Nem lehet okuk panaszra azoknak, akik vezeték nélküli fülhallgatót szeretnének vásárolni maguknak 2021-ben, hiszen a piac tele van jobbnál-jobb termékekkel, melyek a legkülönfélébb tudással, illetve lehetőségekkel kecsegtetnek.
Éppen emiatt azonban sokan elbizonytalanodnak, ha meglátják a rengeteg terméket, illetve a kapcsolódó technikai specifikációkat, hiszen nehéz kiigazodni az információrengetegben. A Teszt Plussz magazin nagy vezeték nélküli fülhallgató tesztjének segítségével azonban most összegyűjtöttük azokat az alapvető funkciókat, amivel egy ilyen eszköznek 2021-ben mindenképpen rendelkeznie kell.
Kiváló hangminőség
Egy vezeték nélküli fülhallgató kapcsán a legfontosabb tulajdonságok egyike alighanem a hangzás, a hangminőség, hiszen mindenki azért vesz magának ilyen eszközt, hogy a legjobb tulajdonságok mellett tudjon zenét hallgatni, telefonálni és így tovább. Nyilván ez a sajátosság rendkívül szubjektív, hiszen míg egy termék esetében valakinek éppen optimális a hangzás, illetve a hangszín, addig másnak sok lehet a basszus, vagy a középtartomány.
Emiatt ezen a ponton érdemes lehet a bevált márkák termékei között válogatni – ha tehát tetszett korábban egy fülhallgató, akkor bizonyára az adott gyártó újabb eszközei sem okoznak majd nagy csalódást. Fontos lehet elolvasni továbbá a kapcsolódó teszteket a szimpatikus modellekről, hiszen amennyiben egy terméket sokan dicsérnek, egészségesnek nevezik az általa kínált hangképet, akkor az bizonyára a gyakorlatban sem vall kudarcot.
Megfelelő kialakítás
Semmiképpen sem szubjektív megítélés kérdése azonban a vezeték nélküli fülhallgató kialakításának kérdése, sokkal inkább testi adottság, hogy ki és milyen hallójárattal rendelkezik. Szerencsére 2021-ben a gyártók már nem szúrják ki a vásárlók szemét egyetlen szilikon fülbetéttel, hanem cserélhető megoldásokat, eltérő méretkategóriákat kínálnak az adott termékhez, hogy mindenki megtalálhassa a saját füléhez passzoló változatot.
Emiatt érdemes olyan terméket választani, ami ezen a téren nem egyetlen alternatívát nyújt, hanem különböző méretű, keménységű és puhaságú szilikon füldugót biztosít számunkra. Ezen felül érdemes figyelembe venni azt is, ha a vezeték nélküli fülhallgatót sportoláshoz használnánk, hiszen ehhez ma már léteznek fülpánttal ellátott termékek, melyek még intenzív mozgásformák során is magabiztosan megtartják a fülben a kis hangszórókat.
Zajszűrés
Sokan nem törődnek a zajszűrés fontosságával egy vezeték nélküli fülhallgató kapcsán, pedig majdnem fontosabb kérdéskör, mint a hangminőség. Ennek az oka nem más, minthogy az ilyen típusú termékeket jellemzően olyan közegben használjuk, ahol folyamatos és jelentős zajhatás érhet minket kívülről. Amennyiben a fülhallgató nem rendelkezik megfelelő zajszűréssel, akkor az drasztikusan ronthatja a hangminőséget, miközben nem tudjuk majd megfelelő körülmények között élvezni sem a zenét, sem a telefonhívásokat.
Rengeteg vezeték nélküli fülhallgató kínál egyszerű passzív zajszűrő megoldásokat, de a leghatásosabbak mindenképpen az aktív technológiára épülő alternatívák. Ezek még 2021-ben is csak a drágább modellekben találhatók meg, azonban érdemes kipróbálni őket, ha lehetőségünk van rá, hiszen elképesztő összhatást nyújtanak ezen a téren. Működési elvük, hogy a fülben olyan frekvenciájú zajt generálnak, mely gyakorlatilag kioltja, megszünteti a külső hangzavart, amitől közel olyan összhatás várhat ránk, mintha egy zárt szobában ülve hallgatnánk a zenét.
Üzemidő és töltőtok
Mivel hordozható eszközről van szó, a vezeték nélküli fülhallgató kapcsán mindenképpen foglalkoznunk kell az üzemidő kérdésével is, ha ilyen eszköz vásárlása előtt állunk. Lényeges kérdéskör ezen a téren, hogy mikor és mennyi ideig használnánk a mindennapokban a terméket. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy a 8 órás műszakot kell kibírnia mellettünk, vagy minden nap csak egy félórás utazás során lesz a társunk.
Amennyiben tartós használatra tervezzük, tehát naponta 6-8 órát is a fülünkben kell szolgálnia, akkor olyan modellek közül válogassunk, melyek képesek egyetlen töltéssel elérni ezt a teljesítményt. Amennyiben ennél is többre van szükségünk, érdemes lehet olyan vezeték nélküli fülhallgatókat választani magunknak, melyek töltőtokkal rendelkeznek. Ezek nemcsak az eszköz biztonságos szállítását teszik lehetővé, hanem azt is, hogy szükség esetén a fülhallgató energiát tudjon átvenni belőlük, ami alaposan kitolhatja majd az üzemidőt.
Vízállóság
Hogy miért fontos a vízállóság egy vezeték nélküli fülhallgató kapcsán? Sokan nem gondolnak rá, pedig nagyon lényeges szempont a választáskor, különösen abban az esetben, ha a nagy nyári melegben, illetve edzések közben is rendszeresen használnánk a leendő terméket. Ilyenkor ugyanis a fejbőrünk és a fülünk hajlamos nagy mennyiségű verejtéket termelni, ami normál esetben kárt tehet egy ilyen eszközben.
Kivéve abban az esetben, ha vízálló kialakítással látta el a gyártója. Szerencsére 2021-ben a legtöbb vezeték nélküli fülhallgatót ilyen védelemmel alakították ki, de azért még mindig vannak olyan típusok, melyeknél hiányzik a funkciók közül. Emiatt érdemes lehet odafigyelni rá, mert sok esetben okozhat gondot a verejtékből fakadó meghibásodás egy ilyen eszköz esetén.
Irányíthatóság
Végül, de nem utolsó sorban nagyon lényeges pont a vezeték nélküli fülhallgató kiválasztásakor az irányíthatóság kérdésköre. Nagyon sok gyártó alkalmaz már érintőpaneleket vagy gombokat az aprócska füldugókon, melyek rendkívüli mértékben megkönnyíthetik a használatot. Ezen a téren érdemes olyat választani magunknak, ami rendelkezik egy hangerőszabályozóval, hiszen amennyiben nem rádiót hallgatunk, könnyen előfordulhatnak drasztikus hangerőingadozások az egyes dalok között.
Hogy ilyenkor – esetleg a dalok szüneteltetésekor – ne kelljen elővenni mindig a telefont, nagyon megkönnyítheti a dolgunkat, ha csak hozzá kell érnünk a fülhallgató szárához, és máris csökkentjük vagy növeljük a hangerőt, esetleg megállítjuk a lejátszást.
A HONOR Magic7 Lite a DXOMARK akkumulátor rangsorának első helyezettje
A HONOR Magic7 Lite elnyerte a DXOMARK Battery Gold Label 2025 minősítést, kiemelkedően magas, 164-es pontszámmal.
Ezzel a HONOR X9C okostelefonnal közösen került a csúcsra, ami jól mutatja a vállalat elköteleződését az iránt, hogy a töltési képességek és az optimalizált energiagazdálkodás terén a legjobb legyen a kategóriájában.
HONOR Magic7 Lite: kivételes akkumulátor-üzemidő
A HONOR Magic7 Lite, az iparág legmagasabb akkumulátor-teljesítményével bíró okostelefonjaként új mércét állít fel az akkumulátor-innováció terén. A rendkívül nagy, 6600mAh kapacitású szilícium-szén akkumulátorral rendelkező készülék kivételesen hosszú üzemidőt és a ma elérhető legnagyobb kapacitást kínálja.
– A HONOR Magic7 Lite az „Advanced” szegmens más készülékeivel összehasonlítva kivételes általános akkumulátor-üzemidőt és magas fokú optimalizáltságot mutat, így ezen a területen a legjobbnak bizonyult.
– Akkumulátor-üzemidő: 128 óra könnyű használat / 89 óra mérsékelt használat / 55 óra intenzív használat esetén.
HONOR Magic7 Lite: fokozott tartósság
Az akkumulátor „Armour-level Protective Coating” bevonattal és egy speciális biztonsági bevonattal rendelkezik, amely a HONOR Power Management System rendszerrel együttműködve szélsőséges körülmények között is szigeteli az elektródákat. Emellett az AI lehetővé teszi a készülék számára, hogy akár még 50 percig folyamatosan lehessen hívásokat bonyolítani, amikor is, amikor az akkumulátor töltöttsége már 2%-ra csökken, a 66 W-os vezetékes HONOR SuperCharge pedig gyorsan feléleszti az akkumulátort a hosszabb használathoz.
– A töltési teljesítmény a 66W-os töltő teljesítményének köszönhetően a hatalmas töltési kapacitás ellenére is kimagasló.
– A HONOR Magic7 Lite körülbelül 42 perc alatt elérte a teljes töltés 80%-át. Egy gyors, 5 perces feltöltéssel pedig közel 7 óra üzemidőt nyert vissza.
HONOR Magic7 Lite: Videós és játékos profizmus
A HONOR Magic7 Lite 6,78” Eye-comfort OLED kijelzője 1,07 milliárd színt és 1,5K felbontást támogat, élénk és lélegzetelállító részleteket biztosítva a még magával ragadóbb élményért. A felhasználók akár 48,4 órányi zenei streaminget és 25,8 órányi online videólejátszást élvezhetnek egyetlen feltöltéssel.
– A Honor Magic7 Lite következetesen, szinte minden egyes tesztelésen magas részpontszámot ért el az alacsony merülőáramnak köszönhetően, különösen a videó streaming és a játékok esetében.
– Az akkumulátor akár 15 óra 25 perces játékidőt is lehetővé tesz, mielőtt teljes feltöltésre lenne szükség.
A HONOR Magic7 Lite elérhetősége
A HONOR Magic7 Lite a felhasználók különböző stíluspreferenciáit figyelembe véve Magyarországra két lenyűgöző színben érkezik: ezek a titán lila és titán fekete. A HONOR Magic7 Lite két konfigurációval lesz kapható február 3-ától. A 8GB RAM-mal és 216GB tárhellyel felszerelt változat ajánlott fogyasztói ára 159 990 Ft, míg a 8GB-RAM-ot és 512GB tárhelyet kínáló változat ajánlott fogyasztói ára 169 990 Ft.
További információk a HONOR hivatalos honlapján lesznek elérhetők: www.honor.com.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Érkezik az Eclipsa Audio: a Samsung 3D hangélménye a 2025-ös tévékészülékeihez és hangprojektoraihoz
A Samsung 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatába integrálja a Google-lel együttműködésben kifejlesztett Eclipsa Audio technológiát.
Az úttörő hangzásmegoldás arra ösztönzi az alkotókat, hogy dinamikus, magával ragadó 3D audiotartalmakat hozzanak létre, illetve ezek zökkenőmentes lejátszását biztosítja a 2025-ös TV-kínálat teljes skáláján, a Crystal UHD-tól a Neo QLED 8K modellekig.
„Büszkék vagyunk rá, hogy az Eclipsa Audio technológiát bevezethetjük 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatunkba. – nyilatkozta Taeyong Son, a Samsung vizuális kijelző üzletágának kutatás-fejlesztési ügyvezető alelnöke és vezetője. – Ez az innováció az otthoni hangélmények új lehetőségeit nyitja meg, és tovább erősíti elkötelezettségünket az otthoni szórakoztatás jövőjének alakítása iránt.”
Az otthoni szórakoztatás újradefiniálása
A Samsung immáron 18 egymást követő évben a nemzetközi TV-piac egyik élvonalbeli szereplője, most az Eclipsa Audio technológiával új szintre emeli az otthoni szórakoztatás élményét. Kiemelkedő szerepe a 75 colos feletti tévék piacán lehetővé teszi, hogy ezt a forradalmi megoldást minél több felhasználóhoz eljuttassa.
Az Eclipsa Audioval az alkotók finomhangolhatják a beállításokat, például meghatározhatják, hogy egy hang honnan érkezzen a térben – legyen az a hallgató mögül, oldalról vagy akár fölülről. Emellett az intenzitás és a térbeli visszaverődések beállításával magával ragadó, háromdimenziós hangélményeket hozhatnak létre.
A vállalat először alkalmazza az Eclipsa Audiot a 2025-ben érkező televíziókínálatában: a Crystal UHD sorozattól a zászlóshajó Neo QLED 8K modellekig beépíti a fejlett audiotechnológiát, hogy minél több felhasználó megtapasztalhassa az újdonságot.
Több lehetőség a tartalom és lejátszás terén
2025-től az alkotók Eclipsa Audio hangsávokkal tölthetik fel videóikat a YouTube-ra, így a 2025-ös Samsung eszközök felhasználói és nézői élvezhetik a prémium térbeli, 3D hangélményt. A Samsung és a Google a koreai Távközlési Technológiai Szövetséggel (TTA: Telecommunications Technology Association) együttműködve dolgozik azon, hogy egy tanúsítási programmal garantálják az Eclipsa Audio technológiát használó eszközök hangminőségét, ezzel biztosítva, hogy a felhasználók mindig kiváló hangélményt kaphassanak.
„Úgy gondoljuk, hogy az Eclipsa Audio alapjaiban változtathatja meg a hangélményekről alkotott elképzelésünket – nyilatkozta Jim Bankoski, a Google Chrome tervezői részlegének alelnöke – Izgatottan várjuk, hogy az alkotók miként használják majd ezt a technológiát innovatív hangélmények megalkotására.”
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
A 6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA) által készített „Európai vízió a 6G hálózati ökoszisztémáról” című friss tanulmány megszületésében Laki Sándor egyetemi adjunktus, az ELTE Informatikai Kar oktatója is közreműködött
A tanulmány a 6G hálózatok fejlesztésére és szabványosítására irányuló globális kezdeményezéseket vizsgálja, kiemeli a kulcsfontosságú nemzetközi szereplők által formált egységes 6G-vízió szükségességét, hangsúlyozza Európa aktív szerepét a 6G kutatásában, fejlesztésében, szabványosításában, valamint a társadalmi, környezeti és gazdasági kihívások kezelésében.
A dokumentum frissített képet nyújt a jelenlegi, ötödik generációs rendszereket leváltó, várhatóan 2030 körül megjelenő 6G architektúrák fejlesztésének állásáról, kiemelve az innovatív megoldásokat, amelyek az 5G rendszerek korlátainak leküzdésére irányulnak. Rámutat az 5G rendszerek azon pontjaira, amelyek akadályozzák a hatékony globális működést, és javaslatokat tesz az ezek leküzdését célzó architekturális fejlesztésekre.
A javasolt újítások célja egy rugalmas, alkalmazkodóképes és fenntartható hálózat létrehozása, amely képes támogatni a következő generációs alkalmazásokat és szolgáltatásokat.
Az ELTE 2023 májusában jelentette be, hogy Laki Sándor és kutatócsoportja is részt vesz a csaknem 6 millió euró költségvetésű, egyetemek, kutatóintézetek és vezető iparági partnerek együttműködésével induló DESIRE6G Horizon Europe projektben, amelynek célja a 6G-hálózatok rendszerarchitektúrájának megtervezése.
Az IK-s kutatók a pogramozható hálózati infrastruktúra kifejlesztésén dolgoznak a projektben.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!