Ipar
A RaktárAD ipari társasházai Alsónémedin, rövid időn belül már 25 KKV számára adnak otthont
A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező RaktárAD 2024-ben több mint 15 000 m2 alapterületű logisztikai ingatlan építését indítja el Alsónémedi, Vecsés és Bag lokációkban.
A beruházások oly módon valósulnak meg a Pest vármegyei településeken, hogy még nincs megrendelésállományuk, de a vonzó termékek, az ipari társasházak albetétei várhatóan már a projekt indulásakor értékesítésre kerülnek.
Az elmúlt években több mint 200 000 m2-nyi átadott felépítménnyel a hátuk mögött, számos hazai vállalkozásnak adott segítséget a cég a hatékony működéshez. A betelepülő vállalatok változatos iparágakat képviselnek. Jelen van többek között gépjárműalkatrész-nagykereskedő, motorkerékpárjavító üzem, élelmiszergyártó, egyedi szerszámgyártó, továbbá fűtésberendezés-szerelő is.
Ezek a raktárépületek olyan ipari közösséget teremtő társasházak, melyek a KKV szektor vállalkozóit fogadják be, akik eddig többek között a lakónegyedekben végezték tevékenységüket.
2024 augusztusában az Alsónémedi projekt új fázisába lép, ekkor kerül sor az építkezés 4. ütemének alapkőletételére. A kitűnő lokációjú beruházás az M0-ás autóút és az M5-ös autópálya között fekszik, megkönnyítve a cégek autós és kamionos forgalmát.
Alsónémedi – kulcs a vállalkozások jövőjéhez
A RaktárAD 2024 szeptemberében induló és várhatóan 7 hónap alatt megvalósuló legújabb projektje egy közel 10 000 m2-es telken épül Alsónémedi határában. A településen a már elkészült közel 20 000 m2 alapterületű fejlesztésen túl a következő, 4. ütemben 4 400 m2-es beruházást indít el a cég 7db raktáregységgel.
Alsónémedi RaktárAD 4 néven futó projekt épületei ideális lehetőséget kínálnak raktárak, telephelyek, műhelyek létesítésének. A modern, tágas és kiváló ár-érték arányú logisztikai csarnokok egyedi műszaki igények szerint alakíthatók. A megvásárolható alegységek 280-4700 m2 között érhetők el.
A kitűnő lokáció segít az intermodális szállításban
A Liszt Ferenc Repülőtér és Budapest közelsége kiemelkedő infrastrukturális lehetőséget biztosít az üzleti célok megvalósítása során. A logisztikai hálózatokhoz való könnyű hozzáférés miatt az épületkomplexum ideális az intermodális szállítás tervezésekor.
A Liszt Ferenc Repülőtér mindössze 20 percre van, a soroksári vasútállomás 4 km-re, az M5-ös autópálya 6 km-re, az M0-ás autóút pedig csak 1 km-re található. A csarnokok ideális bázisként szolgálnak mind a légi, mind a vasúti, mind pedig a közúti teherszállításban gondolkodóknak.
A lokáció előnyeit kihasználva a humánerőforrás is könnyen biztosítható.
A raktár, amely közösséget is ad
A RaktárAD kompexumai nemcsak székhelyként, logisztikai központként szolgálnak az ide települő cégeknek, hanem remek lehetőséget teremtenek ipari jellegű közösségek kialakulásának is.
A társasházi telephelyi együttműködés előnyeit kihasználva, a résztvevők közösen tudnak – egyebek mellett – energiahatékony megoldásokat eszközölni, pályázatokon indulni, beruházásokban gondolkodni az általuk működtetett közösségekben.
Értékük a transzparencia
A RaktárAD projekt épületei kifejezetten a KKV szektor vállalkozóit fogadják be, akik többek között eddig a lakónegyedekben végezték tevékenységüket. Ezek a raktárépületek olyan ipari társasházak, ahol egyszerre több vállalkozó is végezheti tevékenységét és vásárolhat területet. A csarnokok a tervek szerint könnyen megközelíthetők és transzparens elhelyezkedésűek lesznek.
Az alsónémedi logisztikai bázis kialakításánál a beruházó különös figyelmet fordít arra, hogy az épületek tökéletesen illeszkedjenek a környező tájba. A csarnokokat körülölelő zöldterület hozzájárul az inspiráló munkakörnyezet kialakításához, a térköves és aszfaltos út pedig a könnyű megközelítést teszi lehetővé.
Egyedi műszaki igények szerint alakítható raktárak
A fejlesztői csoport alapfilozófiája részeként, a logisztikai központ tervezésénél és kivitelezésénél kiemelt szerepet kapott az egyedi igényekhez való alkalmazkodás. Az Alsónémedin épülő csarnokok 5-6 m belmagasságúak, 5,0 t / m2 terhelhetőségű, gépcsiszolt aljzatúak, magas tetős kialakítású, vasbeton pilléren nyugvó épületek, melyeket 10 cm vastagságú szendvicspanel buroklatú oldalfal vesz körül.
Ezek a raktárak alkalmasak minden vállalkozás számára, akik telephelyet, raktárat, irodát vagy műhelyt szeretnének. Az épületek erőssége, hogy kiválóan megvilágítottak, a nagy belmagasság miatt rugalmasan berendezhetők, alacsony rezsiköltségűek.
„A RaktárAD csapata mindig előretekint. Így teszünk most is, mikor folytatjuk szenvedélyünket, az építést. Jelenleg Alsónémedin megvalósuló projektünk 4. üteme ideális lehetőséget ad raktárak, telephelyek, műhelyek kialakítására. Büszkék vagyunk arra, hogy a Pest vármegyei településen már elkészült csarnokokban az elmúlt 1 évben eddig több mint 25 vállalkozás kezdte meg tevékenységét. A beruházás következő ütemének engedélyezése már folyamatban van, így hamarosan újabb csarnokokkal szolgálhatjuk ki a KKV-k igényeit. Fejlesztéseink fókuszában a KKV szektor igényeinek kielégítése áll, melyhez azonnal költözhető, kulcsrakész raktárakat kínálunk. Így vásárlási szándék esetén nem szükséges hosszú hónapokat várni az ingatlanok használatba vételére.”
– fejtette ki Lőrincz-Hadnagy Tibor, a projekt COO & Operations Managere.
A RaktárAD ipari társasházai a jövőt építik Alsónémedin
A RaktárAD és Alsónémedi városvezetése között létrejött partnerség jelentősen hozzájárul a régió gazdasági fejlődéséhez és a helyi vállalkozások versenyképességének növeléséhez. Az együttműködés keretében a RaktárAD modern raktármegoldásokat biztosít Alsónémedi vállalkozásai számára, míg a település hozzáférést biztosít a helyi erőforrásokhoz és infrastrukturális támogatást nyújt.
„Minden településvezető számára, így számomra is nagyon fontos, ha egy vállalkozás Alsónémedit választja üzleti tevékenységének helyszínéül, amelyért polgármesterként felelős vagyok. A RaktárAD csarnokai esetében olyan speciális helyzetről beszélhetünk, amely nem egy vállalkozás letelepedéséről szól, hanem a beruházás elkészültével kisebb-nagyobb részleteinek hasznosítása után, több cég Alsónémedire költözéséről és működéséről. A település jövőjének nagyon fontos letéteményesei a helyi vállalkozások.”
– emelte ki Dr. Tüske Zoltán, Alsónémedi polgármestere
A számos sikeres projektet a cégcsoport projektmenedzser cége, a HAD Consult projektvezető teamje támogatja, kiváló szakembereinek segítségével, akik nemcsak csarnokokat és logisztikai egységeket építenek, hanem a magyar társadalmat és gazdaságot is támogatják munkahelyek teremtésével.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
Átadták Az Év Leginspirálóbb Vezetője Díjat
252 hazai vezérigazgató véleménye alapján harmadik alkalommal ítélte oda Az Év Leginspirálóbb Vezetője Díjat a PwC Magyarország.
A kitüntetéssel olyan hazai cégvezetőt ismernek el, akire a magyarországi vállalatvezetők példaképként tekintenek. Idén a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatóját, Orbán Gábort díjazták február 19-én a PwC budapesti székházában azon a sajtóeseményen, ahol bemutatták a PwC Vezérigazgató Felmérésének eredményeit.
A PwC Magyarország idén tizennegyedik alkalommal kérdezte meg személyes interjúk formájában a hazai vállalatvezetőket arról, hogy miként látják a globális és hazai gazdasági környezetet, saját üzleti helyzetüket, illetve milyen nehézségekkel és kockázatokkal néznek szembe.
A 2024 októbere és decembere között zajló felmérés keretében arról is nyilatkozhattak az első számú döntéshozók, hogy kit tartanak Magyarország leginspirálóbb vezetőjének. A kutatásban részt vevő 265 cégvezető válaszai alapján Orbán Gábor, a Richer Gedeon Nyrt. vezérigazgatója nyerte a 2024 Leginspirálóbb Vezetője Díjat. Az elismerés odaítélésével a PwC azokra a vezetőkre kívánja felhívni a figyelmet, akik az üzleti eredményeken túl a jövő vállalati ökoszisztémáját is építi, és egyéni fejlődésén túl a szervezet kultúra építése mellett is elkötelezettek, ezáltal példaként szolgálhatnak vezetőtársaik előtt.
A díjat Radványi László, a PwC vezérigazgatója adta át az idei felmérés eredményeit bemutató eseményen.
Az idei díjazottal, Orbán Gáborral készült videó – amelyben megosztja vezetői hitvallását és kollégái a sikerhez vezető útjáról nyilatkoznak -, valamint a kutatás eredményei a PwC Magyarországi Vezérigazgató Felmérés oldalán tekinthetőek meg.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
Magas digitalizáltságú logisztikai és disztribúciós központot adott át Miskolcon a Bosch
A Bosch, a technológiák és szolgáltatások nemzetközi szállítója átadta legújabb, csúcstechnológiás logisztikai és disztribúciós központját Miskolcon.
A központot, melynek előzetes kivitelezési munkálatai 2021-ben kezdődtek, a Robert Bosch Power Tool Kft. több mint 54 milliárd forint értékű beruházásból valósította meg. A beruházáshoz a magyar állam egyedi kormánydöntés (EKD) alapján mintegy 7 milliárd forint utófinanszírozás keretében nyújtható, vissza nem térítendő készpénz támogatást biztosít. Az ünnepélyes átadáson részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója.
„Nemzetközileg is kiemelkedő színvonalú technológiai infrastruktúránknak, munkatársaink szaktudásának és elkötelezettségének köszönhetjük kiváló eredményeinket. Ez a beruházás az elektromos kéziszerszám üzletághoz tartozó telephelyünk jelentőségét még tovább erősíti a vállalatcsoporton belül”
– mondta Fükő László.
Jövő gyára megoldások közel 100 ezer négyzetméteren
A nagyszabású beruházással egy olyan korszerű raktári struktúrát alakítottak ki a Miskolci Ipari Park területén, amelyben számos Ipar4.0 megoldást is alkalmaztak. A rendszer a teljes értéklánc mentén valós időben, automatikusan kezeli és követi az árut annak beérkezéstől kezdve a felhasználáson és a csomagoláson keresztül a kiszállításon át egészen a megérkezésig. A digitalizációnak köszönhetően a hibák száma akár 20 százalékkal csökkenthető, a folyamatok hatékonysága pedig jelentősen javítható. A rendszerek integrációjához kapcsolódó szoftverfejlesztésekkel, az ehhez szükséges vizualizációs, csomagolást, anyagmozgatást, raktározást vagy nyomkövetést segítő eszközöknek köszönhetően évente akár 204 ezer paletta áru is kiszállítható világszerte. Ha pedig ezt a raklapmennyiséget egymás mellé raknánk, akkor Miskolctól egészen Székesfehérvárig tartana a sor.
A közel 100 ezer négyzetméter nagyságú területen elhelyezkedő központ mellett a Robert Bosch Power Tool Kft. olyan kiegészítő infrastrukturális fejlesztéseket is megvalósított a telephelyen belül, mint a kamionforgalom számára létesített úthálózat vagy a 800 méter hosszú csatornarendszer, hiszen évente nagyjából 3300 kamionra van szükség a fenti árumennyiség szállításához. A Bosch csoport legnagyobb, miskolci kéziszerszámgyárában évente több mint 14 millió darab terméket gyártanak a legmodernebb technológiákkal. A beruházás eredményeként az új létesítmény a vállalatcsoport elektromos kéziszerszám üzletágának egyik meghatározó késztermékelosztó raktára lesz a kelet-közép-európai régióban, illetve késztermék- és alapanyag raktárként is működik majd, ahonnan a világ 26 országába szállítanak különböző cikkeket és komponenseket.
Fókuszban a fenntarthatóság és az ügyfélközpontúság
A miskolci logisztikai és disztribúciós központ a Bosch mintegy 780 raktárból álló nemzetközi ellátásilánc-hálózatának fontos része. A Bosch 37 ezer munkatársa foglalkozik beszerzéssel és logisztikával világszerte, naponta mintegy 230 gyárat látnak el alkatrészekkel és nyersanyagokkal. Meghatározó feladatuk, hogy a Bosch ügyfeleinek magas szintű kiszolgálása érdekében az egész értékfolyamat során folyamatos, fenntartható és rugalmas ellátási láncot működtessenek.
„Az új, miskolci létesítmény építése során is különösen ügyeltünk arra, hogy a projektet a Bosch szélesebb körű fenntarthatósági célkitűzéseivel összhangban valósítsuk meg. Az energiahatékonyság, a hulladékgazdálkodás és a zöld logisztika ugyanolyan prioritást kapott, mint a szolgáltatási szintek javítása, a költséghatékonyság vagy a piacbővítés. Számunkra a fenntarthatóság tehát nem csupán egy lehetőség, hanem kötelező cél”
– hangsúlyozta Fükő László.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
XVII. Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája
Az ország minden műszaki egyeteméről, sőt határon túlról is várják a jelentkezőket a XVII. Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciájára, a győri Széchenyi István Egyetemre.
A közel két évtizedes múltra visszatekintő rendezvény találkozási lehetőség, verseny és az ipari kapcsolatépítés színtere is egyben. Regisztrálni március 2-ig lehet.
A Széchenyi István Egyetem hallgatóiban 2006-ban merült fel a gondolat, hogy létrehozzanak egy olyan programot, amelyen az országban működő műszaki egyetemek fiataljai cserélhetnek tapasztalatot és mutathatják be tudásukat. A rendezvény azonban mindig jóval több puszta versenynél: összeköti a nyugat-dunántúli régió cégeit az ifjú szakemberekkel, betekintést enged tényleges projektekbe, és mindeközben valódi közösséget kovácsol. A konferencia mára nemzetközivé vált, amelyen a magyar egyetemek mellett évről évre növekvő számban vesznek részt külhoni felsőoktatási intézmények is. A program különlegessége, hogy azt teljes egészében egyetemisták szervezik a hallgatói önkormányzat irányításával.
A Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája fókuszában a gyakorlati problémák megoldása áll, amelynek során a résztvevők valós ipari kihívásokra kereshetnek válaszokat, és ismertethetik saját kutatási eredményeiket vagy projektmunkáikat. Az esemény célja nemcsak a szakmai fejlődés elősegítése, hanem az ipar és az oktatás közötti együttműködés megerősítése és olyan kapcsolatok kialakítása is, amely hozzájárul a hallgatók jövőbeni karrierjének építéséhez.
A vállalkozások részéről óriási az igény arra, hogy bevonják aktuális projektjeikbe a hallgatókat. A verseny során a résztvevőknek véletlenszerűen összeállított csapatokban kell megoldaniuk a cégek által felvetett komplex műszaki problémát, mindössze néhány nap alatt. A rendezvény eredeti, még 2006-ban lefektetett koncepciója nem csupán kiállta az idők próbáját, hanem egyre fontosabbá is válik a 21. században: mérnöki hallgatói verseny keretein belül nyújt lényegében gyakorlatorientált képzést úgy, hogy a feladatokat adó vállalkozások hasznos megoldásokkal, és ami még fontosabb, tehetséges hallgatókkal gyarapodhatnak.
Az idei program a hagyományoknak megfelelően az autóstalálkozóval veszi kezdetét a győri campuson április 13-án, majd másnap a csapatfeladatokkal folytatódik, a zárást pedig az április 16-i prezentáció és eredményhirdetés jelenti. A konferenciára – amelyet több szórakoztató esemény, ismerkedési est és bográcsozás is színesít – március 2-ig várják a jelentkezéseket. Bővebb információ és a regisztrációs űrlap itt érhető el, a tavalyi rendezvény beszámolója pedig itt olvasható.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Gazdaság1 hét ago
Minden jel arra mutat, hogy emelkedniük kellene a lakáshitel kamatoknak, de…
-
Okoseszközök2 hét ago
Így alakítja át az üzletet a mesterséges intelligencia
-
Gazdaság2 hét ago
Nagyon gyúrnak a lakáskampányra a biztosítók: már most tucatnyi akció közül választhatunk
-
Szórakozás2 hét ago
Átadták a 44. Magyar Filmszemle díjait
-
Okoseszközök2 hét ago
Érkezik a tavasz, nyílnak a virágok és a lehetőségek is
-
Mozgásban2 hét ago
Bridgestone abroncsokon hasít az új Porsche Macan Electric és Panamera
-
Egészség2 hét ago
Magyar fejlesztések is segítik a jövő olimpikonjait
-
Ipar2 hét ago
Új, közvetlen járatot indít a DACHSER Hungary Kecskemétről Bulgáriába