig piacon lévő családi házak esetében nőtt leginkább az értékesítési idő.

Az év első három hónapjának statisztikái alapján a panelek átlagosan 97 napot töltenek a piacon az eladásig, ami két nappal hosszabb az előző negyedévben mért országos átlagnál. Bár Budán néhány nappal csökkent ez az érték, a legtöbb térségben nőtt a forgási idő: a panelpiac Budapesten a legaktívabb, a leginkább pörgő Budán és a külső pesti kerületekben, ahol 86 nap az átlag érték, míg a belvárosban mért 99 nap lényegében az országos átlaggal megegyező. A régióközpontokban, valamint Pest vármegyében 102 nap, a többi megyei jogú városban 108 nap az értékesítési átlag, míg a kisebb városokban már a négy hónapot is meghaladja a piacon töltött idő.

A társasházi lakások átlagos értékesítési ideje idén 120 nap, ami egy héttel hosszabb az előző negyedévi átlag értéknél. A legtöbb térségben szintén nőtt az értékesítési idő, egyedül a régióközpontokban tapasztalható megközelítőleg kéthetes csökkenés. Csak a nagyobb városokat jellemzik az átlagnál jobb értékek: Budán és a hat régióközpontban a legkedvezőbb a helyzet 105 nappal, de a belvárosi 115 napos átlag szintén kedvezőnek mondható. A többi vidéki városban és a külső pesti kerületekben 130 nap, Pest vármegyében 150 nap kell az eladáshoz.

A használt házak országos átlagban már 185 napig vannak a piacon, ami az előző negyedévi átlag értéknél 30 nappal hosszabb idő. Ebben a szegmensben is a budai kerületeké a legkedvezőbb átlag 160 nappal, míg a hatrégió központ 166 nappal a második. A többi településtípus között nem kiugróak a különbségek: a községekben 175, Pest vármegyében és a megyei jogú városokban 190, a kisebb városokban 195, a külső pesti kerületekben pedig 200 nap az átlagos értékesítési idő.

A szakember elmondta, noha az értékesítési idő növekvő trendje idén sem tört meg, az év második felében előreláthatólag kevesebb idő kell majd az értékesítéshez. A piacon a növekvő tranzakciószámok ellenére is még mindig sokan kivárnak a vásárlással, ami az egyre kedvezőbb lakáshitel kamatokkal, valamint a nemrégiben meghirdetett otthonfelújítási program közeljövőben elérhető kedvezményeivel is magyarázható.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Gazdaság

A munkavállalók véleménye alapján idén a Lufthansa Systems Hungária lett a hazai IT szektor legvonzóbb munkaadója

A magyar munkavállalók körében készített átfogó felmérés alapján az idei évben a Lufthansa Systems Hungária Kft-t választották hazánk legvonzóbb munkaadójának az IT kategóriában.

A nagy presztízsű elismeréssel idén tizenegyedik alkalommal díjazták Magyarország legnépszerűbb munkáltatóit. A kapcsolódó felmérésből az is kiderült, hogy az IT szektor a dolgozók megítélése alapján továbbra is a legattraktívabb iparág Magyarországon.

A Randstad Hungary idén is díjazta az ország legvonzóbb munkahelyeit. A Randstad Employer Brand kutatás keretében a legnépszerűbb munkáltatók mellett számos izgalmas, a munkavállalók attitűdjeit, motivációit felmérő kérdésre is választ keresett a vállalat.

A Randstad a legfontosabb iparágakra lebontva külön is vizsgálta, hogy melyek hazánk legvonzóbb munkahelyei. A budapesti és szegedi irodáiban immár több mint 770 magasan képzett IT szakembert foglalkoztató Lufthansa Systems Hungária a munkavállalók véleménye alapján 2024-ben elnyerte a Magyarország legvonzóbb munkaadója díjat az IT kategóriában. A Randstad kutatásából továbbá az is kiderült, hogy a munkavállalók szerint 2024-ben is az IT a legvonzóbb szektor Magyarországon.

A Lufthansa Csoporthoz tartozó Lufthansa Systems légiipari szoftverek fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozik, innovatív szoftvertermékeinek köszönhetően a légiközlekedési informatika egyik meghatározó szereplője.

„Rendkívül megtisztelő számunkra, hogy elnyertük a legvonzóbb munkahelyeknek odaítélt Randstad-különdíjat az IT kategóriában. Az elismerés kiváló visszaigazolás a munkavállalók részéről, mely azt jelzi, hogy az izgalmas és sokszínű szakmai munka mellett támogató vállalati kultúrát és inspiráló munkahelyi légkört biztosítunk kollégáink számára. Az IT szektor világszinten az egyik leggyorsabban fejlődő és egyre nagyobb súllyal bíró iparág, nagy verseny folyik a tehetségek bevonzásáért és megtartásért is. Éppen ezért folyamatosan törekszünk arra, hogy attraktív és támogató munkahelyet alakítsunk ki, segítve a kollégák szakmai fejlődését és a munka-magánélet egyensúly fenntartását”

– mondta el Turcsikné Gáspár Georgina, a Lufthansa Systems Hungária HR vezetője.

A Randstad friss Employer Brand kutatása rávilágított, hogy 2024-ben a magyar munkavállalók továbbra is a vonzó munkabért és juttatási csomagot tartják a legfontosabb tényezőnek munkahelyválasztáskor. Emellett kiemelkedő jelentőséggel bír a munkahelyi légkör minősége, beleértve a kollégákkal és a vezetőkkel való kapcsolatot. Szintén fontos szempont a munkáltató pénzügyi stabilitása, és az, hogy lehetőséget biztosít-e a munka és magánélet megfelelő egyensúlyának megteremtésére.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss