Okoseszközök

Mit kell tudnia 2021-ben egy jó vezeték nélküli fülhallgatónak?

Nem lehet okuk panaszra azoknak, akik vezeték nélküli fülhallgatót szeretnének vásárolni maguknak 2021-ben, hiszen a piac tele van jobbnál-jobb termékekkel, melyek a legkülönfélébb tudással, illetve lehetőségekkel kecsegtetnek.

Éppen emiatt azonban sokan elbizonytalanodnak, ha meglátják a rengeteg terméket, illetve a kapcsolódó technikai specifikációkat, hiszen nehéz kiigazodni az információrengetegben. A Teszt Plussz magazin nagy vezeték nélküli fülhallgató tesztjének segítségével azonban most összegyűjtöttük azokat az alapvető funkciókat, amivel egy ilyen eszköznek 2021-ben mindenképpen rendelkeznie kell.

Kiváló hangminőség

Egy vezeték nélküli fülhallgató kapcsán a legfontosabb tulajdonságok egyike alighanem a hangzás, a hangminőség, hiszen mindenki azért vesz magának ilyen eszközt, hogy a legjobb tulajdonságok mellett tudjon zenét hallgatni, telefonálni és így tovább. Nyilván ez a sajátosság rendkívül szubjektív, hiszen míg egy termék esetében valakinek éppen optimális a hangzás, illetve a hangszín, addig másnak sok lehet a basszus, vagy a középtartomány.

Emiatt ezen a ponton érdemes lehet a bevált márkák termékei között válogatni – ha tehát tetszett korábban egy fülhallgató, akkor bizonyára az adott gyártó újabb eszközei sem okoznak majd nagy csalódást. Fontos lehet elolvasni továbbá a kapcsolódó teszteket a szimpatikus modellekről, hiszen amennyiben egy terméket sokan dicsérnek, egészségesnek nevezik az általa kínált hangképet, akkor az bizonyára a gyakorlatban sem vall kudarcot.

vezeték nélküli fülhallgató

Megfelelő kialakítás

Semmiképpen sem szubjektív megítélés kérdése azonban a vezeték nélküli fülhallgató kialakításának kérdése, sokkal inkább testi adottság, hogy ki és milyen hallójárattal rendelkezik. Szerencsére 2021-ben a gyártók már nem szúrják ki a vásárlók szemét egyetlen szilikon fülbetéttel, hanem cserélhető megoldásokat, eltérő méretkategóriákat kínálnak az adott termékhez, hogy mindenki megtalálhassa a saját füléhez passzoló változatot.

Emiatt érdemes olyan terméket választani, ami ezen a téren nem egyetlen alternatívát nyújt, hanem különböző méretű, keménységű és puhaságú szilikon füldugót biztosít számunkra. Ezen felül érdemes figyelembe venni azt is, ha a vezeték nélküli fülhallgatót sportoláshoz használnánk, hiszen ehhez ma már léteznek fülpánttal ellátott termékek, melyek még intenzív mozgásformák során is magabiztosan megtartják a fülben a kis hangszórókat.

vezeték nélküli fülhallgató

Zajszűrés

Sokan nem törődnek a zajszűrés fontosságával egy vezeték nélküli fülhallgató kapcsán, pedig majdnem fontosabb kérdéskör, mint a hangminőség. Ennek az oka nem más, minthogy az ilyen típusú termékeket jellemzően olyan közegben használjuk, ahol folyamatos és jelentős zajhatás érhet minket kívülről. Amennyiben a fülhallgató nem rendelkezik megfelelő zajszűréssel, akkor az drasztikusan ronthatja a hangminőséget, miközben nem tudjuk majd megfelelő körülmények között élvezni sem a zenét, sem a telefonhívásokat.

Rengeteg vezeték nélküli fülhallgató kínál egyszerű passzív zajszűrő megoldásokat, de a leghatásosabbak mindenképpen az aktív technológiára épülő alternatívák. Ezek még 2021-ben is csak a drágább modellekben találhatók meg, azonban érdemes kipróbálni őket, ha lehetőségünk van rá, hiszen elképesztő összhatást nyújtanak ezen a téren. Működési elvük, hogy a fülben olyan frekvenciájú zajt generálnak, mely gyakorlatilag kioltja, megszünteti a külső hangzavart, amitől közel olyan összhatás várhat ránk, mintha egy zárt szobában ülve hallgatnánk a zenét.

Üzemidő és töltőtok

Mivel hordozható eszközről van szó, a vezeték nélküli fülhallgató kapcsán mindenképpen foglalkoznunk kell az üzemidő kérdésével is, ha ilyen eszköz vásárlása előtt állunk. Lényeges kérdéskör ezen a téren, hogy mikor és mennyi ideig használnánk a mindennapokban a terméket. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy a 8 órás műszakot kell kibírnia mellettünk, vagy minden nap csak egy félórás utazás során lesz a társunk.

Amennyiben tartós használatra tervezzük, tehát naponta 6-8 órát is a fülünkben kell szolgálnia, akkor olyan modellek közül válogassunk, melyek képesek egyetlen töltéssel elérni ezt a teljesítményt. Amennyiben ennél is többre van szükségünk, érdemes lehet olyan vezeték nélküli fülhallgatókat választani magunknak, melyek töltőtokkal rendelkeznek. Ezek nemcsak az eszköz biztonságos szállítását teszik lehetővé, hanem azt is, hogy szükség esetén a fülhallgató energiát tudjon átvenni belőlük, ami alaposan kitolhatja majd az üzemidőt.

vezeték nélküli fülhallgató

Vízállóság

Hogy miért fontos a vízállóság egy vezeték nélküli fülhallgató kapcsán? Sokan nem gondolnak rá, pedig nagyon lényeges szempont a választáskor, különösen abban az esetben, ha a nagy nyári melegben, illetve edzések közben is rendszeresen használnánk a leendő terméket. Ilyenkor ugyanis a fejbőrünk és a fülünk hajlamos nagy mennyiségű verejtéket termelni, ami normál esetben kárt tehet egy ilyen eszközben.

Kivéve abban az esetben, ha vízálló kialakítással látta el a gyártója. Szerencsére 2021-ben a legtöbb vezeték nélküli fülhallgatót ilyen védelemmel alakították ki, de azért még mindig vannak olyan típusok, melyeknél hiányzik a funkciók közül. Emiatt érdemes lehet odafigyelni rá, mert sok esetben okozhat gondot a verejtékből fakadó meghibásodás egy ilyen eszköz esetén.

Irányíthatóság

Végül, de nem utolsó sorban nagyon lényeges pont a vezeték nélküli fülhallgató kiválasztásakor az irányíthatóság kérdésköre. Nagyon sok gyártó alkalmaz már érintőpaneleket vagy gombokat az aprócska füldugókon, melyek rendkívüli mértékben megkönnyíthetik a használatot. Ezen a téren érdemes olyat választani magunknak, ami rendelkezik egy hangerőszabályozóval, hiszen amennyiben nem rádiót hallgatunk, könnyen előfordulhatnak drasztikus hangerőingadozások az egyes dalok között.

Hogy ilyenkor – esetleg a dalok szüneteltetésekor – ne kelljen elővenni mindig a telefont, nagyon megkönnyítheti a dolgunkat, ha csak hozzá kell érnünk a fülhallgató szárához, és máris csökkentjük vagy növeljük a hangerőt, esetleg megállítjuk a lejátszást.

Okoseszközök

Nem kell sok a digitális személyi realitásához

Ősztől már okostelefonnal is igazolhatják magukat azok, akik csatlakoznak a Digitális állampolgárság programhoz.

Egyre közelebb a Digitális állampolgárság program megvalósulása, melynek célja, hogy az államigazgatási ügyintézést jóval egyszerűbbé tegye, emellett teljesen újfajta, mobilalapú azonosítási rendszert vezessen be, kiváltva ezzel a ma még kötelező plasztik személyi igazolványokat. Rogán Antal miniszterelnöki kabinetirodát vezető miniszter tavaly ősszel osztotta meg, hogy a program valamikor 2024 júliusa és szeptembere között indulhat majd, a rajtig pedig elérhetővé válik majd a Digitális állampolgár mobilalkalmazás is.

Május 10-én elérhetővé vált és már látogatható a Digitális Állampolgárság Programot (DÁP) és annak ütemezését, valamint a készülő mobilalkalmazást bemutató portál, a dap.gov.hu – számolt be a kormány.hu. A DÁP központi mobilapplikáció tesztüzeme idén nyáron indul, a honlapon olvasható tájékoztatás szerint május 18-tól tölthetik le az érdeklődők, míg szeptembertől pedig használatba is vehetők az első funkciók.

Az applikáció első alapfunkciói között a felhasználók megtekinthetik és továbbíthatják alapvető személyes adataikat, valamint a tulajdonukban vagy üzemeltetésükben lévő gépjárműveikét. A kiválasztott adatok másokkal megoszthatók és hitelesítve továbbküldhetők e-mailben, hogy a hivatalos iratokat többé ne kelljen szkennelni.

A digitális erkölcsi bizonyítvány lesz Magyarország első digitális okmánya, amelyet egy gombnyomással igényelhetnek az állampolgárok. A DÁP mobilalkalmazás ezek mellett biztosítja majd minden felhasználónak a minősített elektronikus aláírást.

Május közepétől a kormányablakokban elindulhat az előregisztráció a DÁP mobilalkalmazáshoz, így a felhasználóknak a szeptemberi éles induláskor már csak egy frissítésre lesz szükségük, hogy elsők között kezdhessék el használni a mobilalkalmazást.

Az alkalmazás letöltését első körben azoknak fogja felajánlani a rendszer, akik egyébként is rendelkeznek Ügyfélkapu-eléréssel – a projektet koordináló Digitális Magyarország Ügynökség azzal számol, hogy 2024-ben „kevesebb mint egymillió”, 2025-ben viszont már 3-5 millió felhasználója lehet majd a programnak – azaz effektíve minden felnőttkorú, okostelefonnal rendelkező állampolgárral számolnak a koordinátorok.

További várakozások szerint 2025-ben már minden 10 ezer feletti esetszámú ügy digitálisan intézhető lesz, ahogy az életesemények közül a születéssel és az autóátírással összefüggő ügyek is, illetve megkezdődik a piaci szereplők bevonását is megkezdik, így az alkalmazás a tervek alapján akár banki vagy biztosítási ügyintézésre is használható lesz majd.

Forrás: HWSW


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Okoseszközök

Az EIT InnoEnergy a kritikus ásványkincseket mesterséges intelligenciával kutató Beholder befektetője lett

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder.

Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

A Beholder a nagy koncentrációjú nyersanyaglelőhelyek előfordulási helyeit térképezi fel és ezekről üzleti szolgáltatási platformként globális geológiai adatbázist működtet. Elsősorban az európai, afrikai és amerikai piacokra összpontosítanak, de a szolgáltatásuk globálisan is elérhető.

„Az újabb sikeres, lezárt befektetési kör megerősíti a technológiánkban rejlő potenciált és a Beholder pozícióját a nemzetközi nyersanyagpiacon. A mostani tőkebevonással készen állunk rá, hogy kulcsszerepet játsszunk a folyamatban lévő energiapiaci átalakulásban, biztosítva a kritikus nyersanyagok stabil ellátását.”

– mondta Andrii Sevriukov, a Beholder vezérigazgatója.

A vállalatban új befektetőként megjelenő EIT InnoEnergy szintén úgy látja, hogy az új nyersanyaglelőhelyek felkutatása alapvető fontosságú lesz az energetikai átmenet sikerében, az akkumulátorágazat értéklánc megerősítésében.

„Célunk az európai akkumulátorpiac hatékonyságának, függetlenségének folyamatos fejlesztése a nyersanyag-ellátási források diverzifikálásával, ezek uniós elérhetőségének növelésével. A Beholder csapata rendelkezik minden szükséges eszközzel ahhoz, hogy globális sikereket érjen el ezen a területen”

– emelte ki Marcin Wasilewski, az EIT InnoEnergy közép-európai vezérigazgatója.

Hozzátette, hogy a Beholder által kifejlesztett, a geofizikai, geokémiai, szerkezeti és távérzékelési adatok elemzésére szolgáló egyedülálló megoldásokat az energiapiacon világszerte elismerik. Ugyanakkor ki kell emelni azt is, hogy rendkívül költséges területről van szó. A Világbank számításai szerint a nettó nulla kibocsátás elérése érdekében, 2050-ig 12 billió (ezer milliárd) dolláros ráfordítást igényel a kritikus nyersanyagokhoz való hozzáférések fejlesztése.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Okoseszközök

Telefonunk tárhelye kihat készülékünk működésére

A technológia fejlődésével egyre nagyobb jelentősége van az okostelefonok tárhelyének.

Az egyre jobb minőségű képek és videók, a komplex alkalmazások és az MI megoldások mind egyre inkább csak igénylik a tárhelyet. Ugyan a HONOR eszközei kifejezetten magas tárhellyel érkeznek, mi magunk is tehetünk azért, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőlük.

Nézzük át rendszeresen tárhelyünket – Vizsgáljuk felül tárhelyünket és töröljük a nem szükséges fotókat, videókat, fájlokat és alkalmazásokat. A jópofa képek lementése, a munkahelyi e-mailekben kapott mellékletek tárolása „sok kicsi sokra megy” alapon terhelheti le eszközünket. Ha valamit feltétlenül tárolni szeretnénk, azt célszerű egy felhőszolgáltatáson keresztül, hogy így is kíméljük okostelefonunkat.

Rendszeresen töröljük a cache-t – Az appok gyakran tárolnak ideiglenes adatokat azért, hogy felgyorsítsák működésüket. A cache-ben felgyülemlő adatmennyiség azonban a tárhely jelentős részére kihathat, így célszerű rendszeresen „kipucolni”, hogy optimalizáljuk eszközünk működését. Ezt a beállításokban tehetjük meg az alkalmazáskezelőnél.

Gondoljuk meg, mit használunk – Vonzó lehet mindenféle alkalmazást letölteni, de célszerű időnként átgondolni, hogy mi az, amit használunk, és mi az, ami csak virtuális porfogóként szolgál. Sőt, több appnak van „Lite” vagy „Go” változata is, amik kevesebb erőforrást igényelnek – segíthet, ha inkább ezeket használjuk.

Kalibráljuk kameránkat – Vonzó lehet a legjobb minőségben tárolni a fotóinkat és videóinkat, de a nagyfelbontású felvételek lábnyoma is nagyobb okostelefonunkon. Érdemes lehet egy is időt szánni a beállításokra, vagy (ha van rá lehetőségünk) mindig a megfelelő alkalomhoz igazítani a beállítást. Lehet, hogy egy lépcsőházi kiírás olvasható úgy is, ha nem 4K-ban lövünk róla képet.

A fentieken túl persze több megoldás is van, de egy biztos: a tudatosság a kulcs. A tárhely és a memória leterhelése lassíthatja a készülékünket, és meglepő lehet, de egy kis belső takarítás csodákra lehet képes, és revitalizálhatja kedvenc eszközünket.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss