Ipar

Ez okoz rengeteg munkamegszakítást és készletpazarlást a gyárakban

készletpazarlást

A gépkezelők jelentős része legalább 20 alkalommal feleslegesen szakítja meg a munkáját azzal, hogy törlő- és tisztítószerekért kell mennie, vagy ki kell dobnia a használt eszközt.

Ez derült ki a higiéniai eszközöket gyártó Tork kutatásából. A tanulmány arra is rámutatott, hogy a gépkezelők gyakran a szükségesnél több tisztítókendőt vesznek magukhoz azért, hogy ne kelljen megszakítaniuk a munkát. Hogy segítse a vállalatokat a pazarlás elleni küzdelemben, a Tork létrehozta az ingyenes Tork Mozgási veszteség kalkulátort. Ezzel a vállalatok felmérhetik annak hatását, ha rossz helyen vannak elhelyezve üzemükben a tisztítókendők.

A lean gyártás egyik alapelve, hogy csökkenteni kell a pazarlást a termelékenység növelése érdekében. A gépkezelők felesleges mozgása és a készletpazarlás akár olyan megoldásokkal is csökkenthető, amelyekre elsőre nem is gondolnánk. A világ egyik vezető higiéniai és egészségügyi cikkeket gyártó vállalata, az Essity Tork márkája felmérést végzett a témában azért, hogy elősegítse a termelési hatékonyság javítását. Az eredmények azt mutatják, hogy ha nem optimális a tisztítókendők elhelyezése az üzemekben, akkor az mozgás- és készletpazarlást generálhat, valamint stresszt okozhat a dolgozók körében.

A tanulmányból az alábbiak derültek ki:

  • A gépkezelők 44%-a legalább 20 alkalommal szakítja meg a munkát azért, hogy elmenjen a tisztítókendőkért, vagy hogy kidobja a használtat.
  • A gépkezelők 74%-a a feladathoz több tisztítókendőt vesz magához, mint amennyire szüksége van, azért, hogy ne kelljen minden alkalommal elmennie érte.
  • A gépkezelők 69%-a állítja, hogy stresszt okoz neki, ha megszakítja a munkáját, amikor sok a tennivaló.
  • A gépkezelők 90%-a állítja, hogy ha a közelben professzionális ipari tisztítókendőket biztosítanának számára, az segítené a munkahelyi szervezettséget és növelné a munkával való elégedettséget.

A Tork Performance adagolórendszert úgy tervezték, hogy minden feladathoz megfeleljen

A felvázolt problémára az a megoldás, ha a tisztítókendőket a munkaállomáson úgy helyezik el, hogy a gépkezelőknek ne kelljen messzire menniük értük. Mivel a gyártási környezetek eltérőek, ezért nehéz olyan megoldást találni, amely minden vállalatnak megfelel. Emiatt a Tork Performance adagolókat számos egyedi és rugalmas rögzítési lehetőséggel tervezték meg, így ott és úgy helyezhetők el, ahol és ahogyan a legnagyobb szükség van rájuk – a gépkezelő számára elérhető közelségben. Ezáltal kiküszöbölhető a tanulmányban említett mozgás- és készletpazarlás.

„A Tork 30 éves magyarországi működése alatt rengeteg tapasztalatot szereztünk a különböző gyártási környezetekről, így nem csak a veszteségforrások azonosításában segíthetjük a vállalatokat, hanem megoldást is kínálhatunk a problémára. Innovatív termékeink segítenek kiküszöbölni a gépkezelők felesleges helyváltoztatását, és mérséklik a készletpazarlást, ezzel segítik a cégeket a fenntartható fejlődésben”

– mondta el Nagy Géza, az Essity Hungary Professional Hygiene divízió kereskedelmi igazgatója.

Új, könnyen használható eszköz – Mozgási veszteség kalkulátor

A Tork kifejlesztett egy új, könnyen használható eszközt a pazarlás felmérésére: a Tork Mozgási veszteség kalkulátort. Ezzel a digitális eszközzel a vállalatok gyorsan átláthatják, hogy az adagolók elhelyezése milyen hatással van a gépkezelők napi munkájára.

A kalkulátort itt lehet kipróbálni: Veszteség csökkentése | Tork HU

Ha többet szeretne megtudni a mozgás- és készletpazarlás csökkentéséről, valamint a Tork Performance adagolórendszerről, kérjük, látogasson el a Csökkentse a veszteség volumenét a Tork Performance adagolóval | Tork HU weboldalra.

Ipar

Áttörést ért el a Siemens

siemens

Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől.

Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le.

A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt.

Ezzel a teljesítménnyel az e-kamionokban általában használt akkumulátorokat körülbelül 30 perc alatt, 20 százalékról 80 százalékra lehet tölteni.

Növekvő igény a zéró emissziós távolsági fuvarozási megoldások iránt

A nehéz haszongépjárművek felelősek az EU közúti közlekedéshez köthető, üvegházhatású-gázkibocsátásának több mint 25 százalékáért. Így a klímacélok elérése és az európai országok fosszilis importenergia-függőségének csökkentése érdekében az árufuvarozás elektrifikációját az uniós előírások több fronton is sürgetik. A cél, hogy a nehéz tehergépkocsik és a buszok CO2-kibocsátását 2040-re 90 százalékkal csökkentsék, 2035-re pedig már minden új városi busz zéró kibocsátású legyen.

Az e-haszonjárművek elterjedéséhez ugyanakkor az infrastruktúra-fejlesztés számos eleme szükséges Németországban is, ezekről fehér könyvet jelentett meg közösen a Siemens és a MAN.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

Közös fejlesztést jelentett be a Siemens és a Mercedes-Benz

mercedes

Az energiarendszerről készített digitális ikrek a gyártervezés jövőjére is kihatnak

Komoly mérnöki feladatot könnyít meg a két vállalat közös fejlesztése: a villamosenergia-rendszerről készített digitális másolat segítségével felgyorsíthatóvá válik az autógyárak energiarendszerének megtervezése, modernizálása.

A Digital Energy Twint a Mercedes sindelfingeni üzemében tesztelték, ahol olyan adatokat kötöttek össze a virtuális térben, mint például az épületek berendezései, az energiatermelés, az időjárási adatok, a terhelési profilok. A megoldás a fizikai energiarendszert szimulálva ellenőrzi a javasolt tervezést, energiafelhasználási forgatókönyveket, és ajánlásokat ad a kívánt eredmények optimalizálására, ideértve az energiahatékonyságot és a kapcsolódó költségmegtakarítást, valamint a CO2 kibocsátás csökkentését.

Az új fejlesztés a Mercedes-Benz azon törekvését támogatja, hogy a saját tulajdonú gyártóhelyeit 2039-re 100 százalékban megújuló energiával tudja üzemeltetni.

„A Digital Energy Twin a válaszunk a sikeres vizualizálásra, elemzésre és optimalizálásra az energiahatékony építési folyamatok terén. Ezzel jobban megértjük a meglévő gyárépületeket, és okosépületekké alakíthatjuk őket. A technológiának köszönhetően előremutató szabványok kialakítását segítjük elő”

– mondta Arno van der Merwe, a Mercedes Benz gépjárművek termelési tervezésért felelős alelnöke.

A Siemens és a Mercedes-Benz 2021-ben kötött stratégiai partnerséget a fenntartható autóipari gyártás és a termelési módszerek digitalizációjának elősegítésére. A mostani közös fejlesztés átláthatóbb döntéshozatalt tesz lehetővé az autógyárak tervezésének korai szakaszában.

A digitális ikrek technológiája a Siemens portfóliójának kulcsfontosságú része, mely felhasználható az új termékek megtervezéséhez, valamint a vállalatok fenntarthatósági céljainak eléréséhez is. A müncheni központú vállalat nemrég jelentette be a Heinekennel közös projektjét, melynek keretében segíti a sörgyártó dekaborbonizációs törekvését, és várhatóan telephelyenként 15-20 százalékkal mérséklik a felhasznált energia mennyiségét, illetve 50 százalékkal csökkentik a CO2-kibocsátást.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

Járatindítási gyakoriság és átfutási idő – hogyan működik egy precíziós rendszer?

dachser

Rugalmas és megbízható – a DACHSER ezt a két jelzőt használja legtöbbet a saját működése viszonylatában.

De miből ered ez a magabiztosság? Milyen rendszert működtet a vállalat annak érdekében, hogy ez a két szó valóban fedje a tevékenységüket? Mit jelent pontosan az, hogy naponta indulnak járatok Európa minden területére? DACHSER Tudástár sorozatunk első részében a járatindítási gyakoriság és az ún. lead time, vagyis átfutási idő irányából vizsgáljuk meg, hogyan működik egy logisztikai cég.

Amikor egy küldemény útjára indul, a feladónak általában egyszerű igényei vannak: épségben érkezzen meg az áru a célállomásra, a megadott időben teljesülön a szállítás, és mindezt lehetőleg kedvező áron. A háttérfolyamatok érthető módon általában kevésbé érdeklik – ez már a logisztikai cégek feladata, akik nem egy-egy küldeményt, hanem szállítmányok millióit kezelik rendszeresen. A logisztikai szolgáltató működése mégis hatással van arra, hogy miként teljesülnek az ügyfelek igényei, ezért most bepillantást engedünk ezekbe.

Járatindulás mindennap

A DACHSER Magyarországról minden nap indít járatokat európai hálózatába, és ezen keresztül Európa valamennyi országába. A menetrend minden nap fix: csakúgy, mint a repülőgépek és a légi közlekedés esetében, a gyűjtőszállítmányozás során a DACHSER is előre meghatározott időpontokban indítja útnak járatait meghatározott irányokba. Ezek a menetrendek mind a vállalat, mind az ügyfelek számára a tervezhetőséget és a megbízhatóságot garantálják. Ugyanúgy, mint a repülőgépeknél, a DACHSER-nél is a járat indítása előtt fél órával zárják a „kapukat”, azaz a teherautókat. A küldemény a megadott időben, percre pontosan indul és érkezik. Ez segíti a DACHSER-raktárakban a rakodási feladatok ütemezését, illetve a címzett vállalatoknál az áruk fogadására való felkészülést. A háttérben a gyűjtőszállítmányokról rendszerszintű szolgáltatások intelligens kombinációja gondoskodik.

A DACHSER-nél a naplementével sem áll meg az élet, sőt éjszaka kezdődik igazán a munka, hiszen késő délután és este indulnak a járatok. Az áru nem vár az átrakóraktárban, hanem pár órán belül útra kel úticélja felé. Portugáliától Finnországig bárhol lehet a rendeltetési helye, a hálózat lefedi valamennyi európai országot, sőt, Tunéziát, Marokkót, valamint Törökországot is A logisztikai gyakorlatban sokszor egy célállomásra hetente egyszer indítanak csak kamiont – például ha Portugáliába csak csütörtökönként, akkor a pénteken beérkező áru közel egy hetet várakozik, és ez az idő hozzáadódik a szállítási időhöz. A DACHSER esetében ilyen késedelem nem történik – a futamidő, vagyis amíg az áru valóban mozgásban van, és a teljes szállítás ideje megegyezik.

Egyértelmű, hogy ez a szállítási intenzitás áldásos hatással bír a logisztikában transit time-nak vagy lead time-nak nevezett átfutási időre. A küldemények háztól házig eljuttatását a szervezés ebben az esetben gyorsítja, nem pedig lassítja. A rövidebb szállítási idővel a cégek is jobban járnak. Árujukat minden nap feladhatják a Dachser hálózatában, amely gyorsabban ér célba, így korábban tudnak számlázni a vevő felé.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss