Ipar
Gyártás 3D nyomtatással – akár az irodában is!
Vegyen részt a VARINEX tavaszi, 3D technológiákat felvonultató 3D TECH BRUNCH programán! Nézze meg élőben a kompozit anyagok nyomtatására képes F370CR berendezést!
VARINEX 3D TECH BRUNCH
2023. március 30.
SUGÁR Mozi Budapest, 1148, Örs vezér tere 24.
TOVÁBBI RÉSZLETEK ÉS REGISZTRÁCIÓ>>
A Stratasys F-szériájú 3D nyomtatói új lehetőséget kínálnak a KKV szektornak házon belüli gyártásra (olvasztott huzallerakásos) FDM technológiával. A gazdaságos, gyors és irodai környezetben is üzemeltethető gépek versenyelőnyt jelentenek a piacon.
Munkatársunkká válik a 3D nyomtató
A gyártás során térben és időben is nagy utat tesz meg a termék a tervezőasztaltól a tényleges forgalomba hozatalig. Ezt a költséget mindenki szeretné alacsonyan tartani.
A 3D nyomtatás rohamos fejlődése az elmúlt években azt eredményezte, hogy a technológia mára élen jár ebben. Számos egyéb kihívás megoldása után ma már ott tart a folyamat, hogy nem csak a nagy gyártóknak, hanem a kisebb és közepes vállalkozásoknak is megéri legalább egy professzionális 3D nyomtató beszerzése. Ugyanis, ha gyorsabb és nyereségesebb vele a gyártás, nő a versenyelőny is.
A hagyományos termékfejlesztési folyamatok egy tipikus nehézsége például, hogy kevés prototípus változat készíthető, így a térbeli és időbeli korlátok miatt az ideálisnál csak kevesebb tesztelés végezhető el. A mérnöki munka és a gyártás általában különböző telephelyeken vagy kiszervezetten zajlik egy munkahelyi környezetben megvalósítható inkubátor modell helyett.
A 3D nyomtatás integrálásával a gyártásba azonban orvosolható a probléma. A Stratasys F-szériájának új generációs nyomtatói nem csak költséghatékonyak, hanem kvázi „az új kollégaként” egy nagyobb cég, vagy akár egy kisvállalkozás irodájában, karnyújtásnyira is képesek üzemelni.
Tiszta, gyors munka
Az új generációs FDM nyomtatók különféle anyagokkal képesek dolgozni: feladattípustól függően előtérbe kerülhet a gazdaságosság, de jól boldogulnak olyan tartós, hőre lágyuló műszaki műanyagokkal is, mint az ASA, az ABS és a PC-ABS, sőt, a legújabb változatok már kompozit anyagokkal is nyomtatnak. Ráadásul mindezt egy teljesen biztonságos, zárt térben teszik.
Az egyedi alkatrészgyártáson túl a Stratasys F-széria gépei nagy előrelépést jelentenek a fejlesztés sebességében is, amelyet képesek akár nagyságrenddel növelni. Például a Fast Draft mód kétszeres sebességet biztosít, miközben csak harmadannyi anyagot használ fel. Azonban nem csak a nyomtatási sebesség és a költséghatékony anyagkezelés adja az előnyüket. Ezek a nyomtatók a koncepcióellenőrzés, tervhitelesítés és funkcionális tesztelés feladatait is jelentősen felgyorsítják alkalmazóik számára.
További előny a KKV-k számára, hogy normál hálózati áramról üzemeltethetők, és a zajszennyezéstől sem kell tartani, mivel olyan halkan működnek, mint egy átlagos hűtőszekrény.
Hatékony minigyár
Az egymással versengő 3D technológiák között az FDM fejlesztése nem állt le. Sőt, a legújabb innovációkkal az évtized egyik vezető technológiája lehet.
A Stratasys F-széria 3D új generációs nyomtatói a korábbinál nagyságrendekkel több gyártó számára nyithatják meg az utat a belépésre. Ezenfelül számos újításnak – többek között a kompozit technológiának – köszönhetően a korábbiak sokszorosára növelték a gyártott alkatrészek teherbírását és élettartamát, illetve egy sor olyan funkciót kínálnak, amelyek növelik csapata termelékenységét.
A GrabCAD Print szoftver például lehetővé teszi a nyomtatási sor és több tálca együttes kezelését, így láthatóak az egyes tagok nyomtatási feladatai, kezelhető a nyomtatási sorrend és rangsorolhatják a feladatokat prioritás alapján. A szoftver natív CAD-fájlokat is importál, így könnyebben és gyorsabban juthat el a CAD-modelltől a nyomtatásig. Ezen felül a gépek megbízhatóságot, termelékenységet, konzisztens minőségű, reprodukálható darabokat, valamint nagy alkatrészhozamot garantálnak, akár kétszeresére is gyorsítva a termelési tempót.
A VARINEX 3D TECH BRUNCH-on többet is megtudhat!
Milyen előnyökkel járna az Ön számára, ha a termékfejlesztés idejét a felére tudná csökkenteni? Mennyivel lenne hatékonyabb a tervezői és mérnökei munkája, ha elérhető, megbízható 3D nyomtatókkal és egyszerű munkamenettel dolgozhatnának?
Egyebek közt ezekre a kérdésekre is választ kaphat a VARINEX Zrt. közelgő eseményén. Cégünk 25 éve elsőként vezette be Magyarországon a 3D nyomtatást, azóta naponta alkatrészek százait vagy, sőt, akár ezreit nyomtatjuk ki saját ipari 3D nyomtató berendezéseinken. Rengeteg 3D nyomtató kipróbálása után, szakmai meggyőződésünk alapján a legnagyobb múltú, piacvezető amerikai gyártó, a Stratasys mellett tettük le a voksunkat.
Regisztráljon és jöjjön el tavaszi, 3D technológiákat felvonultató 3D TECH BRUNCH programunkra! Nézze meg élőben a kompozit anyagok nyomtatására képes F370CR berendezésünket!
Várjuk 2023. március 30-án, csütörtökön a Sugár Moziban, regisztráljon még ma!
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
A Schneider Electric megoldása hatékonyabbá teszi a kritikus infrastruktúrák védelmét
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét.
A SCADAPack™ 470i és 474i a feladatkörök alapján történő hozzáférés-szabályozás révén támogatják a kiberbiztonsági előírásoknak való megfelelést is.
A víz-, olaj- és gázvezetékeket érintő kiberfenyegetések egyre veszélyesebbek és gyakoribbak, ezért a távoli és zord környezetben lévő terminál egységekhez való hozzáférés ellenőrzése létfontosságú az OT-biztonság (operatív technológia) szempontjából. Azonban ezeknek a hozzáféréseknek a kezelése veszélyes és időigényes lehet. A Schneider Electric által kínált SCADAPack 470i és 474i olyan intelligens eszközök, amelyek az összes távvezérlési és számítógépes művelethez alkalmazhatók. Ezáltal a felhasználók OT-környezetben is biztonságosan kezelhetik az RTU-hozzáférést a szabványos IT-eszközök, például az Active Directory™ segítségével.
A robusztus RTU-platform és a Linux rugalmasságának kombinációja biztosítja, hogy egyetlen SCADAPack 470i vagy 474i képes kezelni az operatív technológiák hatékony védelmét biztosító peremszolgáltatásokat, protokollokat és alkalmazásokat az összes távvezérlési és számítógépes művelethez. A SCADAPack 470i és 474i feladatkörökön alapuló hozzáférés-szabályozási (RBAC) funkciói támogatják a felhasználókat a kiberbiztonsági előírásoknak való megfelelésben is. A SCADAPack 470i és 474i integrálható a szabványos IT- és OT-biztonsági eszközökkel, és többek között IP-tűzfal, NAT, DNP3 biztonságos hitelesítés támogatással is rendelkeznek.
„A kritikus infrastruktúrák, például a víz- és szennyvízrendszerek, valamint az energiavezetékek egyre sebezhetőbbek a kibertámadásokkal szemben. Ezért elengedhetetlen, hogy az OT-t az IT-világból ismert szabványos biztonsági funkciókkal bővítsük. A feladatkör-alapú hozzáférés-menedzsment az intelligens RTU-kon elhanyagolható költséggel segít megvédeni ezt a kritikus infrastruktúrát, lehetővé téve a folyamatos biztonságos és nyereséges működést”
– mondta el James Redmond, a Schneider Electric SCADAPack globális termékmenedzsere.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
A Continental UltraContact NXT abroncsa rangos fenntarthatósági díjat nyert
A Continental UltraContact NXT gumiabroncsa elnyerte a 2025-ös Autóipari Fenntarthatósági Díjat (Sustainability Award in Automotive 2025) a „Technológiai megoldások – anyaghasználat, nyersanyagok és körforgásos gazdaság” kategóriában.
A nemzetközi tanácsadó vállalat Arthur D. Little, valamint az ATZ / MTZ autóipari szaklapcsoport a Continental eddigi legfenntarthatóbb sorozatgyártású gumiabroncsát ismerte el a rangos elismeréssel.
Az UltraContact NXT – mérettől függően – akár 65%-ban megújuló, újrahasznosított és ISCC PLUS tanúsítvánnyal rendelkező anyagokból készül.
„Az UltraContact NXT tökéletes példája annak, hogy a kimagasló fenntarthatóság és a csúcsteljesítmény nem zárják ki egymást” – mondta Maria Hanczuch, a Continental EMEA régiójának személyabroncs-termékmenedzsmentért felelős vezetője, aki Berlinben személyesen vette át a díjat. „Számunkra ez az elismerés nemcsak megtiszteltetés, hanem megerősítés is abban, hogy érdemes következetesen végigvinni fenntarthatósági stratégiánkat”
– tette hozzá.
Az Autóipari Fenntarthatósági Díjat minden évben az Arthur D. Little és az ATZ / MTZ Group ítéli oda olyan autóipari megoldásoknak, amelyek példamutató fenntarthatóságot képviselnek. Az elbírálás az ENSZ fenntartható fejlődési céljaira épül, és olyan területeket vizsgál, mint a környezetvédelem, társadalmi felelősségvállalás és vállalatirányítás. A döntést független, tudományos, ipari, civil és médiát képviselő szakemberekből álló zsűri hozza meg.
UltraContact NXT: a fenntarthatóság és a teljesítmény új szintje
Az UltraContact NXT abroncs 2023 nyarán debütált a Continental kínálatában. Az akár 65%-ban fenntartható anyagokat tartalmazó gumiabroncs kimagasló biztonságot és teljesítményt biztosít.
Mind a 19 méretváltozat elérte az uniós abroncscímke szerinti legjobb, „A” minősítést a gördülési ellenállás, a vizes úton való fékezés és a külső zajszint tekintetében. Az UltraContact NXT kivételes teljesítményét nemrég az auto motor und sport 2025/07-es számában megjelent, fenntartható és üzemanyag-takarékos nyári abroncsokat vizsgáló teszt is igazolta, ahol a Continental abroncs az első helyen végzett, és „kiváló” minősítést kapott.
Az UltraContact NXT abroncs akár 32 százalékban megújuló anyagokat tartalmaz, köztük például a papír- és fafeldolgozó ipar melléktermékeiből előállított gyantákat, valamint rizshéj hamujából kinyert szilikát. Emellett az abroncs akár 5 százalékban újrahasznosított anyagokat is hasznosít, többek között visszanyert acélt és újrahasznosított PET-palackokból származó poliésztert, amelyek gyakran hulladékégetőkben vagy lerakókban végeznék. A Continental ezen felül akár 28 százalékban ISCC PLUS tanúsítvánnyal rendelkező anyagokat is felhasznál, köztük fenntartható forrásból származó szintetikus gumit és koromport, amelyek bioalapú, bio-körforgásos, vagy körforgásos alapanyagból készülnek.
Az UltraContact NXT a 2023-as bevezetése óta már több rangos elismerésben is részesült, köztük a Sustainability Award díjban a Swiss Automotive Show Innovation Awards 2023 eseményen, valamint elnyerte az International Design Award 2023, a German Innovation Award 2024 és a CLEPA Innovation Award 2024 díjakat is.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
A Bajnokok csapatában a Schneider Electric
Második alkalommal került be a „Bajnokok”, vagyis a legjobban teljesítő vállalatok közé a Schneider Electric a Canalys „Global Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” elemzésében.
A társaság ezzel olyan cégekkel került egy klubba, mint a Lenovo, a HP és a Dell.
A Canalys azokat a gyártókat sorolja a Bajnokok közé, „amelyek a leginkább összpontosítanak az értékesítési partnerek fenntarthatósági törekvéseinek támogatására”. A mátrix kulcsfontosságú értékelési szempontjai közé tartozik az iránymutató magatartás a fenntarthatóság területén, a vállalati fenntarthatósági stratégiák minősége, az adatok átláthatósága, a fejlődés és az átalakulás, valamint az értékesítési partnerek véleménye. Az idei „Global Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” a Schneider Electricet, a Lenovo-t, a HP-t és a Dellt sorolta a „Bajnokok” közé.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat a „Bajnok” elismerést a fenntarthatósági erőfeszítésekben játszott vezető szerepével, a partnerorientált fenntarthatósági megoldások széles portfóliójával, a körforgásos gazdaság előmozdításával és a partnerek oktatására irányuló kezdeményezéseivel érdemelte ki. A Canalys értékelésében kiemelte a társaság nagyhatású munkáját, amellyel a partnereit segíti fenntarthatósági céljaik kezelésében egy olyan időszakban, amikor a mesterséges intelligencia gyors térhódításának és az adatközpontok bővülésének lehetünk tanúi.
„Az, hogy egyike vagyunk annak a mindössze 4 vállalatnak, amely „Bajnokok” címet nyert mutatja, hogy milyen nehéz ennek a fontos küldetésnek az élvonalában lenni, és megerősíti elkötelezettségünket a fenntarthatóság és a hatékonyság terén való iránymutató szerepvállalásunk mellett. Bár büszkék vagyunk erre az eredményre, a fenntarthatóbb jövő felé vezető út sosem ér véget. Folytatjuk a finomhangolást és újragondolást mind az ipar jövője, mind a partnereink dekarbonizációs céljainak támogatása kapcsán”
– mondta el Paul Tyrer, a Schneider Electric „Data Center Business” üzletágának globális IT-csatornákért felelős alelnöke.
A Canalys idén másodszor teszi közzé a „Global Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” elemzését. Az első, 2023-ban kiadott értékelésben szintén „Bajnokként” ismerték el a Schneider Electricet. A vállalat az elmúlt években olyan fejlesztésekkel és kezdeményezésekkel segítette az értékesítési partnerek munkáját, mint a Zeigo Activate SaaS (szoftver mint szolgáltatás) megoldás, a mySchneider IT partnerprogram, a partnereknek szóló fenntarthatósági képzés és a fenntarthatóságot felvállaló partnereket és beszállítókat elismerő Sustainability Impact Awards. A cég emellett bevezette a maga nemében elsőnek számító, az adatközpontok teljes szénlábnyomának – beleértve a Scope 1, 2 és 3 kibocsátásokat is – pontos becslésére használható Lifecycle CO2e TradeOff nevű eszközt is.
„A Schneider Electric ismét bebizonyította elkötelezettségét partnerei támogatása iránt fenntarthatósági stratégiáik kidolgozásában, és abban, hogy ügyfeleiknek segíthessenek előrehaladást elérni saját fenntarthatósági célkitűzéseik megvalósításában. Egy gyártó pozícióját a Canalys „Sustainable Ecosystems Leadership Matrix”-ban az értékesítési partnerek visszajelzései, a fenntarthatóság terén elért iparági vezető szerep és a Canalys elemzőinek értékelései határozzák meg. A „Bajnokok” a legmagasabb szintű kiválóságról tettek tanúbizonyságot az értékesítési ökoszisztémájuk fenntarthatóbb jövő felé történő elindításában, miközben egyidejűleg saját vállalati fenntarthatósági stratégiáik megvalósításában is előreléptek”
– mutatott rá Elsa Nightingale, a jelenleg az Omdia részeként működő Canalys vezető ESG-elemzője.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Okoseszközök2 hét ago
A SPAR új JBL hűségpromóciójával ismét veled mozdul a zene
-
Ipar5 nap ago
Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat
-
Okoseszközök2 hét ago
Professzionális portrék és lehengerlő teljesítmény Megérkezett a vivo V50 széria
-
Okoseszközök1 hét ago
Immerzív gaming élmény az Evnia 34M2C5501A modellel
-
Gazdaság3 nap ago
Több mint 10 ezer mérnök kellene a magyar gazdaságba
-
Ipar2 nap ago
A Schneider Electric megoldása hatékonyabbá teszi a kritikus infrastruktúrák védelmét
-
Gazdaság7 nap ago
Már a kis összegű személyi kölcsönökért is lehajolnak a bankok
-
Mozgásban1 hét ago
A cargo-partner szállította a világ legnagyobb harangját Brazíliába