Tippek
Hatalmas iparági érdeklődés kíséretében zajlott a negyedszázados jubileumi PLC Verseny
2019. április 16-18. között az Óbudai Egyetem adott otthont a magyar műszaki felsőoktatás egyik jelentős, minden évben megrendezett hallgatói szakmai seregszemléjének, a XXV. Jubileumi Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenynek.
A köztudatban PLC verseny néven ismert szakmai vetélkedőt a házigazdák Zalotay Péter néhai főiskolai docens emlékének ajánlották, aki már a verseny alapításában is részt vett, és a hazai PLC oktatás egyik kiemelkedő egyénisége volt.
Az évről-évre visszatérő verseny kiváló alkalom arra, hogy a különböző felsőoktatási intézményekben tanuló, hasonló érdeklődésű fiatalok szervezett keretek között találkoznak egymással, összemérhessék elméleti és gyakorlati tudásukat. A 24 csapatot felvonultató jubileumi esemény házigazdája az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara volt, az Automatika Intézet rendezésében.
A nemes vetélkedés számadatai is elismerésre méltóak: 9 egyetem 14 szervezeti egységéből, 71 hallgató, 29 kísérő oktatóval csatlakozott a megmérettetéshez, melyek közül két csapat határon túlról, Szabadkáról érkezett. A verseny iránti növekvő érdeklődést jelzi, hogy két marosvásárhelyi oktató megfigyelőként követte nyomon az eseményeket, mérlegelve a jövő évi csatlakozás lehetőségét. Az Óbudai Egyetem öt csapattal vett részt, egy a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karról, két-két csapat pedig a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Automatika Intézetéből, illetve a Műszertechnikai és Automatizálási Intézetéből.
XXV. Jubileumi Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Verseny április 16-ai megnyitó ünnepsége elnökségében foglalt helyet Prof. Dr. Réger Mihály, az Óbudai Egyetem rektora, Földesi Gabriella, Egyetem kancellárja, Dr. Nádai László, a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar dékánja, Dr. Semperger Sándor, az Automatika Intézet igazgatója és Dr. Nagy István, a versenyt alapító Felsőoktatási Irányítástechnikai Oktatásmódszertani Egyesület (FIOM) elnöke.
Dr. Réger Mihály köszöntőjében méltatta az elődök munkáját, kiemelve, hogy:
„A verseny 25 évvel ezelőtti alapítói között volt az Óbudai Egyetem két jogelődje, a Bánki Donát és a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola is. Intézményünk az elmúlt negyed században már öt alkalommal rendezte meg a programot, óbudai telephelyünk pedig – 1999 és 2008 után – immáron harmadszor házigazdája e nemes versengésnek.”
Gondolatai zárásaként minden résztvevőnek kívánt:
„Sok sikert, a hallgatóknak eredményes és tanulságos szereplést, továbbá azt, hogy a megmérettetést követően a maguk választotta szakmai pályán tovább haladva hasznos tagjaivá váljanak a magyar társadalomnak és a nemzetgazdaságnak.”
Dr. Nádai László, a házigazda Kandó Kar nevében köszöntötte a megjelenteket, majd utalt az Óbudai Egyetem jogelődje alapításának 140. évére, kiemelve a Kar évfordulós eseményeit. Végezetül Dr. Nagy István, a FIOM elnöke a szervezet 25 éves történetét mutatta be, majd áttekintette a rendezvény statisztikai adatait.
Az Egyesület Elnöksége a negyedszázados jubileum tiszteletére törzsgárdát alapított. E jeles naptól fogva minden évben a verseny ünnepélyes megnyitója keretében kerül sor az új törzsgárda tagok köszöntésére. A törzsgárda tagja lehet az a felkészítő oktató, vagy egyetemi munkatárs, aki kerek öt éve kapcsolódott be a versenybe. Azoknál, akik már hallgatóként is részt vettek a versenyen, a törzsgárda tagság kezdetét az első hallgatói megjelenés évétől számítják. A jubileumi alkalommal öten 25 éves, ketten 20 éves, egy fő pedig 10 éves törzsgárda oklevelet vehetett át.
A verseny első napján a csapatok elméleti feladatokat oldottak meg a méréstechnika; az elektrotechnika; a digitális technika; az informatika; a mechatronika; a pneumatika; a szabályozás- és vezérléstechnika; valamint az MSZ EN 61131 szabvány ismeretének témaköreiben.
A második és harmadik napon egy-egy gyakorlati feladat várt a hallgatókra, amelyet a zsűri előtt élesben is be kellett mutatni. Az első gyakorlati feladat egy kockákat sorba rendező kollaboratív robot vezérlése, míg a második egy kertgondozó mobil robot vezérlése volt. A feladatok különös nehézségét az adta, hogy a versenyzők a négyórás kidolgozási idő alatt csak kétszer tíz percre csatlakozhattak a konkrét technológiához, így a működő programot gyakorlatilag „vakon” kellett elkészíteniük.
A verseny harmadik napjának estéjén került sor az eredményhirdetésre az Egyetem Bécsi úti aulájában. Az Ünnepélyes Díjátadó elnökségében foglalt helyet Prof. Dr. Réger Mihály rektor, Földesi Gabriella kancellár, Dr. Gáti József általános rektorhelyettes, Dr. Nádai László dékán, és Dr. Nagy István, a FIOM elnök, valamint a gyémánt fokozatú támogatók képviselői, így Bodnár Balázs, az Evopro Kft. ügyvezetője, Dr. Szilassy László, a Gamma Digital Kft. ügyvezetője, Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. divízió igazgatója, egyúttal az Óbudai Egyetem Konzisztóriumának tagja, valamint Mészáros Tamás, a Vesz-Mont 2000 Kft. projektmérnökségének vezetője.
A záró programon Dr. Gáti József köszöntötte a megjelenteket, akinek rektorhelyettesi minőségében a PLC verseny díjátadó ünnepsége volt az utolsó hivatalos megjelenése. A hallgatókhoz szólva hangsúlyozta:
„Önök egy gyorsan változó világban folytatják tanulmányaikat, amelyben a tudás gyors átadása, az új szakmai ismeretek beépülése az oktatási programba, az innováció művelése a mindennapi képzési feladatok részévé vált. E folyamatban fontos a kreativitás, a kritikus gondolkodás, a nyitottság az új iránt. Önök oly korban élnek, ahol az alapok elsajátítása mellett el kell sajátítaniuk a robotizáció, a felhő alapú technológiák, illetve a mesterséges intelligencia ismereteit, melyek az Ipar 4.0, a modern ipari gyártás átfogó innovációs trendjét jelentik.”
Záró gondolataiban rektorhelyettes úr az Óbudai Egyetem nevében megköszönte a versenyzők felkészülését segítő oktatók tevékenységét, a programok előkészítésében és lebonyolításában közreműködő munkatársak és hallgatók áldozatos munkáját, valamint a szakmai és anyagi hozzájárulást nyújtó intézmények, gazdasági partnerek kiváló támogatását. A díjátadón az elnökségében helyet foglaló a gyémánt fokozatú szponzorok képviselői is szólaltak a résztvevőkhöz, a rendezvény utánpótlásépítő szerepét hangsúlyozva.
A verseny negyezdszázados történelmére visszatekintve, az idei rendezvényt egyedülállóan nagy- számú, egészen pontosan 31 gazdasági partner tisztelte meg a jelenlétével szponzorként.
Gyémánt fokozatú támogatást nyújtott az Evopro Kft., a Gamma Digital Kft., a Siemens Zrt., valamint a Vesz-Mont 2000 Kft., akik hozzájárulása nélkül a versenyt nem lehetett volna megrendezni a felmutatott színvonalon.
Arany fokozatú támogatók, akik kiemelkedő értékű anyagi támogatást vagy elnyerhető tárgynyereményt ajánlottak fel. Így az Accenture Kft.; a Balluff-Elektronika Kft.; a Beckhoff Automation Kft.; az Evosoft Hungary Kft.; a FESTO Automatika Kft.; a HEITEC Hungary Kft.; a Mitsubishi Electric Europe B.V.; az OMRON Electronics Kft.; a Robot-X Hungary Kft.; a Schneider Electric Zrt.; valamint a WAGO Hungária Kft.
Ezüst fokozatú támogató az ATYS-CO Kft.; a Cont-L Kft. és az Infocontrol Hungária Kft., akik jelentős értékű anyagi támogatást, vagy elnyerhető tárgynyereményt ajánlottak fel. A sikeres lebonyolítást további bronz fokozatú és patrónus támogatók segítették elő. Ezúton is köszönjük a szponzorok támogatását!
A díjátadón emléklapot vehetett át minden hallgató, felkészítő tanár és támogató vállalkozás. A nagyszámú szponzornak köszönhetően minden résztvevő csapat tárgyjutalommal térhetett haza, amely a felkészítő intézmények tulajdonába került azzal a céllal, hogy a minőségi mérnökképzést szolgálja. Az első három helyezett csapat tagjai pedig az emléklap mellett oklevelet, pénzjutalmat, és további szponzori tárgyjutalmakat kaptak.
A XXV. Jubileumi Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenyen az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Automatika Intézetének „Óbudai Vincellérek” elnevezésű, Husz János, Nagy Roland, Nagy Zoltán összetételű csapata hazai pályán is sikerrel védte meg a tavaly Szegeden – „Óbudai Távolugrók” néven – elnyert első helyezését. Külön elismerést érdemel, hogy az Automatika Intézetnek ez már a nyolcaik, zsinórban pedig a negyedik első helyezése.
A második helyezést szintén az Automatika Intézet hozta el, az „Óbudai Szürkebarátok” elnevezésű, Haász János, Márkus Gábor, Soós Dániel összetételű csapatával. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig a Pécsi Tudományegyetem Informatika és Villamos Intézetének „Pollesto” nevű csapata tagjaként Klepah Máté Otmár, Lovász Lázár Levente és Scheich Richárd János állhatott fel.
A PLC verseny és a Kandó Kar melletti két évtizedes elkötelezettsége és önzetlen támogató tevékenysége elismeréseként emléklapot vehetett át, és Kandó Kálmán Emlékplakett elismerésben részesült Husz Zoltán, az Omron Kft. műszaki igazgatója, valamint Magyar István, a Siemens Zrt. automatizálási üzletág vezetője.
Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. divízió igazgatója pedig Werner von Siemens emlékérmet adott át Lamár Krisztián, a verseny főrendezője és a Szervezőbizottság elnöke részére a vállalat és az Óbudai Egyetem közti szakmai kapcsolatok hosszú ideje fennálló építéséért és ápolásáért.
Gratulálunk a díjazottaknak, és kívánunk minden versenyzőnek további szakmai sikereket! Reméljük, hogy az idei résztvevők közül minél több hallgatóval újra találkozhatunk a jövő évi PLC versenyen is, amely a verseny történelmében először az országhatáron kívül, Szabadkán lesz.
Tippek
Téli gumival autózni nyáron? Nem jó ötlet!
A közlekedési balesetek elkerüléséhez elengedhetetlen, hogy az időjárási viszonyoknak megfelelő állapotban legyenek a gépjárműveink.
A jó idő beköszöntével ellenőrizni kell a fékeket, az akkumulátort, illetve a téli gumit is nyárira kell cserélni. Az Allianz most felhívja a figyelmet arra, milyen szükséges teendőink vannak a gépjárművek nyári felkészítése során. A gumiabroncsok használatával kapcsolatban kiemelik: bár sokak számára tűnhet elfogadhatónak a téli gumi használata jó időben, vagy akár nyári hőségben is, ez hatalmas hibának is bizonyulhat.
Aki odafigyel az utakon, újra és újra észreveheti, hogy vannak, akik téli gumikkal felszerelt autókkal közlekednek nyáron is. Ez a jelenség még a gyakran autózók körében is megfigyelhető. Akár költség, akár kényelmi okokból: nyáron téli gumiabroncsokban bízni nem jó ötlet.
Akár 16 méterrel is nőhet a fékút
A német ADAC autóklub, amely a legnagyobb Európában, egy átfogó tesztprogram keretében megállapította, hogy a téli gumiabroncsok különösen magas kinti hőmérsékletben és száraz útfelületen való fékezéskor mutatnak jelentős gyengeségeket.
„A tesztből azt látjuk, hogy a hőmérséklettől és a kopás állapotától függően a téli abroncsok fékútja 100 km/órás sebességről fékezve jóval hosszabb volt: a legrosszabb esetben a különbség elérte a 16 métert. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy míg a nyári gumikkal felszerelt jármű már álló helyzetben van, addig a téli gumikat használó autós még körülbelül 37 km/óra sebességgel halad. A 16 méterrel hosszabb fékút pedig megfelelhet akár egy közepes létszámú kerékpáros csapat méretének is”
– hívja fel a figyelmet Töreky Gábor, az Allianz Hungária Zrt. lakossági nem-élet biztosításokért felelős igazgatója, aki szerint vészhelyzetben ez a táv akár végzetes is lehet, ezért sem szabad félvállról venni az abroncsok tavaszi cseréjét.
Kanyarodás közben már nem ilyen nagy a különbség, bár a külső hőmérséklet emelkedésével itt is csökken a téli abroncsok teljesítménye. Minél melegebb az idő, a kanyarokban is annál kisebb a tapadás.
Közeleg a húsvét: ezért is figyeljünk a megfelelő gumiabroncsokra
Az Allianz szakembere különösen a téli gumikkal való utazásra figyelmeztet:
„Amikor az autót sok csomaggal pakoljuk meg, mint akár a közelgő húsvéti utazások alkalmával, tovább romolhat a téli abroncsok stabilitása, és a tapadásuk is tovább csökken. A negatív hatások még a hosszú kanyarokban és az autópálya-kijáratokon történő kis kormánymozdulatoknál is érezhetőek lehetnek. Más szóval: a téli gumik nagy előnye épp a visszájára fordul, amikor melegebb felületeken használjuk őket. Az autót a szezonnak megfelelő gumikon fogjuk tudni biztonságosan vezetni, nem beszélve arról, hogy az Allianznál kedvezményt is adunk a KGFB-díjából az erre odafigyelő ügyfeleknek.”
Az sem elhanyagolható szempont, hogy a hosszabb fékút mellett a téli gumik mintázata gyorsabban kopik a meleg aszfalton, így rövidebb lesz az élettartamuk, ez pedig növeli a jármű üzemeltetési költségeit. A gördülési ellenállás érzékelhetően nagyobbá válik, ami megnöveli az üzemanyag-fogyasztást is. A defektek kockázata is sokkal magasabb akkor, ha téli gumival autózunk nyáron, hiszen a gumi a mechanikus sérülésekre is érzékenyebb lesz.
A megfelelő nyári gumiabroncsok használatával a vezethetőség is javul, különösen kanyarodáskor és vészfékezéskor. A cserét a szakemberek 7 °C feletti tartós hőmérséklet esetén ajánlják, de mindenképpen érdemes figyelembe venni az úti célokat is. A környező országok közlekedési szabályai eltérőek: például aki április 15-e előtt Ausztriába vagy Horvátországba tervez utazni, az várjon még a cserével, hiszen ott addig kötelező a téli gumi használata, de általánosan is igaz, hogy mindig győződjünk meg a helyi szabályozásokról.
Akkumulátor, fékek, klíma, korrózióvédelem
A hideg hónapok után az akkumulátor és a fékrendszer alapos ellenőrzése is elengedhetetlen. Az akkumulátor télen nagy terhelésnek van kitéve, ami csökkentheti hatékonyságát, ezért tavasszal érdemes ellenőrizni a töltöttséget és a csatlakozók tisztaságát. Ha télen többször is nehézkesen indult az autó, akkor tavasszal ajánlott lehet az akkumulátor cseréje, hogy elkerüljük a váratlan meghibásodásokat. A fékbetétek, féktárcsák és a fékfolyadék állapotának vizsgálata szintén alapvető fontosságú, hiszen a csökkent fékhatás jelentősen növelheti a baleseti kockázatot.
A hosszabb állás után a légkondicionáló rendszerben baktériumok és gombák telepedhetnek meg, ami kellemetlen szagokat és egészségügyi problémákat okozhat. Tavasszal érdemes tisztítani és fertőtleníteni a rendszert, valamint kicserélni a pollenszűrőt, hogy az a melegebb időben zavartalanul működjön. A téli hónapok során az utakra szórt só és egyéb szennyeződések komoly károkat okozhatnak a jármű karosszériáján és alvázán. A tavasz beköszöntével érdemes egy alapos mosást elvégezni, hogy megelőzzük a korróziót, amely hosszú távon akár a jármű szerkezeti épségét is veszélyeztetheti.
Az Allianz gépjármű-biztosításairól itt találhatók részletes információk: Allianz – Gépjármű-biztosítások
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Tippek
A hó végéig még elérhetők az ajándék LEGO utalványok a HONOR Magic7 széria mellé
A HONOR LEGO ajánlatai még mindig élnek, és ezt demonstrálják az újabb videók.
A LEGO kreatív termékeinek fotózására tökéletesek a HONOR Magic7 készülékek, a HONOR Magic7 Lite pedig kifejezetten strapabíró is – sőt, a cég extra kedvezményt is kínál a vásárlások mellé.
A HONOR két új videója a HONOR Magic7 széria erősségeit emeli ki. Az első a HONOR Magic7 Lite strapabíróságára összpontosít, amely 2m-es magasságról is leeshet anélkül, hogy sérülne. Legyen szó intenzív LEGO-zásról, vagy a játék közbeni figyelmetlenségről, a telefon bírja a gyűrődést.
A második a HONOR Magic7 Pro 100x-os zoom készségeit helyezi előtérbe, amellett, hogy szemlélteti a Magic Portal 2.0-ban rejlő lehetőségeket. Ha kiszúrunk egy izgalmas LEGO terméket – legyen az valaki kezében, vagy elhelyezve a távolban –, a telefonnal remek képet készíthetünk róla, majd rákereshetünk a termékre, hogy mi is megszerezhessük magunknak.
A promó keretein belül a HONOR Magic7 Lite mellé 20 ezer Ft értékű, míg a HONOR Magic7 Pro mellé 80 ezer Ft értékű LEGO vásárlási utalvány jár március 31-éig – a készlet erejéig. Emellett a HONOR Magic7 széria tagjai féléves extra garanciával szerezhetők be.
További információk a HONOR holnapján: https://www.honor.com/hu/
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Tippek
Így védekeznek az elektromos tüzek ellen a hazai vállalkozások
Gyakoribb ellenőrzések, a régi berendezések cseréje és újak telepítése, megfelelő védelem kialakítása szakértő bevonásával – ezekkel az intézkedésekkel védekezik a Schneider Electric felmérése során megkérdezett vállalkozások többsége az elektromos berendezések és a hálózat meghibásodásából adódó elektromos tüzek ellen.
A kutatásból az is kiderült, hogy az elmúlt években túl sokat nem fordítottak erre a választ adó cégek, pedig több esetben is milliós károkat okoztak ilyen jellegű incidensek. A Schneider Electric az érzékelőktől kezdve a védelmet biztosító eszközökön át az adatokat feldolgozó és a kockázatokat jelző szoftverekig átfogó, integrált megoldást kínál a vállalkozások számára az elektromos tüzek ellen.
Magyarországon évente mintegy 500 ipari tűzeset történt, amelyekben közel ezren haltak, vagy sérültek meg. A statisztikákban az ugyan nem szerepel, hogy ezek között milyen arányban voltak az elektromos tüzek, de a Schneider Electric friss, saját vállalatai ügyfelei körében végzett felmérése alapján az elektromos berendezések vagy hálózatok okozta meghibásodások egyáltalán nem számítanak ritkának a hazai cégeknél, igaz szerencsére csak az esetek kis részében történt eddig komolyabb kár.
A kérdőívet kitöltő társaságok 58,8 százalékánál még soha nem történt elektromos berendezés vagy hálózat okozta meghibásodás, 41,2 százaléknál viszont néhány alkalommal már előfordult ilyen. Ahol voltak ilyen incidensek, azoknál túlnyomó többségében (88 százalék) egyáltalán nem volt, vagy csak minimális mértékű volt a kár. A válaszadók 9 százaléka jelezte, hogy több millió forintos kár keletkezett ilyen probléma miatt, 3 százalék pedig arról számolt be, hogy elektromos tűz keletkezett, és teljesen leégett az érintett egység.
Ahol már volt elektromos berendezés vagy hálózat meghibásodása miatt elektromos tűz, ott az esetek 18 százalékában zárlatos, hibás eszköz okozta azt. Az érintett vállalatok 3 százaléka jelezte, hogy áramszünet/karbantartás utáni visszakapcsolás miatt keletkezett tűz. A válaszadók közel négyötödének nem volt információja arról, hogy mi okozta ilyen helyzetben az elektromos tüzet.
A jövőbeni elektromos tüzek elkerülése érdekében 44 százalék döntött úgy, hogy gyakrabban ellenőrzik a berendezéseket és a hálózatot. A válaszadók közel negyede jelezte, hogy lecserélték a régi berendezéseket és új eszközöket telepítettek, 18 százalék számolt be arról, hogy szakember bevonásával a legmegfelelőbb védelmet építették ki. A kérdőívet kitöltők 15 százalékánál pedig képzést tartottak a munkatársaknak az elektromos tüzek lehetséges okairól, valamint a kockázatok csökkentéséről.
A kutatásból viszont az is kiderült, hogy az elmúlt időszakban túl sokat nem költöttek az elektromos tüzek elleni védekezésre a vállalatok. A helyzet felmérését nehezíti ugyanakkor, hogy a válaszadók jóval több mint felének nem volt információja arról, hogy az elmúlt öt évben mennyit szánt erre a célra vállalata. Közel 18 százalék jelezte azt, hogy semennyit nem fordítottak az elektromos tüzek elleni védekezésre. A válaszadók 15 százalékánál 50 és 500 ezer forint közötti összeget szántak erre a célra az utóbbi öt évben. Egyaránt 3-3-3 százalék jelezte, hogy 500 ezer és 1 millió, 1 és 3 millió, illetve 3 millió forintnál többet fordítottak erre a célra.
Az elektromos tüzek elleni védelmet biztosító eszköz, berendezések kiválasztása kapcsán a legtöbben a funkciókat és a műszaki paramétereket veszik figyelembe, a megkérdezettek közel háromnegyede jelezte ezt. Hat százalék a gyártó és a márka ismertsége alapján választana, míg 21 százalék szakemberre bízná a döntést.
A tűzvédelmi előírások, szabályozások betartása rendkívül fontos, nem csupán a jogszabályi megfelelés, de az emberi élet védelme, a berendezések, épületek megóvása és a termelés folyamatossága miatt is. A Schneider Electric kérdőívét kitöltő cégek több mint fele az interneten tájékozódik az aktuális szabályozásról, de szintén magas azok aránya (35 százalék), akik szakmai fórumokon szerzik be a friss információkat. Konferenciákon, illetve előadásokon egyaránt 6-6 százalék tájékozódik a legújabb előírásokról.
„A mostani felmérésünkből is látszik, hogy szerencsére viszonylag ritkán okoznak igazán komoly problémákat az elektromos meghibásodások és az ezek miatt keletkező tüzek, viszont, ha megtörténik a baj, az sokmilliós kárral járhat. A Schneider Electric átfogó, integrált megoldást kínál a hazai vállalkozások számára az elektromos tüzek elleni védekezéshez. Ez magában foglalja az érzékelőket, ilyenek például a HeatTag okos kábel túlmelegedés érzékelők. Ide tartoznak még a tűzvédelmi berendezések, mint az ívzárlat-védelmi készülékek, amelyek mind moduláris formában az Acti9 termékcsaládunkban, mind kis- és nagyfeszültségű megoldásként a PowerLogic berendezéscsaládban érhetők el. Szintén az integrált megoldás részét képezik az adatokat feldolgozó és a kockázatokat előre jelző EcoStruxure szoftverek. Emellett fontos megemlíteni a komplett, ÉMI hő- és füstelvezetési minősítéssel rendelkező EcoStruxure Building Operation épületautomatika rendszerünket, melynek része a DDC kínálatunk, és a szintén ÉMI minősítésű M340 és M241-es PLC-k, kiegészítve az Altivar 212 frekvenciaváltó családunkkal és HMI készülékekkel, melyekkel komplex hő- és füstelvezetési feladatokat lehet megoldani”
– mutatott rá Hargita Péter, a Schneider Electric marketing igazgatója.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Ipar6 nap ago
Egyre népszerűbb az ADA P1 Meter – de nem csak a HMKE felhasználók körében
-
Okoseszközök2 hét ago
Április 7-től további Samsung készülékekre érkezik a One UI 7
-
Zöld2 hét ago
Elindult a munka a házikertekben
-
Gazdaság2 hét ago
A lakásbiztosítási kampányfinisre több biztosító hozhat még kedvezőbb ajánlatot
-
Tippek2 hét ago
A hó végéig még elérhetők az ajándék LEGO utalványok a HONOR Magic7 széria mellé
-
Okoseszközök2 hét ago
A Samsung bemutatja az AI-vezérelt, összekapcsolt élet jövőjét
-
Zöld2 hét ago
A világ legfenntarthatóbb vállalatai közé került a Zyxel
-
Okoseszközök5 nap ago
A Sony bemutatja az új WF-C710N fülhallgatót