Connect with us

Okoseszközök

A Honor még az MWC előtt kihozta legújabb zászlóshajóját

Ismerjük meg a View20-at

Számos úttörő technológiát alkalmaz a Honor új csúcskészüléke a mesterséges intelligenciától a 48 megapixeles hátlapi kameráig. Négyezer milliamperórás akkumulátorával a hosszan tartó szórakozás is garantált.

55jpg

A világ vezető okostelefon e-brandje, a Honor bemutatta legújabb zászlóshajóját, a Honor View20-at, mellyel elstartolt a készülék értékesítése az európai piacon is. A Párizsban megrendezett eseményen a Honor öt világelső technológia bevezetését adta hírül, köztük a 48 MP-es okostelefon kamerát, a 25 MP-es kijelzőbe épített előlapi kamerát, a 7 nm-es csíkszélességen készülő, mesterséges intelligenciával támogatott Kirin 980 lapkakészletet, az AI tripla-antennás Wi-Fi technológiát és az Aurora nanotextúra dizájnt. A kiemelkedő mérnöki teljesítmények elismeréseként a Honor az idei év elején számos díjat vehetett át a 2019-es CES-en Las Vegasban.

„A piacvezető, újszerű technológiai megoldásaival a Honor View szériája a szakemberek elismerését és a rajongók elégedettségét egyaránt elhódította szerte a világon.”

– kezdte beszédét George Zhao, a Honor elnöke.

„A Honor rendkívül aktív és dinamikusan fejlődő rajongói bázissal büszkélkedhet, akik megérdemlik és meg is követelik a legmagasabb minőségű okostelefonos teljesítményt. A Honor View20 az ő igényeik mentén lett megalkotva. A CES-ről már befutottak az első kritikák és izgatottan várjuk, hogy rajongóink világszerte kézbe vehessék a készüléket!”

– tette hozzá Zhao.

Páratlan okostelefonos fotózás

A Honor View20 a világon az első okostelefon, mely 48 MP-es Sony IMX586 érzékelővel megtámogatott hátlapi kamerát kapott, 1/2 hüvelykes nagy CMOS-szal, 1,6 µm-es pixelmérettel Quad Bayer struktúrával.  A Kirin 980 lapkakészlettel együttműködő szenzor támogatja az új, 48 megapixeles AI Ultra Élesség módot, amely páratlan tisztaságával és elképesztő részletességével emeli új szintre az okostelefonos fotózást.

A kamera számos 48 MP-es képet rögzít egyetlen gombnyomással és a legszebb részletek kombinálásával alkot egyetlen 48 MP-es fotót. A Kirin 980 kettős-NPU fejlett AI algoritmussal dolgozza fel a fényképet – értékeli a fotó minőségét, optimalizálja a sötét területek részleteit, mellyel a színek élénkebbé válnak még több részlet mellett.

A másik hátlapi, 3D kamera új dimenziót nyit a fotózásban és a videózásban, mialatt könnyebb használhatóságot és több szórakozást biztosít. A 3D kamera információkat gyűjt a tárgyak alakjáról a fény megtett útja alapján, ezzel lehetővé teszi a mélységérzékelést, a csontvázkövetést (skeletal tracking) és a valós idejű mozgás lekövetését. A kamera a View20-at egy mozgásvezérelt játékkonzollá képes alakítani, amely 3D-s játékok támogatásával lehetővé teszi, hogy részesei legyünk az élménynek.

 Új fejezet a telefondizájn történetében

A Honor View20 lehengerlő megjelenése az előlapi kamera kialakításával kezdődik. Az újszerű All-View kijelző 25 MP-es kamerával, szenzorszigettől mentes élményt és kiemelkedő, 91,8% kijelzőarányt biztosít. A Honor mérnökei egy speciális tartószerkezettel oldják meg a kamera elhelyezését a mindössze 4,5 mm-es átlátszó lyukba, melyet korszerű litográfiai folyamattal alakítanak ki. A Honor View20 a versenytársakkal szemben megőrzi a kijelző eredeti szerkezetét és ellenállóságát, miközben biztosítja a kényelmesebb használatot és a jobb képminőséget.

A Honor View20 az első okostelefon, amely nanolitográfiát használ a nanotextúra létrehozásához – élénk és mozgalmas V-alakban, színátmenetes külsőbe öltöztetve, amely beragyogja az egész telefont. A telefon 3D-s, elegáns hajlított ívet leíró formája mindössze 8,1 mm vastag, és tökéletesen ötvözi a fém és az üveg textúráját. Ez a dizájn a Honor márka merész újítása.

A Honor felsőkategóriás csúcskészülék megalkotásában közreműködött a legendás olasz divatcég, a Moschino is, ezáltal olyan exkluzív termékek széles választéka született meg, mint a limitált szériás, közösen megtervezett Moschino hátlapos Honor View20 készülékek, vagy az a dombornyomott telefontok, amelyen az ikonikus Moschino Bear köszön vissza, illetve egyedi megjelenésű kézitáskák, melyek tökéletes divatkellékek a telefonos divat szerelmeseinek.

Csúcsteljesítmény a legfrissebb technológiákkal

A Honor View20 több újgenerációs funkcióval rendelkezik: 7 nm-es Kirin 980 AI chipsettel intelligens kettős-NPU-val, folyadékkal működő hűtőrendszerrel, ami hatékonyan képes eloszlatni a hőt a jobb teljesítmény érdekében; AI tripla-antennás Wi-Fi technológiával, mely megakadályozza a jel gyengülését akkor is, amikor a felhasználó keze eltakarja az adóvevőt. Emellett 4000 mAh-es akkumulátor biztosítja a tartós és folyamatos játékot.

A Honor View20 bemutatóján a Moschinón kívül más együttműködések is napvilágot láttak: a Honor az Epic Games csapatával is együttműködik, melynek keretében a Honor View20 tulajdonosok exkluzívan juthatnak hozzá a Honor Guard kiegészítőkhöz a Fortnite Mobile verziójában.

Tim Sweeney, az Epic Games CEO-ja és alapítója úgy fogalmazott:

„A Honor View20 egy kivételes készülék, kiemelkedő hardverteljesítménnyel. Örömmel jelentjük be, hogy együttműködésünk révén a Fortnite 60 fps-en fut majd a View20 modelleken.”

Ráadásul a Honor és az Epic Games azon dolgozik, hogy optimalizálják a Honor készülékeket az Unreal 4 Engine-hez azon közös elkötelezettség részeként, hogy meghaladják a mobiljátékok jelenlegi korlátait és konzolminőségű élménnyel ajándékozzák meg a játékosokat.

Ugrás az intelligens életbe

A Honor View20 mesterséges intelligencia funkciói személyre szabható, könnyen kezelhető élményt nyújtanak. A Honor View20 mesterséges intelligenciával támogatott 3D-s kamerája több mint 100 féle élelmiszer azonosítására képes, melyek kalóriatartalmáról információkat közöl az egészséges étrend fenntartása céljából. Az AI objektumfelismerő funkciója több mint 300 építészeti nevezetességet és 100 000 híres festményt képes felismerni.

A párizsi bejelentésen a Honor bemutatta az új Honor Watch Magic okosórákat is, melyek segítenek a kiegyensúlyozott hétköznapok megteremtésében.

Az okostelefont négy színváltozatban mutatták be: éjfekete, zafírkék, a Moschinóval közösen tervezett fantomkék és fantompiros színekben. A készülék ajánlott bruttó fogyasztói ára 209 990 forint.

Okoseszközök

A Honor 400 széria bemutatta az AI-alapú képmozgató funkcióját

2025. május 22-én érkezik a HONOR 400 széria, amelyben bemutatkozik a mobilos tartalomgyártásban jelentős előrelépésnek számító, a Google Cloud technológia által kifejlesztett AI Kép videóvá alakítása funkció! 

Az AI-alapú Kép videóvá alakítása funkció új lehetőségeket nyit meg a felhasználók számára, hiszen fotóikból lenyűgöző videókat hozhatnak létre. Bármilyen állókép – akár egy hétköznapi fotó, AI által generált alkotás vagy régi családi fénykép – olyan magával ragadó öt másodperces rövid videóvá, vagy mozgó képpé alakítható, amely közösségi médiás megosztásra tökéletesen alkalmas mind az Android, mind az iOS felhasználók számára.

A HONOR 400 széria célja, hogy csúcskategóriás AI-alapú funkcióival és széleskörű AI képalkotási képességeivel árkategóriájának legjobb AI-kamerás okostelefonja legyen. A készülék kiemelkedő AI-alapú képalkotási képességei lehetővé teszik, hogy a felhasználók professzionális hatású tartalmakat hozzanak létre külön alkalmazás telepítése nélkül. A széria egyik legfontosabb újdonsága az AI alapú Kép videóvá alakítása funkció, amely intuitív módon segít videókat készíteni a telefon saját fotógalériájából. Ez nemcsak kényelmes, hanem inspiráló is, hiszen új távlatokat nyit a tartalomkészítésben!


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Az egyetemek mindennapjait is átírja a mesterséges intelligencia

A mesterséges intelligencia (MI) fejlődése a felsőoktatás mindennapjait is átalakítja.

Új távlatokat nyit az oktatásban, a tudományos munkában és a kutatás-fejlesztésben egyaránt, de kockázatokat is rejt, amelyeket megfelelően kell menedzselni – hangsúlyozza elemzésében Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának szakértője. A tananyag kidolgozásában, a személyre szabott tanulásban vagy épp az ipari innovációban máris komoly szerepet kap az MI – a győri digitális központban például díjnyertes permeteződrónt vagy a szem diagnosztizálására alkalmas infrakamerás szemüveget egyaránt fejlesztettek a közelmúltban.

Az oktatók használhatnak például mesterséges intelligenciát (MI) a tananyag kidolgozására, adatok elemzésére, a hallgatói teljesítmény értékelésére is. Több területen, például programozásnál is alkalmazható gépi értékelés, amely azonnali, személyre szabott visszajelzést ad. Számos külföldi egyetem működtet a hallgatók kérdéseire 0–24-ben válaszoló chatbotokat, virtuális asszisztenseket. Széles körben használatosak az MI-alapú plágiumfelismerő eszközök is a tanulmányi tisztességtelenség felismerésére

– sorolja a példákat Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának fejlesztőmérnöke.

Virtuális oktatók és személyre szabott tanulás

A szakember szerint a modern technológiákra szükség van, ezért nyitott a Széchenyi István Egyetem (SZE) is a különféle MI-eszközök beépítésére, megfelelő szabályzás mellett. Szerepel például az egyetem becsületkódexében, hogy a hallgatók használhatnak MI-t, így ChatGPT-t is, de a kapott információkat ellenőrizniük, értékelniük kell. Pap Martin Felicián úgy látja, hallgatói szempontból leginkább az ötletelési fázisban használhatók az MI nyújtotta lehetőségek, hiszen növelik a hatékonyságot – fokozzák ugyanakkor a felületesség veszélyét is. A hallgatónak ezért meg kell őriznie ellenőrző, validáló szerepét, ellenkező esetben nem fogja kellő mélységben elsajátítani az adott tananyagot. Az MI ugyanis a tanulás illúzióját keltheti, valódi készségfejlesztés nélkül, és a kritikus gondolkodás eróziója is jelentős veszély.

Az oktatásban szintén új távlatok nyílhatnak: egy 2023-as felmérés szerint az oktatók leggyakrabban tartalomfejlesztésre, kutatási és adatkezelési támogatásra és a személyre szabott tanulás segítésére használják az MI-t. Rövidesen már arra is találhatunk majd példákat, hogy tantermekben MI-vezérelt szoftverek működnek oktatóként vagy virtuális asszisztensként – például megválaszolják a gyakori kérdéseket vagy végigvezetik a hallgatókat a problémamegoldási lépéseken.

Az intelligens oktatórendszerek és az adaptív tanulási platformok személyre szabják a tanulási élményt: valós időben módosítják az anyag nehézségét vagy bemutatási módját a hallgató előrehaladása alapján.

A szabályozottság azonban mindenképp kulcskérdés – nem véletlen, hogy hazánkban legkésőbb ez év szeptemberéig minden egyetemnek irányelveket kell kidolgoznia az MI használatával kapcsolatban.

Permeteződrón és virtuális raliverseny

A szakértő kiemeli: az egyetemeken folyó innovációs munkát is fellendíti az MI.

A Széchenyi István Egyetemen működő kompetenciaközpont, a Digitális Fejlesztési Központ például közvetítő szerepet tölt be az egyetem és az ipari szereplők között. Mintegy 100 főt foglalkoztató szervezetünk különféle technológiák integrálásával egyedi és innovatív digitális megoldásokat kínál hazai és nemzetközi céges partnereinek

– tájékoztat Pap Martin Felicián.

A többek között drónokkal, 5G technológiával és MI-vel is foglalkozó szakértői csapat nemrég például egy környezetbarát permeteződrón fejlesztéséért kapott magyar innovációs elismerést, de a balatoni Kékszalag nemzetközi távolsági vitorlásverseny hajóinak nyomon követésére is különleges helymeghatározó megoldást fejlesztettek. Virtuálisan, fotórealisztikusan leképezték továbbá a Győr Rali teljes nyomvonalát, így egy szimulátor segítségével bárki próbára teheti magát a pályán, sőt, akár valós időben összemérheti tudását az igazi raliversenyzőkkel is.

Egészségügyi, diagnózistámogató fejlesztéshez is használják az MI-t: olyan, szemvizsgálathoz használt szemüveget fejlesztettek, amelyben infrakamera követi a szem mozgását, és tesz megállapításokat a középfül állapotáról.

Pap Martin Felicián aláhúzza: az MI-hez kapcsolódó fejlesztésekhez kiváló alapot, szolgáltatási lehetőséget ad az egyetemi háttér, hiszen a győri intézmény bármelyik tanszékét, oktatóját be lehet vonni egy-egy projektbe. A hallgatóknak is számos előnnyel jár a fejlesztési központ: a gyakornoki programban részt vevő hallgatók valódi ipari projekttapasztalatot szereznek, mentori támogatással, a tanulmányaikhoz rugalmasan illeszkedve. A végzett hallgatók számára pedig kiváló karrierutat kínál az intézmény.

Rövidesen pedig az is kiderülhet a fiatalok számára, hogyan emelik újabb szintre az MI-alapú megoldások a fesztiválélményt, hiszen az SZE fejlesztései, oktatói, hallgatói egy új környezetben is bemutatkoznak: a győri egyetem lesz az EFOTT házigazdája július 9. és 13. között a Velencei-tó partján. Idén a rendezvény sztárfellépői között olyan neveket találunk, mint a Tankcsapda, a Valmar, ByeAlex és a Slepp, Carson Coma, Pogány Induló, beton.hofi, Krúbi, Desh, Wellhello, Follow the Flow, BSW, Halott Pénz, Dzsúdló, Blahalouisiana, Margaret Island, Punnany Massif, Irie Maffia, Moriones és a Bohemian Betyars.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Megérkeztek az LG új QNED evo televíziói

Az LG Electronics (LG) bemutatta 2025-ös QNED evo termékcsaládját.

Az LCD technológiában jelentős újításnak minősülő QNED evo tévék a vállalat OLED kijelzőihöz hasonlóan számos megkülönböztető funkciót kaptak: ezek közé tartoznak a változatos színmegjelenítési megoldások, a Mini LED technológia, a legújabb, mesterségesintelligencia-alapú α (Alpha) processzor, a csúcskategóriás játékélmény és a sokoldalú, díjnyertes webOS platform.

Az LG új QNED televíziói világos és sötét környezetben egyaránt gazdag, élethű színek megjelenítésére képesek a 100 százalékos színtérfogatnak köszönhetően, amelyet az Intertek tanúsítványa is alátámaszt. A vállalat saját fejlesztésű Dynamic QNED Color megoldásának köszönhetően – amely a kvantumpont-technológiát váltja fel – a nézők a fényviszonyoktól függetlenül kiemelkedő mélységre, tisztaságra és pontosságra számíthatnak televíziózás közben.

Az Alpha AI processzorral meghajtott Mini LED technológia kifinomult fényvezérlést tesz lehetővé a QNED evo modelleken, ezáltal a kijelzők jobb kontrasztot, mélyebb feketét és pontosabb képet képesek megjeleníteni – az egyes fényzónákat fejlett AI technológia vezérli a lenyűgöző képi élmény érdekében.

A kép- és hangminőség fokozásáért az LG AI Picture Pro funkció optimalizálja a kép különböző részeit, és minden jelenetet finomhangol, hogy a felhasználók a lehető legélethűbb képminőséget élvezhessék tartalomfogyasztás közben.

Az AI Object Enhancer technológia azonosítja és ugyancsak javítja a képen megjelenő arcokat és alakzatokat a részletgazdag és élethű megjelenítés érdekében. A Dynamic Tone Mapping Pro blokkokra osztja a jeleneteket és külön-külön finomhangolja a fényerőt és a kontrasztot, ezzel élénkebb és élethűbb képet hoz létre. Ezeket a funkciókat az AI Sound Pro egészíti ki, ami virtuális 9.1.2 surround hangzást tesz lehetővé a tévé beépített hangszóróin keresztül, ezáltal a felhasználó mélyebb és élethűbb térbeli hangzást tapasztalhat televíziózás közben.

A termékcsalád emellett személyre szabott funkciókat is kínál az AI technológiának köszönhetően, amely képes a hangot és a képet is a felhasználók egyedi preferenciáinak megfelelően, automatikusan beállítani. Az AI Picture/Sound Wizard több mint 1,6 milliárd képbeállítást és 40 millió hangprofilt elemezve emeli új szintre a személyreszabhatóságot, és minden felhasználó számára egyéni hang- és képbeállításokat javasol.

A QNED televíziók távirányítója egy számítógép egeréhez hasonlóan működik, így a felhasználók egyszerűen navigálhatnak a szimpatikus tartalmak és a megjelenítési beállítások közt. Mindemellet számos mesterségesintelligencia-alapú megoldás segíti a tájékozódást a funkciók keresése közben, a televíziókba épített AI Chatbot például előre felméri, milyen problémákba ütközhetünk ilyen esetekben, amelyek megoldására hatékony javaslatokat kínál.

A 2025-ös QNED evo modelleken a fejlett AI funkciók mellett a díjnyertes webOS 25 okostévé-platform fut. Az új Alpha AI processzorral ellátott operációs rendszer magasabb szintű személyreszabhatóságot és kényelmet kínál a felhasználóknak, akik a vásárlást követően öt évig biztosan a legmodernebb, rendszeresen új verzióra frissülő webOS platformon navigálhatnak új televíziójukon.

Az új QNED evo modellek okosotthon-központként is képesek működni. A Home Hub több platformon keresztül biztosít csatlakozást az LG ThinQ és a Google Home integrációjának köszönhetően, így a felhasználók egyetlen felületen keresztül kezelhetik okosotthon-eszközeiket. Az Apple AirPlay és a Google Cast támogatásával bővülnek a mobilos kompatibilitás lehetőségei is, ezáltal az okostelefonunk tartalmalmai könnyedén megoszthatók a nagyképernyőn.

A játékosok különösen értékelni fogják a QNED evo tévék játékra tervezett képességeit, például a gördülékeny mozgásmegjelenítést, az élénk látványvilágot és a játékra specializált gyorsbeállításokat. A központi játékplatformként működő LG Gaming Portalon a felhasználók új játékokat fedezhetnek fel, vagy játszhatnak már meglévő címekkel. Az LG a vezető felhőalapú játékplatformokkal kötött partnerségeknek és a számos natív webOS alkalmazáson keresztül elérhető játéknak köszönhetően széles palettát kínál, amely különböző műfajokat ölel fel. A felhőalapú játékszolgáltatás révén ráadásul mindehhez játékkonzol vagy letöltés sem szükséges. A 4K felbontás, a 144 Hz képfrissítési ráta5, és az AMD FreeSync™ Premium funkcióknak köszönhetően a felhasználók biztosak lehetnek benne, hogy szakadás- és képhiba mentes játékélményben lesz részük.

Az új termékcsalád kiemelkedő darabja, a QNED9M az LG első olyan QNED TV-je, amely a True Wireless technológia segítségével zökkenőmentesen képes a hang és a videó vezeték nélküli továbbítására. Ezt az innovációt – amely korábban kizárólag az LG OLED evo M sorozatban volt megtalálható – a társaság a QNED sorozatra is kiterjesztette, így még több vásárló élvezheti a képminőség-veszteség és késleltetés nélküli 4K tartalmakat, vezeték nélküli jeltovábbítás mellett.

Az 50-től 100 hüvelykes méretig kapható 2025 QNED evo modellek a modern fogyasztók igényeinek széles spektrumát lefedik. Az ultranagy képernyők iránti kereslet folyamatosan növekszik: az LG új 100 hüvelykes QNED tévéje is ehhez a trendhez igazodik, és képes igazi otthoni moziélményt és hangulatot varázsolni az otthonunkba.

Az LG 2025-ös QNED evo tévécsaládja májusban kerül forgalomba Koreában, az Egyesült Államokban és Európában. További információk a termékekről a https://www.lgnewsroom.com/ oldalon találhatók.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss