Okoseszközök
CES 2025 – A Bosch termékei a hétköznapok minden területén jelen vannak
A szoftverek és a mesterséges intelligencia (MI) már most támogatják a mindennapjainkat, a jövő szempontjából pedig döntő jelentőségűek.
A Bosch hamar felismerte az intelligens szoftverekben és szolgáltatásokban rejlő lehetőségeket: a mesterséges intelligencia a technológiai vállalat minden termékében megtalálható vagy hozzájárul azok gyártásához. „Az intelligens szoftverek és a digitális szolgáltatások alaptevékenységünk kulcselemei” – hangsúlyozta Tanja Rückert, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának tagja a CES 2025 elektronikai szakkiállításon Las Vegasban (Nevada, Amerikai Egyesült Államok). A mesterséges intelligenciával és a szoftverekkel foglalkozó üzletág továbbra is bővül. A Bosch a következő évtized elejére a szoftverek és szolgáltatások több mint 6 milliárd eurós árbevételére számít. Ezek mintegy kétharmada várhatóan a mobilitás üzleti szektorból származik majd.
A mesterséges intelligencia (MI) kiemelkedő szerepet játszik a fejlődésben. „Öt év alatt több mint 1500 szabadalom benyújtásával a Bosch Németországban és Európában is élen jár” – mutatott rá Rückert. A Boschnál jelenleg több mint 5 000 MI-szakértő dolgozik intelligens megoldásokon. A Bosch a mesterséges intelligencia terén személyre szabott oktatásokkal támogatja munkavállalói képzését. A vállalat saját Mesterséges Intelligencia Akadémiáját (AI Academy) eddig több mint 65 ezer munkatárs végezte el. Ez a legfrissebb Bosch Tech Compass – vagyis az emberek technológiával szembeni elvárásait vizsgáló éves felmérés – eredményeivel is összhangban áll. A kutatásból az is kiderül, hogy a világszerte megkérdezettek közül ötből négyen terveznek idén mesterséges intelligenciával kapcsolatos továbbképzésen részt venni. Kétharmaduk pedig úgy gondolja, hogy az iskoláknak önálló tantárgyként kellene tanítaniuk a mesterséges intelligencia témakörét. Az üzenet egyértelmű: az MI-ismeretek alapvető jelentőségűek a jövőbeni munka szempontjából. A Las Vegas-i CES 2025 kiállításon a Bosch olyan termékeket és megoldásokat mutat be, amelyek a szoftvereknek és a mesterséges intelligenciának köszönhetően már most biztonságosabbá, hatékonyabbá és kényelmesebbé teszik az emberek életét.
CES 2025: Mobilitás, otthon, egészség: Bosch-szoftverek minden élethelyzetben
Kiváló példa a közúti közlekedés: a Bosch már régóta kínál mobilitáshoz szükséges szoftvereket. A közelmúltban a járművek számára olyan új funkciót fejlesztett ki, amely lehetővé teszi, hogy az autók egyenletesen és rángatás nélkül fékezzenek – ez hatalmas segítséget jelent az araszoló forgalomban közlekedők és az émelygésre hajlamos utasok számára. „Mobilitás-specifikus szoftver-szakértelmünknek köszönhetően ideális partnerek vagyunk a világ meghatározó technológiai szereplői számára” – emelte ki a CES 2025 kiállításon Paul Thomas, a Bosch észak-amerikai elnöke. A szoftverek ugyanis nemcsak azt változtatják meg, hogyan használjunk az autóinkat és eközben milyen élményeket élünk át, hanem azt is, hogyan fejlesztjük ezeket. A szoftveralapú mobilitás korában a Bosch szakemberei is szoftveres szempontból közelítik meg az autókat. Olyan központosított architektúrákhoz fejlesztenek új technológiákat, amelyek könnyedén kezelik az autóelektronika és az adatfelhő közötti összes interakciót. Ez a jövőben elengedhetetlen lesz ahhoz, hogy az autók egyszerűen és kényelmesen távolról (Over the Air) tölthessenek le frissítéseket és új funkciókat, például az infotainment- vagy a vezetéstámogató rendszerekhez.
A Boschnál a mesterséges intelligencia már évek óta fontos szerepet játszik a vezetéstámogatásban és az automatizált vezetésben. Az MPC3 multifunkciós kamera például már 2019 óta készül sorozatgyártásban. Ez a kamera megbízhatóan képes felismerni a tárgyakat és az embereket, illetve különbséget tesz az úttest felülete és az útpadka között, ezáltal az autót biztonságosan a forgalmi sávban tartja. Az aktuális forgalmi helyzet megértéséhez a kamera a hagyományos képfeldolgozó algoritmusokat MI-módszerekkel kombinálja. „Mesterséges intelligencia alapú, multifunkciós kameránk nemcsak a vezetést teszi kényelmesebbé, használatával a közlekedés és az utak is biztonságosabbak minden felhasználó számára” – fejtette ki Thomas. Ennek érdekében a Bosch mélyreható autóipari mérnöki tudását és mesterséges intelligencia szakértelmét a házon belül elérhető szenzoradatok hatalmas bázisával kombinálja. „A mesterséges intelligencia segítségével tovább növelhetjük vezetéstámogató rendszereink hatékonyságát” – tette hozzá Thomas.
Mindezeken túl a Bosch azt is vizsgálja, hogyan alkalmazható a generatív mesterséges intelligencia az automatizált vezetési funkciók továbbfejlesztésére. Az elvárások szerint ez a jövőben lehetővé teszi a járművek számára, hogy felmérjék a forgalmi helyzeteket és ennek megfelelően reagáljanak, így az utak a közlekedők számára még biztonságosabbak lehetnek. A generatív mesterséges intelligenciának köszönhetően a jövőben gyorsabban taníthatók be az automatizált vezetési funkciók. Ezzel pedig jelentősen csökkenthető a jóváhagyásukhoz szükséges tesztkilométerek száma. Mindemellett a generatív mesterséges intelligencia felhasználásával gyorsan megváltoztathatók a kamerák vagy a radarszenzorok által menet közben feldolgozott kép- illetve adatsorok, például olyan körülmények hozzáadásával, mint az utat borító hóréteg. Más szóval a rendszerek a havas útviszonyokra anélkül is betaníthatókká válnak, hogy meg kellene várni, amíg ténylegesen esik hó – a mesterséges intelligencia önállóan elvégzi ezt.
Új lopásvédelem és mesterséges intelligencia az elektromos kerékpárok hatótávolságának növeléséhez
A fizikai és a digitális világ ötvözésével a szoftverek az elektromos kerékpárok kínálta élményt is új szintre emelhetik. A Bosch Las Vegasban mutatja be új akkumulátorzár (Battery Lock) lopásvédelmi rendszerét, amely további védelmet nyújt az e-bike akkumulátorok számára. Ez a technika digitálisan zárja le az akkumulátort, kulcsként pedig a kerékpáros okostelefonját használja. A mesterséges intelligencia a hatótávolságokkal kapcsolatos aggodalmakat is segít eloszlatni, az MI-alapú hatótáv-kontroll (Range Control) funkcióval ugyanis a kerékpárosok még indulás előtt megadhatják, milyen akkumulátor-töltöttségi szinttel szeretnék úticéljukat elérni.
Ugyancsak a CES 2025 kiállításon mutatkozik be a Bosch intelligens Series 8 sütője, amely érzékelői, kamerái és a hozzájuk kapcsolódó mesterséges intelligencia segítségével mintegy 80 különböző ételt képes felismerni, majd azokhoz automatikusan beállítja az optimális elkészítési módot és hőmérsékletet. Sok étel esetében még a pirítás mértéke is egyedileg megválasztható.
Intelligens Bosch babaágy segíti a gondozást
A szenzorok, a kamerák és a mesterséges intelligencia az újszülöttek gondozásában is segíthet. Az új, intelligens Bosch Revol kiságy figyeli a baba életjeleit, például a szívritmust, illetve az egyes betegségek tüneteit – például a sárgaságot – is ellenőrzi. A szoftver azt is időben jelezheti, ha plüssjáték vagy takaró kerül a gyerek légútja elé, sőt a pelenkacserére is figyelmeztet. Ha pedig nehezen alszik el a baba, a kiságy automatikusan álomba ringatja. A felhasználók egyénileg dönthetik el, hogy az ágy által rögzített adatokat végül titkosított formában a Bosch szerverein tárolják-e, vagy offline-üzemmódban a négy fal között maradjanak. A CTA, a CES 2025 szervezője „CES Innovációs Díj kitüntetettje” („CES Innovation Award Honoree”) elismerésben részesítette a Bosch intelligens kiságyát.
A Bosch intelligens érzékelői mindennapi életünk részévé váltak
A méretükben apró, de annál nagyobb jelentőségű okosszenzorok kiváló példái annak, hogyan változtatják meg a mesterséges intelligencia alapú fejlesztések az új technológiák felhasználásának módját. A Bosch szoftverekkel és mesterséges intelligenciával kiegészített, úgynevezett mikroelektromechanikus érzékelői (MEMS) életünk szinte minden területén megtalálhatók, legyen szó okostelefonokról, elektromos kerékpárokról, fitneszeszközökről vagy autókról. Mit csinálnak? Függőlegesről vízszintesre változtatják a kijelzők tájolását, lépéseket számolnak vagy épp a légzsákokat vezérlik. A modern MEMS-érzékelők még integrált mikroprocesszorral is rendelkeznek, és önálló szoftverrel működnek.
Ezek nélkül az érzékelők nélkül nem érhetnénk el azokat a mindennapokban megszokott funkciókat, mint például az okostelefon kijelzőjének a „felébresztése” vagy a hangasszisztens aktiválása vezeték nélküli fejhallgatóval. Az intelligens érzékelők olyan adatokat rögzítenek, mint a gyorsulás, a forgás és a hőmérséklet, majd a Bosch szoftverei segítségével közvetlenül a beépített mikroprocesszorban dolgozzák fel azokat. Ezzel minden funkció egyetlen kompakt házban integrálható – a Bosch gyártja a világ legkisebb érzékelőjét, amely mindössze 0,8 x 1,2 milliméteres méretével alig nagyobb egy homokszemnél. További előnyük, hogy az integrált mikroprocesszorral ellátott érzékelők észrevehetően kevesebb energiát fogyasztanak az olyan eszközök akkumulátorából, mint az okostelefonok vagy az okosórák. A „felébresztés” funkcióhoz például csak az érzékelőrendszer saját mikroprocesszora szükséges, amely a készülék központi rendszere nélkül is működik, így egy ilyen okosszenzor meghosszabbíthatja az eszköz üzemidejét.
A Bosch az érzékelők piacán több milliárdos volumennel növekszik
A mesterséges intelligencia az intelligens MEMS-érzékelőket új szintre emeli. A Bosch már integrált, öntanulásra képes MI-alapú szoftverrel ellátott érzékelőket is kínál olyan eszközökhöz, mint például a fitneszkövetők. A mesterséges intelligencia felismeri a különböző mozgásokat, megtanulja az ismétlődő fitnesztevékenységeket, szükség esetén pedig a gyakorlatok elvégzésének helyességéről érdemi visszajelzéssel is szolgálhat a felhasználók számára. A mesterséges intelligencia magán az érzékelőn fut, így nincs szükség adatfelhővel vagy okoseszközzel való kapcsolatra. Minden adat privát marad, az egyes tevékenységek pedig internetkapcsolat nélkül is folyamatosan rögzíthetők és elemezhetők.
A Yole Group piackutató intézet szerint a Bosch immár a negyedik egymást követő éve piacvezető a MEMS-szektorban. Világszerte több mint minden második új okostelefon Bosch-érzékelőkkel készül. A bennük rejlő potenciál pedig továbbra is óriási. A Yole tanulmánya szerint ugyanis csak az autóiparban és a szórakoztatóelektronikai szektorban a jelenlegi 33 milliárdról 2029-re várhatóan 40 milliárd darab fölé nő a MEMS-érzékelők iránti globális éves kereslet. A Bosch a tervek szerint 2030 végéig tízmilliárd integrált mikroprocesszorral és önálló szoftverrel működő, intelligens MEMS-érzékelőt állít majd elő a szórakoztatóelektronikai ipar számára.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Az SAP és a Databricks bemutatja az SAP Business Data Cloudot
Az SAP a mai napon bejelentette legújabb, úttörő megoldását, az SAP Business Data Cloudot, amely egységesíteni képes a vállalatoknál az SAP rendszereiből és külső forrásokból származó adatokat.
Ez biztosítja azt a megbízható adatalapot, amelyre a vállalatoknak szükségük van a megalapozott döntésekhez és a mesterséges intelligencia hatékony és megbízható működtetéséhez. A megoldás összehangolja a szervezet kritikus alkalmazásainak adatait adatmérnöki és üzleti analitikai képességek révén, ami magasabb szintre emeli az áttekinthetőséget és az innovációs képességek kibontakozását.
Az SAP és a Databricks stratégiai partnersége új korszakot nyit a vállalati adatkezelésben. Két, saját területén piacvezető vállalat fogott össze, hogy újradefiniálja az alkalmazások és adatplatformok együttműködését. Az új megoldás natívan beágyazza a Databricks technológiáját az adatmérnöki, gépi tanulási és az erőforrásigényes AI-feladatok elvégzéséhez.
„Az SAP Business Data Cloud felszabadítja a vállalati adatok teljes értékét az üzleti AI számára”
– mondta Christian Klein, az SAP vezérigazgatója.
„Ötvözi az SAP szakértelmét a küldetéskritikus, végponttól végpontig terjedő folyamatok és a szemantikailag gazdag adatok terén a Databricks világszínvonalú adatmérnöki képességeivel, létrehozva egy úttörő megoldást, amely segíti a szervezeteket abban, hogy maximálisan kihasználják adataikat.”
„A vállalatok világszerte arra törekszenek, hogy nagyobb értéket nyerjenek ki adataikból, és nagyobb hozamot érjenek el AI-befektetéseikből”
– mondta Ali Ghodsi, a Databricks társalapítója és vezérigazgatója.
„Az SAP-val való partnerségünk lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy adataikat – formátumtól és tárolási helytől függetlenül – egyesítsék, így azokat a Databricks Data Intelligence Platformon belül kezelhetik, elemezhetik és testre szabott AI-alkalmazásokat építhetnek rájuk.”
Az adatalapú gazdaság előmozdítása
Az SAP Business Data Cloud támogatja az SAP-t az adattermék-gazdaság növekedésében. Teljeskörűen menedzselt SAP-adattermékeket kínál az üzleti folyamatok széles skálájához – legyenek akár pénzügyi, beszerzési vagy az ellátási láncból származó adatok az SAP S/4HANA-ból vagy az SAP Ariba rendszerből, vagy akár képzési és tehetségmenedzsment adatok az SAP SuccessFactorsból. Ezek az adattermékek a forrásukat, az összefüggéseket, így az üzleti értelmüket is megőrzik, így a nyers rekordokon túl azonnali hozzáférést biztosítanak magas minőségű adatokhoz, mindezt a költséges adatkinyerési folyamatok nélkül.
Ha például egy pénzügyi igazgató szeretné felmérni a növekvő infláció nyereségességre gyakorolt hatását, az SAP Business Data Cloud képes valós idejű külső adatokat, például a fogyasztói árindexet összevetni a vállalata pénzügyi adataival – például a főkönyvi számlákon vagy költséghelyeken található értékekkel –, így átfogó elemzést kaphat a rendszertől.
Az SAP Business Data Cloud új funkciókat is kínál, például az úgynevezett insight appokat, amelyek valós idejű adatokkal összekapcsolt adattermékeket és AI-modelleket használnak fejlett elemzések és tervezési feladatok támogatására. Ezek kiterjednek az alapvető vállalati analitikára, a pénzügyekre és a humánerőforrás-szolgáltatásokra is.
„Az SAP Business Data Cloud segít abban, hogy maximálisan kihasználjuk adataink értékét és előmozdítsuk az innovációt üzleti tevékenységünkben”
– mondta Markus Hartmann, a Henkel Európáért, Afrikáért és Dél-Kelet Ázsiáért felelős vállalati alelnöke.
„A szemantikailag gazdag adattermékek és a Databricks mély integrációja továbbfejleszti meglévő adatmegoldásainkat, lehetővé téve forgatókönyvek modellezését és az AI-alapú meglátások kihasználását, hogy fenntartható jövőt építsünk adataink ökoszisztémájában.”
„A bejelentés a magyar ügyfelek számára is ígéretes, hiszen sok ügyfelünk használja korábbi üzleti adatelemző BI megoldásunkat, számukra a megújult és innovatív funkciókkal rendelkező SAP Business Data Cloud egy tökéletes megoldás lehet a terület modernizálására”
– emelte ki Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója a hír kapcsán.
„A mindennapi üzleti folyamatokba beágyazott AI megoldásokra is egyre nagyobb keresletet látunk itthon is, nem véletlenül: AI ügynökeinkkel a riportingtól kezdve a fejlett analitikán, kockázatértékeléseken, vagy szcenárió-elemzéseken át a tervezésig a legösszetettebb feladatokat is automatizálni lehet, ami erőforrást szabadít fel a kreatív feladatokra és teret ad az innovációnak.”
Az AI-ügynökök teljes potenciáljának kiaknázása
Az SAP Business Data Cloud jelentősen javítja a Joule, az SAP generatív AI asszisztensének működését is, amely gyorsabbá teszi az üzleti területeken átívelő munkafolyamatokat, AI-ügynökök segítségével támogatva a megalapozott üzleti döntéshozatalt. Az iparág legmagasabb minőségű vállalati adatkészleteivel – valamint az SAP Knowledge Graph megoldásával, amely üzleti célokra modellezve strukturálja az adatokat – a Joule-ügynökök mélyebb betekintést nyújtanak a vállalati folyamatokba és hatékonyabb együttműködést biztosítanak az összetett üzleti kihívások megoldásában.
Az SAP bejelentette továbbá számos új, azonnal használható Joule-ügynök elérhetőségét pénzügyi, szolgáltatási, értékesítési és egyéb üzleti területeken belül. Például a pénzügyi ügynökök segítenek a követelések gyorsabb feldolgozásában és a pénzforgalom optimalizálásában, míg az értékesítési ügynökök felgyorsítják az üzleti folyamatokat az ügyfélkérdések hatékonyabb kezelése érdekében.
Ezen felül az SAP bevezetett egy új, fejlett AI-ügynök építő funkciót is, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy saját AI-ügynököket fejlesszenek és telepítsenek. Az SAP évtizedes üzleti szakértelme révén ezek az ügynökök az irányított munkafolyamatok segítségével a releváns adatokra és üzleti kontextusra alapozva képesek működni, ezáltal növelik az automatizáció és a mesterséges intelligencia használat hatékonyságát.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Egészségpénztári számlára is elszámolható a vérnyomásmérő funkcióval rendelkező okosóra
Újabb egészségpénztárak fogadják el a nemrégiben Magyarországon bevezetett HUAWEI WATCH D2 okosóra vásárlását.
Ez az innovatív készülék a világ első csuklón hordható, orvostechnikai eszközként regisztrált, 24 órás ambuláns vérnyomás-monitorozásra (ABPM) képes okoseszköze.
Újabb egészségpénztárak fogadják el a hazánkban január végén debütált HUAWEI WATCH D2 24 órás vérnyomásmérő funkcióval ellátott okosóra megvásárlását. Mostantól már az Allianz Hungária Egészség- és Önsegélyező Pénztár és az OTP Egészségpénztár is elfogadja a vásárlást, így a Prémium Egészségpénztár, MBH Gondoskodás Egészségpénztár, Vasutas Egészség- és Önsegélyező Pénztár, valamint a Generali Egészség- és Önsegélyező Pénztár mellett már a fenti két újabb szolgáltató tagjai is elszámolhatják az óra beszerzését. Az okosóra egészségpénztári elszámolhatósága komoly előrelépést jelent a Huawei abbéli törekvésében, hogy egészségfigyelő technológiája minél szélesebb körben elérhetővé váljon a felhasználók számára.
Orvostechnikai eszközként regisztrált okosóra
A HUAWEI WATCH D2 24 órás ambuláns vérnyomás-monitorozásra (ABPM) képes, ami egyedülálló funkció a csuklón hordható eszközök piacán. A HUAWEI WATCH D2 mandzsetta segítségével méri a vérnyomást a csuklón, nappal emlékeztetőket küld, éjszaka pedig automatikusan elvégzi a méréseket az alvás során. Az okoseszköz megfelel az Európai Unió orvostechnikai eszközökre vonatkozó szabályozásának (MDR – Medical Device Regulation) és orvostechnikai eszközként lett nyilvántartásba véve, ugyanakkor ha bármilyen rendellenességet észlelünk, kulcsfontosságú orvoshoz fordulni, hogy a potenciális problémát időben felismerjék és kezeljék.
Az okosóra további funkciói között szerepel az EKG-mérés, a SpO2-monitorozás, valamint a pulzus-, stressz- és bőrhőmérséklet-mérés is. Emellett a felhasználók részletes Egészségügyi Áttekintést készíthetnek, amely egyetlen érintéssel nyolc különböző testfunkciót összegez. A készülék több mint nyolcvan edzésmódot kínál, kompakt, kényelmes viselet, és párosítható mind iOS, mind Android készülékekkel.
Elérhetőség és árak
A készülék fekete fluoroelasztomer szíjas verziójának ajánlott bruttó fogyasztói ára 164.990 Ft, a fehér bőrszíjas változaté pedig 179.990 Ft. Az okosórákat a MediaMarkt, az Alza, az Emag, a Yettel, a Telekom, illetve az Euronics üzleteiben és weboldalain lehet megvásárolni.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Hangalapú bankolás – ahol az IT és a nyelvtudomány találkozik
Korunk digitális kihívásainak egyike az ügyfelek ügyintézésre fordított idejének rövidítése, úgy, hogy közben az ügyfélélmény javuljon, miközben az egész folyamat egyszerűsödik.
Kate, a hangutasítással működő digitális pénzügyi asszisztens, is azon piacvezető fejlesztések közé tartozik, ami az ügyfelek mindennapi bankolását támogatja. A K&H Bank ezért a legmodernebb mesterséges intelligencia és szabályalapú technológiát ötvözi más egyéb tudományterületekkel, például a nyelvtudománnyal is. Az integrációt a bank saját, úgynevezett NLU (Natural Language Understanding) csapata támogatja, segítve Kate-et a természetes nyelv megértésében és feldolgozásában.
A digitális banki megoldások közül az egyik legnépszerűbb Kate, az ország egyetlen hangalapú digitális pénzügyi asszisztense, amely a mesterséges intelligencia és a nyelvtudomány ötvözeteként jött létre. A rendszer akkor tud hatékonyan működni, ha képes megérteni és reagálni az emberek különböző és sajátos nyelvhasználati szokásaira. Mindez komoly szakmai munkát igényel, amelyet a K&H NLU csapata támogat. Többek között ezért is került részletesen bemutatásra Kate, a digitális pénzügyi asszisztens, a Szegedi Tudományegyetem által szervezett XXI. Magyar Számítógépes Nyelvészeti Konferencián, ahol a K&H NLU csapat egyik szakértője egy olyan hétköznapi példán keresztül prezentálta hogyan működik Kate nyelvi feldolgozási rendszere, vagy hogyan érti meg Kate a természetes nyelvet, mint az utalás.
Egy intelligens asszisztens fejlesztése
Kate fejlesztése során az NLU csapat különböző modulokat integrált, amelyek lehetővé teszik a felügyelt gépi tanulás és a szabályalapú rendszerek együttes alkalmazását. A hangalapú asszisztens válaszai előre megírt válaszokon alapszanak, és a rendszer szabályalapú megközelítést alkalmaz a válaszok generálására. Ez a gyakorlatban vonatkozhat akár egy Kate-hez intézett kérdésre vagy tranzakcióra egyaránt.
Amikor egy ügyfél üzenetet küld, az automatizált rendszer először azt próbálja megérteni, hogy mi a szándéka („intent”). Ez lehet például egy átutalás indítása. Emellett a rendszer felismeri a fontos adatokat („entity-ket”), mint például a bankszámlaszámot vagy a címzett nevét. Ha valaki például azt mondja, hogy „Utalj Róbertnek!”, akkor a rendszer először megnézi, hogy a felhasználó elmentette-e Róbert nevét a partnerei közé. Ha igen, akkor ennek alapján tud választ adni és a kérést végrehajtani.
Szakmai közösség az ügyfélélményért
Az NLU csapat a K&H digitális innovációs szakterületének részeként működik, a bank IT szervezetén belül a legújabb technológiákat alkalmazza az ügyfélélmény javítása érdekében. Az NLU csapat nem csupán egy belső fejlesztési egység, hanem egy folyamatosan innováló szakmai közösség is, mely a legújabb AI technológiákat és nyelvészeti megoldásokat alkalmazza.
„A K&H Bank stratégiája a digitális fejlesztésekre épül, hogy a modern bankolási igényeket kielégítse. Ennek egyik kiemelkedő példája Kate bevezetése és folyamatos fejlesztése, mely a mesterséges intelligencia és az automatizáció legújabb vívmányait ötvözi. A technológiai innováció azonban nemcsak az ügyfelek kényelmét szolgálja és a jövő bankolási lehetőségeit biztosítja, hanem rámutat arra is, hogy az igazán hatékony megoldások több tudományterület – például adatelemzés, gépi tanulás, kiberbiztonság – összekapcsolásával születhetnek meg. Ezért is összetett az IT szakemberek munkája hiszen nem csupán saját szakterületükön kell helytállniuk, hanem más üzleti és technológiai folyamatok megértésére és integrálására is szükség van. Ez a multidiszciplináris megközelítés kihívásokkal teli, de éppen ez teszi vonzóvá az IT szakemberek számára a banki környezetet, amely egyre inkább a legmodernebb technológiák találkozási pontjává válik. ”
– mondta el a projekt kapcsán Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Szórakozás2 hét ago
BME RobonAUT 2025 verseny – A jövő mérnökei összecsapnak
-
Gazdaság2 hét ago
Januárban megelőzték az elektromos autók a hibrideket
-
Ipar2 hét ago
Hatalmas az érdeklődés az EIT Community Hub Hungary innovátorokat támogató szolgáltatásai iránt
-
Gazdaság2 hét ago
Nem tolonganak a bankok az állampapíros betétesekért
-
Ipar2 hét ago
Önvezető könnyű páncélvédettségű járművet fejlesztett a Széchenyi István Egyetem és a Gamma Zrt.
-
Okoseszközök2 hét ago
Google Cast kompatibilis szállodai tévéket mutat be az LG az ISE szakkiállításon
-
Ipar2 hét ago
Akár 12 000 tesztabroncs gyártását spórolhatja meg a Bridgestone új virtuális szimulátorával
-
Gazdaság6 nap ago
Minden jel arra mutat, hogy emelkedniük kellene a lakáshitel kamatoknak, de…