Okoseszközök
A világ legnagyobb videójáték-csalás fejlesztője dollármilliókat kaszált
Mint minden óriásira dagadt üzletágnak, a videójáték-iparnak is létezik egy minimum szürke zónás, de inkább illegális árnyoldala: míg több ezer fejlesztő azon dolgozik, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa a játékosainak (vagy ,,a lehető legtöbb pénzt sajtolja ki belőlük), addig mások csalásokat fejlesztgetnek, hogy ha valakinek arra lenne igénye, akkor mindenféle tehetség nélkül is nyerhessen online, kompetitív játékokban.
A legnagyobb piaca a csalásoknak Kínában van, óriási az online játékosok közössége, csak mobilon 654 millióan játszanak. Így talán érthető, hogy a kompetitív játékoknál, mint például a PUBG Mobile (ami Kínában Peacekeeper Elite-ként fut) vagy a Call of Duty, megjelent az igény a csalásokra.
Ezek leggyakrabban lehetővé teszik a játékos számára, hogy a játékban például átláthasson a falakon, vagy csak egyszerűen annyit segítenek, hogy az irányított karakter magától az ellenfelekre céloz. A Chicken Drumstick nevű szervezet (ezt a nevet a hatóságoktól kapták) napi 10 dollár és havi 200 dollár közötti áron kínált csalós előfizetéseket, nagyjából 23 milliárd forintnyi jüant kereshettek ezekkel. A rendőrség a Tencent gigavállalat segítségével néhány hónapja csapott le rájuk, legalább 10 embert letartóztattak.
Az ügynek három fő gyanúsítottja volt, ebből kettőt kaptak el. Ők feleltek a szervezet működtetéséért és a pénzügyek kezeléséért, de a kódok mögötti fejlesztőt nem kapták el.
A Chicken Drumstick mögött egy Catfish fedőnevű fejlesztő áll, aki a Motherboardnak adott interjúban elmesélte, hogy épült fel és omlott össze az illegális birodalma. A lap több oldalról is meg tudta erősíteni, hogy Catfish valóban az, akinek mondja magát, például úgy, hogy megmutatta, hogy teljes fennhatósággal rendelkezik a Cheat Ninja csalószervezethez köthető több weboldalnál is.
Bosszúból indult
Catfish 2017-ben kezdett el először foglalkozni csalásokkal, mert amikor a barátaival PUBG-ztek, csalók többször kilőtték őket. Szoftverfejlesztőként úgy volt vele, hogy ami sok, az sok, fejleszt egy saját csalást magának és a barátainak. Mikor a Tencent mobilra is kiadta a játékot, az új platformokra is készített kódokat.
A hekkerközösség rendkívül befogadó, rengeteg fórumon tartják egymással a kapcsolatot, és Catfish egy ilyen fórumon beszélt először néhány csalás-fejlesztővel, akikkel összeállt, hogy a terméke eljusson a kínai piacra. Az országban a csalás hekkeléses bűncselekménynek számít, de azt mondja, tudta, hogy mire vállalkoznak.
A csalásokat Kínában – meglepő módon – nem éjszaka, elhagyatott parkolóházakban, flopikon adják át egymásnak rossz arcú bűnözők, hanem gyakran nyilvános weboldalakon találnak gazdára. Ezek az oldalak úgy tesznek, mintha teljesen legális szoftvereket árulnának, és a vásárlók egyszerűen kifizetik a csalás árát, majd kapnak egy termékkulcsot, amivel aktiválni tudják a csalásokat. Ezek mellett persze a személyes adásvétel is gyakori, főleg chatszobákban.
„A csalás hatalmas siker volt, több ezer darabot adtunk el az első pár napban. Az emberek egyszerűen nem láttak addig ilyen csalásokat mobilon. Szerintem kevesebb mint egy hét alatt több tízezer jüant kerestünk”
– büszkélkedett Catfish. A hirtelen sikernek azonban nagy ára volt, üzlettársával attól tartottak, hogy a Tencent vagy a rendőrség elkapja őket. A fejlesztés mellett tehát folyamatosan arra kellett koncentrálniuk, hogy újra és újra ki tudják kerülni a Tencent csalásellenes rendszereit.
„Az újabb eszközök hozzáadása, a csalást a játék újabb verzióhoz igazítani, folyamatosan védtelenül hagyott hátsó bejáratokat keresni; túl nagy nyomást jelentett.”
Mit tett vajon Catfish? Bezsebelte a millióit és eltűnt a színfalak mögött? Átállt a Tencent oldalára, és fehér kalapos hekkerként a jó ügyért dolgozik? Nem, ő csak egy megoldást látott:
„Több fejlesztőre volt szükségem”
– vonta le a tanulságot.
Túl jól keresett: akkoriban 10-15 dollárt kértek el havidíjként a csalásokért. Azért nem az egyszeri eladásokat választották, mert ahogy a játékfejlesztők próbálják befoltozni a játékok sérülékeny pontjait, úgy a csalásokat is folyamatosan fejleszteni kell. Napi több ezer új előfizetőjük volt, Catfish szerint legalább havi 350 ezer dollárt (nagyjából 100 millió forintot) kerestek.
Egy barátja beszállt fejlesztőnek, így már ketten küzdöttek a Tencenttel. A csalásaik egy virtuális környezetben futottak, azaz a játékos egy emulátor segítségével egyszerre futtatta a játékot és a csalást. Ehhez nem kellett megbütykölni (rootolni) az androidos telefonokat, hogy a játékos több jogosultságot kapjon, ami több vásárlót eredményezett. 2019-ben azonban rájöttek, hogy nehezebb lenne beazonosítani őket, ha a csalásukhoz rootolt telefont kéne használni, ezért átálltak arra a verzióra.
Ez a feliratkozók számának visszaesésével járt, de nem tartott sokáig: 2019 végén úgy döntött, hogy a PUBG Mobile-on kívül más játékokon is elkezd dolgozni, mint például a Call of Duty és a Fortnite. Egy új salespartner segítségével kiterjesztette az üzletét Indiára, Kuvaitra, az Egyesült Arab Emírségekre, Szaúd-Arábiára és Egyiptomra is, és hamar visszatértek a rootolós időszak előtti állapotokra, havi 400 ezer dollárt kerestek. A termékkulcsokat chatszobákban, fórumokon és kamuweboldalakon értékesítették, de végül létrehozták a CheatNinja.com-ot, a hivatalos oldalukat.
2020-ban már Jangcét lehetett rekeszteni a PUBG-jellegű játékokkal, ami így elkezdett veszíteni a népszerűségéből a Cheat Ninja hátországát jelentő Kínában. Közben a Tencent és a rendőrség is elkezdte komolyabban venni a csalások mögött állók felkutatását, Catfishék érezték, hogy szorul a hurok.
„Éreztem, hogy egyre közelebb járnak a szervezetünkhöz. Jobbra-balra tartóztatták le a kínai viszonteladóinkat”
– emlékezett vissza.
Januárban aztán letartóztatták Catfish két partnerét. Eleinte nem tudott erről, de a IIIIIIIII fedőnevű (a rendőrség később Hóként azonosította) üzlettársa elkezdett furcsán viselkedni. Rájött, hogy valaki úgy tesz, mintha Ho lenne, és ezt a csapatának egy másik tagja is megerősítette. Ő elvileg egy olyan üzenetet kapott Hotól, hogy vegyen valamit az eBay kínai megfelelőjén.
Catfish megnézte, hogy IIIIIIIII honnan jelentkezett be a Cheat Ninja fórumára, és észrevette, hogy a Sanghaj közelében lévő Csiangszuból lépett be, ami egyrészt azért volt fura, mert a szervezet tagjai általában megpróbálták leplezni a tartózkodási helyüket, másrészt mert néhány hónappal azelőtt pont abban a tartományban tartóztatták le az egyik viszonteladójukat.
Erre minden szervert lecsupaszított, és kalapáccsal verte szét a merevlemezeket. A Cheat Ninja hivatalos Telegram-csatornáján azt írta, hogy jogi problémák miatt szünetelteti a szolgáltatást, és figyelmeztette az ügyfeleit, hogy ne dőljenek be az őket imitáló csalóknak. Ezek után lekapcsolt a csalásszolgáltatást, ami nagyjából havi 600 ezer aktív előfizetőt érintett.
Klónok és pálfordulás
Mivel a mai napig körözik, Catfish épp rejtőzködik valahol. Eközben valóban megjelentek leleményes utánzók, akik vagy a Cheat Ninja brandjét, vagy akár egy régi csalást felhasználva próbálnak meggazdagodni a bedőlt illegális birodalom farvizén. Egy korábbi viszonteladójuk az eredetihez kísértetiesen hasonló oldalon árul csalásokat, ami eredetileg az eredeti Cheat Ninja klónja.
Catfish átgondolta az opcióit, miután leállította a szolgáltatást. Vajon el kéne bújnia a megtakarított pénzével? Természetesen nem erre jutott. Azt mondta a Motherboardnak, hogy bujkálás közben továbbra is csalásokat akar gyártani (bár más néven), hogy visszavágjon a Tencentnek és a hatóságoknak, amiért elfogták a kollégáit.
„Tönkre akarom tenni a játékaikat és csökkenteni akarom a bevételüket”
– mondta.
A csalók ugyanis nemcsak a többiek számára rontják el a játékot, hanem a fejlesztőkkel és kiadókkal is kiszúrnak. A legtöbb népszerű online játék ingyenes, a bevétel leginkább mikrotranzakciókból származik. Fegyveren függő fityfenéket és színes sisakokat azonban csak a lelkes játékosok vesznek igazi pénzért. Ha a csalók elhajtják ezt a vásárlóközönséget, a kiadó bevétel nélkül maradhat. A 890 milliárd dollárt érő Tencent ezért lép fel ilyen határozottan a csalók ellen, például ilyen drámai videókkal:
Tencent és a Peacekeeper Elite csapata a sikeres akciók után egy arany sisakot adott a kunsani rendőrségnek, aminek talpazatán az áll, hogy
„sújts le, mint a mennydörgés, tisztítsd meg a netet, csapj le az illegális tevékenységekre, kormányozzunk együtt”.
Ahogy korábban említettük, a csalások fejlesztése Kínában hekkelésnek minősül, tavaly öt ember hat-kilenc hónapra börtönbe zártak, mert Peeckeeper Elite-csalást árultak. Idén egy fejlesztő három évet és 100 ezer jüanos (4,2 millió forintos) büntetést kapott,mert csalásokat fejlesztett és árult a Knives Out nevű játékhoz.
Valószínűleg azért vállalják sokan a kockázatot, mert a csalásokkal remekül lehet keresni. Egy játékfejlesztő azt mondta a Motherboardnak, hogy tudnak olyan csalásfejlesztőkről, akik havi 2 millió dollárt keresnek. Amikor a rendőrök lecsaptak a Chicken Drumstickre, a több tízmillió jüan mellett luxusautókat is lefoglaltak, összesen nagyjából 3 millió dollár értékben. Ezeket az egyik letartóztatott partner, Vang vette, aki a hivatalos munkájával összesen havi 462 dollárt keresett. Catfish nem árulta el, hogy pontosan mennyit kaszált, de azt mondta, hogy a rendőrség által saccolt 77 millió dollár nagyjából helyes.
Most úgy néz ki, hogy Catfish végül mégis felhagy a csalások fejlesztésével.
„Magam mögött hagyom a fizetős csalásokat. Nincs szükségem arra, hogy ezzel keressek pénzt, és túl stresszes a csalásellenes rendszerekkel, a konkurenciával és csalókkal küzdeni, a zsarukról nem is beszélve. Lehet, hogy csinálok még csalásokat, de csak magamnak és a barátaimnak”
– mondta Catfish. Mivel a fejlesztés szinte minden szabadidejét felemésztette az elmúlt években, most azt tervezi, hogy elkezd újra játszani, például a Valoranttal vagy a Cyberpunk 2077-tel.
A teljes interjút megtalálhatja a Motherboard oldalán.
Forrás: Telex
Okoseszközök
A Philips Monitors első modellje 5 év garanciával és TCO Certified, generation 10 tanúsítvánnyal
A Philips Monitors bemutatja első TCO Certified, generation 10 tanúsítvánnyal rendelkező üzleti monitorát, a Philips 34B2U3600C modellt, 34 hüvelykes ívelt VA panellel és USB-C dokkolóval, ötvözve a nagy teljesítményű technológiát a fenntarthatósági funkciókkal.
A 34B2U3600C része a Philips Monitors folyamatos fenntarthatósági törekvéseinek, amely a termék teljes életciklusa során megfelel a környezeti felelősségvállalásra vonatkozó globális szabványoknak, és reagál a fenntartható termékek iránti növekvő keresletre. A TCO Certified, generation 10 egy globális fenntarthatósági tanúsítvány az IT-termékek számára, amely környezetvédelmi, társadalmi és körforgásos gazdasági kritériumokra terjed ki. A Philips Monitors által nemrég bevezetett 5 éves garancia kiterjed erre a kijelzőre, amely a termékek hosszú élettartama által tükrözi az elektronikai termékek környezeti lábnyomának csökkentésére irányuló folyamatos erőfeszítéseket.
Összefoglalva, a 34B2U3600C legfontosabb jellemzői a következők:
- 34 hüvelykes ívelt kijelző a kényelmes immerzív hatás érdekében
- VA panel UWQHD felbontással és 1,07 milliárd színnel a gazdag, élénk képekért
- 5 W-os hangszórók az egyszerű videokonferenciákhoz
- Extra csatlakoztathatóság a 90 W-os tápellátással rendelkező USB-C dokkolóval és RJ45 a biztonságos hálózati csatlakozáshoz
- Fokozott szemkényelem a TÜV Rheinland Eyesafe tanúsítvánnyal és a SoftBlue technológiával
- Az ergonomikus Compact Ergo Base lábazat magasságállítással, dönthetőséggel és elforgatási lehetőséggel gondoskodik a maximális megtekintési kényelemről
- A SmartKVM egy egyszerű billentyűparanccsal lehetővé teszi a zökkenőmentes forrásváltást
- MultiView egyidejű kettős csatlakozáshoz és megtekintéshez
A Philips 34B2U3600C már megvásárolható 439,00 € ajánlott fogyasztói áron.
A monitorról és annak jellemzőiről a Philips honlapján található termékoldalon található további információ: https://www.philips.hu/c-p/34B2U3600C_00/ivelt-uezleti-monitor-wqhd-monitor-usb-c-dokkoloval
További információk a Philips Monitors modellekről:
https://www.philips.hu/c-m-so/monitorok
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Hasznosnak tartjuk a mesterséges intelligenciát, mégsem élünk vele
Tisztában vagyunk vele, hogy a digitális világ számos lehetőséget nyit meg előttünk.
Azt is tudjuk, hogy a mesterséges intelligencia sok tekintetben a segítségünkre lehet mindennapi életünkben. Sőt annak is tudatában vagyunk, hogy a digitális jártasság hiánya akár komoly hátrányt is jelenthet a munkaerőpiacon. Mindezek ellenére minden második megkérdezett válaszolta a Telekom felmérésében, hogy digitális ismeretei további fejlesztésre szorulnak, és csak a válaszadók 37%-a használja a hétköznapokban a mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőségeket.
A magyarok bő háromnegyede (78%) szerzett már új ismeretet digitális tanulás révén, és minden negyedik magyar felnőttnek segített már megszerezni egy munkalehetőséget egy online tanulással elsajátított ismeret – ezek a legfontosabb megállapításai a Telekom megbízásából készült, a magyarok digitalizációval kapcsolatos véleményét vizsgáló attitűdkutatásnak. Az országosan reprezentatív, 18-65 év közöttieket kérdező felmérésben a válaszadók 89%-a nyilatkozott úgy, hogy egyetért a kijelentéssel, miszerint a digitális világ tele van lehetőségekkel. Kiemelkedően magas volt az egyetértés ezzel az állítással a jelenleg is munkát keresők körében. Szintén sokan vallják – a megkérdezettek 88%-a – hogy a digitális jártasság az élet számos területén jelent előnyt.
A többség úgy látja, hogy ha valakinek hiányosságai vannak digitális téren, az rosszabb eséllyel indul a munkaerőpiacon – még akkor is, ha egyébként minden szükséges képzettsége megvan. Mindezek ellenére minden második megkérdezett (54,6%) úgy érzi, fejlesztenie kellene digitális ismereteit. A nők közül szignifikánsan többen mondták a felmérés során, hogy szükségük lenne a digitális ismereteik fejlesztésére ahhoz, hogy magabiztosabban használják ezeket a megoldásokat. A digitális világban rejlő lehetőségeket felismerők és az ismereteik fejlesztésére szorulók aránya közötti különbség azt jelzi, hogy egyelőre még jóval többen látják a digitalizációban rejlő személyes előre lépési lehetőségeket, mint amennyien ténylegesen élnek is vele. Csak az 50 fölötti korosztály többsége gondolja úgy, hogy a digitális képességek manapság túlértékeltek.
Nagy egyetértést hozott az attitűdkutatás során a mesterséges intelligencia hasznosságára utaló kérdés is. A megkérdezettek 81%-a válaszolta azt, hogy a mesterséges intelligencia nagyon sok jól hasznosítható lehetőséget jelent, ugyanakkor a válaszadóknak csak a 37%-a használja rendszeresen a mesterséges intelligenciát mindennapi feladataihoz, például email vagy üzenetek írására. Ezt is elsősorban a fiatal, magasabban képzett városi lakosság és a diákok válaszolták. A felmérésben résztvevők 45%-a nyilatkozott úgy, hogy ismeri ugyan a mesterséges intelligencia fogalmát, de nem használja azt a mindennapjaiban. A megkérdezettek 14%-a vallotta, hogy hallott ugyan az AI-ról, de nem tudja pontosan, mi az, 4% pedig magát a fogalmat sem ismeri. A felmérés során minden 3. válaszadó (35%) mondta, hogy a mesterséges intelligenciát kifejezetten félelmetesnek tartja, ez adódhat a nem megfelelő ismeretből, a használatához szükséges tudás hiányából, vagy egyszerűen csak a mesterséges intelligencia megoldások újszerűségéből.
A felmérés eredményei alátámasztják annak a kísérletnek a tapasztalatait, amelyről a Telekom jelenleg is futó kampányfilmje szól: a filmre vett csoportaktivitás azt szemlélteti, hogy a különböző digitális érettséggel rendelkezők között milyen különbözőségek jelentkezhetnek, miközben a digitális képességek az egyén, a csoport és a társadalom szintjén is fejlődést hozhatnak.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
A Samsung bemutatja eddigi legerősebb szívóteljesítményű vezeték nélküli álló porszívóját, a Bespoke AI Jet Ultra-t
A Samsung a márciusi Welcome to Bespoke AI nemzetközi éves bemutatórendezvényén bejelentette az eddigi legmagasabb szívóteljesítményű vezeték nélküli álló porszívója, a Bespoke AI Jet Ultra globális bevezetését.
A továbbfejlesztett AI Cleaning Mode 2.0-val és a fejlett HEPA szűrőrendszerrel ellátott termék a Samsung okos otthoni takarítóeszközök terén betöltött élvonalbeli szerepére épül.
„A Samsung a fejlesztés új szintjére lépett a vezeték nélküli álló porszívók szegmensében azzal, hogy bemutatta a vállalat eddigi legerősebb modelljét – mondta Jeong Seung Moon, a Samsung digitális háztartási eszközök üzletágának ügyvezető alelnöke és K+F csapatvezetője. – A Bespoke Jet AI korábbi eredményére építve, amely a vállalat első, UL által hitelesített mesterséges intelligenciával működő vezeték nélküli porszívója, úgy véljük, ez az új modell igazi áttörést jelenthet a globális piacon.”
Alapos tisztaság a Samsung készülékek eddigi legerősebb szívóteljesítményével
A Bespoke AI Jet Ultra akár 400 W-os szívóerővel büszkélkedhet, így a legnehezebb takarítási feladatokkal is könnyedén megbirkózhat. A kulcs a HexaJet Motor – ennek köszönhető a magas szívóteljesítmény. Egyedi hatszögletű állórész szerkezete egy második fokozatú diffúzorral és vékonyított járókerékkel optimalizálja a légáramlást és fokozza a motor hatékonyságát – mindez együtt biztosíthatja a 400 W szívóerőt. Ráadásul a motor lehetővé teszi, hogy a porszívó akár 100 percig is üzemelhessen, egyetlen töltéssel, Min üzemmódban, így a felhasználók akár egy menetben kitakaríthatják az egész lakást.
Intelligens támogatás a takarításban: AI Cleaning Mode 2.0
A Bespoke AI Jet Ultra a továbbfejlesztett AI Cleaning Mode 2.0-val érkezik. A kefeterhelés és a porszívó légnyomásának érzékelésével ez az üzemmód – a Samsung AI Optimum Tech segítségével – összesen hat különböző takarítási környezetet képes osztályozni, és automatikusan beállítani a tisztítási teljesítményt. Az Active Dual Brush (Aktív kettős kefe) használatakor a készülék képes felismerni, ha egy szőnyeg hosszabb szálú. A Vékony LED kefe+ segítségével pedig a sarkokat is érzékeli. Az egyes takarítási környezetekhez igazított szívóerő- és kefesebesség révén hatékonyabb lehet a porszívó energiafelhasználása: az akkumulátorhasználat 21%-kal csökkenhet, miközben a manőverezhetőség 8%-kal javulhat, a „Mid” (közepes) üzemmódhoz hasonló teljesítmény mellett.
Fejlett HEPA szűrőrendszer
Ezt a nagy teljesítményű és intelligens takarítási élményt kiegészítve, a Samsung továbbfejlesztette a szűrőrendszert, hogy a porszívóból kiáramló levegő ne juttathasson vissza porszemcséket a környezetbe. A Bespoke AI Jet Ultra többrétegű szűrőrendszerrel rendelkezik, amely hatékonyan képes felfogni a finom port. A levegő beáramlásakor a belső rekeszek, például a ciklon és a fémhálós rácsszűrő lépésről lépésre ejtik csapdába a porszemcséket. Ennek eredményeként a készülék akár 99,999%-os szűrési hatékonyságot érhet el.
A porszívó további kiemelkedő előnye, hogy a Samsung HEPA szűrést is beépített a többrétegű szűrőrendszerbe. Ezzel a rendszerrel a Bespoke AI Jet Ultra már a 0,3 mikrométeres porszemcséket is képes felfogni, így akár kevesebb por kerülhet a levegőbe.
Ár és elérhetőség
A Bespoke AI Jet Ultra várhatóan április végén érkezik Magyarországra, a porszívó 499 900 forintos ajánlott fogyasztói áron lesz kapható.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Ipar1 hét ago
Egyre népszerűbb az ADA P1 Meter – de nem csak a HMKE felhasználók körében
-
Okoseszközök1 hét ago
A Sony bemutatja az új WF-C710N fülhallgatót
-
Ipar3 nap ago
Kik Európa innovátorai?
-
Ipar2 hét ago
A cargo-partner az AutoStore rendszerrel növeli logisztikai hatékonyságát
-
Gazdaság2 hét ago
Az űrtechnológia betör a várostervezésbe
-
Okoseszközök6 nap ago
A Samsung bemutatja a legújabb Odyssey gaming monitorokat
-
Mozgásban1 hét ago
Öt csapat is Bridgestone abroncsokon száguld a „motorsport Le Mans-jának” számító FIM Endurance Világbajnokságon
-
Gazdaság1 hét ago
Húsvéti felkészülés: csaknem 500 prémium termékét akciózta le a SPAR az ünnepi időszak előtt