Ipar

A Dürer Park új irodáihoz a Siemens biztosítja az energiaelosztást

Több mint 150 kisfeszültségű villamosenergia-elosztó berendezésre kapott megbízást a vállalat.

Budapest egyik legnagyobb lakóingatlan- és irodaház-fejlesztése zajlik a Városliget közvetlen szomszédságában. A Dürer Park projekt keretében a XIV. kerületi Ajtósi Dürer sor melletti 3,7 hektáros terület újul meg teljesen. A leromlott állapotú ingatlanok helyét két iroda- és három lakóépület fogja átvenni. A Dürer Befektetési Kft., mint beruházó, a Property Market Kft-vel, a Market Építő Zrt. ingatlanfejlesztésre szakosodott leányvállalatával együttműködésben, első ütemben közel 41 ezer négyzetméternyi nettó irodaterületet, második ütemben pedig összesen 207 újgenerációs lakást alakít ki, mintegy 11 ezer négyzetméter házak közötti zöldterülettel. Az 19. század végén átadott, régi épületek egyes részeit, a munkálatok során megőrzik, amely így felújítva szerves részét fogja képzeni a korszerű, vegyes funkciójú komplexumnak.

Az irodaházak megfelelő energiahatékonyságú, modern villamosenergia-ellátásához a Siemens Zrt. biztosította a kisfeszültségű elosztóberendezés-rendszereket, amelyeket a berendezésgyártó partnerei szereltek készre.

A két ütemből álló villamos kivitelezés során a Siemens szállította a kapcsolástechnikai készülékeket és a szerkezeti elemeket az összesen több mint 90 elosztóberendezéshez az irodaház és a közösségi területek (pl. kiszolgáló helyiségek, liftek, lépcsőházak) energiaelosztásához. További több mint 60 alelosztó-berendezéshez rendelt Siemens-elemek pedig a már a bérlői igények szerint kialakított helyiségek energiaelosztását biztosítják majd.

A Siemens széleskörű megoldási nem csupán a most épülő, zuglói irodaparkban, hanem például a 2022 decemberében átadott, Budapest legmagasabb irodaházának számító MOL Campus épületében is megtalálhatóak. A komplexum teljes közép- és kisfeszültségű energiaelosztási rendszerét Siemens-eszközök biztosítják, szintén Siemens-technológia mellett döntöttek a tűzvédelmi- és riasztórendszerek kiválasztásánál, emellett pedig az energiahatékonyságot és a kényelmet biztosító helyiségautomatizálásról, illetve a hűtés- és fűtéstechnikáról is Siemens-megoldások gondoskodnak.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Ipar

Bemutatkozott az Eaton XV100 és XV300 HMI-termékcsaládok következő generációja

Az Eaton intelligens energiagazdálkodási vállalat az XV-102, XV-303 és XV-313 érintőképernyők következő generációjának bemutatásával biztosítja a sikeres XV100 és XV300 sorozat jövőjét.

Az új jellemzők között gyorsabb processzorok és a legújabb, fejlett kiberbiztonságot nyújtó Linux operációs rendszer is megtalálható, miközben az új HMI-típusok kialakítása, elrendezése és funkciói változatlanok maradtak.

Mindkét sorozat eszközei egyaránt használhatók csak kezelői felületként (HMI), vagy teljes értékű PLC-programozható logikai vezérlőként (PLC). Az új kezelői felületek több kommunikációs interfésszel és egy integrált webszerverrel rendelkeznek, így számos alkalmazáshoz alkalmasak. Az XV-102 például olyan automatizálási alkalmazások esetében nyújt kompakt, nagy teljesítményű és rugalmas megoldást, amelyeknél korlátozott a helykínálat.

Mindkét termékcsalád elegáns formatervezésű és intuitív, kezelésük leginkább egy okostelefonhoz vagy táblagéphez hasonló. Amíg az XV-303 és az XV-313 kapacitív multi-touch képernyővel rendelkezik, az XV-102 HMI-t rezisztív érintőképernyővel látták el, hogy akár kesztyűben is könnyedén használható legyen. A GALILEO vizualizációs szoftver és az átfogó ikonkönyvtár, valamint a nagy teljesítményű processzorok gyors és hatékony vezérlést és látványos megjelenítést biztosítanak.

Az érintőképernyők szoftvere a CODESYS-ben – a vezérlőprogramozás bevett iparági szabvány programozási környezetében – készült, így garantálja az újbóli használatot, emellett a felhasználók szakértelmének folyamatos fejlesztését is biztosítja.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

MI segít a kódok automatizált javításában és a biztonsági problémák megoldásában

Elég egyetlen sebezhetőség egyetlen alkalmazásban ahhoz, hogy a kiberbűnözők betörjenek a vállalatok rendszereibe.

Ezért kiemelten fontos, hogy a cégek a lehető legrövidebb idő alatt azonosítsanak és javítsanak minden ilyen sérülékenységet. Az OpenText szakértői szerint ehhez érdemes igénybe venni a mesterséges intelligencia segítségét is, mivel léteznek már olyan eszközök, amelyek hatékony módszerekkel és intelligens javaslatokkal támogatják a fejlesztőket a hibák megtalálásában és korrigálásában.

Olyan korban élünk, amikor villámgyorsan fejlődik a technológia, és hónapról hónapra egyre több területen nyújtanak az emberi képességeket messze meghaladó és jól kiegészítő támogatást a mesterséges intelligenciára támaszkodó rendszerek. Az alkalmazásbiztonság az egyik ilyen terület: az IDC felmérése szerint például a vállalatok 26 százaléka úgy látja, hogy a biztonsági tesztelések során profitálhat a legtöbbet a generatív MI előnyeiből. A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően ezek a fejlett rendszerek már nemcsak azonosítják a sérülékenységeket, de a fejlesztők keze alá dolgozva intelligens javaslatokat is tesznek azok javításukra.

Sziszifuszi hibajavítások

Jó példa erre az egyik legnépszerűbb alkalmazásbiztonsági teszteszközcsalád, a Fortify. Ez a portfólió már eddig is rendkívül hatékony támogatást nyújtott a vállalatoknak a sérülékenységek azonosításában és javításában, most azonban egy új MI-funkcióval kiegészülve még egyszerűbbé teszi a fejlesztők és a biztonsági szakemberek munkáját.

A fejlesztők számára az az egyik legnyomasztóbb feladat a biztonsági problémák javítása a kódban, mivel szívesebben koncentrálnak az új funkciók kialakítására, illetve a meglévők továbbfejlesztésére. A hagyományos statikus alkalmazásbiztonsági teszteszközök a kód elemzése után azonban csupán egy hosszú listát készítenek a javításra váró biztonsági hibákról, és a fejlesztőknek maguknak kellett rájönniük, hogyan lehet azokat kijavítani. Ez idő- és energiaigényes, fárasztó folyamat, ami gyakran vezet csúszásokhoz és frusztrációhoz. Ezen segít az új Fortify Aviator, amely fejlett gép tanulási algoritmusok alapján rövid idő alatt elemzi a kódbázist, azonosítja a problémákat, majd MI-képességekre támaszkodva javaslatokat is tesz a javításukra.

Gondolkodik az ember helyett

Az új eszköz zökkenőmentesen beilleszthető a meglévő munkafolyamatokba, így a fejlesztők a kódolási folyamat megszakítása nélkül foglalkozhatnak a biztonsági problémákkal. Miután beágyazódott a fejlesztői környezetbe, a megoldás folyamatosan figyeli a kódot, biztonsági rések után kutatva. Ha pedig problémát észlel, riasztást küld az illetékes szakembereknek. Ehhez jól átlátható tájékoztatást is ad, olyan nyelvezetre alakítva át a biztonsági szakzsargont, amely a fejlesztők számára is egyszerűen érthető. A szakemberek így könnyebben megértik a sebezhetőségek természetét és azt, hogy mi szükséges a javításukhoz. Ez a megközelítés növeli a hatékonyságot, és egyúttal olyan tudást biztosít a fejlesztőknek, amelynek ismeretében a jövőben biztonságosabb kódot írhatnak.

A Fortify Aviator leghasznosabb funkciója a fejlesztők számára a probléma javítására felkínált intelligens javaslatok. Ehhez a megoldás gépi tanulási algoritmusokkal elemzi a kódbázist, hogy a lehető legjobb ajánlást tegye, kifejezetten a vállalat egyedi kódbázisára szabva. Az eszköz folyamatosan tanul a korábbi javításokból és a fejlesztők visszajelzéseiből, ezért idővel egyre pontosabb és hatékonyabb javaslatokat ad. Mindezeknek köszönhetően rendkívül hatékonnyá teszi a fejlesztők munkáját, hiszen egyszerűen illeszkedik a munkafolyamataikba, segíti őket a biztonsági problémák megértésében, és lerövidíti a hibák keresésére és javítására fordított időt. Ezáltal a szakembereknek több idejük marad hasznosabb feladatokra, például új funkciók létrehozására vagy a meglévők továbbfejlesztésére.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

A nagyobb távú hálózati telepítés kihívást jelenthet a KKV-knak és az MSP-knek – erre érkezik megoldás

Új PoE extendert dobott piacra a Zyxel Networks. A PoE12-3PD hálózati rugalmasságot és egyszerűséget kínál kültéren és régebbi épületekben egyaránt.

A Zyxel Networks új Power-over-Ethernet extenderét arra tervezték, hogy segítsen a szervezeteknek leküzdeni a nagy távolságok és az áramellátási korlátok miatt felmerülő hálózati telepítési kihívásokat.

A PoE12-3PD beltéri és kültéri használatra egyaránt alkalmas, felhő-menedzselt eszköz, amely növeli a hálózat rugalmasságát a kis- és középvállalkozások (KKV-k) és a menedzselt szolgáltatók (MSP-k) számára. Megkönnyítve ezzel a kiterjesztett hálózati kapcsolat biztosítását nagyobb kültéri területek lefedésére, illetve tágas belső tereken, történelmi épületekben vagy olyan szélesebb távolságok esetében, ahol nincs elegendő konnektor.

A PoE12-3PD a bizonyíték arra az elkötelezettségre, amellyel ügyfeleink valós kihívásainak megoldására törekszünk. Sok kisebb vállalkozás készül a terjeszkedésre, de gyakran tapasztalják, hogy a nagyobb irodákba való költözés fejfájást okozhat a csatlakoztathatóság terén

– mondta Kell Lin úr, a Zyxel Networks hálózati stratégiai üzletágának alelnöke.

„Ezért fejlesztettünk ki egy plug-and-play megoldást, amely lehetővé teszi a kis- és középvállalkozások és az MSP-k számára, hogy könnyedén és magabiztosan telepíthessenek hálózatokat összetett környezetekben.”

Míg a PoE-kapcsolók a kábelezési infrastruktúrák egyszerűsítésére használhatók, a hálózati teljesítményt gyakran korlátozza a 100 méteres kábeltávolság. A Zyxel Networks új PoE12-3PD megoldása hatékony és költséghatékony megoldást kínál, amely tovább bővíti a hálózati lefedettséget, és zökkenőmentes csatlakozást biztosít beltéren és kültéren egyaránt.

Hálózatok egyszerű bővítése

A PoE12-3PD egy egyszerű plug-and-play megoldás, amely adatot és áramot egyaránt továbbít a hálózatok szélső pontjaira is. Három PoE+ downlink porton keresztül akár 45 W összteljesítményt is képes biztosítani, így több PoE kliens – például IP-kamerák, beléptető rendszerek, IoT-eszközök és intelligens otthoni eszközök és érzékelők, amelyeket jellemzően kültéren vagy az épület nehezen elérhető sarkaiban helyeznek el – csatlakoztathatóvá válik.

A telepítést követően a felhasználók a Zyxel Networks Nebula felhőplatformján keresztül nyomon követhetik a hálózat állapotát. Ez egyablakos felügyeletet biztosít a teljes hálózatra, és a webes és mobilalkalmazáson keresztül is elérhető, így a hibaelhárítás egyszerűvé válik a hálózati rendszergazdák és az MSP-k számára.

A PoE12-3PD folyamatos PoE funkciója, amelyet úgy terveztek, hogy megszakítás nélküli szolgáltatásokat nyújtson, minimalizálja a karbantartás leállási idejét és annak hálózati hatását, mivel folyamatos ellátást biztosít, még áramellátási ciklus és firmware-frissítés során is.

Robusztus kialakítás

A PoE12-3PD robusztus kialakításának köszönhetően ideális kültéri és ipari környezetbe. Akár -20°C-os hőmérsékletnek is ellenáll, és 50°C-os hőségben is működőképes marad. Falra és oszlopra szerelhető, IP55-ös védettségű házzal, 6KV-os túlfeszültség elleni védelemmel és földelő kábellel rendelkezik. A Zyxel Networks hulladékcsökkentésre és a szénlábnyom csökkentésére irányuló törekvésének részeként a PoE12-3PD-t műanyagmentes csomagolásban szállítják.

A PoE12-3PD-vel kapcsolatos további információkért, valamint a KKV-k és MSP-k támogatásának lehetőségeiről látogasson el a https://www.zyxel.com/global/en/products/switch/cloud-outdoor-indoor-poe-extender-poe12-3pd weboldalra.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Ajánljuk

Friss