Szórakozás
Gisèle Vienne, a világszerte elismert francia koreográfus Budapestre látogat – EXTRA LIFE a Trafóban!
Május 7-én és 8-án a Trafó Kortárs Művészetek Házában a budapesti közönség előtt is bemutatásra kerül Gisèle Vienne EXTRA LIFE című előadása.
Vienne a kortárs európai színház egyik legkiemelkedőbb alkotója – meghívása óriási hiánypótlás, eddig egyetlen alkalommal, 17 évvel ezelőtt volt látható budapesti színpadon. A darabban Adèle Haenel, Cannes-ban is díjazott színésznő is szerepel, akit a hazai közönség többek között a Portré a lángoló fiatal lányról című filmből ismerhet.
Az EXTRA LIFE egy intim történetet mesél el testek, zene és fény hipnotikusan pontos összhangjában. Vienne mestere az immerzív vizuális téralkotásnak: fotóit és installációit olyan múzeumok állítják ki, mint a New York-i Whitney Museum of American Art, a párizsi Centre Pompidou, vagy a genfi Centre d’Art Contemporain, míg előadásait olyan neves fesztiválok tűzik műsorra, mint a bécsi Wiener Festwochen vagy az Avignoni Fesztivál.
A cselekmény két testvér húsz év utáni újratalálkozását meséli el egy esti buli végén, akik azóta nem beszéltek egymással, hogy egy trauma tönkretette a gyerekkori szoros kapcsolatukat. Rádöbbennek, hogy lehetne másképp, Gisèle Vienne pedig elemeire szedve tárja elénk ennek a felismerésnek az egyszerre összekapcsolódó ezer arcát: a múltat, az emlékbetöréseket, a jelent, jövő előérzetét és a gyógyuláshoz szükséges képzelőerőt.
Az EXTRA LIFE egy lehetséges új élet ígérete, amelyben nemcsak a kimondás, a megosztás, hanem a feldolgozás és a gyógyulás is lehetségessé válik. A színpadon tárgyal olyan kérdéseket, amelyek a mai magyar társadalmi-politikai helyzetben, például a gyermekvédelemben kimondottan aktuális jelentőséggel bírnak.
Az előadók táncosok és színészek egyben, akiken keresztül az érzéki tapasztalás gondolatokká és szavakká formálódik. Adèle Haenel 2018 óta Gisèle Vienne egyik meghatározó alkotótársa, Katia Petrowick és Theo Livesey táncos hátterűek, akik számos neves koreográfussal és rendezővel dolgoztak együtt, mielőtt csatlakoztak Vienne társulatához. Hármuk előadását hangsúlyozza Caterina Barbieri zenéje, Adrien Michel hangtervezése és Yves Godin lélegzetelállító immerzív lézerfény-színpada.
A francia-osztrák koreográfus és rendező, Gisèle Vienne filozófiát és bábművészetet tanult. Erősen hagyatkozik a zene és a látvány hatására kérlelhetetlen, megindító előadásainál.Az elmúlt húsz évben munkái turnéztak Európában, Ázsiában és Amerikában. Ezek közül a leghíresebbek a Showroomdummies #1, #2, #3, #4 (2001-2020), I Apologize (2004), Kindertotenlieder (2007), Jerk (2008), This is how you will disappear (2010), LAST SPRING: A Prequel (2011), The Ventriloquists Convention (2015), Crowd (2017), L’Étang (2021) és az EXTRA LIFE (2023). 2021-ben megrendezte a Jerk, 2024-ben pedig a Kerstin Kraus című filmet.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Szórakozás
Hódított a Balaton a belföldi utazók körében 2025-ben
Továbbra is meghatározó a Balaton népszerűsége a belföldi utazók körében – derült ki a Szallas.hu 2025-os eredményeiből.
A települések rangsorát Budapest, Siófok és Eger vezették tavaly. Az online fizetett előző évi foglalások összértékének csaknem 27 százalékát a SZÉP-kártyások adták.
A Szallas.hu 2025-re szóló foglalásainak 22 százaléka a Balatonra, 18 százaléka Észak-Magyarországra szólt, míg 12 százalékkal a harmadik helyen végzett Budapest és vonzáskörzete. Jelképes különbséggel a nyugat-dunántúli, majd a dél-alföldi régiók követték a dobogósokat. A foglalások 9 százalékával hatodik helyen Észak-Alföld állt, a hetedik helyen pedig a foglalások 8 százalékával a dél-dunántúli régió végzett.
„A települések versenyét foglalási szám alapján Budapest nyerte, Siófok az ezüstérmes, Eger pedig a harmadik”
– mondta Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője. –
,,Az élmezőnyt Szeged, Gyula, Pécs, Hajdúszoboszló, Miskolc, Nyíregyháza és Balatonfüred követték.”
A portál adataiból az is kiderült, hogy a gyermekkel utazók körében némileg más volt sorrend: náluk Siófok, Gyula, Eger, Nyíregyháza és Hajdúszoboszló volt a legkeresettebb úti cél az előző évben.
A 2025-re szóló belföldi foglalások 56 százalékánál a kosártérték maximum 70 ezer forint volt, 31 százaléka 70-170 ezer forint közötti értéket képviselt. A foglalások 8 százalékának kosárértéke 170-270 ezer forint közötti volt, és e feletti kosárértéket pedig a foglalások kevesebb mint 5 százaléka jelentett. 2025-ben az online fizetések összértékének csaknem 27 százalékát fizették SZÉP-kártyával a Szallas.hu oldalán.
2025-ben is taroltak a rövid foglalások
A foglalások tartózkodási hossz szerinti megoszlása alapján az egy-két éjszakás üdülések népszerűsége kiemelkedő volt 2025-ben is: összesen a Szallas.hu tavalyi évre szóló foglalásainak 70 százalékát adták. 3 éjszakára a foglalások 17 százaléka, 4 éjre 8 százaléka, 5 éjre 3 százaléka szólt. A 6 éjszakás vagy annál hosszabb időre szóló foglalások aránya csupán a teljes tavalyi, belföldi foglalások 2 százaléka volt a portál összesítése szerint.
Hotelek és apartmanok fej fej mellett végeztek
2025-ben a belföldi foglalások 31 százaléka hotelbe szólt a Szallas.hu oldalán. Közülük is a 4 és 3 csillagos kategóriákat keresték legtöbben. A foglalások 29 százalékát adták az apartmanok, további 21 százalékot pedig a vendégházak. A panziós foglalások 13 százalékot tettek ki, míg egyéb szállástípust a foglalások 6 százalékánál választottak.
„A gyermekkel utazók esetében némileg mást mutatnak a trendek, hisz körükben az apartman népszerűbb volt, mint a hotel”
– avatott a részletekbe a sajtószóvivő.
,,Míg előbbi a foglalásokból 35 százalékot jelentett, utóbbi 30 százalékot tett ki.”
Így utaztunk tavaly: A legnagyobb értékű foglalástól a legkisebbig
Minden második foglalás 2 főre szólt 2025-ben a Szallas.hu oldalán. A háromfős foglalások aránya 14, a négyfősöké 13, míg az egy főre szóló foglalások aránya 11 százalék volt. Az ötfős vagy annál is nagyobb létszámú foglalások aránya 10 százalékot tett ki.
2025-ben is sokszínű volt az utazni vágyók ízlése a Szallas.hu foglalásai alapján. A magyar utazók egyszerre keresték 2025-ben a prémium szállásokat és a pénztárcabarát megoldásokat.
„2025 legkisebb értékű foglalása egy nyereményjátéknak köszönhetően mindösszesen 1200 forintba került a nyertesnek”
– részletezte Kelemen Lili.
,,A legmagasabb értékű foglalás több mint 4 és fél millió forint értékben történt egy csopaki vendégházba.”
A sajtószóvivő azt is hozzátette, hogy utóbbi esetben a foglalás 10 főre és 14 éjszakára szólt.
Fürdők, várak és családi programok a belföldi utazások fókuszában
2025-ben a hazai turisztikai attrakciók között továbbra is kiemelt szerepet kaptak a nagy fürdőkomplexumok, a történelmi emlékhelyek és a családi programokat kínáló látványosságok. A Zalakarosi Fürdő, a Hungarospa Hajdúszoboszló és a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő mellett olyan ikonikus helyszínek is népszerűek voltak, mint az egri vár, a Festetics-kastély Keszthelyen vagy a Fővárosi Állat- és Növénykert.
„Ezek az élmények egész évben vonzó úti célt jelentettek a belföldi utazók számára, legyen szó pihenésről, kulturális feltöltődésről vagy családi kikapcsolódásról”
– mondta Szabó Zsolt, a Szallas.hu Programok és Attrakciók üzletágának vezetője.
Mi várható 2026-ban a turizmusban?
A Szallas.hu oldalán január 18-án zárult a horvátországi előfoglalási időszak. Az adatok alapján Vir, Crikvenica és Zadar a legkeresettebb település a magyar vendégek körében. Az előfoglalásban résztvevő vendégek jellemzően 4 főre foglaltak szállást, arányuk 28 százalék. A kétfős foglalásoké 22, a háromfős foglalások 15 százalékot tett ki. Az eddig rendelkezésre álló adatok alapján apartmant választottak a leggyakrabban, a foglások 81 százalékánál voksoltak erre a szállástípusra. Az előfoglaló vendégek zöme júliusi vagy augusztusi dátumra foglalt szállást a kedvezményes időszak során.
„A belföldi előfoglalási időszak is elindult. Az elmúlt években a vendégek jellemzően inkább a késő téli vagy tavaszi utazásaikhoz foglalták le előre ilyenkor nagyobb arányban a szállásukat, kisebb volt azok tábora, akik már a nyári vakációt tervezték. Idén is hasonló megoszlásra számítunk”
– tette hozzá a sajtószóvivő.
Azt is elmondta, hogy ebben az időszakban több partner kedvezményes áron kínálja a szállását, amely más ajánlatokkal – például hűségprogramos vagy mobilapplikációs kedvezményekkel – is összevonható, így még kedvezőbb feltételekkel lehet foglalni.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Szórakozás
Eszközfüggetlen tévézés országszerte: rugalmas alternatívát kínál a TARR OnlieTV
A vidék legfőbb magyar tulajdonú telekommunikációs szolgáltatója, a 35 éves TARR Kft. országos szinten kínál rugalmas, box- és kábelmentes alternatívát OnlineTV szolgáltatásával.
Különösen releváns lehet a jelenlegi piaci környezetben, amikor az elmúlt időszak televíziós átalakulásai nyomán sok előfizető számára vált kérdésessé, hogy milyen formában és milyen feltételekkel folytatható a megszokott műsorfogyasztás.
A tavalyi év végén jelentős átrendeződés zajlott le a hazai televíziós piacon, több, korábban elérhető szolgáltatás megszűnt vagy új konstrukcióban folytatódik, ami sok előfizetőt kényszerített arra, hogy újragondolja a megszokott televíziózási formákat. Különösen érintettek azok, akik eddig műholdas vagy helyhez kötött megoldásokat használtak, számukra szükségessé vált a parabolaalapú rendszerek kiváltása. Ebben a megváltozott környezetben a digitális, internetalapú alternatívák kerültek előtérbe, az eszközfüggetlen tévézés pedig mára nem extra lehetőség, hanem alapelvárás lett.
„Az OnlineTV-t olyan helyzetekre fejlesztettük, amikor ugyan rendelkezésre áll internetkapcsolat, de a vezetékes tévészolgáltatás nem elérhető, és a korábban használt parabolaalapú megoldások sem jelentenek már valódi alternatívát. Ilyenkor egy alkalmazáson keresztül, utólagos kábelezés nélkül is biztosítható a teljes értékű televíziónézés”
– hangsúlyozta Tarr János, a TARR Kft. ügyvezető igazgatója.
A fogyasztói trendek is diktálják az irányt
A hazai környezet mellett az elmúlt években maga a televíziózás fogalma is teljesen átalakult. A lineáris, egyetlen készülékhez kötött tévézés helyét egyre inkább a rugalmas, többképernyős tartalomfogyasztás veszi át. Egyre jellemzőbb a mikro-tartalomfogyasztás – rövid videók, néhány perces klipek –, valamint a többképernyős, eszközfüggetlen műsorfogyasztás, ahol a felhasználók már nem egyetlen készülékhez kötődnek, hanem mobilon, tableten vagy okostévén követik kedvenceiket. Különösen a sportközvetítések terén kiemelten fontos a valós idejű elérés, a szurkolók nem akarnak lemaradni egyetlen gólról vagy kulcspillanatról sem, bárhol is legyenek éppen.
„Az OnlineTV-vel egyszerre reagálunk a fogyasztói szokások változására és a digitális tartalomfogyasztás új trendjeire. Ma már a rugalmasság, a mobilitás és a gyors elérhetőség számít, a televíziózás élménye ott és akkor kell, hogy elérhető legyen, ahol és amikor az ügyfél igényli. Mi pedig szeretnénk ezt a szabadságot a TARR minőségével összekapcsolni.”
Digitális kényelem országszerte és egész Európában
Az OnlineTV nem csupán országos elérhetőséget kínál, hanem egyszerű, központi ügyintézést is biztosít a TARR Ügyfélkapun keresztül, ahol az előfizetés, a családi hozzáférések, a műsorkínálat és az e-számla is kezelhető. A szolgáltatás számos eszközön működik – okostelefonon, táblagépen, számítógépen vagy smart tévékészüléken –, ráadásul több felhasználó is beléphet egyszerre, gyermekvédelemmel kísérve. Az igénybe vételhez mindössze stabil internetkapcsolat szükséges.
A sportcsatornák erőteljes jelenléte a kínálatban lehetővé teszi, hogy a nézők valós időben, minden fontos pillanatot lekövetve élhessék át a közvetítéseket, legyen szó otthoni vagy épp útközbeni tévézésről.
Fenntartható megoldás a digitális korszakban
Az OnlineTV nemcsak kényelmes és rugalmas, hanem a fenntarthatósági szempontokat is támogatja. Mivel nincs szükség külön set-top boxokra, kábelezésre vagy bonyolult telepítésre, a szolgáltatás kevesebb eszközt, anyagot és kiszállást igényel. Ez csökkenti az elektronikai hulladékot és a felesleges energiafelhasználást, miközben a felhasználók számára egyszerűbbé és környezetbarátabbá teszi a televíziózást.
Vidéki gyökerekből országos jelenlét
A TARR története jól példázza, hogyan válhat egy vidéki központú, magyar tulajdonú vállalkozás meghatározó szereplővé a hazai telekommunikációs piacon. A cég évtizedek óta a dél-dunántúli közösségek első számú partnereként építi ki megbízhatóságát és ügyfélkapcsolatait, az OnlineTV révén pedig országos szinten is alternatívát kínál. Ez a lépés egyszerre jelenti a gyökerekhez való hűséget és a jövőbe mutató nyitást, hiszen a helyi értékek megtartása mellett a legmodernebb technológia teszi elérhetővé a TARR szolgáltatásait bárki számára, bárhol az országban.
Az OnlineTV szolgáltatással a TARR nem csupán technológiai fejlesztést valósít meg, hanem új korszakot nyit a hazai tévészolgáltatásban. Miközben továbbra is a vidéki közösségek első számú telekommunikációs partnere marad, immár országos szinten is versenyképes alternatívát kínál a nemzetközi szereplőkkel szemben. Az innováció jól illeszkedik a vállalat stratégiájába, amely a megbízhatóságot és az ügyfélközpontúságot ötvözi a folyamatos fejlesztésekkel. A TARR ezzel a lépéssel nemcsak a jelenlegi ügyfelek igényeire reagál, hanem három és fél évtized tapasztalatával megalapozza a jövő digitális tartalomfogyasztásának élményét is.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Szórakozás
Pálfi György Torontói Nemzetközi Filmfesztivál Platform-különdíjas filmjével, a Tyúkkal indul a 45. Magyar Filmszemle
Pár nap múlva újra látjuk egymást, mert indul a 45. Magyar Filmszemle! A magyar filmek közel egyhetes ünnepe, a hagyományokhoz híven, egy filmpremierrel nyitja meg újra a kapuit.
A február 2-i, szakmai, zártkörű eseményen, a Corvin moziban Pálfi György új filmje, a Tyúk először lesz látható.
Valószínűleg Pálfi György, a kultikus Hukkle és Taxidermia rendezője az egyetlen, aki ezt a vizuálisan lenyűgöző, groteszk humorban bővelkedő és lebilincselően izgalmas filmet el tudta készíteni. A Tyúk Magyarországról nem kapott anyagi támogatást, ezért végül német-görög-magyar koprodukcióban készült el, a világ számos filmfesztiválja után pedig a 45. Magyar Filmszemle nyitófilmjeként mutatkozik be hazánkban.
A címszereplőt nyolc különböző, Magyarországon született és kiképzett állat játssza, a lenyűgöző alakítások CGI nélkül születtek, Halász Árpád állatkoordinátor segítségével (Fehér isten, Szegény párák, Testről és lélekről). Pálfi ismét együtt dolgozott rendszeres alkotótársaival, többek között Ruttkay Zsófia forgatókönyvíróval és Lemhényi Réka vágóval, a magyar koproducerek pedig Muhi András és Ferenczy Gábor.
A Tyúkot premier előtt a nagyközönség a megnyitó utáni napon, február 3-án, este 8 órakor nézheti meg a Corvin moziban. A film április 2-től kerül országosan a mozikba.
A 45. Magyar Filmszemle számos vetítése után a Corvinban és az Inga Kultúrkávézóban közönségtalálkozókkal, beszélgetésekkel is várja a nézőket.
A Corvinban találkozni lehet többek között Gárdos Péterrel, Ónodi Eszterrel, Török-Illyés Orsolyával, Herendi Gáborral, Olasz Renátóval, is. A filmek utáni beszélgetésekről bővebb információk a filmek adatlapján találhatók.
A 6 napos eseményen számos olyan szakmai beszélgetés lesz, amely kifejezetten a filmes szakmának, a szakmáról szól. Lesz például rendezői kerekasztal, könyvbemutató, beszélgetés a forgatókönyvírásról, videóklipekről, dokumentumfilmezésről.
A 45. Magyar Filmszemle február 2-8 között a Corvin moziban vár szeretettel minden filmbarátot, filmrajongót!
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Okoseszközök2 hét ago
Papírmentes társ munkához és tanuláshoz – elérhető a HUAWEI legújabb táblagépe
-
Mozgásban2 hét ago
Rekordhavazással indult az év: a Hankook a megfelelő téli abroncsok szerepét hangsúlyozza
-
Egészség2 hét ago
Innováció a női egészségért: mesterséges intelligencia alapú ultrahang megoldás fejlesztése indul a meddőséget okozó elváltozások korai felismeréséért
-
Ipar2 hét ago
Bemutatkozik az AUMOVIO magyarországi menedzsmentje
-
Gazdaság2 hét ago
A meghirdetett autók közel 90%-a továbbra is 10 millió forint alatt
-
Szórakozás2 hét ago
Bemutatkozik a Samsung Art Store-ban a Lee Kun-Hee-gyűjtemény 20 darabja
-
Tippek2 hét ago
A füst a legnagyobb veszély – miért kritikus a HFR és a tűzjelző rendszer felülvizsgálata 2026 ban?
-
Egészség2 hét ago
Megújult csomagolással érkeznek a SPAR „mentes” termékei







