Tippek
Új laptopot vásárolnál? Ezekre az adatokra figyelj!
Új laptop vásárlása esetén lehetőséged van választani egy adott gép több felkínált konfigurációjából – különböző processzorral, memóriával, kijelzővel és háttértárral felszerelt típus megtalálható a gyártók palettáján. Még ha nem is tudod kézzel összeválogatni a számodra leginkább tetsző alkatrészekből álló konfigurációt, akkor is lehetőséged nyílik az igényeidhez legközelebb álló kiválasztására. Mai írásunkban az egyes részegységeket sorra véve mutatjuk be, hogy mely alkatrészek milyen hatással vannak a mindennapi munkádra, és hogy melyiket válaszd ezek közül, ha laptop vásárlás előtt állsz.
PROCESSZOR: INTEL CORE I5, AZ ARANY KÖZÉPÚT?
Miután a laptopod processzora fogja főként meghatározni annak sebességét, érdemes az Intel felkínált típusai közül legalább egy Intel Core i5-ös típust választanod, azon belül is a 7. vagy 8. generációs chipek közül válogatva: jó választás lehet a Core i5-7200U vagy a i5-8250U. Mindkettő alaplapra forrasztott típus, ezzel is csökkentve a laptop előállítási költségeit, ám mint mindennek, ennek az éremnek is két oldala van.
Már csak azért is ildomos az újabb, nyolcadik generációs típusok közül választanod, mert az Intel meglépte a chipben található magok duplázását – a hetedik generációs típusokkal ellentétben a nyolcadik generációban már 4 fizikai mag szolgálja ki a számítási feladatokat a korábbi kettővel szemben –, amivel közel 90%-os teljesítménynövekedést értek el.
Amennyiben költséghatékony megoldást szeretnél, akkor az Intel Core i3 processzorok is remek alternatívát nyújthatnak, ilyenek például az i3-7100U és az i3-8145U chipek. Azonos modelltípus esetén az i3-as és i5-ös processzorral felszerelt variánsok között alsó hangon 40-50 ezer forintos árkülönbséggel kell számolnod.
Az i3-as típusok alatt a ranglétrán a Celeron és a Pentium processzorok találhatóak, melyek ebben a sorrendben erősödnek. Általános felhasználásra ezek is megfelelőek lehetnek, ám szem előtt kell tartanod, hogy ezen processzorok teljesítménye legfeljebb nem számításigényes irodai munkára és internetezésre elegendőek. Természetesen nem a processzor nyújtja önmagában a laptop teljesítményének eredőjét, ennek tudatában pedig egy kevésbé izmos chippel felszerelt típus is versenyképes lehet elegendő memória és egy gyors háttértár segédletével.
MEMÓRIA: 8GB-NÁL NE ADD ALÁBB
Mindennapi tapasztalataink alapján is kiderült már számtalanszor, hogy 8 GB memória alatt nem érdemes kezdeni, ennyi mindenképpen szükséges a laptopod folyamatos használatához. Kevesebb memóriával felszerelt típust is választhatsz, de ez a döntés többszörösen megbosszulhatja önmagát a későbbiekben, folyamatos bosszúságot okozhat számodra, ha olyan típusú munkára használod a géped, amiben memóriaigényes programok között kell váltogatnod.
A fentebb leírtak kiváltképp igazak, ha nem csak munkára, hanem esetleg játékra vagy azzal egy lapon említhető teljesítmény- és (ezzel együtt) memóriaigényesebb alkalmazásokat futtatsz a gépeden. Ilyen esetben hosszútávú kényelmes megoldást jelenthet egy 16 GB memóriával felszerelt típus választása. A többletmemória két azonos típus esetén körülbelül 25-30 ezer forintot jelenthet. Ha nem vagy biztos benne, hogy mennyi memóriára lesz szükséged, akkor biztonságos megoldásként a kevesebb RAM-mal felszerelt típust is választhatod, majd később bővíthetsz azon.
HÁTTÉRTÁR: LEGALÁBB 256 GB-OS SSD
Ha egy mód van rá, akkor 2019-ben nem akarsz magadnak olyan laptopot venni, amiben nem SSD van. Az SSD előnyeiről számtalan alkalommal beszéltünk már a blog keretein belül, ezek pedig nem lettek kevésbé igazak az idő múlásával, sőt. Két, egyébként teljesen azonos konfigurációjú laptop között zongorázni lehet a különbséget, ha a HDD helyett SSD-vel szerelt típus közül választasz. Nem csupán az operációs rendszer indul jelentősen fürgébben, de a programok is sokkal reszponzívabbak lesznek, nem beszélve a rendszer általános használatában tapasztalható folyamatosság élményről is. Ez leírva talán túlzásnak érződhet, de ha már használtál SSD-s gépet, akkor tudod miről beszélek.
Természetesen a SSD-k fajlagosan még mindig sokkal többe kerülnek, mint a HDD-k, így attól függően érdemes háttértárat választanod, hogy mennyi adatot szeretnél azon tárolni. Ha nem szükséges sok kép- és videófájlt tárolnod a gépeden, akkor tökéletesen megteszi egy 256 GB-os SSD – szűkösen talán egy 128 GB-ossal is elboldogulhatsz, ám ilyen esetben jelentősen gyakrabban kell majd takarítanod a fájljaid közt.
A laptopokban ma már nem ritkán elérhető a SATA3-as csatolófelület mellett a PCIe-NVMe bővítőhely is, amit kifejezetten SSD-k használatára találtak ki. A leendő laptopod kiválasztásakor érdemes ilyen bővítési lehetőségre is figyelni. Ez magában hordozza azt is, hogy ha adott esetben a vásárláskor nem SSD-vel felszerelt típust választasz, akkor is meghagyod magadnak a jövőbeni SSD-re váltás lehetőségét, amivel pedig elérkeztünk a legokosabb tárhelyválasztás opciójához: az SSD és HDD együttes használatához. Ha gyakran dolgozol nagyobb méretű kép- vagy videófájlokkal, de nem égetően fontos, hogy ezeket villámgyors SSD-n tárold, akkor dönthetsz úgy is, hogy a programjaid a gyorsabb SSD-n tartod, míg hagyományos háttértárként HDD-t választasz. Ilyen formán egy 128 GB-os SSD is bőven elegendő lehet számodra, amit egy 1-2 TB-os HDD-vel megtámogatva tudod megoldani a tárhelyproblémát.
KIJELZŐ: LEGALÁBB FHD FELBONTÁSÚT VÁLASSZ
Tudtad, hogy a laptopok kétharmada, alacsony felbontású, 1366×768 (HD) kijelzővel van felszerelve? Természetesen egy ilyen laptopon sem lehetetlen dolgozni, de manapság a programok és weboldalak inkább a nagyobb, ám laptopok esetén kevésbé elterjedt 1920×1080 (FHD) felbontású kijelzőkre vannak optimalizálva.
A nagyobb felbontás előnyeit talán nem kell ecsetelnem: minél nagyobb felbontású kijelzőn dolgozol, annál kevesebbet kell görgetned és annál több mindent látsz be egyszerre. Természetesen ez a végletekig nem fokozható, nem feltétlenül igaz a „nagyobb jobb” elv, hiszen egy ennél is nagyobb felbontású kijelzőt már nehezen fogsz látni – feltéve, hogy mindkét esetben az általános, 15.6”-os kijelzőről beszélünk.
A kijelző választásnál másik sarkalatos pont a felbontás mellett a plusz funkciók megléte: már nem csak a prémium kategóriás laptopok esetén vált elérhetővé az érintőkijelző, aminek előnyeit legfőként nem a normál, hanem a 2-in-1 laptopok használata során élvezheted. A hagyományos laptopoknál is jól tud jönni persze, főleg, ha munkád során sokszor kell prezentálnod. A kérdés persze jogos, hogy érdemes-e emiatt plusz 50-60 ezer forintot szánnod a laptopra? Ugyan magam ellen beszélek, de ha engem kérdezel, akkor nem. Meg is mondom Neked, hogy miért: laptopszervizesként úgy gondolkodom, hogy milyen javítási költsége lehet egy-egy alkatrésznek. Az érintőkijelzős laptop jó móka lehet, ám ha esetleg leejted, vagy neki ütöd valaminek, akkor jelentősen magasabb áron fogod tudni csak szervizeltetni.
Ha már megvásároltad a laptopod, de mégis bővíteni szeretnéd, hogy gyorsabb és megbízhatóbb legyen, akkor keresd az egyik vezető budapesti laptop szervizt.
AKKUMULÁTOR: MINÉL NAGYOBB, ANNÁL JOBB
A laptopod akkumulátora esetén a kijelzővel ellentétben kizárólagosan a „nagyobb jobb” elvet tudom szajkózni: minél nagyobbat választasz, annál tovább fogja bírni egy töltéssel a géped. A végtelenségig erőltetett költségcsökkentési hajrá itt is elérte a laptopokat: míg néhány évvel ezelőtt ritkaságszámba ment a beépített akkumulátor, addig az alsó- és középkategóriás gépek jelentős része ma már ilyen módon kerül a polcokra.
Természetesen botorság lenne kizárólag akkumulátor méret alapján választanod laptopot, ám ha üzleti szériás gépek közül válogatsz – gondolok itt a ThinkPad vagy Latitude típusokra –, akkor bizony megvan a lehetőséged egy combosabb akkumulátorral szerelt típus választására is. Hogy konkrét példával éljek, a ThinkPad T470 esetén a 3 cellás akkumulátor újdonsült korában átlagosan 7 órás, míg a 6 cellás akkumulátorral szerelt változat akár 15 órás üzemidővel is kecsegtethet.
WIFI, 4G
Ha gyakran kell Wifi-ről használd a géped, akkor a lehető legjobb választás egy 802.11ac kártyával/chippel felszerelt típus lehet, azon belül is olyan, amely 2×2-es antennával van felszerelve, a jobb sávszélesség kihasználás jegyében. Manapság még a 802.11ac specifikációnál eggyel gyengébb, 802.11n típusú Wifi-kártyás gépek közül válogathatsz. Abban az esetben éri meg a gyorsabb kártyával felszerelt típust választanod, ha jellemző a munkádra, hogy Wifi-kapcsolaton keresztül kell nagy fájlokkal dolgoznod. Egyéb esetben a 802.11n kártya is tökéletesen megfelel bármilyen felhasználásra.
A 4G LTE kártyahellyel felszerelt laptopok egészen más kategóriát képviselnek, általában csak a közép- és felsőkategóriás konzumer és üzleti laptopok sajátja ez a funkció, ami egyértelműen a borsos kategóriába sorolja ezt a funkciót. Csak abban az esetben legyen számodra a vásárlás során ez döntő tényező, ha sokat vagy úton és mindeközben elengedhetetlen számodra a laptop használata.
OPERÁCIÓS RENDSZEREK ÉS AZOK SZUBVERZIÓI
Akár tetszik, akár nem, az új laptopok árcédulájának jelentős részben kihatással van, hogy a gépet milyen operációs rendszerrel választod. Ha diák vagy, és lehetőséged van az oktatási rendszer keretein belül kedvezményes Windows használatra, akkor ésszerű megoldás Linux-al (vagy DOS-al) ellátott laptopok közül válogatnod. Minden egyéb esetben a Windows 10 valamelyik verziójára kell hagyatkoznod.
Az új laptopokat leggyakrabban Windows 10 Home változatával vásárolhatod meg, de néhány esetben elérhetőek ugyanazon típusok a Pro verzióval is. A jobb Windows verzió semmiképp ne jelentjen számodra döntési alapot, noha kínál plusz kényelmi funkciókat, ám nevéből is adódóan inkább a céges felhasználásban hasznos eszközökben jelentkezik a verziók közti különbség: távoli elérés, BitLocker titkosítás vagy a csoportházirend szerkesztése.
VÉGEZETÜL
Az új laptop vásárlása mindig komoly fejtörést igényel, figyelembe kell venned az ellátandó feladathoz szükséges minimális hardverkövetelményeket (CPU, RAM, HDD, GPU) és azt sem szabad elfelejteni, hogy az anyaghasználat és a gép strapabírása talán a legfontosabb mind közül.
Azt javaslom szánd rá az időt és olvass teszteket (vagy keress rá a kiszemelt géptípusra YouTube-on), de mindenekelőtt keresd fel az üzletet, ahol vásárolnád és alaposan nézd meg személyesen is a leendő géped.
You may like
-
A karácsonyi készülődésben is segíthetnek applikációk
-
Már több mint félmillióan takarékoskodnak nyugdíjbiztosítással
-
Idén még megspórolható a szocho a TBSZ-nél
-
Így vásárolunk idén karácsonyra: a magyarok 47%-a praktikus ajándékokra esküszik
-
Nem maradt már sok idő az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére
-
A HONOR Magic V3 és V2 a tökéletes randipartnerek
Tippek
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire.
Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
💭 Készítsünk biztonsági mentést a felhőbe – A karácsonyi vagy évzáró bulik sajnos remek lehetőséget szolgáltatnak arra, hogy megsérüljön telefonunk. Nagyon fontos, hogy készítsünk biztonsági mentést adatainkról, így, ha valami történik is eszközünkkel, nem veszik minden kárba.
💧 Használjunk vízálló tokot – A karácsonyfa-vadászat, az ajándékok begyűjtése és az egyéb szaladgálások balesetveszélyesek, pláne, ha esik vagy havazik. A HONOR legtöbb készüléke ugyan rendelkezik vízállósággal, azonban nem árt, ha szerzünk készülékeinkhez vízálló tokot, hogy legalább belülről ne sérüljenek.
📍 Használjunk helymeghatározást – A nagy sürgés-forgás közepette könnyedén ottfelejthetjük valahol telefonunkat, akár táskánkkal együtt. Az elérhető helymeghatározó alkalmazások segítenek abban, hogy egy másik eszköz segítségével megtaláljuk készülékünket, mielőtt még más csap le rá.
🔒 Ügyeljünk az online biztonságra is – Csábító lehet gyorsan még az utolsó pillanatban beszerezni pár dolgot online, de figyeljünk arra, hogy ne essünk adathalászat áldozatául. Ellenőrizzük a weboldalakat, ahonnan rendelünk, és ne adjuk meg személyes információinkat, jelszavainkat illetékteleneknek. Ügyeljünk arra is, hogy ne nyilvános Wi-Fi-n bonyolítsunk le tranzakciókat.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Tippek
Ezek az ajándékok kerülnek a karácsonyfa alá
A karácsonyi ajándékozási szezon nem csak minket, vásárlókat, hanem a játékpiacot is kihívások elé állítja. A hazai piacvezető REGIO JÁTÉK ügyvezető igazgató-helyettese, Gyaraki Dávid elmondta, hogyan készülnek fel az év végi csúcsidőszakra, amikor éves forgalmuk felét realizálják.
A karácsony egy egészen más bolygó, és a diafilm is új értelmet nyer
A REGIO JÁTÉK működése teljesen átalakul a november-decemberi időszakban, amely „turbófokozatot” igényel a logisztikai háttértől is. A vásárlási szokásokban a Black Friday jelentette a legnagyobb változást az elmúlt években: ez a kampány előrébb hozta a karácsonyi bevásárlási szezon kezdetét, bár a korábbi „letaposós” rohamok konszolidálódtak. A slágertermékek között továbbra is a LEGO és a társasjátékok vezetnek, azonban meglepő módon a diafilmvetítő is mindig toplistás.
A diavetítőt egyébként éppen Gyaraki Dávid édesapja, a vállalat vezetője támasztotta fel, miután húsz évvel ezelőtt hiány volt a régi, lemezgyári kiadásából a piacon. Az új verzió LED-es, nem forrósodik, és kompatibilis a régi filmekkel. Így a klasszikus meséken túl, mint az „Öreg néne őzikéje”, új tartalmak is készülnek, például a „Bogyó és Babóca” vagy a „Kufli” sorozatok.
Társasjáték, nem csak hardcore gamereknek
A boltokat járva szinte egyértelmű, hogy a társasjáték-piac aranykorát éli. A klasszikus, versengő játékok mellett egyre népszerűbbek a kooperatív és asszociációs játékok, így már tényleg mindenki megtalálhatja a számára izgalmas formát. A kooperatív típusúak a közös célokra, például egy szigetről való megmenekülésre vagy az univerzum közös megmentésére fókuszálnak, az asszociációs és absztrakt játékok pedig a kreativitásra építenek.
A modern játékok demokratizálták is a piacot: ma már nemcsak „hardcore gamerek”, hanem átlagos családok is tartalmas, közös élményt találhatnak a társasozásban. Ugyanakkor vannak olyan különlegességek is, mint például a Sikoly társasjáték, amelyben a technológia is szerepet kap: applikáció használatával ugyanis a játék egy pontján a résztvevők egy hívást kaphatnak, és az itt elhangzottak döntik el a további lépéseket.
Érdekesség, hogy míg a játékokat általában többnyire az anyukák veszik, az apukák inkább a társasjáték-felelősök és a távirányítós autók beszerzésében is szívesen is kiveszik a részüket, hiszen tudjuk, hogy „minden játék a bennünk lévő kisgyerek öröme” – fogalmaz a REGIO JÁTÉK ügyvezető igazgató-helyettese.
A játékok nem az Északi-sarkról, hanem Kínából érkeznek a fa alá
A játékok döntő többsége Távol-Keletről, elsősorban Kínából érkezik, ahol a jól kiépített ipar lehetővé teszi a tömeggyártást. A hazai gyártás ezzel nem tudja felvenni a versenyt, a magasabb alapanyagköltségek és a korlátozott exportcsatornák miatt, így szinte olcsóbb az ottani késztermék, mint az európai nyersanyag.
A játékpiac továbbá jelentősen előfinanszírozott, így elvileg akár már szeptemberben beszerezhetnénk az összes karácsonyi ajándékot. A REGIO JÁTÉK-nál a rendeléseket minimum fél évvel előre leadják, hogy a játékok időben, augusztus végére megérkezzenek. A nagykereskedőik pedig jellemzően szeptember elején töltik fel készleteiket a viszonteladók és vásárlók számára.
Automatizált raktárból, gyorsan, pontosan
Mindennek hátterében óriási logisztikai rendszer áll. A REGIO JÁTÉK 10 ezer négyzetméteres, 2017 óta működő törökbálinti raktára a szezonális időszakban hatalmas terhelést kap. A Kínából, hajóval érkező árukat, az uniós vámellenőrzés után, kamionnal szállítják az országba, majd a központba. Itt szortírozás és betárolás következik, vagy továbbítják az árut a 44 üzlet és a webáruház számára. Mivel karácsony előtt az átlagoshoz képest akár négy-ötszörösére is felpörög a forgalom, ilyenkor akár naponta kétszer is kiszállítanak az üzletekbe.
A raktárt 2020-ban automatizálták, hogy még inkább felgyorsítsák a munkafolyamatokat, minimalizálják a hibákat, és csökkentsék az emberi erőforrásokra való túlzott támaszkodást, mivel a jó munkaerő megtalálása a raktári környezetben is komoly kihívás. A Siemens-technológiával vezérelt és automatizált rendszer most 10 másodpercenként helyez fel egy dobozt a 800 méter hosszú szalagra, kezelve a legkisebb diafilmtől a kétméteres plüssmackókig minden terméket. A fejlesztés a hatékonyság mellett a készletpontosságot is javította: a gép a vonalkódok alapján válogatja a beérkező árut, így például látja, adott darabból mennyit kell betárolni, és mennyi kerüljön a boltokba.
Zöldül a játékpiac is
Ma már a piac és a vásárlók is elvárják, hogy egyre fenntarthatóbb módon állítsák elő a játékokat, miközben azok esztétikusak maradnak. Ez kezdetben ellentmondott a kínai beszállítói logikának, hiszen ez plusz erőforrásokat igényel a gyártás során.
A szülők elsősorban a gyerekek egészsége miatt keresik ezeket a megoldásokat, de persze a pénztárca érzékenysége még mindig meghatározza a döntéseket Gyaraki Dávid szerint. A szakember az Ipar Hangjai podcast friss epizódjában emellett elmondta, hogy nem csak a késztermékek esetében szentelnek figyelmet a környezettudatos megoldásoknak, hanem a törökbálinti raktár működtetését is napkollektorok, illetve energiatároló rendszer segíti, sőt, évtizedek óta bejáratott módszereik vannak a játékok és a kartoncsomagolások újrahasznosítására is.
A teljes adás meghallgatható a Siemens-világ podcast csatornán, valamint az alábbi felületeken:
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Tippek
Cégek csatlakozását várják a Nemzeti Faültetés Napjához
„Az ország 8 régiójában több helyszínen ültetünk el legkevesebb 100 ezer fát 2025. március 1-jén, de jóval többet szeretnénk, ezért várjuk további környezettudatos cégek jelentkezését” – mondta el a 10 millió Fa főkoordinátora, Hervai Franciska. A partnereink ESG törekvéseik elérése mellett komoly megjelenési felületet kapnak a helyszíneken és kampányaink során, melyeket a Content’ n more (CNM) reklámügynökség koordinál.
Máris több mint 30 közéleti személyiség, köztük Geszti Péter, Döbrösi Laura, Litkai Gergely, és Csányi Vilmos etológus csatlakozott a 10 millió Fa közösség által kezdeményezett Nemzeti Faültetés Napjához. A művészek mellett több cég is beállt a soha nem látott méretű faültetés mellé, mint a Gránit Bank, Anima Travel, Gigawood. „Továbbra is keressük céges partnereinket, akik a „kötelező zöldkonferenciákon túl, 2025 tavaszán cselekednének is, hogy túlszárnyalhassuk eredeti elképzeléseinket, és minél többen örülhessenek az erdősítés, Miyawaki-faültetés, csemeteültetés, városi ültetés eredményeinek – mondta el Hervai Franciska. A 10 millió Fa főkoordinátora hozzátette, hogy a vállalkozások számára a faültetés élménye, és ESG céljaik elérése mellett komoly brandépítési lehetőséget is biztosítanak.
Komoly értéket kapnak a Nemzeti Faültetés Napja partnercégei
A Nemzeti Faültetés Napja során több száz helyszínen, erdőszélen, városi környezetben ültetünk – mely helyszíneken megjelenést biztosítunk partnercégeinknek. Ezenfelül közösségi médiás és sajtómegjelenéseket is szervezünk a Content’ n more (CNM) reklámügynökség támogatásával, melyen partnereink a Nemzeti Faültetés Napja és a 10 millió Fa brand mellet jelenhetnek meg – mondta el Hervai Franciska.
„Nem csak fákat, gondolatokat is ültetünk!”
„Sokak számára túl nagy falatnak tűnik a klímaválsággal felvenni a küzdelmet, mondván, a kormányok, gazdasági szereplők nélkül mindez lehetetlen. Ugyanakkor programtervekkel, konferenciákkal, tanulmányokkal teli a polc, látjuk hová jutottunk, itt a cselekvés ideje! Ahogyan Csányi Vilmos ökológus fogalmazott sajtótájékoztatónkon, ’Magyarországon mintegy 6 milliárd fa található, ezt kellene duplázni, triplázni. A 10 millió fa elültetése az első lépés”. Mi a 10 millió Fánál tapasztaljuk, hogy a faültetésekkel egyben gondolatokat is ültetünk, melyek hosszútávon egy olyan tudatos társadalom kialakulásához vezethetnek, amely képessé válhat szembenézni a globális felmelegedés helyi kihívásaival” – hívta fel a figyelmet Bojár Iván András, a Nemzeti Faültetés Napjának ötletgazdája, a 10 millió Fa alapítója.
Várják csapatok, közösségek, iskolák, dalárdák, focicsapatok és egyházak csatlakozását is a Nemzeti Faültetés Napjához!
„A fa törzse kör alakú, nincs se jobb, se bal oldala. És ugyanígy, nincs bal- és jobboldali klímaválság, hőguta, aszály, árvíz és elsivatagosodás sem” – vallja Bojár Iván András.
A Nemzeti Faültetés Napján, (melyre itt lehet regisztrálni) a becsatlakozó civileken túl valamennyi magyarországi szervezet és szerveződés, intézmény és vállalat részt vehet. Magukat erre az egy alkalomra megszervező iskolák, osztályok, óvodák, laktanyák, egyetemek, tancsoportok, cégek, színházak, kórházak, sport és egyházi közösségek, énekkarok, kiránduló társaságok, multicégek alkalmazottai, jógások és madarászok, a legkülönfélébb társadalmi vagy civil szervezetek tagjai, de akár a nemzeti tőkésosztály vállalatai is – szögezi le a 10 millió Fa alapítványa.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Népszerű
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
10 panasz, amit elkerülhetsz, ha mozogsz a munkahelyeden
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
A SkyShowtime és a Magyar Telekom prémium szórakoztatást kínál a magyar nézőknek
Számos innovációs díjjal ismerték el az LG-t a CES 2025 bírái
Újfajta motorindítót hoz a Siemens
Ez lett a legdrágább Casio karóra, ami hazánkban eddig valaha forgalomba került
Melody of Europe: Szimfónia született Európa mobilhálózati adataiból
A tartalom az új státuszszimbólum
80 százalékkal csökkentett teljes károsanyag-kibocsátás
Kapcsolódó cikkek
Technokrata.hu
Ezek voltak a leginspirálóbb üzleti könyvek 2024-ben
Miller Dávid: Felemelő, ha tudunk segíteni
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet új innovációs képviseletet nyitott Magyarországon
A magyar átlagnál drágábban vásárolnak ingatlant a külföldiek
MI-összegzés: 2024 – az év, amikor elkezdett helyettünk dönteni a mesterséges intelligencia
Ezek az ajándékok kerülnek a karácsonyfa alá
A Honda megerősítette, hogy 2026 elején érkezik a Prelude Európába
ViewSonic M1X hordozható projektor a tökéletes útitárs a valódi szabadságot kedvelőknek
Cégek csatlakozását várják a Nemzeti Faültetés Napjához
Most érlelődnek az újévi karrierfogadalmak
Műszaki-Magazin.hu
Ezek az ajándékok kerülnek a karácsonyfa alá
Rakománytípusok a logisztikában
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Kollaboratív robotok és az új generációs végeffektorok
A körforgásos gazdaságra fókuszál az SZTNH új, kkv-kat támogató kiadványa
A biogáz jövője a mi jövőnk is
Találjuk fel a jövőt – Gábor Dénes-díj 2024
Intralogisztika és digitalizáció – Logisztikai Évkönyv 2025
ViewSonic M1X hordozható projektor a tökéletes útitárs
Cégek csatlakozását várják a Nemzeti Faültetés Napjához
Ajánljuk
Friss
-
Gazdaság2 hét ago
Idén még megspórolható a szocho a TBSZ-nél
-
Okoseszközök2 hét ago
A hétköznapi élet lenyűgöző pillanatait mutatják be a legjobb idei mobilfotók
-
Okoseszközök2 hét ago
Újabb magyar siker a szuperszámítógépes világban
-
Tippek2 hét ago
Így vásárolunk idén karácsonyra: a magyarok 47%-a praktikus ajándékokra esküszik
-
Mozgásban2 hét ago
Amit a Black Friday utáni és a karácsony előtti csomagszállításról tudni érdemes
-
Ipar2 hét ago
AI-alapú hálózati biztonsági asszisztenst indított a Zyxel
-
Gazdaság1 hét ago
Több évre kiszámítható bankolást ígér az alapszámla
-
Gazdaság2 hét ago
Az év talán legvagányabb kollaborációját indította el a Billingo