Mozgásban
Rengeteget mobilneteztek a magyarok idén nyáron
Idén nyáron közel 60 százalékkal mobilneteztek többet a magyarok, mint 2019 nyarán, a koronavírus-járvány kitörése előtt – derült ki a Telenor nyárzáró hálózati riportjából.
A riport aggregált adatok alapján a hálózatukon mért mobilnetforgalmat, a hanghívások számát és átlagos hosszát, valamit a roamingforgalom alakulását elemzi. A Telenor mobilnet-hálózatán is évről évre növekedési trend figyelhető meg, ami idén nyáron sem változott:
- 2021-ben a nyári hónapok összforgalma az előző évhez képest 16 százalékkal, 2019-hez viszonyítva pedig 58 százalékkal nőtt.
- A forgalmazott adatmennyiség meghaladta a 67 millió gigabájtot.
- Az indított hanghívások száma nem változott jelentősen az előző évekhez képest.
- A beszélt percek száma viszont nőtt, azaz összességében hosszabb telefonhívásokat folytattak az ügyfeleik.
- Ez több mint 1,5 milliárd beszélt percet jelentett, ami közel 15 százalékos emelkedés a koronavírus előtti, 2019-es nyárhoz képest.
- Az EU/1-es díjzónában (ahol többnyire a magyar tarifának megfelelő feltételekkel lehet használni az előfizetést) mért nyári roamingforgalom 45 százalékkal haladta meg a koronavírus előtti, 2019-es nyár forgalmát.
- A távolabbi országokat jelentő 2-es és 3-as díjzónában mért adatforgalom is nőtt a tavalyi évhez képest.
- 2019-ről 2020-ra nagyságrendileg 80 százalékkal esett vissza a roamingforgalom ezekben a díjzónákban, idén viszont, főként a lazuló utazási korlátozások miatt, az előző évnél lényegesen több volt a mobilnetforgalom, ami augusztusra elérte a 2019-es nyár forgalmának kétharmadát.
Forrás: Telex
Mozgásban
Indul a motoros-szezon, ezek jelenleg a legnépszerűbb modellek
A 2025. január-áprilisi adatokat nézve 1,39%-os növekedést láthatunk az előző évhez képest a használt motorok után érdeklődők számában.
Azonos időszakban a felületen meghirdetett modellek átlagára láthatóan csökkent, az átlagéletkor viszont nőtt. A piac egészét hirdetésszámban és megtekintésben lefedő Használtautó.hu szakértői vizsgálták a pontos változásokat és azt, hogy melyik motorok jelenleg a legnépszerűbbek az érdeklődők körében.
2024 azonos időszakához képest 1,39%-kal több megkeresés érkezett idén motorok kapcsán a Használtautó.hu-hoz. A mezőnyt változatlanul a BMW R 1200 GS, a Suzuki DL 650, és a BMW R 1250 GS vezetik, és ez a három modell teszi ki az összes érdeklődés 41%-át. A népszerűségi lista összetételében mindössze egy változás történt tavalyhoz képest, a Yamaha MT-09-et váltotta a gyártó egyik másik, MT-07-es modellje.
A kereslet növekedése mellett a legnépszerűbb 10 modell átlagára csökkent. Idén átlagosan 6,8%-kal olcsóbban választhatunk a listáról, mint a tavalyi év azonos időszakában. Érdekesség, hogy a használt piacon elsősorban az idősebb modellek a népszerűek, idén a vizsgált modellek átlagéletkora 10,7 év volt, ez 9,1%-os növekedés 2024-hez képest.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Mozgásban
Világklasszis kerékpáros, Tadej Pogačar hosszú távú partnerséget kötött a Continental-lal
Hosszú távú együttműködést kötött a Continental és a világ egyik legsikeresebb országúti kerékpárosa, a 26 éves Tadej Pogačar.
A partnerség középpontjában közös értékek állnak: a teljesítmény, a biztonság és az egymás iránti tisztelet az utakon – legyen szó autósokról vagy kerékpárosokról.
A Continental évek óta meghatározó szereplője mind az autóipari, mind a kerékpáros világ technológiai fejlődésének. A mostani együttműködés egy újabb lépés a két terület összekapcsolásában, amely jól tükrözi a vállalat kettős elköteleződését a csúcstechnológia és a közlekedésbiztonság iránt.
Maximális biztonság és csúcsteljesítmény – akár bringán, akár autóban
A Continental autó- és kerékpárabroncsait világszerte milliók választják megbízhatóságuk, kiváló tapadásuk és teljesítményük miatt – a hétköznapokban és a versenypályán egyaránt.
„A csúcsteljesítmény nemcsak a tehetség eredménye, hanem a folyamatos fejlődés iránti elköteleződésé is. A Continental-lal közösen ugyanazt az ambíciót képviseljük: hogy minden helyzetből a legtöbbet hozzuk ki – legyen szó sportról vagy technológiai fejlődésről. Ezért számomra ez a partnerség magától értetődő volt”
– nyilatkozta Tadej Pogačar.
Akár a versenypályán, akár a közutakon, a biztonság mindig kulcskérdés. A többszörös Tour de France-győztes ugyanúgy a felszerelésére hagyatkozik, mint a hétköznapi közlekedők. „Hivatásos kerékpárosként pontosan tudom, milyen fontos, hogy az ember megbízhasson a gumiabroncsaiban. Megfelelő felszerelés nélkül ma nem tartanék ott, ahol vagyok” – tette hozzá.
„Tadej Pogačar és a Continental egyaránt a kivételes teljesítmény szimbólumai – de mindenekelőtt a biztonságos közlekedés elkötelezett képviselői. A versenyeket nem vakmerőséggel vagy önzéssel lehet megnyerni, hanem tudatos döntésekkel és a másokra is odafigyelő hozzáállással. Tadej amellett, hogy kivételes tehetség, képes átlátni az összképet is, ezért számunkra ő az ideális partner”
– emelte ki Egemen Atış, a Continental Tires EMEA stratégiai, elemzési és marketingvezetője.
A közös munka egyik fő célja, hogy elősegítse az autósok és kerékpárosok közötti párbeszédet és a kölcsönös megértést. Mind Pogačar, mind a Continental elkötelezett a közlekedésbiztonság javítása iránt.
„Az utak mindenkié. Ezzel a partnerséggel a kölcsönös tisztelet fontosságára szeretnénk felhívni a figyelmet – hiszen ez a biztonságos közlekedés alapja, akár két, akár négy keréken közlekedünk”
– tette hozzá Egemen Atış.
A Continental és a kerékpársport: hosszú távú elköteleződés
A Continental hosszú évek óta aktív szereplője a nemzetközi kerékpársportnak. A világ legismertebb versenyén, a Tour de France-on nemcsak a kísérőjárművek futnak Continental gumiabroncsokon, hanem számos élcsapat – köztük a 2024-es győztes is – Continental kerékpár-gumiabroncsokat használ.
A vállalat emellett a Giro d’Italia egyik fő támogatója is, ahol minden hivatalos jármű Continental abroncsokkal van felszerelve, a több mint 3000 kilométeres táv biztonságos teljesítése érdekében. A Continental a csúcskategóriás versenyzéstől a hétköznapi közlekedésig minden helyzetben a megbízható teljesítményt képviseli.
Tadej Pogačar: példakép a versenypályán és azon túl is
A mindössze 26 éves Tadej Pogačar 2019 óta az UAE Team Emirates-XRG versenyzője, és napjaink egyik legjobb országúti kerékpárosának számít. 2024-ben sporttörténelmet írt: megnyerte a Giro d’Italia-t, a Tour de France-t, az országúti világbajnokságot, és több klasszikus egynapos versenyt is – ezzel olyan teljesítményt ért el, amit eddig csak két másik kerékpáros tudott felmutatni a sportág történetében. Emellett a Strade Bianche-t és a Liège–Bastogne–Liège-t is megnyerte.
Hatása azonban messze túlmutat a versenyeken: alapítványán és a „Pogi Team” utánpótláscsapatán keresztül aktívan támogatja a fiatal tehetségeket Szlovéniában és nemzetközi szinten egyaránt.
A Continental és Tadej Pogačar partnersége nem csupán a sportról szól: közös céljuk, hogy előmozdítsanak egy biztonságosabb, tudatosabb és együttműködésen alapuló közlekedést.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Mozgásban
Mozogj, és keress vele! Fitnesz újtítás forradalmasítja a Web3 világát
A Bitget stratégiai partnerséget kötött a SWEAT-tel a Web3 mozgásgazdaság fellendítése érdekében
A vezető kriptotőzsde és Web3 vállalat, a Bitget bejelentette stratégiai partnerségét a SWEAT-tel, a mozgásgazdaság úttörő ökoszisztémájával. A partnerség célja, hogy csökkentse a belépési korlátokat a Web2 közönség számára, miközben zökkenőmentesen kapcsolja őket a Web3 világához. Az együttműködést a 2025-ös Dubai Esports Festivalon (DEF) jelentették be, ahol a résztvevők első kézből tapasztalhatták meg a jövőt olyan interaktív aktivitások révén, amelyek a fizikai mozgást kriptó jutalommá alakítják.
A Dubai repülőtéren át egészen a Sheikh Zayed Road-ig, a város legismertebb hirdetőtáblái most egy erőteljes üzenetet közvetítenek: Birtokold a mozgásod. Töltsd fel a tárcád.
„A fizikai aktivitást pénzügyi erőforrássá alakítjuk”
– nyilatkozta Oleg Fomenko, a SWEAT társalapítója és vezérigazgatója.
„Ez arról szól, hogy a legtermészetesebb emberi viselkedést, a mozgást digitális tulajdonnal jutalmazzuk.”
A Bitget operatív igazgatója, Vugar Usi Zade, hozzátette:
„Küldetésünk mindig is az volt, hogy hidat képezzünk a Web2 és Web3 között – és mi lehetne univerzálisabb, mint a mozgás? Ez a partnerség emberközeli módon teszi elérhetővé a kriptót – a mindennapi mozgásunk révén”
– tette hozzá.
A partnerség új innovációkat mutat be, többek között a SWEAT mesterséges intelligenciával működő mozgásedzőjét, Miát, valamint a többláncú tárcafunkciók bővítését. A Bitget számára ez az együttműködés újabb stratégiai lépést jelent azon vízió felé, hogy zökkenőmentesen kapcsolja össze a hagyományos és decentralizált digitális gazdaságokat.
„Hidakat építünk, nem falakat”
– hangsúlyozta Vugar.
„Azáltal, hogy ott találkozunk a felhasználókkal, ahol már most is jelen vannak – jelen esetben a napi mozgásuk során –, a Web3 felé vezető leghitelesebb belépési pontokat teremtjük meg. Legyél akár fitneszrajongó, akár a kripto világa iránt érdeklődő, ez a partnerség megkönnyíti és jutalmazza az átmenetet.”
Ez nem csupán egy újabb iparági partnerség – ez egy fitnesz és pénzügy találkozásából születő mozgalom, amely újradefiniálja, hogyan lépünk kapcsolatba a digitális eszközökkel. A SWEAT és a Bitget a hétköznapi mozgást pénzügyi lehetőséggé alakítva írja a kriptovaluták mainstream elfogadásának következő fejezetét. Ahogy Dubai égboltját egyre több SWEAT x Bitget óriásplakát világítja meg, egy dolog biztos: a Web3 jövője nem csupán a képernyő előtti elemzésről szól – néha meg is kell mozdulni, hogy bizonyítsd.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Ipar2 hét ago
Az e-kereskedelem átalakítja Európa logisztikai térképét
-
Gazdaság1 hét ago
Pénzügyi hullámvasúton navigál a vállalati treasury
-
Gazdaság1 hét ago
Így lesz a feszültségből stratégiai előny a munkahelyen
-
Ipar2 hét ago
Milliméteres pontosság és adatvezérelt működés
-
Egészség2 hét ago
Mitől remeghet a kezünk állandóan?
-
Okoseszközök1 hét ago
A Honor 400 széria bemutatta az AI-alapú képmozgató funkcióját
-
Ipar2 hét ago
Bemutatkozott az OptimScan Q12 3D szkenner: 5 mikron pontosság, ipari megbízhatóság
-
Ipar1 hét ago
Forradalmi megoldás az építőiparban