Connect with us

Ipar

Jövő a gyógyszergyártásban

Fotók: Freepik

Adatalapú döntések – Az EUROAPI Hungary Kft. éves szinten több mint 50 féle, közel 4.300 tonna gyógyszerhatóanyagot gyárt, amelyet a világ mintegy 50 országában értékesítenek.

A gyógyszeripar automatizációs, digitalizációs kihívásairól és lehetőségeiről kérdeztük Bóta Pétert, a Folyamatirányítás és Digitalizáció csapat vezetőjét.

Az EUROAPI budapesti telephelyén található a vállalatcsoport legnagyobb K&F részlege, valamint a teljes cégcsoportot kiszolgáló IT Hub is. Ahhoz, hogy ilyen számosságú terméket és szolgáltatást ennyi irányba biztosítani tudjunk, elengedhetetlen, hogy automatizációs rendszereink kiemelten rugalmasak és bővíthetőek legyenek. –tudjuk meg a Bóta Pétertől, az EUROAPI Folyamatirányítás és Digitalizáció vezetőjétől.

MM: Milyen újdonságok vannak az üzemben, hol tart az automatizáció?

B.P.: A gyógyszeripar erősen szabályozott iparág. Folyamatosan figyeljük a legújabb automatizációs újításokat és lehetőségeket, de ezek adaptálása és engedélyeztetése a mi rendszereinkhez – és ezáltal bevezetésük is – nálunk hosszú folyamat. Telephelyünk ipari területei túlnyomó részt robbanásbiztos zónába vannak sorolva, ez szintén szűkíti a területünkön alkalmazható automatizációs megoldások palettáját.

Bóta Péter, EUROAPI Hungary Kft.

Hol tartunk most az automatizációs folyamatokban?

Kardinális, nagy változást nem, de folyamatos fejlődést látok: a technológiákat DCS, míg a kiegészítő funkciókat, a package-unitokat PLC-k, SCADA rendszerek irányítják. Igyekszünk egyre intelligensebb terepi eszközöket használni, melyek megkönnyítik a hibakeresést, diagnosztikát. Kiemelt fejlődési lehetőség egyrészt a szoftvereink egységesítése, sztenderdizálása, illetve a pár éve már nagyon sokat emlegetett Data Science területe. Különböző DCS és Scada rendszereink hatalmas Big Data források, folyamatosan dolgozunk ezen adatok elemzésén és az ezekből kinyerhető információk minél szélesebb körű hasznosításán. Itt a mesterséges intelligencia segítségével olyan optimalizálási, szimulációs lehetőségek előtt nyílik meg az út, ami régebben elképzelhetetlen lett volna. A gyógyszergyártás berkein belül – a kollégákkal egymás között viccesen meg szoktuk jegyezni – hogy nem is a hatóanyag, vagy késztermék gyártás az elsődleges profilunk, hanem a papírgyártás. Ez arra utal, hogy a hatósági irányba történő megfelelés miatt a klasszikus módszertan szerint egy-egy adag legyártott termékhez akár többszáz oldal – jellemzően papír alapú – dokumentum készül. Szerencsére a szabályozói-és az ügyféloldal is egyre inkább elfogadja és igényli a papírmentes megoldásokat. Ezt mi is így látjuk és keressük, teszteljük az újabb és újabb lehetőségeket.

Mire a legbüszkébbek az automatizáció/ gyártás tekintetében?

Több éve zajlik legnagyobb folyamatirányító rendszereink szoftveres sztenderdizálása. Ez nagy segítséget nyújt mind az üzemi dolgozóknak, mind a fejlesztőknek, mérnökeinknek. Nem csak egységes felhasználói felületet kapunk, de egy fejlesztés, átalakítás, valamint a hibakeresés is sokkal gyorsabb és pontosabb találatokat eredményezhet, ha egységes a szoftver felépítése. Büszkeségre ad okot, hogy kiemelten kezeljük a preventív/ prediktív karbantartást. Így el tudjuk érni, hogy berendezéseink ne álljanak le nem várt meghibásodások következtében – veszélyeztetve ezzel a gyógyszerhatóanyagok szigorú gyártási menetrendjét – hiszen még azelőtt információt kapunk gépeink kialakuló hibáiról, valamint a szükséges javításokról, mielőtt azok bekövetkeznének. A covid és chiphiány okozta szállítási határidő-csúszások már csökkenek, de még mindig aggodalomra ad okot, ha egy váratlan meghibásodás miatt 2 hetet kell állnia egy berendezésnek a pótalkatrészre várva. Ezek a nem tervezhető kiesések minden esetben problémát jelentenek számunkra, amelyet partnereinkkel együtt megoldunk. Emellett azt gondolom, arra is büszkék lehetünk, hogy a növekvő piaci- és kapacitás igénynek folyamatosan eleget tudunk tenni a meglévő rendszereink bővítésével.

Mi a Siemens-eszközök szerepe a gyártásban?

Telephelyünkön a gépeket, a gyártóberendezéseket irányító PLC-k nagy többsége Siemens gyártmányú, jellemzően valamilyen package-unit-al érkeznek hozzánk. Beszállítóinktól itt már igyekszünk a Siemens 1500- as termékcsaládot rendelni, míg kisebb jelszámú rendszereknél az ET200SP moduláris vezérlők jelennek meg. Motorvezérlési feladatokra még a LOGO! eszközöket, illetve – szerintünk a jövőt jelentő – Simocode-okat használunk. Tartályaink súlymérését a Siwarex termékcsalád elemeire bízzuk. Végül – bár nem gyártó rendszer, de – megemlítem, hogy épületautomatizáláshoz a Desigo CC alkalmazást használjuk.

Hogyan látja az automatizáció jövőjét a gyógyszergyártásban?

Az első, legfontosabb kihívás a „többet, kevesebbért és gyorsabban” elv. Ráadásul nálunk, az EUROAPI Hungary Kft.-nél – mivel a gyógyszerhatóanyag gyártás erősen szabályozott – ezeket úgy kell alkalmaznunk, hogy a minőségi mutatóink csak javuló tendenciát mutathatnak. Úgy érzem, hogy ez a kihívás egyre több kreativitást igényel, a meglévő módszertanok sokszor nem elég hatékonyak, szemléletmód váltás is szükséges. Az emberi munka támogatása az egyre intelligensebb eszközökkel, funkciókkal kiemelt értéket jelent. Fontos megemlíteni, hogy a modern automatizálási eszközökkel az emberi hibázás jelentős mértékben csökkenthető, illetve a Data Integrity elvárásoknak is magasabb szinten tudunk eleget tenni.  A másik igény szintén a hatékonyság növelése érdekében születik meg, de egészen más, jellemzően egy „felsőbb”, üzleti területen. A sokat emlegetett adatalapú döntéshozatal támogatása újabb kihívásokat – és egyben lehetőségeket – tár elénk. Az ANSI/ISA-95 szabványban definiált piramis alján lévő adatokat egyre nagyobb mennyiségben, valós időben kell feljuttatni a felsőbb rétegekbe. Mindezt természetesen a kiberbiztonsági elvek teljes körű betartása mellett. Ezen a területen sajnos még mindig messze van az IT-OT terület fejlettségi szintje, de egyre ígéretesebb az OT fejlődése is. Ezzel kapcsolatosan az is látszik, hogy az automatizálással foglalkozó szakembereknek egyre mélyebb ismereteket kell szerezniük hálózatmenedzsment vagy akár adattudomány terén. Jó pár éve lehet hallani a moduláris technológiákat támogató MTP szabványról vagy szükségességéről, mely szintén komolyabb változást hozhat, de véleményem szerint nem a közeli jövőben. Összességében elmondható, hogy a gyógyszergyártásban előrehaaladás nem kizárólag a rendszerek megújításával, fejlesztésével valósítható meg, szorosan kapcsolódik hozzá az azzal dolgozó szakértői csapat tudásának folyamatos bővítése, fejlesztése.

www.siemens.hu


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Ipar

Csökkentené a használt villanyautók akkumulátorkockázatait a DEKRA

DEKRA Digital Trust Service

A fenntarthatóság biztosítása az idén 100 éves vállalat egyik mottója

Idén ünnepli alapítása 100. évfordulóját a világ egyik legnagyobb független szakértői szervezete, a Magyarországon is több mint három évtizede jelen lévő DEKRA. Az 5 kontinens mintegy 60 országában 48 ezer főt foglalkoztató vállalat a minap közölt, friss pénzügyi adatai szerint csaknem 5%-kal növelni tudta bevételeit. Ehhez a cég nemzetközi vezetői által is kiemelt módon hozzájárultak a hazai DEKRA bővülő tevékenységei, melyeket egy keddi, budapesti sajtótájékoztatón ismertettek a helyi vezetők. Az eseményen elhangzott, a változó világgal, a szigorodó előírásokkal és a vállalati szektor növekvő nyitottságával összhangban a cég minden eddiginél nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóság és a munkahelyi biztonság javítása érdekében végzett szakértői feladataira.

A DEKRA – amely Platina minősítést kapott az EcoVadis fenntarthatósági értékelésében, ezzel a világ fenntarthatósági szempontból vizsgált vállalatainak legjobb 1%-ába tartozik – 2024-ben 4,29 milliárd eurós globális bevételt produkált, ami éves alapon 4,7%-os növekedést jelent. A Magyarországot is magába foglaló CEE&ME (Közép- és Kelet-Európa, illetve a Közel-Kelet) régió valamivel dinamikusabban, 5,2%-kal bővült tavaly. A vállalat a most közzétett jelentésében külön kiemelte Magyarországot, ahol többek közt a digitális megoldások, az ipari vizsgálatok és a képzési tevékenység révén értek el jelentős fejlődést.

A vállalat javuló eredményeiben nagy szerepet játszik, hogy mára a globálisan előtérbe kerülő fenntarthatóság terén is nagy tapasztalattal és tudással rendelkezik. A DEKRA 1925-ös alapítása óta a járművizsgálatok első számú szakértője a világon (csak 2024-ben 32 millió járműellenőrzést végeztek), ezt a szerepet pedig a helyi károsanyag-kibocsátás mentes közlekedés térnyerésével is megtartja. Az elektromos gépkocsik további terjedésében és különösen a használtpiac megbízhatóságában kulcsfontosságú lehet a DEKRA egyedülálló gyorstesztje, amely lehetővé teszi, hogy a villanyautók akkumulátorának állapota műhelykörülmények nélkül, egy mindössze 15 perces teszt, illetve próbaút során felmérhető legyen.

A fentiekkel párhuzamosan a hazai DEKRA is egyre többféle módon támogatja hazánk fenntarthatósági céljait és a környezettudatosság terén előrelépni kívánó cégeket. „A DEKRA égisze alatt működik az idehaza egyedülálló, de a világon is a legelismertebbek közé tartozó, független DEKRA TIC Kft. VEIKI-VNL vizsgálólaboratórium, amely a villamosipar aktuális kihívásaihoz igazodva a napelemparkok és szélturbinák transzformátorainak melegedésével kapcsolatos kérdésekkel, vagy épp az akkumulátoros energiatárolók kapacitásának és hatásfokának helyszíni mérésével is foglalkozik. A DEKRA számít Magyarország egyik legnagyobb felnőttképző szervezetének is, melynek eddig is széles oktatási portfóliója mára fenntarthatósági menedzsereknek szóló képzéssel is bővült. A hazai DEKRA egyik legújabb küldetéseként pedig szakértőink a vállalatok biztonsági kultúráját javító tanácsadással is foglalkoznak, így az ESG-kritériumok szempontjából szintén kulcsfontosságú módon nemcsak tisztább, hanem biztonságosabb jövő létrehozásán dolgoznak” – avatott be a vállalat fenntarthatósági fókuszú magyarországi működésébe Kurucsó Zsolt, a DEKRA ügyvezetője.

A vállalatvezetők tájékoztatása szerint a DEKRA a jubileumi évében, a világgazdasági kihívások ellenére is bízik egy újabb, 5% környéki növekedésben, melynek fő hajtóereje a fenntarthatóság érdekében végzett szakértői tevékenység lehet. Mindez összhangban van a vállalat magyarországi céljaival is, melyek elérésében segíthet, hogy a mostani sajtóeseményen elhangzottak szerint a hazai vállalati szféra is egyre nyitottabbá válik a környezettudatosság előmozdítására.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Phoenix Contact: Új ügyvezetői korszak indul!

Duzs Tamás, Phoenix Contact Kft, ügyvezető

Duplán megújult az ügyvezetői pozíció a 101 éves német Phoenix Contactnál!

A csatlakozástechnika, az elektronika és az automatizálás területén működő, tavaly 7 milliárd Forint árbevételű magyar Phoenix Contact Kft. élére, a céget indító ügyvezető nyugdíjba vonulása miatt januárban új ügyvezető érkezett Duzs Tamás személyében.

Duzs Tamás több mint 20 éves B2B ipari termékek területén szerzett ügyvezetői, pénzügyi és értékesítési vezetői szakmai tapasztalattal érkezett a magyar ipari elektronika piacán már több, mint harminc éve jól ismert piaci szereplőként jelen lévő Phoenix Contact élére.

Duzs Tamás: „Szerencsésnek érzem magam, mert egy olyan jövőbe mutató technológiákkal foglalkozó, innovatív cég vezetésével bíztak meg, amely márka ugyan világszerte több, mint 60 országban van jelen – ezáltal egyszerre globális szereplő-, de a mai napig családi tulajdonú vállalatként cégkultúrájában fontos alapelvnek tekinti a családi értékek megőrzését dolgozói és partnerei felé is.”

Duzs Tamás, Phoenix Contact Kft, ügyvezető

A Phoenix Contact évek óta hitvallásként megfogalmazott „Empowering the All Electric Society” küldetése, hogy segítse az egész társadalom részéről jelentkező és dinamikusan növekvő energia igény környezetkímélő és olcsó megoldásokkal történő kielégítését.

E cél érdeklében olyan megoldásokat fejleszt, gyárt és értékesít, melyek segítségével hozzájárul a mindenki számára olcsón, korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló, zöld forrásból származó és fentartható módon előállított villamos energia elve (AES) megvalósulásához.

A magyar ügyvezetőváltással szinte egyidőben a német anyavállalatnál is szintén nyugdíjazás miatt új CEO került kinevezésre Dirk Görlitzer személyében, aki a hagyományokat megtartva új, friss, dinamikus szemléletet hozott. Célja, hogy az eddig a termékekben megjelenő erős műszaki megkülönböztetés mellett egy még inkább ügyfél központú gondolkodásmódot és egy ehhez igazodó hatékony egységes szervezeti felépítést hozzon létre.

D.T.: „Célom, hogy az eddig is sikeresen fejlődő magyar csapatban a jelenleg frissülő központi vállalti kultúrát és gondolkodásmódot erősítsem. Vezetőként elsősorban az jelent inspirációt, ha a kollégáimmal sikereket, kimagasló eredményeket érünk el egy csapatként. Fantasztikus élmény látni, ahogy a közös munka során a csapattagok fejlődnek, bővülnek ismereteik, megvalósítják álmaikat és elérik egyéni céljaikat. Szenvedélyem a győzelem és örömmel tapasztalom, hogy kollégáim szintén sikerre éhesen járják az ügyfeleket és viszik el számukra termékeinket, megoldásainkat, így lehet minden lehetőséget sikerre váltani és ezáltal a vállalat eredményességét javítani.”

D.T.: „A jelenlegi piaci környezet elég bizonytalan, sok a változó tényező és rövid távon nem számíthatunk jelentős javulásra. Ebben helyzetben elsődleges célunk a piaci részesedés növelése azáltal, hogy növeljük jelenlétünket a piacon, és azokra a piaci szegmensekre koncentrálunk, amelyek kevésbé kitettek a jelenleg zajló gazdasági kihívásoknak.”

Phoenix Contact a piaci jelenlétének növelését a létszám bővítésével és a belső hatékonyság fokozott javításával kívánja elérni. Ezen belül jó lehetőségeket látnak az ügyfélkapcsolatok fejlesztésében, az ügyfélfelmérések alapján fontos tényezőként szereplő és évek óta fókuszban lévő ügyfélkiszolgálás színvonalának további emelésében, ügyfélre szabott megoldások kialakításában is.

D.T.: „Korábbi éveimben erős rutint szereztem a nehéz piaci körülmények között történő működésben, fő hangsúlyt helyezve a stratégiai tervezésre és az üzleti alapokon történő munkavégzésre. Így számomra a nehézségben a kíhívás, az erősebb motiváció, hogy a céljaink megvalósításához a meglévő, jó képességű és elkötelezett csapattagok egyéni fejlesztése mellett, tenni akaró, dinamikus, friss gondolatokkal rendelkező, vállalkozó szellemű embereket vonzzunk a Phoenix Contact csapatába.”


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Közös innovációval jelentkezett a Mapei Kft. és a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.

A Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. és a Mapei Kft. együttműködésében létrejött Zsolnay+Mapetherm Klinker System a historikus kézművességet ötvözi a legkorszerűbb építőipari technológiával.

A rendszer – amely a nagyközönség és a szakma előtt először a 2025-ös Construma építőipari szakkiállításon mutatkozott be – nem csupán műszaki teljesítményével, hanem vizuális eszköztárával is új távlatokat nyit a homlokzattervezésben.

„Ez a rendszer két világszinten elismert, nagymúltú gyártó vállalat házasságának szerelemgyereke. Egyik oldalról egy magas minőségű, megbízható technológiai rendszer, másik oldalról egy kézműves iparművészeti tradíció, amely közel másfél évszázada ikonikus eleme a magyar építészeti kultúrának”

– mondta Dávid Lajos, a Zsolnay Porcelánmanufaktúra stratégiai vezetője.

Hozzátette: az együttműködés célja nem pusztán egy iparművészeti és technológiai szintézis létrehozása volt, hanem egy olyan építészeti minőség megteremtése, amely időtállóságával és esztétikai értékével képes maradandóan beépülni az épített környezet szövetébe.

Történeti örökség modern rendszerben

A rendszer díszítő kerámiaburkolatainak anyagát a magyar szecessziós építészet kimagasló építész egyénisége, Lachner Ödön is inspirálta: az 1900-as évekhez közeledve Zsolnay Vilmos többek között az ő igényei alapján alkotta meg az ehhez szükséges új épületkerámia típust, a pirogránitot.

A pirogránit a Zsolnay saját, magas hőfokon égetett, rendkívül ellenálló, gránitszilárdságú kerámiatípusa, amely időtállóságának, fagy-, és a környezeti, pl. a környezetszennyezés káros hatásaival szembeni ellenállóságának köszönhetően ideális homlokzati burkolatként és építészeti díszítőelemként egyaránt. A magyar építészet ikonikus épületein – például a budapesti Párisi Udvaron – máig látható formában őrzi minőségét és esztétikai értékét. Az innováció abban rejlik, hogy ez a hagyományos anyag most teljes hőszigetelési rendszerbe illesztve, modern technológiai háttérrel, engedélyezett formában kerül alkalmazásra.

A rendszer műszaki alapját nagy teljesítményű és stabilitású komponensek – ragasztók, üvegszövet erősítés, acélmenetes dűbelek – alkotják, melyek együttesen biztosítják a szerkezeti stabilitást, még a kézzel készített, nagyobb tömegű Zsolnay kerámiák esetében is. A rendszer különlegessége, hogy nemcsak polisztirol és grafitos, hanem – egyedülállóan a hazai piacon – ásványgyapot hőszigetelésre is alkalmazható, amely magas páraáteresztő képessége mellett kiemelkedő tűzállóságot is garantál.

Háromféle pirogránit díszítőelem – végtelen lehetőség

A Zsolnay+Mapetherm Klinker System kifejezetten úgy került kialakításra, hogy a Zsolnay Porcelánmanufaktúra által készített kézműves díszítőelemek kompatibilisek legyenek a klinkerburkolati rendszerekkel. A megoldás lehetővé teszi, hogy a hőszigetelésre rögzített klinkertéglák közé, mellé vagy köré Zsolnay pirogránit elemek kerüljenek – akár mint ritmikusan ismétlődő sorminta, akár mint egyedi hangsúlyok.

A Zsolnay+Mapetherm Klinker kínálatában háromféle pirogránit díszítőelem érhető el, melyek hátoldalán minden esetben feltüntetik a kézi gyártás dátumát, a sorozatszámot és a Zsolnay védjegyet.

Az első típus egy sima felületű pirogárnit kerámia, amely többféle színű mázzal elérhető, letisztult, homogén megjelenést biztosít. A második egy strukturált felületű változat, amelynél a máz kiemeli a reliefszerű mintázat részleteit – ezek között megtalálható például a Ginkgo biloba motívum és más klasszikus Zsolnay minták is.

A harmadik típus egy három klinkertéglányi méretű domborműves elem, amely meglévő mintákból, vagy akár egyedi megrendelés alapján készül, amely kifejezetten kép jellegű megjelenítést tesz lehetővé. Ez utóbbi ideális megoldás például a bejáratok vagy nyílászárók mellett, ahol az egyedi, kézzel készített kerámia díszítőpanel kiemelheti az épület karakterét.

Emellett lehetőség nyílik önálló, egyedi motívumok tervezésére, terveztetésére is, amelyek az épület vagy a helyszín szellemiségéhez igazodnak. Ennek keretében alkalmazható a szín- és formavariációk széles spektruma, akár olyan elemekkel is, amelyek történeti, helyi vagy személyes narratívákat jelenítenek meg vizuálisan a homlokzati kompozíció részeként.

Eozinmáz: kulturális örökség modern homlokzatokon

„A díszítő kerámia elemek – igény szerint – a Zsolnay védjegyéül szolgáló eozinmázzal is rendelhetők, amely a Porcelánmanufaktúra egyik legismertebb és mindmáig egyedülálló technológiája. A színjátszó, irizáló mázat világszerte máig sem sikerült máshol reprodukálni, kizárólag a pécsi manufaktúrában készül mind a mai napig, titkos receptje mesterről mesterre száll”

– mondta Dávid Lajos.

Az eozin varázsa abban rejlik, hogy minden egyes darab egyedi: az égetési folyamat során a színárnyalatokat olyan tényezők is befolyásolják, mint például az égetés közben változó légnyomás. Így soha nem készül két azonos színjátszású elem – a zöld, lila, piros vagy kék színű eozin felület minden esetben új, és ténylegesen egyediesztétikai élményt nyújt.

Az eozinmázzal készült kerámiák nemcsak látványosak, de rendkívül időtállóak és ellenállóak is, ahogy akár azt a pécsi Széchenyi-téren található Zsolnay-kút példája is bizonyítja. Ez a különleges máz a magyar építészeti és iparművészeti örökség része, amely most először jelenhet meg integrált módon, korszerű hőszigeteléssel ellátott homlokzatokon.

A homlokzat, mint narratíva

A rendszer lehetőséget kínál arra, hogy a hőszigetelés a homlokzati arculat szerves és kreatív részévé váljon. A Zsolnay+Mapetherm Klinker alkalmazása során az építészeti kompozíciók sokrétűen formálhatók: lehetőséget biztosít horizontális vagy vertikális tagolásra, amellyel a homlokzat ritmusa és dinamizmusa alakítható, sőt, akár egyedi formák is kialakíthatóak.

Megvalósítható a nyílászárók és bejáratok keretezése is, ezáltal hangsúlyozva a belépési pontok építészeti jelentőségét. Ugyanígy alkalmazható épületszintek közötti átmenetek kijelölésére, díszítő sávokkal, amelyek nemcsak esztétikai, hanem funkcionális szerepet is betöltenek a homlokzat tagolásában.

A variációk száma végtelen, csak a kreativitás szabhat határt. Ezért a rendszer különösen azokat a tervezőket szólítja meg, akik magas esztétikai minőséget képviselő építészeti koncepciók mentén gondolkodnak.

Szakértők segítik az tervezőket és kivitelezőket

A Zsolnay+Mapetherm Klinker hivatalosan a 2025-ös Construma építőipari szakkiállításon mutatkozott be, ahol a rendszer jelentős érdeklődést váltott ki a tervezők, kivitelezők és beruházók körében egyaránt. A termék 2025. május 1-jétől lesz elérhető a Mapei auditált kereskedőpartnereinél. A rendszer bevezetését a Mapei szakértői csapata díjmentes tanácsadással támogatja, segítve a tervezőket és kivitelező szakembereket a rendszer szakszerű és esztétikai szempontból is integrált alkalmazásában.

„Különösen nagy jelentőséget tulajdonítok ennek az együttműködésnek. A Mapeinél az a küldetésünk, hogy valóra váltsuk az építészeti álmokat, de ez most számomra is egy álom. Titkon bízom benne, hogy a Zsolnay+Mapetherm Klinker révén olyan épületek születnek majd, amelyek nemcsak a jelen kor elvárásainak felelnek meg, hanem az utókor számára is maradandó értéket képviselnek – akár száz év múlva is”

– mondta Markovich Béla, ügyvezető, Mapei Kft.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss