Az elmúlt néhány évben jelentős átalakuláson ment keresztül a globális okostelefon-piac, amit leginkább néhány kínai gyártónak köszönhetünk, akik közül többen óriási hírnévre és presztízsre tettek szert a vásárlók között. Az egyik legnagyobb sikertörténetet azonban kétségkívül a Xiaomi érte el, a látszólag semmiből érkezett kínai gyártó ugyanis minőségi termékeire, fiatalos marketingjére, nem mellesleg pedig verhetetlen áraira támaszkodva olyan gyorsan terjedt el az emberek között, hogy arra korábban egyetlen ázsiai márka sem volt képes ilyen rövid idő alatt.
A Xiaomi mögött ugyanis nem álltak szolgáltatók, hovatovább még csak saját bolthálózattal sem rendelkeztek, reklámstratégiájuk sem a milliárdos kampányokra épült, sokkal inkább a közösségi oldalakra, valamint a vásárlói véleményekre, de nagy szerepet játszott a sikerben az erőteljes online jelenlét, valamint az, hogy valóban odafigyeltek a vásárlók véleményére, és ezek fényében alkalmaztak folyamatos újításokat szoftveres és hardveres fronton egyaránt. Hogy mégis mit kell tudni még a kínai gyártóról egy leendő- vagy már meglévő magyar készüléktulajdonosnak?
A Xiaomi rövid története
A kínai illetőségű Xiaomi napra pontosan 2010. április 6-án indult útnak olyan befektetőkkel, mint a lapkagyártásban a legtöbb Androidos készüléket kiszolgáló Qualcomm, vagy az IDG Capital. Első készülékeik kezdetlegesek voltak ugyan, de maximálisan kiszolgálták azokat, akik rendkívül alacsony áron szerettek volna egy megbízható, a nagyobb gyártók jóval drágább készülékeihez hasonló teljesítményt kínáló készüléket, melyen Android operációs rendszer fut. A Xiaomi ugyanis már kezdetben is a Google megoldásának személyre szabott, MIUI interfésszel kibővített változatában gondolkodott, mely a későbbiekben lehetőséget adott arra, hogy az Apple elképzeléseihez hasonló, komplett ökoszisztémát építsenek fel rá a kínaiak.
Bár kezdetben főként okostelefonok és alkalmazások gyártására szakosodtak, a Xiaomi kínálatában nagyon hamar megjelentek a különféle elektronikai cikkek, melyek között a viselhető vagy hordozható eszközök mellett akár komplett okosotthonos megoldásokat is találunk. A rohamos fejlődésnek köszönhetően a gyártó az alakulás utáni negyedik évben már a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártójává nőtte ki magát az IDC eredményei alapján, piaci részesedésük pedig még ma is folyamatos térnyerésben van.
A legjobb Xiaomi okostelefonok 2019-ben
Minden évben több ismert Xiaomi modellcsalád is jelentős vérfrissítésen esik át annak érdekében, hogy a kínai gyártó folyamatosan versenyben maradjon az ismertebb gyártók drágább termékeivel. Aki tehát nem szeretne 2-300 ezer forintokat kiadni egy okostelefonért, az rendszerint ennek töredékéért találhat a kínaiak katalógusában hasonló tudású, minőségű és megjelenésű készüléket.
Az idei évben a Xiaomi első zászlóshajója az Mi 9 okostelefon lett, mely divatos megjelenésével, cseppformájú szenzorszigetével, holografikus üveghátlapjával és 6,39 hüvelykes Samsung AMOLED kijelzőjével elképesztően látványosra sikerült. Ehhez a látványhoz pedig nagyon erős hardver is tartozik, a Qualcomm Snapdragon 855-ös lapkához ugyanis akár 6GB RAM és 128GB ROM alapú konstrukciót is választhatunk. A prémium kategória kedvelői pedig olyan futurisztikus extrákat élvezhetnek a készülékben, mint a tripla kamerarendszer – melynek központi eleme egy 48 megapixeles Sony szenzor –, vagy a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó.
Egy kicsit megfizethetőbb árat, de hasonlóan kimagasló teljesítményt kínál a Xiaomi Mi 9T Pro okostelefon is, mely 2019-ben szintén az egyik legkeresettebb készüléke lett a kínai gyártónak. Nem véletlenül, hiszen egy 6,39 hüvelykes FHD+ AMOLED tele-kijelzős, szenzorsziget-mentes előlappal, valamint a készülékházból előugró, speciális szelfikamerával növeli exkluzív megjelenését. Mindehhez ráadásul nagyon erős, Snapdragon 855-ös lapkára épülő hardvert, nagy teljesítményű tripla kamerarendszert – 48 megapixeles központi szenzorral –, 4000 mAh-s akkumulátort, a mobiljátékosokra gondolva pedig speciális hőelvezetést is kínál.
Aki 100 ezer forint alatt keresett magának idén kimagasló teljesítménnyel rendelkező okostelefont, az biztosan találkozott a Xiaomi Redmo Note 7 nevével. Nem véletlenül, hiszen a gyártó egyik legkedveltebb középkategóriás készüléke volt, mely ára ellenére így is magasan verte több neves gyártó lényegesen drágább eszközét. Ez nem meglepő, hiszen anyagminőségben és teljesítményben egyaránt kiemelkedő készüléket hoztak össze a kínaiak, egy Qualcomm Snapdragon 660-as nyolcmagos processzora felépítve, amihez dupla kamerarendszer (48+5 megapixel), 4000 mAh-s akkumulátor és akár 4GB RAM, valamint 128GB ROM is felsorakozhat. A telefon népszerűségét fokozta a látványos, prémium kategóriás készülékeket sarokba állító megjelenés, a csepp alakú szenzorsávval, a 6,3 hüvelykes FHD+ kijelzővel és a teljes Gorilla Glass 5 védelemmel.
A magyarországi szervizhelyzetről
Mivel a Xiaomi nem úgy kezdte világhódító útját, mint a legtöbb telefongyártó, ezért nem tudott még olyan szervizhálózat kialakulni, mint a nagyobb nevek esetében. A helyzet azonban hónapról-hónapra javul, így ma már egyre több Xiaomi Szerviz nyílik az országban. Nagyon fontos, hogy kizárólag megbízható szervizet válasszunk, ahol a legtöbb alkatrész raktáron van, méghozzá kiváló minőségben és gyors javítással. A garanciális javítás mellett ráadásul ma már biztosított a garancián túli szerviz is minden egyes Xiaomi modellre, sőt mi több, nemcsak az okostelefonokra, hanem más termékekre egyaránt.
Noha a Xiaomi nevét a legtöbben az okostelefonokkal azonosítják, azonban a gyártó kínálatában rengeteg egyéb olyan termék is található, melyek alacsony áruk ellenére kimagasló minőséggel kecsegtetnek, hovatovább hozzákapcsolható a gyártó ökoszisztémájához.
Ott van rögtön a Xiaomi Mi M365 elektromos roller, mely egy letisztult megjelenésű, a repülőgépek anyagminőségével vetekedő, könnyen összehajtható és elhanyagolható súlyú eszköz, ami képes egyetlen feltöltéssel akár 30 kilométerre elgurítani tulajdonosát. Az eszközhöz egy átfogó alkalmazás is társul, amivel rengeteg különféle beállítást, kapcsolódó adatot és egyebet érhetünk el.
A lakásban nyújthatnak továbbá nagy segítséget a Xiaomi robotporszívói! Az egyik legkedveltebb modell például a Mi Robot Vacuum, mely akár egész nap takaríthatja otthonunkat, hiszen okostelefonunkról, a kapcsolódó alkalmazással teljesen irányítható és automatizálható, így beállíthatók különféle programok, útvonalak, miközben a kis szerkezet képes önműködően tölteni magát, ha úgy érzi, hogy lemerülőben van.
Mindez természetesen csak a jéghegy csúcsa! Különösen az okosotthonos megoldások kapcsán ugyanis a Xiaomi egyenesen az élen jár. A kínálatban találhatunk lámpát, mérleget, órát, fogkefét, sőt még rizsfőzőt is. Ezek összeköthetők a telefonunkkal, a kapcsolódó applikációval pedig nemcsak vezérelhetők, de értesítéseket is fogadhatunk tőlük, így a mérleg statisztikákat készít, megmutatja a testünkben található víz és izom mennyiségét, hogy ideje van már a mozgásnak, miközben az óra jelzi az elalvást, a fogkefe pedig emlékeztet rá, hogy ma még nem mostunk fogat. Ha tehát meg akarjuk tapasztalni a jövő automatizált otthonait, a Xiaomi ökoszisztémája az egyik, ha nem a legkiterjedtebb lehetőségeket szolgáltatja ehhez mind hardveres, mind szoftveres tekintetben már ma.
A HONOR Magic7 Lite a DXOMARK akkumulátor rangsorának első helyezettje
A HONOR Magic7 Lite elnyerte a DXOMARK Battery Gold Label 2025 minősítést, kiemelkedően magas, 164-es pontszámmal.
Ezzel a HONOR X9C okostelefonnal közösen került a csúcsra, ami jól mutatja a vállalat elköteleződését az iránt, hogy a töltési képességek és az optimalizált energiagazdálkodás terén a legjobb legyen a kategóriájában.
HONOR Magic7 Lite: kivételes akkumulátor-üzemidő
A HONOR Magic7 Lite, az iparág legmagasabb akkumulátor-teljesítményével bíró okostelefonjaként új mércét állít fel az akkumulátor-innováció terén. A rendkívül nagy, 6600mAh kapacitású szilícium-szén akkumulátorral rendelkező készülék kivételesen hosszú üzemidőt és a ma elérhető legnagyobb kapacitást kínálja.
– A HONOR Magic7 Lite az „Advanced” szegmens más készülékeivel összehasonlítva kivételes általános akkumulátor-üzemidőt és magas fokú optimalizáltságot mutat, így ezen a területen a legjobbnak bizonyult.
– Akkumulátor-üzemidő: 128 óra könnyű használat / 89 óra mérsékelt használat / 55 óra intenzív használat esetén.
HONOR Magic7 Lite: fokozott tartósság
Az akkumulátor „Armour-level Protective Coating” bevonattal és egy speciális biztonsági bevonattal rendelkezik, amely a HONOR Power Management System rendszerrel együttműködve szélsőséges körülmények között is szigeteli az elektródákat. Emellett az AI lehetővé teszi a készülék számára, hogy akár még 50 percig folyamatosan lehessen hívásokat bonyolítani, amikor is, amikor az akkumulátor töltöttsége már 2%-ra csökken, a 66 W-os vezetékes HONOR SuperCharge pedig gyorsan feléleszti az akkumulátort a hosszabb használathoz.
– A töltési teljesítmény a 66W-os töltő teljesítményének köszönhetően a hatalmas töltési kapacitás ellenére is kimagasló.
– A HONOR Magic7 Lite körülbelül 42 perc alatt elérte a teljes töltés 80%-át. Egy gyors, 5 perces feltöltéssel pedig közel 7 óra üzemidőt nyert vissza.
HONOR Magic7 Lite: Videós és játékos profizmus
A HONOR Magic7 Lite 6,78” Eye-comfort OLED kijelzője 1,07 milliárd színt és 1,5K felbontást támogat, élénk és lélegzetelállító részleteket biztosítva a még magával ragadóbb élményért. A felhasználók akár 48,4 órányi zenei streaminget és 25,8 órányi online videólejátszást élvezhetnek egyetlen feltöltéssel.
– A Honor Magic7 Lite következetesen, szinte minden egyes tesztelésen magas részpontszámot ért el az alacsony merülőáramnak köszönhetően, különösen a videó streaming és a játékok esetében.
– Az akkumulátor akár 15 óra 25 perces játékidőt is lehetővé tesz, mielőtt teljes feltöltésre lenne szükség.
A HONOR Magic7 Lite elérhetősége
A HONOR Magic7 Lite a felhasználók különböző stíluspreferenciáit figyelembe véve Magyarországra két lenyűgöző színben érkezik: ezek a titán lila és titán fekete. A HONOR Magic7 Lite két konfigurációval lesz kapható február 3-ától. A 8GB RAM-mal és 216GB tárhellyel felszerelt változat ajánlott fogyasztói ára 159 990 Ft, míg a 8GB-RAM-ot és 512GB tárhelyet kínáló változat ajánlott fogyasztói ára 169 990 Ft.
További információk a HONOR hivatalos honlapján lesznek elérhetők: www.honor.com.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Érkezik az Eclipsa Audio: a Samsung 3D hangélménye a 2025-ös tévékészülékeihez és hangprojektoraihoz
A Samsung 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatába integrálja a Google-lel együttműködésben kifejlesztett Eclipsa Audio technológiát.
Az úttörő hangzásmegoldás arra ösztönzi az alkotókat, hogy dinamikus, magával ragadó 3D audiotartalmakat hozzanak létre, illetve ezek zökkenőmentes lejátszását biztosítja a 2025-ös TV-kínálat teljes skáláján, a Crystal UHD-tól a Neo QLED 8K modellekig.
„Büszkék vagyunk rá, hogy az Eclipsa Audio technológiát bevezethetjük 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatunkba. – nyilatkozta Taeyong Son, a Samsung vizuális kijelző üzletágának kutatás-fejlesztési ügyvezető alelnöke és vezetője. – Ez az innováció az otthoni hangélmények új lehetőségeit nyitja meg, és tovább erősíti elkötelezettségünket az otthoni szórakoztatás jövőjének alakítása iránt.”
Az otthoni szórakoztatás újradefiniálása
A Samsung immáron 18 egymást követő évben a nemzetközi TV-piac egyik élvonalbeli szereplője, most az Eclipsa Audio technológiával új szintre emeli az otthoni szórakoztatás élményét. Kiemelkedő szerepe a 75 colos feletti tévék piacán lehetővé teszi, hogy ezt a forradalmi megoldást minél több felhasználóhoz eljuttassa.
Az Eclipsa Audioval az alkotók finomhangolhatják a beállításokat, például meghatározhatják, hogy egy hang honnan érkezzen a térben – legyen az a hallgató mögül, oldalról vagy akár fölülről. Emellett az intenzitás és a térbeli visszaverődések beállításával magával ragadó, háromdimenziós hangélményeket hozhatnak létre.
A vállalat először alkalmazza az Eclipsa Audiot a 2025-ben érkező televíziókínálatában: a Crystal UHD sorozattól a zászlóshajó Neo QLED 8K modellekig beépíti a fejlett audiotechnológiát, hogy minél több felhasználó megtapasztalhassa az újdonságot.
Több lehetőség a tartalom és lejátszás terén
2025-től az alkotók Eclipsa Audio hangsávokkal tölthetik fel videóikat a YouTube-ra, így a 2025-ös Samsung eszközök felhasználói és nézői élvezhetik a prémium térbeli, 3D hangélményt. A Samsung és a Google a koreai Távközlési Technológiai Szövetséggel (TTA: Telecommunications Technology Association) együttműködve dolgozik azon, hogy egy tanúsítási programmal garantálják az Eclipsa Audio technológiát használó eszközök hangminőségét, ezzel biztosítva, hogy a felhasználók mindig kiváló hangélményt kaphassanak.
„Úgy gondoljuk, hogy az Eclipsa Audio alapjaiban változtathatja meg a hangélményekről alkotott elképzelésünket – nyilatkozta Jim Bankoski, a Google Chrome tervezői részlegének alelnöke – Izgatottan várjuk, hogy az alkotók miként használják majd ezt a technológiát innovatív hangélmények megalkotására.”
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
A 6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA) által készített „Európai vízió a 6G hálózati ökoszisztémáról” című friss tanulmány megszületésében Laki Sándor egyetemi adjunktus, az ELTE Informatikai Kar oktatója is közreműködött
A tanulmány a 6G hálózatok fejlesztésére és szabványosítására irányuló globális kezdeményezéseket vizsgálja, kiemeli a kulcsfontosságú nemzetközi szereplők által formált egységes 6G-vízió szükségességét, hangsúlyozza Európa aktív szerepét a 6G kutatásában, fejlesztésében, szabványosításában, valamint a társadalmi, környezeti és gazdasági kihívások kezelésében.
A dokumentum frissített képet nyújt a jelenlegi, ötödik generációs rendszereket leváltó, várhatóan 2030 körül megjelenő 6G architektúrák fejlesztésének állásáról, kiemelve az innovatív megoldásokat, amelyek az 5G rendszerek korlátainak leküzdésére irányulnak. Rámutat az 5G rendszerek azon pontjaira, amelyek akadályozzák a hatékony globális működést, és javaslatokat tesz az ezek leküzdését célzó architekturális fejlesztésekre.
A javasolt újítások célja egy rugalmas, alkalmazkodóképes és fenntartható hálózat létrehozása, amely képes támogatni a következő generációs alkalmazásokat és szolgáltatásokat.
Az ELTE 2023 májusában jelentette be, hogy Laki Sándor és kutatócsoportja is részt vesz a csaknem 6 millió euró költségvetésű, egyetemek, kutatóintézetek és vezető iparági partnerek együttműködésével induló DESIRE6G Horizon Europe projektben, amelynek célja a 6G-hálózatok rendszerarchitektúrájának megtervezése.
Az IK-s kutatók a pogramozható hálózati infrastruktúra kifejlesztésén dolgoznak a projektben.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!