Okoseszközök
Új fedélzeti kamerákkal és professzionális tabletekkel debütált a Mio a Computex 2019-en
A Mio, a MiTAC International Corp. leányvállalata a Computex 2019 kiállításon mutatta be legújabb, MiVue 806 és MiVue 816D fedélzeti kameráit: a diszkrét design segítségével akadálymentes marad a kilátás.
A Mio emellett új, professzionális tablet sorozattal is debütált, melyet kifejezetten digitális munkahelyekhez, járművön belüli használatra és flottákhoz terveztek.
Bemutatkoznak a legújabb MiVue fedélzeti kamerák
MiVue 816D
A kiváló minőségű Sony STARVISTM CMOS képérzékelő szenzorral és HDR technológiával működő MiVue 816D minden utazásról éles és gazdag színvilágú, magas minőségű felvételeket készít, még rossz fényviszonyok között is.
A hátsó kamerát AHD technológia támogatja, így a MiVue 816D nemcsak személyautókban, hanem nagyobb járművekben is, például kamionokban, turista vagy távolsági buszokon is jól használható. Felvételeit 1080P/60F-fel készíti, így biztosítva a kiváló minőséget.
A különleges 2-in-1 parkolási mód a G-szenzoron keresztül alacsony energiafogyasztású működési módban észleli a kamera előtt történő mozgást vagy rezgést. A parkolási mód akkor kapcsol be, amikor a járművet leállítjuk, vagy egy bizonyos ideig mozdulatlan. Bekapcsolódásával egyidőben a felvétel mód is aktiválódik. Az eszköz töredezettségmentes formátumban rögzíti a videofájlokat, folyamatosan tiszta és könnyen kezelhető felvételt készít.
MiVue 806
A MiVue 806 a MiVue 816D kameránál integráltabb készülék. Képes felvenni 12V feszültséget, így anélkül tud csatlakozni a jármű elektromos rendszeréhez, hogy az autó szivargyújtójához töltőt kellene csatlakoztatni, ezzel átláthatóbb és kényelmesebb a vezetékek kezelése. A MiVue J sorozat készülékeinek design koncepcióját követve LCD kijelzője 2”-os, és úgy tervezték meg, hogy tökéletesen illeszkedjen a visszapillantó tükör és a szélvédő közé. A diszkrét kialakításnak köszönhetően a MiVue 806 szabad kilátást biztosít és hozzájárul a biztonságosabb vezetéshez.
Professzionális tabletek a Mio-tól
A MioSPACE M1000 sorozat
Az új MioSPACE sorozat eszközei ultravékonyak (a legvastagabb ponton 26,3 mm-esek), így bármilyen falfelületre könnyen felrakhatók és kiválóan használhatók a digitális munkahelyeken.
A tablet elektromos vezetékét kényelmesen elrejthetjük a hátlapban. A hátlap három különböző kimenettel rendelkezik, az eszköz falra-szerelhetősége a VESA szabványnak megfelelő. Így fára, üvegre, betonra vagy fémre is könnyedén rögzíthetjük, így a meglévő IT infrastruktúrát csak minimálisan befolyásolja.
A MioSPACE sorozat eszközei mind függőleges, mind vízszintes képernyő módban használhatók. A tablet oldalán látható háromszínű (RGB) LED világítás a képernyő aktiválása nélkül közvetít információkat, például azt, hogy egy tárgyalóterem éppen szabad-e vagy sem.
A MioSPACE sorozat eszközei PoE (Power over Ethernet) és 12V DC töltőmóddal is rendelkeznek, így lehetőség van arra, hogy az adatátvitel és az eszköz töltése egy időben történjen. Amíg az eszköz az internet routerhez csatlakozik, addig vezeték nélkül képes töltődni. Mindkét töltési mód költségtakarékos, egyszerű, és könnyen kezelhető.
A világszínvonalú HID RFID / NFC / PIN azonosítási rendszernek köszönhetően a felhasználók beléphetnek a kezelőrendszerbe, például azonosító hitelesítés vagy tárgyalófoglalás céljából. A MioSPACE sorozat eszközei 8 millió pixeles előlapi kamerával is rendelkeznek, amely a látogatómenedzsmentben közvetlenül arcfelismerésre és QR-kód beolvasásra is alkalmas.
A Dry contact beléptető rendszernek köszönhetően alacsonyabbak a műszaki költségek és kevesebb technikai munkatársra van szükség, ugyanakkor felgyorsulnak a projektek. A MioSPACE sorozathoz egy szoftverfejlesztő készlet is tartozik, amely lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy könnyen integrálhassák a harmadik féltől származó rendszereket.
A MioWORK L1040/L1045 sorozat
A 10,1” kijelző méretű MioWORK L140/L1045 sorozat Qualcomm’s 1.8GHz Octa-core platformmal működik, operációs rendszere az AndroidTM 9.0. A sorozat eszközei a MIL-STD 810G amerikai katonai sztenderdeknek felelnek meg, és 1,5 méter magasságig ütésállók. Víz- és porállósági besorolásuk IP67, a magas és alacsony hőmérséklettel szemben ellenállóak.
A MioWORK L1040/L1045 sorozat tabletjei robosztus, nagyvállalati szintű készülékek, jól működnek kórházakban, terepen, raktárakban és szinte bármilyen munkakörnyezetben. Erős processzorával és strapabírásával a MioWORK L-sorozat számos iparágban alkalmazható.
Az energiatakarékos processzor és a hot swap akkumulátor lehetővé teszik, hogy a MioWORK L-sorozat eszközei akár 8 órán át is működjenek megállás nélkül.
Sokoldalú konnektivitásának köszönhetően (dual-band WLAN 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.2, BLE, NFC és 4G LTE CAT 6*) a MioWORK L-sorozat eszközei ideálisak POS rendszerek, valamint raktározási és logisztikai alkalmazások használatára.
A tabletek mind az USB C 3.0-t, mind az A USB 2.0.-t támogatják, és a HD kimenet funkció kiskereskedelmi üzletekben második képernyő használatát is lehetővé teszi. Míg a pénztár képernyője a releváns információkat jeleníti meg, például a marketinginformációkat vagy a számlát, közben a második képernyőn a fizetés feldolgozása történhet.
Az innovatív kiterjesztésű I/O portok – a DC-in modullal ellátott HDMI vagy az RS232 porttal rendelkező LAN – képesek a MioWORK L-sorozatot teljes funkcionalitású rendszerré alakítani.
A MioWORK F700 sorozat
A MioWORK F700s sorozat eszközeit IP54 besorolású készülékház védi, és 1,2 méter magasságig ütésállóak (MIL-STD-810G). A továbbfejlesztett eszközök Android 9.0TM operációs rendszerrel működnek, és megfelelnek a nehéz tehergépjárművek alkalmazásaira vonatkozó szigorú SAE J1455 szabványrendszernek. Az erre a célra kialakított MiDM-nek köszönhetően (MiTAC Mobile Device Management) a backend menedzsment központ több száz mobil eszközt képes párhuzamosan frissíteni és karbantartani a vezeték nélküli hálózaton keresztül. Így jelentősen lerövidül a szoftvertelepítéssel, térképfrissítésekkel, és karbantartással töltött idő.
Az F700s sorozat eszközei kiváló megoldást jelentenek a flotta- és terepszolgáltatások során felmerülő igényekre, hiszen a készülékekben elérhető 4G LTE CAT 6, WLAN 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.2, BLE és NFC valós idejű konnektivitást tesznek lehetővé, valamint kapcsolódást a perifériás kiegészítőkhöz, például a telematikai dobozhoz, nyomtatóhoz, kártyaolvasóhoz és fedélzeti kamerához.
Okoseszközök
Indul a Real-Time Text, vagyis a valós idejű szöveg a Telekom hálózatán belül
Június 28-tól új funkció, az RTT, azaz a Real-Time Text (valós idejű szöveg) jelenhet meg készüléktől függően mobiltelefonunkon a hívások közben.
A Real-Time Text (valós idejű szöveg) egy kommunikációs technológia, mely lehetővé teszi, hogy telefonhívás közben a gépelt szöveg azonnal megjelenjen a hívásban résztvevők kijelzőjén anélkül, hogy külön alkalmazást használnának, vagy a chat funkcióknál megszokott küldés gombra kellene kattintani a gépelést követően. A technológia készüléken történő megjelenítése mobilgyártónként eltérő, és a megoldás egyelőre a Telekomos hívószámok között használható.
Real-Time Text, azaz valós idejű szöveg funkciót indít június 28-án a Magyar Telekom ügyfelei számára. A mobilhívások közben aktív technológia lényege, hogy a hívó és a hívott fél között valós idejű szövegátvitel történhet – vagyis a szöveges üzenet, amit az egyik fél begépel mobilkészülékén, a másik félnél azonnal megjelenik anélkül, hogy chatre kellene váltani, és az ott megszokott küldés gombra kellene kattintani. Az RTT használatához nem kell külön alkalmazást letölteni, és internet előfizetés nélkül is működik. Ez a megoldás nagy segítség lehet speciális élethelyzetekben, illetve az akadálymentesség megteremtésében – ha például egy időpontfoglalásra csak telefonszám elérhető, de valaki beszédében akadályozott vagy hallássérüléssel éli mindennapjait.
A Real-Time Text funkciónál a hang és a gépelés egyszerre lehet jelen, ráadásul valós időben. A szolgáltatást extra költségek nélkül vehetik igénybe a Magyar Telekom ügyfelei és egyelőre csak a Telekomos hívószámok között elérhető. A Real-Time Text (RTT) funkció különböző mobilkészülékeken eltérő módokon jelenik meg: mindig látható lesz az RTT gomb Apple és TPhone telefonok esetében; hívás közben látható a Honor mobiloknál; és alapértelmezetten kikapcsolt állapotban van, de bekapcsolható a Samsung készülékek esetében. Xiaomi, TCL, Pixel és Lenovo mobiloknál a funkció egyelőre nem látható.
A Real-Time Text Android és iOS operációs rendszerek estében különböző módokon használható.
Egyes készülékeken automatikusan megjelenik majd a készülék szoftverének frissítését követően, máshol először be kell kapcsolni a funkciót. A használatra is több lehetőség van: RTT-n keresztül is lehet hívást kezdeményezni, vagy hanghívás közben is át lehet váltani erre a funkcióra, illetve vissza is lehet váltani hanghívásra. A megoldás a digitális akadálymentesítési szabályozás eleme, mely egyelőre a Telekom hálózatán, a vállalat ügyfelei között elérhető, amíg a többi szolgáltató el nem indul ugyanezen szolgáltatással. A technológia alkalmazásához arra van szükség, hogy a hívó és a hívott fél készüléke is alkalmas legyen az RTT használatára, aktiválva legyen a funkció, és mindkét félnél rendelkezésre álljon minimum 4G lefedettség vagy Wifi hálózat. Az RTT aktiválásának pontos módját az alábbi linken érik el az ügyfelek: https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/keszulekbeallitasok/valos-ideju-szoveg-rtt
A Telekom törekszik az olyan megoldások kidolgozására és megvalósítására, amelyekkel fogyatékossággal élő ügyfelek számára is teljeskörű hozzáférhetőséget biztosíthat szolgáltatási szegmenseiben. Az inkluzivitás jegyében 2023 szeptembere óta a vállalat kijelölt üzleteiben és telefonos ügyfélszolgálatán jelnyelvi tolmácsszolgáltatás vehető igénybe a siket és hallássárült ügyfelek számára, a televíziós és online reklámjait pedig minden alkalommal felirattal látja el. Emellett idén nyárra speciális matricákkal jelöli meg országszerte több mint 80 üzletének kirakatát, megkülönböztetve az üvegfelületeket, az ajtókat, valamint fix felületeket, hogy a vak és gyengénlátó ügyfelek számára is biztonságosan és könnyen megközelíthetőek legyenek az üzletek.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Mit tud manapság egy érintőceruza?
Olyan korban élünk, ahol rohamléptekben fejlődik minden. Különösen a digitális világban, új szoftverek, hardverek, új technológiák. Okoskütyük tömkelege, amelyek segítségével kialakíthatjuk úgy a lakóterünket, hogy már hazafelé útközben az ottlétünk nélkül kellemes klímát teremtsen a légkondi, behúzódjanak a függönyök, elinduljon egy mosás, és akár lefőjön a kávénk is. Távolról dolgozunk, tabletről, telefonról. Ha valamilyen eszközről dolgozunk egy táblázatban, lehet bármily kecses is az ujjunk, rémálom lehet apróbb rubrikákba tapogatni, ha meg kinagyítjuk megfelelő méretűre, akkor nem látjuk át.
Bár sok esetben az érintőképernyők ujjbeggyel is könnyen vezérelhetők, az érintőceruza precíziót, gyorsaságot és természetesebb kezelést tesz lehetővé. Az olyan tevékenységek során, ahol fontos a részletgazdag irányítás (például rajzolás, jegyzetelés vagy képszerkesztés), az érintőceruza elengedhetetlen eszközzé válik. Ezt persze csak akkor tudjuk meg, ha kipróbáljuk, viszont onnantól kezdve felkészülhetünk a „függőségre”, az ujjlenyomatoktól hemzsegő kijelzőt pedig gyorsan elfelejthetjük!
Történeti visszatekintés
Az első érintőceruzák már a ’90-es évek PDA eszközeinél is megjelentek, de akkor még csupán egyszerű műanyag vagy gumivégű pálcák voltak. Ezek az eszközök nem rendelkeztek semmilyen érzékenységgel vagy elektronikával. Az igazi áttörés a 2010-es években történt az Apple Pencil, a Microsoft Surface Pen és a Wacom fejlett érintőceruzáinak megjelenésével. Ezek az újgenerációs eszközök már támogatják a nyomásérzékenységet, döntésérzékelést, sőt egyes modellek beépített gombokat, Bluetooth kapcsolatot és akár vezeték nélküli töltést is kínálnak.
Az érintőceruzák típusai
– Passzív (kapacitív) ceruzák: Nem tartalmaznak elektronikát. Egyszerű gumivégű pálcák, amelyek az ujjunk elektromos vezetőképességét utánozzák. Pontatlanabbak, de olcsóbbak, és nem igényelnek töltést.
– Aktív ceruzák: Ezek rendelkeznek belső elektronikával, kommunikálnak az eszközzel. Támogatják a nyomásérzékenységet, a gesztusokat és a programozható gombokat.
– Bluetooth stylusok: Képesek adatokat küldeni az eszköznek (például gombnyomás, színválasztás), valamint egyesek akár radírként is működnek a ceruza másik végén.
Főbb használati területei
Professzionális munkaeszköz
A digitális grafikusok, építészek, formatervezők és mérnökök számára az érintőceruza nélkülözhetetlen. A nyomásérzékenységnek és döntésszög-felismerésnek köszönhetően valósághű vonásokat lehet húzni, árnyékolni, színezni, mintha papíron dolgoznánk.
Oktatás és jegyzetelés
A diákok és tanárok egyaránt hasznát veszik digitális jegyzeteléshez. Az érintőceruza gyorsabbá és hatékonyabbá teszi a jegyzetelést, különösen matematikai képletek vagy rajzok esetén, ahol az ujjbegy nem elég pontos.
Kreatív munkák és hobbik
Digitális festészet, képregény készítés, kalligráfia, zeneszerkesztés – az érintőceruza új dimenziókat nyit meg. Egyes modellek még haptikus visszajelzést is adnak, ami imitálja a papíron való írás vagy rajzolás érzetét.
Dokumentumkezelés, irodai jellegű munkák
Az üzleti világban is egyre gyakoribb az érintőceruza használata: dokumentumok aláírására, PDF-ek annotálására, prezentációk vázlatának elkészítésére ideális eszköz.
Egy modern érintőceruza (típusától függően) számos extrával van már felvértezve, igazi kis varázspálca. Vásárlás előtt mindenképpen fogalmazzuk meg magunkban, hogy milyen célra szeretnénk használni, és milyen funkciókra van szükségünk. Az alábbi felsorolásban éppen ezért tételesen összeszedtük a főbb funkciókat, amelyek kényelmesebbé, gyorsabbá, precízebbé tehetik a munkavégzést (és persze, a hobbizást).
Nyomásérzékenység (Pressure Sensitivity): A modern stylusok több ezer szintű nyomásérzékenységet támogatnak (például 2048, 4096 vagy akár 8192 szint). Lehetővé teszi, hogy különböző erősségű vonalakat húzzunk – hasonlóan a ceruza vagy ecset használatához.
Döntésszög-érzékelés (Tilt Detection): Érzékeli, ha ferdén tartjuk a ceruzát. Hasznos árnyékoláskor, ecsetvonásoknál vagy kalligráfiánál.
Palm Rejection (tenyér-érintés kizárása): A ceruza együttműködik a digitális eszközzel, hogy figyelmen kívül hagyja a tenyerünket, amikor az képernyőre helyezzük. Kényelmes írást és rajzolást tesz lehetővé, mintha papíron dolgoznánk.
Programozható gomb(ok): Egy vagy több gomb a ceruzán, amelyet testreszabhatunk: például radírozás, eszközváltás, visszavonás, jobb klikk. Különösen hasznos grafikus szoftverekben (Photoshop, Procreate, OneNote).
Radír funkció: Egyes érintőceruzák másik vége radírként is funkcionál (például Surface Pen). Egyszerűen átfordítjuk, és radírozhatunk vele – pont, mint egy hagyományos ceruzánál.
Bluetooth kapcsolat: Lehetővé teszi az extra funkciókat: például gombnyomásra képernyőkép készítése, alkalmazásváltás, szinkronizálás.
Haptikus visszajelzés: Finom rezgést ad vissza rajzolás vagy írás közben, ezzel szimulálva a valódi papír-ceruza érzetet.
Vezeték nélküli töltés/mágneses rögzítés: Az újabb ceruzák mágnesesen csatlakoztathatók a táblagép oldalához (például iPad és Apple Pencil 2), ahol automatikusan töltődnek.
Cserélhető hegyek: Különféle hegyvariációk különféle célokra.
Állapotjelző LED: Megjelenítheti a töltöttségi szintet, a további eszközökkel való kapcsolatot.
Választáskor célszerű egy picit az igényeink „fölé” rakni a lécet, ugyanis az elsőre feleslegesnek tűnő extrákról nagyon gyorsan kiderül, hogy mennyire praktikusak és szükségesek!
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
A Sony LinkBuds Fit mostantól rózsaszínben is kapható
A Sony bejelentette, hogy a LinkBuds Fit mostantól stílusos, új, márványmintás rózsaszín változatban is kapható – ez a színárnyalat tökéletes azok számára, akik a lágy és természetes tónusú rózsaszínt vegyítve, kifinomultan szeretnének kitűnni egyedi stílusukkal.
A rózsaszín árnyalatú és elegáns alaptónusú LinkBuds Fit Pink új módját kínálja a stílusod kiegészítésének és kiemelésének, így a rózsaszín LinkBuds Fit a hangzásjavító divat alapdarabjává válik! Ráadásul nemcsak a töltőtok fedelén, hanem a fülhallgatókon is egyedi márványmintával rendelkezik.
Az egyediség és a fenntarthatóság jegyében készült márványminta újrahasznosított PET (polietilén-tereftalát) műanyag palackokból készült. Ez az első alkalom, hogy a Sony Truly Wireless vezeték nélküli fülhallgatói újrahasznosított PET palackból származó műanyagot tartalmaznak: az összes felhasznált műanyag mintegy 20%-a újrahasznosított anyag.
A LinkBuds Fit fülhallgató 2024 októberében került piacra, kiváló minőségű Ambient Sound módot és zajszűrést biztosít, így a fülhallgató automatikusan alkalmazkodik a környezethez, csökkentve a felesleges zajokat, akár edzőtermi edzésen, akár a napi ingázás során. Emellett a LinkBuds Fit fülhallgatóhoz választható Air Fitting Supporters (illeszkedést segítő elemek) és többféle színben kapható tok révén még inkább személyre szabhatod stílusod.
A termékcsalád 2025 júniusától bővül a rózsaszín LinkBuds Fittel, a fekete, fehér, zöld és lila modellek mellett.
További információkért a következő weboldalra: https://www.sony.hu/headphones/products/linkbuds-fit
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Szórakozás5 nap ago
A Balaton Park Circuit készen áll a MotoGP-re és a World Superbike-ra
-
Ipar4 nap ago
Rangos elismerést kapott a Hankook a dunaújvárosi Semmelweis-napi ünnepségen
-
Okoseszközök2 hét ago
Lezárult a 2025-ös okoszebra-szavazás
-
Tippek1 hét ago
Fókuszban a pénzügyi biztonság: így védi ügyfeleit a K&H a digitális térben
-
Gazdaság1 hét ago
Bitget – Ez lesz az új Revolut?
-
Gazdaság1 hét ago
Határok nélkül: új szintre lépett a verseny a magyar e-kereskedelemben
-
Egészség2 hét ago
Új magyar applikáció támogatja a munkavállalók mentális jóllétét
-
Gazdaság2 hét ago
A nyár robbantja be igazán a személyi kölcsön piacot