Connect with us

Okoseszközök

Ezek 2020 legjobban várt okostelefonjai

Technológiai szempontból rengeteg változás vár az okostelefonos piacra az előttünk álló esztendőben, ami részben az 5G térhódításának, részben a folyamatos fejlődésnek köszönhető, így nem véletlen, hogy már most árgus szemekkel figyel a szakma, miközben a rajongók is várják a közelgő újdonságokat. Ebből az apropóból úgy határoztunk, hogy összegyűjtjük 2020 legjobban várt okostelefonjait az Androidos szegmensre korlátozva figyelmünket, hiszen a legtöbb nálunk is megtalálható gyártó nagy dobásra készül a háttérben.

Nézzük, mik lesznek 2020 legjobban várt okostelefonjai:

Xiaomi Mi 10

A Xiaomi az utóbbi évek egyik, ha nem a legdinamikusabban fejlődő kínai okostelefon-gyártója, akik a csúcskategóriás mobilok és az elérhető árak ötvözésével képesek voltak óriási felhasználói bázist felállítani maguk köré. Nem véletlen, hogy az idei esztendő egyik legjobban várt készüléke is hozzájuk köthető, lévén biztosan folytatódik a népszerű Mi-széria, ezáltal már megindultak a pletykák egy feltehetően az MWC-n bejelentésre kerülő Xiaomi Mi 10-es készülékről. Az eszköz várhatóan Snapdragon 865-ös lapkára, 8/128 vagy 12/256GB RAM-ra és ROM-ra, valamint egy 6,5 hüvelykes OLED kijelzőre épülhet fel, 4500 mAh-s akkumulátor társaságában, amihez négyes kamerarendszert emlegetnek a szóbeszédek, a főszerepben egy 64 megapixeles Sony IMX686-os szenzorral.

Xiaomi Redmi K30 5G

Az 5G felé is tárt kapukkal közelít az idén a hazánkban egyre kiterjedtebb szervízhálózattal rendelkező Xiaomi, akik a Redmi K30 5G esetében nyitnának a lehető leghatározottabban az új technológia irányába. A kérdéses okostelefon alapkiadásai a világ más részein már korábban napvilágot láttak, hozzánk azonban várhatóan csak idén érkeznek meg, méghozzá Snapdragon 865-ös lapkakészletre felépítve, a 12GB RAM-hoz társított bődületes méretekkel büszkélkedő 512GB-os belső tárhellyel kibővülve. Az eszköz biztosan nem szenved majd hiányt egy erőteljesebb, gyorstöltést támogató akkumulátorból sem, de Pro változatához több helyen öt modulos kamerarendszert is pletykálnak.

Samsung Galaxy S20

Ismét az MWC expót megelőzve, napra pontosan február 11-én mutatja majd be legújabb csúcsmobiljait a Samsung, melyeket mindenki Galaxy S11 név alatt vár, azonban a dél-koreai óriás úgy döntött, idén nemcsak a technológiai fejlődés tekintetében, hanem az elnevezésben szintén új utakra lép. Így történt, hogy a Samsung következő csúcskategóriás okostelefonja a Galaxy S20 lesz. A készülékről annyi biztos egyelőre, hogy több innovációt is felvonultat majd, biztosan támogatni fogja az 5G-t, kijelzője 120Hz-es lesz, növekedés várható az akkumulátor terén, a kamerák tekintetében pedig egy 108 megapixeles, ötszörös optikai zoommal büszkélkedő szenzor kerülhet a középpontba.

Samsung Galaxy Fold 2

Méregdrága árkategóriája ellenére óriási népszerűségnek örvendett a Samsung Galaxy Fold okostelefon, mely az ismert gyártó első összehajtható kijelzős készülékeként határozottan bebizonyította, hogy egyáltalán nem nevezhető zsákutcának. Olyannyira nem, hogy még az idén biztosan előhozakodnak a Galaxy Fold 2-vel, amiről egyelőre annyit tudni, hogy nemcsak szebb és jobb, hanem sokkal olcsóbb is lesz a fejlődő technológiának köszönhetően, tehát sokkal többen elérhetik majd, mint elődjét.

Huawei P40

Az amerikai embargó miatt ugyan óriási kérdőjel egyelőre a Huawei jövője, azonban a kínai gyártó rendíthetetlenül törtet előre, ezáltal következő csúcskészüléke várhatóan a Huawei P40 lehet majd az év első felében, amiről annyit tudni, hogy óriási hátlapi kameraszigettel – a Pro változat esetében benne öt szenzorral –, valamint kameralyukas előlappal érkezik. Nagy innováció tehát a dizájn terén nem várható, azonban a motorháztető alatt komoly erőfitogtatás vár ránk, köszönhetően a Kirin 990-es lapkának. Természetesen nem is vártunk mást a Huawei részéről, így sokkal nagyobb kérdés, hogy mire megy majd a készülék a Google támogatása nélkül?

LG G9

Várhatóan két csúcskészüléket is piacra dob tavasszal az LG, melyek közül a G9 kaphat nagyobb figyelmet – a másik a V60 ThinQ lesz –, amiről egyelőre annyit tudunk, hogy magabiztosan hozza majd azt a színvonalat, mint a 2020-ban érkező csúcsmobilok többsége. Ennek megfelelően az eszköz alapját biztosan a Snapdragon 865 adja, és bár a RAM és a ROM pontos mennyisége még nem ismert, 8 és 128GB alá biztosan egyik esetben sem megy majd a gyártó, és biztosak lehetünk a kimagasló kamera- és akkumulátorteljesítményben, valamint az 5G-támogatásban is, hiszen utóbbi egy idei zászlóshajó esetében alapvető követelmény.

Nokia 9.1

Bár eredetileg még a tavalyi évre vártuk, a HMD Global azonban nagyon helyesen 2020-ra tolta a következő felsőkategóriás Nokia okostelefon megjelenését, mely Nokia 9.1 név alatt érkezhet – bár születtek pletykák egy rejtélyes Nokia 10-ről is –, ami leginkább a kamerák tekintetében hozhat elképesztő dolgokat. Az új Nokia ugyanis öt nagyteljesítményű szenzorral lesz felszerelve, méghozzá nem egy szenzorszigeten belül, hanem ügyesen szétszórva a hátlapon, miközben az egészet egy kifejezetten erős hardver foghatja össze. Ezen a téren egyelőre csak a Snapdragon 865 lapkában lehetünk biztosak, valamint természetesen az 5G-támogatásban.

OnePlus 8

A OnePlus az utóbbi évek egyik legkedveltebb okostelefonos márkája lett a kínai régióból, így nem véletlen, hogy 2020-ra is felkészült már a gyártó, méghozzá a OnePlus 8 készülékkel. A szivárgásoknak köszönhetően megtudtuk, hogy a telefon több változatban, az alapkiadás mellett Lite és Pro típusban is kapható lesz, melyek közül utóbbi egy 6,65 hüvelykes kijelzőre épül, amit egy kameralyukkal szeretnének feldobni, mely kifejezetten kevesek által üdvözölendő megoldás a korábbi készülékházból kiugró szelfikamera után. Ami viszont jó hír, hogy a hátlapra egy olyan szenzorkészlet kerül, melyek között még ToF érzékelőt is találhatunk, miközben az erőforrás tekintetében bár konkrét hardverelemekről még nem beszéltek a pletykák, de az biztos, hogy a Snapdragon legújabb lapkakészletére épülhet majd fel az egész rendszer.

Ezek lesznek 2020 legjobban várt okostelefonjai, további friss híreket az okostelefon rovatunkban.

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 

Okoseszközök

5+1 mobilos tipp a fesztiválszezonra

Akadozik az Insta-sztori feltöltése? Nem találod a barátaidat, és már csak 5%-on van az aksid? Ismerős helyzetek, ugye?

Akár első fesztiválozó vagy, akár visszatérő, végtelenül bosszantó lehet a stabil mobilhálózat hiánya. Ahhoz, hogy komfortosabban érezd magad, a Yettel, a Sziget fesztivál hivatalos telekommunikációs partnere összegyűjtötte azokat a helyzeteket, amikor igazán jól jön a gyors mobilnet, és megoszt néhány gyakorlati tippet is. Ráadásul egy izgalmas játékkal most páros belépőt is lehet nyerni Európa egyik legnagyobb fesztiváljára.

Amikor több tízezer ember van egy helyen, és mindenki egyszerre netezik, posztol vagy videózik, az a mobilhálózatnak is extra terhelést jelent. A Sziget területén és a fesztivál ideje alatt éjjel-nappal körülbelül 25-ször nagyobb adatforgalom keletkezik, mint egy közepes méretű településen. A Yettel közel két hónapos előkészítő munkával és körülbelül harmincfős szakértői csapattal dolgozik azon, hogy a látogatók idén is stabil, gyors és megbízható hálózatra támaszkodhassanak a fesztivál teljes időszaka alatt. Ráadásul több forgalmas csomóponton is elérhető lesz a nagysebességű 5G technológia, amelyet a szolgáltató továbbra is külön díj felszámítása nélkül biztosít az ügyfeleinek – nem csak a fesztivál ideje alatt.

  • Nem találod a barátaidat? Ne aggódj, nem maradsz egyedül! 

Az üzenetet nem sikerül elküldeni és a térképen sem frissül a helyzeted, pedig megbeszéltétek a találkozót? A valós idejű helyzetmegosztás a fesztiválok alatt nagy segítség lehet, persze csak ha a mobilneted stabilitása miatt sem kell aggódnod. A Szigeten a Yettel megerősített hálózatának köszönhetően a telefonod gyorsabban és hatékonyabban üzemel, kevesebb energiát használ, így sokkal tovább bírja. Ha azonban még biztosabbra szeretnétek menni, beszéljetek meg egy állandó közös találkozási pontot, például az 5G-zónákat, mint a Yettel Colosseum, a VIP szektor bejáratának környéke a Nagyszínpad felé vagy a beléptető pontok, ahová mindig visszatérhetsz, és elérheted a csapatot.

  • Lemerül az aksi, pedig még csak este hat óra van 

Digitális jegy, karszalagregisztráció, mobilfizetés – csak akkor működnek, ha a telefonod sem adja fel. A mobilodra a fesztivál teljes ideje alatt szükséged lehet, de a folyamatos használat miatt felmerülhet az egyik fő stresszforrás: a telefonod merül. Használd a fesztiválon elérhető Yettel töltőpontokat, amelyeket a Sziget egész területén megtalálsz, ha az akkutöltöttség a kritikus szint alá megy. Extra tipp: használat után mindig zárd be háttérben futó vagy nem használt alkalmazásokat, így nem pazarolnak még több energiát, és persze érdemes beszerezni egy hordozható powerbanket, amely addig is életben tartja a mobilodat, amíg el nem érsz a töltőállomásig.

  • Elfogyott az adatkeret, amikor posztolnál? 

A fények tökéletesek, a hangulat a tetőfokán, a kedvenc előadód is fotóközelbe került, mégsem sikerül feltölteni a képet. Szeretnéd élőben közvetíteni a kedvenc számodat, de a videó csak tölt és tölt… Sietsz egy koncertre, de nem találod, melyik színpadon van, és mikor kezdődik. Ne izgulj, ez még a leggyakorlottabb Szitizenekkel is megesik. A Sziget idejére a Yettel díjmentes korlátlan netet biztosít a Yepp szolgáltatással, melyet a hivatalos oldalon tudsz megigényelni, így az élményeket, kedvenc képeidet, vagy a  Sziget  appban készült egyedi videódat is meg tudod osztani.

  • Segítségre van szükséged, de nem sikerül a hívás  

Bár a Szigeten biztonságos körülmények között élvezheted a zenéket és programokat, előfordulhat, hogy esetleg külső segítségre van szükséged, vagy elveszett iratok ügyében kell telefonálnod. A legfontosabb telefonszámokat mentsd el a névjegyzékedbe, és állíts be vészhelyzeti kontaktokat a telefonodon.

  • Nem találod a mobilodat – ne izgulj, semmi sincs veszve! 

Ha úgy tűnik, nyoma veszett a mobilodnak, ne ess pánikba. Előfordulhat, hogy kiesik a zsebedből a koncert alatt, vagy ott marad a fűben. Kapcsold be a telefonod helymeghatározó szolgáltatását, így később a „Find My iPhone” (iOS) vagy „Find My Device” (Android) funkcióval meg tudod nézni, hol látták utoljára a készüléket. Ezeket akár egy barátod telefonjáról vagy egy kölcsönkapott eszközről is elérheted. Hasznos lehet az is, ha a zárolási képernyőn megjelenik egy másik elérhetőséged (pl.: egy e-mail cím vagy egy telefonszám), így a megtalálók könnyebben visszajuttathatják a készüléket.

+1. Nincs még jegyed? Csak egy játék választ el tőle!

Idén a Szigeten nemcsak élvezheted a leggyorsabb1 hálózatot, de játékba is szállhatsz érte. Csak annyi a dolgod, hogy a Yettel appban elérhető sebességmérő játékkal 10 különböző helyszínen mérd meg a mobilnet sebességét – a résztvevők között páros Sziget-belépőket sorsolnak! A játék július 8-tól 30-ig tart.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

A Samsung kiterjeszti a Galaxy AI-t

A Samsung 2024-ben új korszakot nyitott mobil AI-alapú fejlesztéseivel és a Galaxy S24 szériával, azzal a céllal, hogy 2024-re több mint 200 millió eszközön elérhető legyen a Galaxy AI.

A Galaxy AI a bemutatása óta folyamatosan fejlődik, megváltoztatva az okostelefonok nyújtotta lehetőségeket: a Galaxy S25 felhasználók több mint 70 százaléka AI-eszközöket is alkalmaz. A mesterséges intelligencia alapú funkciók közül a Google Gemini használata növekedett a legnagyobb mértékben, legújabb S széria készülékein megháromszorozódott .

A Samsung egy évvel ezelőtt, az első Galaxy AI Fórum eseményen osztotta meg a mobil AI jövőjéről szóló, úttörő technológiai céljait, amelyek jelentős előrelépést jelenthetnek a felhasználóknak. Az idei konferencián a vállalat Symmetry Research kutatócéggel közösen végzett felméréséből kiderült: a felhasználók egyre gyakrabban igénylik a mobil AI használatát, emellett pedig változik a multimodális, proaktív és személyre szabott AI-funkciókhoz való hozzáállásuk.

A válaszadók közel fele (47%) jelenleg napi szinten használja a mesterséges intelligenciát, és úgy véli, hogy bonyolultabb lenne a mindennapi feladatvégzése az AI-alapú keresés, a személyre szabott értesítések és a hangasszisztens szolgáltatás használata nélkül. A válaszdók 45%-a pedig ugyanolyan rendszerességgel alkalmaz hangalapú utasításokat, mint használ billentyűzetet a feladatok elvégzéséhez.

A Samsung fejlesztéseinek lényegét az az elképzelés vezérli, hogy a felhasználóknak egyszerű és biztonságos, az igényeiknek megfelelő mobil AI-t kínáljon. A Samsung Galaxy – e cél jegyében – elkötelezett amellett, hogy a Galaxy AI-t 400 millió eszközön elérhetővé tegye az év végéig, és ezáltal még több felhasználó megismerhesse a mobil AI teljesítményét és lehetőségeit.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Érkezik Magyarországra az LG vezeték nélküli csúcstévéje, az LG OLED evo M5

oled

Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy világszerte megkezdi legújabb vezeték nélküli OLED TV-szériájának értékesítését.

Az LG OLED evo M5 televízió az LG fejlett valódi vezeték nélküli (True Wireless) technológiáját, illetve a G5 OLED televízió képminőségét és falra simuló kialakítását ötvözi, ezzel pedig kábelmentesen értelmezi újra az otthoni szórakozás élményét.

Az M5 új mércét állít fel a prémium kategóriás vezeték nélküli otthoni szórakoztatás terén. A True Wireless technológia lényege, hogy nincs szükség kábeles kapcsolatra a televízió és a hozzá csatlakoztatott külső készülékek között, köszönhetően az LG saját fejlesztésű, veszteségmentes vezeték nélküli videó- és hangátviteli megoldásának, a Zero Connect Box-nak. Az M5 szakadozásmentes, gördülékeny 4K felbontású képmegjelenítést garantál akár 144 Hz-es képfrissítési rátával és alacsony bemeneti késleltetéssel, azaz a vezetékes kapcsolatnak megfelelő teljesítménnyel büszkélkedhet.

Az M5 kiemelkedő minőségű vezeték nélküli kapcsolatot garantál a bemeneti forrással még a profi játékosok számára is, akiknek különösen fontos a rendkívül gyors válaszidő. Az LG OLED evo sorozat örökségére építve az M széria tagjai is kompatibilisek mind az NVIDIA G-SYNC®, mind az AMD FreeSync™ Premium technológiával, így folyamatos és akadozásmentes játékélményt nyújtanak még gyors tempójú és nagyfelbontású (4K és akár 144Hz) akciójelenetek közben is. Az Intertek is igazolta az M5 által kínált rendkívül gyors, kevesebb mint 0,1 ms-os válaszidejű, pontos, éles és folyamatos játékélményt.

Az M5 tökéletes választást jelent azok számára, akik a prémium játékélmény mellett rendezettebb környezetre is vágynak. A hagyományos tévék hátulján több port található a gyakran használt HDMI-eszközök, például játékkonzolok csatlakoztatásához, így a nézőknek oda kell sétálniuk a készülékhez, hogy bekapcsolják az eszközöket vagy bemenetet váltsanak. Az M5 esetében azonban ezek a portok a Zero Connect Box-on találhatók, így például a konzolokat könnyen elérhető helyre – egy közeli polcra, szekrénybe vagy a kanapé mellé – helyezhetik a felhasználók, a tévé és a szórakoztató eszközök között pedig nincs szükség kábelekre.

Az M5 a házimozi-rajongók számára is kiváló választás, mivel támogatja a Dolby Atmos, Dolby Vision és Filmmaker® Mode technológiákat, így pontosan olyan térbeli hangzással és olyan képi világgal szólalhatnak és jelenhetnek meg a tartalmak, amilyet a rendezők eredetileg elképzeltek. A második generációs α (Alpha) 11 AI processzorral működő készülék az AI Picture Pro segítségével nagyobb színmélységet és részletgazdagságot, az AI Sound Pro pedig magával ragadó 11.1.2 csatornás hangzást kínál. Az LG továbbfejlesztett Brightness Booster Ultimate technológiája a hagyományos OLED modellekhez képest akár háromszorosára is képes növelni a képernyő fényerejét. A televíziók ráadásul automatikusan módosítják a környezeti fényviszonyokhoz mérten a képernyőbeállításokat is. Az M5 megkapta az UL Solutions „Tökéletes Fekete” és „Tökéletes Szín” tanúsítványait, valamint az Intertek 100 százalékos színhűségre és 100 százalékos színmennyiségre vonatkozó tanúsítványait is. A TÜV Rheinland „Tökéletes” minősítése szintén bizonyítja, hogy az M5 még erős nappali fény mellett is képes megőrizni a kép tisztaságát.

Falra simuló kialakításával és kábelmentes megoldásával az LG OLED evo M5 magával ragadó szórakozási élményt nyújt, a vezetékes kapcsolat során megszokott, kompromisszumok nélküli teljesítménnyel.

„Az LG 12 éve vezeti a globális OLED TV piacot, a vezeték nélküli televíziózás terén betöltött szintén vezető szerepünkkel pedig az otthoni szórakozás új korszakát nyitjuk meg”

– mondta Park Hyoung-sei, az LG Média és szórakoztatóelektronika üzletágának elnöke.

„Az OLED evo M5 jól példázza az innováció és a csúcsminőségű otthoni szórakozás iránti elkötelezettségünket.”

Az LG OLED evo M5 világszerte 97, 83, 77 és 65 hüvelykes képernyőméretekben kerül forgalomba. Magyarországon a 65 hüvelykes modellt vásárolhatják meg hamarosan az érdeklődők, amely már most megtekinthető az LG hazai bemutatótermében. A televízióiról további részletek a vállalat angol nyelvű weboldalán olvashatók.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement Booking.com
 

Friss