Gazdaság

A Dell Technologies új adatvédelmi és kiberbiztonsági innovációi

A Dell Technologies bővítette a PowerProtect termékcsaládot, így bármilyen informatikai stratégiához megfelelő adatvédelmi megoldásokat nyújt

A Dell Technologies bejelentette az új Dell EMC PowerProtect DP sorozatú integrált eszközöket és a PowerProtect Data Managerhez készült szoftverfejlesztéseket.

A fejlesztések segítik a hagyományos és a modern alkalmazások adatainak védelmét, felügyeletét és a helyreállítást az adatközpontokban, peremhálózati és hibrid felhőkörnyezetekben. A Dell bemutatta a PowerProtect Cyber Recoveryt, amely az első olyan adattárolási megoldás, melyet a Sheltered Harbor támogat és növeli a pénzügyi szektor védelmét a kibertámadásokkal szemben.

„A Dell Technologies Global Data Protection Index Snapshot felmérése alapján a cégek majdnem 40 százalékkal több adatot kezelnek, mint egy évvel ezelőtt. Az adatok mennyiségének exponenciális növekedése mellett a többfelhős stratégiák és a modern alkalmazások megjelenése is új kihívásokat teremt. Az adatvédelem kérdésére nincs univerzális megoldás. A Dell Technologies folyamatosan fejleszti a célzott és integrált megoldásainak kínálatát és a szoftveralapú adatvédelmi termékeit, ezzel segítve az ügyfeleket az aktuális kihívások kezelésében és a jövőre való felkészülésben”  

– nyilatkozta Jeff Boudreau, a Dell Technologies infrastrukturális megoldásokért felelős csoportjának ügyvezetője

A Dell EMC PowerProtect DP sorozat

A PowerProtect DP a Dell következő generációs integrált adatvédelmi eszköze, amely teljes körű biztonsági mentési, helyreállítási, replikálási, deduplikációs, felhőbevezetési és vészhelyreállítási, valamint hosszú távú adatmegőrzési funkciókat nyújt a nyilvános felhőben.

A PowerProtect DP sorozatú eszközök egy átfogó megoldással segítik a robbanásszerűen növekvő adatmennyiségek kezelését, a költségek csökkentését és az egyre bonyolultabb feladatok egyszerűsítését. A következő előnyöket nyújtják:

  • Rendkívüli teljesítmény: Akár 38 százalékkal gyorsabb biztonsági mentést és 45 százalékkal gyorsabb visszaállítást1 biztosít. A PowerProtect DP emellett azonnali hozzáférést és visszaállítást kínál, az előző generációnál akár 50 százalékkal nagyobb IOPS (másodpercenkénti bemeneti/kimeneti műveletek) mellett2, így lehetővé teszi a kritikusan fontos adatok gyors és egyszerű helyreállítását.
  • Nagyobb hatékonyság: Akár 1 petabájt használható kapacitást biztosít 30 százalékkal nagyobb logikai kapacitással3 és akár 65:1 arányban csökkenti az adatok mennyiségét. Így az ügyfelek a költséghatékonyabb rendszereknek köszönhetően több adatot tárolhatnak ugyanakkora helyen.
  • Energiatakarékosság: 23 százalékkal kevesebb energiát fogyaszt, mint az előző generáció4, ami jelentős megtakarítást jelent az energiahasználat és a költségek terén.

„A modern alkalmazások és többfelhős stratégiák megjelenése, illetve maga a puszta adatmennyiség olyan adatvédelmi kihívásokat teremtett, amelyekkel vállalatunknak nap mint nap szembe kell néznie. A PowerProtect termékcsaláddal, többek között az új PowerProtect DP sorozattal könnyebben megfelelhetünk ezeknek a változó informatikai és adatvédelmi követelményeknek”

– mondta Clifton Dorsey, a Warrell Corporation alelnöke.

A Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery

A Dell Technologies bejelentette, hogy a Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery az első olyan helyszíni, kulcsrakész adattárolási megoldás, amely elnyerte a Sheltered Harbor támogatását. A Sheltered Harbor nonprofit szervezet a kibertámadások számának növekedése nyomán a pénzügyi szektor stabilitásának és ellenálló képességének javítását tűzte ki céljául.

A PowerProtect Cyber Recovery védelmet nyújt a kibertámadásokkal szemben, a zsarolóprogramoktól kezdve a belső támadásokig. Az ügyfelek nyomon követhetik az adatok sértetlenségét és biztosíthatják az egyenletes adatminőséget a megoldás CyberSense elemzéseinek és gépi tanulási képességeinek köszönhetően. A vizsgálati eszközök pedig segítenek észlelni, diagnosztizálni és elhárítani a folyamatban lévő támadásokat.

A PowerProtect Data Manager

A PowerProtect Data Manager még értékesebbé teszi a PowerProtect készülékeket az olyan ügyfelek számára, akik felhőalapú, WMware- és Kubernetes-környezeteket is használnak. A Data Manager mostantól védelmet nyújt a Microsoft Azure-ban és az AWS-ben futó felhőbeli számítási feladatok számára, így több választási lehetőséget és nagyobb rugalmasságot kínál az ügyfeleknek a szoftverek telepítése során.

A PowerProtect Data Manager már a WMware Tanzu portfóliót is támogatja a modern alkalmazások védelméért. Az új integrációknak köszönhetően ez az első olyan megoldás, amely a vCenter tárhelyszabályzat-alapú natív felügyeletének integrálását kínálja a virtuális gépek védelme érdekében.5

Ezáltal az ügyfelek időt spórolhatnak és hatékonyabban védhetik meg a virtuális gépeiket, mivel a VMware vSphere-környezetben jól ismert munkafolyamatokat alkalmazhatnak az adatvédelmi szabályzatok hozzárendeléséhez. A Data Manager továbbá egy VMware által tanúsított megoldást is kínál a VMware Cloud Foundation infrastruktúra-réteg védelméhez.

A szoftverplatform átfogó védelmet nyújt a tárolóalapú modern alkalmazásokhoz, és ügynök nélküli, alkalmazáskonzisztens védelmet biztosít a nyílt forráskódú adatbázisokhoz, például a PostgreSQL-hez és az Apache Cassandrához a Kubernetes-környezetekben. Az ügyfelek mostantól védelemmel láthatják el az Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) és Azure Kubernetes Service (AKS) szolgáltatásokat is a Kubernetes fürtszintű erőforrásainak biztonsági mentése érdekében.

„Ahogy egyre több vállalat kezdi használni a modern informatikai lehetőségeket, ezek mellé olyan adatvédelmi megoldásokat is be kell vezetniük, amelyek képesek megbirkózni napjaink kihívásaival, miközben a jövőre is fel vannak készülve. A PowerProtect termékcsalád legújabb frissítéseivel a Dell egyszerűsíti portfólióját, ugyanakkor bővíti is a jelenlegi és jövőbeli számítási feladatok védelmének képességét”

– mondta Phil Goodwin, az IDC kutatási igazgatója.

Rugalmas felhasználás a Dell Technologies On Demand (DTOD) segítségével

A Dell Technologies On Demand keretében a PowerProtect felhasználói megválaszthatják, hogyan kívánják kifizetni, használni és felügyelni az eszközeiket. A teljeskörűen felügyelt szolgáltatások igénybevételével az ügyfelek rábízhatják az adatvédelmi feladatokat a Dell szakértőire, akik megfigyelik, üzemeltetik és optimalizálják a környezeteket, ezzel a cégek időt takaríthatnak meg és csökkenthetik a kockázatokat. A rugalmas fizetési megoldásoknak köszönhetően az szervezetek hatékonyabban tervezhetik meg az informatikai kiadásaikat, és csak a szükséges technológiákért és szolgáltatásokért kell fizetniük.

Elérhetőség

  • A Dell EMC PowerProtect DP sorozat készülékei – DP4400, DP5400, DP5900, DP8900 – 2020 decemberétől lesznek világszerte elérhetőek.
  • A PowerProtect Data Manager frissítései már világszerte elérhetőek.

További információ

Gazdaság

Egyetemi tanszéket alapított a Toyota Sakura

Az ország egyik legpatinásabb műszaki felsőoktatási intézményének és a Toyota egyik legjelentősebb hazai márkakereskedésének az együttműködéséből született oktatási központban a jövő hajtástechnológiáival ismerkedhetnek a mérnökpalánták.

A Toyota a világ legnagyobb autógyártójaként és a japán gazdaság első számú szereplőjeként kiemelt jelentőségű küldetésének tekinti, hogy gondoskodjon az emberi társadalom jövőjéről. Ezen sokrétű tevékenységeiben mindig is kiemelt szerep jutott a tudásátadás, az oktatás, a tudományos és szakképzés feladatkörének. Tojoda Eicsi, a cégalapító Tojoda Kiicsiro unokatestvére már 1977-ben megfogalmazta azt az álmát, hogy a Toyota „a kutatás és a kreativitás szellemiségét tiszteletben tartva” egy saját egyetemet alapítson szűkebb hazájában, Aicsi prefektúrában, amelynek küldetése, hogy az anyavállalathoz hasonlóan „arra törekedjen, hogy az élen járva feltérképezze a tudomány és a technológia számára a követendő irányt.” Ez az egyetem, a Toyota Technical Institute 1981-ben tárta ki kapuit, 1995-ben PhD programot indított, 2003-ban pedig Chicagóban megnyitotta tengerentúli intézetét.

Ha a műszaki felsőoktatás és az autóipar ilyen léptékű összefonódása nem is mondható jellemzőnek, a Toyota az elmúlt évtizedekben a világ minden részén ösztöndíjakkal, gyakornoki programokkal és egyéb projektek útján törekedett arra, hogy helyi és nemzeti szinten egyaránt hozzájáruljon a jövő technológiai szakembereinek a gyakorlati és elméleti képzéséhez. Ehhez a nemes hagyományhoz csatlakozik most Magyarország, ahol a Toyota egyik legjelentősebb márkakereskedése példa értékű együttműködési megállapodást kötött egy évszázados múltra visszatekintő hazai egyetemmel.

Az 1992-ben alapított Toyota Sakura és az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara, amely elődintézményei révén több mint száz éve számít az elektrotechnikai képzés egyik hazai fellegvárának, példa értékű együttműködési megállapodást írtak alá egy kihelyezett tanszék létesítéséről. Az új oktatási egység a Toyota legfontosabb hajtástechnológiai kompetenciáit kiaknázva a hidrogén és hibrid rendszerek rejtelmeibe fogja bevezetni a jövő mérnökgenerációit. Különösen aktuális és piacképes területekről van szó.

A Toyota Prius által 1997-ben bevezetett hibrid hajtástechnológia mára a világ legszélesebb körben alkalmazott alternatív hajtási módozatává vált, amellyel különösen költséghatékony módon érhető el fogyasztás- és emissziócsökkentés. A többféle módon (tüzelőanyagcellában elektromos energia előállítására, vagy belső égésű motorban elégetve), kiemelkedő hatásfokon felhasználható hidrogén előtt pedig gyakorlatilag végtelen távlatok állnak, mint az emberiség hosszú távú energiaellátásának legígéretesebb eszköze.

A műszak tudományos együttműködések, általános és középiskolai szemléltető és ismeretterjesztő programok, valamint az elmúlt években végzett felsőoktatási képzések terén komoly tapasztalatokkal rendelkező Toyota Sakura támogatásával megvalósuló tanszék ilyen módon az autóipar jelenében és jövőjében egyaránt releváns tudást fog átadni a hallgatóknak. A képzés olyan kompetenciával vértezi fel őket, amelyeket a tudományos életben és a gyakorlati munka során egyaránt közvetlenül és azonnal fognak tudni hasznosítani. Hozzáadott értékként a Toyota átfogó filozófiája és a Sakura vállalkozási tapasztalatai is érvényesülnek a tanszék életében, amelyre évtizedek óta meghatározó irányító elvként tekintenek a modern projekt- és vállalatirányítási gyakorlatokban.

A közös tanszék alapításáról szóló együttműködési megállapodást május 6-án írta alá Füredi István, a Toyota Sakura alapító tulajdonosa, valamint Prof Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora, Szilasi János Toyota Sakura vezérigazgató, az új tanszék vezetője jelenlétében. A két szervezet együttműködése egyébként nem csak szakmai, hanem közösségi alapokon is nyugszik, hiszen mindketten a főváros harmadik kerületét tekintik otthonuknak. A tanszék a lehető leghamarabb megkezdi munkáját, a pontos szakmai részletekről a felek később adnak ki részletes tájékoztatást.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Gazdaság

Intelligens világításvezérlést kaptak a francia Lidl-üzletek

IoT világítási megoldásokkal teszik fenntarthatóbbá a működésüket.

Felére csökkentette egyes üzleteinek világításból adódó energiafogyasztását a Lidl Franciaországban. A kiskereskedelmi üzletlánc a Siemens francia vállalatát választotta partnernek, hogy az elmúlt három évben együttműködve 13 bolt és két logisztikai üzem energiahatékonyságát javítsák.

Többfunkciós IoT-szenzorokat szereltek fel az érintett épületekben, amelyek valós idejű adatokat továbbítanak a világításvezérlő rendszer számára, például egy-egy terület hőmérsékletéről, a napsugárzás mértékéről, valamint az adott részlegen történő mozgásokról. Ezek alapján a szoftver képes dinamikusan optimalizálni a fényszinteket, és lekapcsolni a lámpákat a nem használt területeken.

A felhasználói igényeket akár előjelezni is képes, intelligens világításvezérlés emellett segít az üzemeltetőknek feltérképezni a vásárlói szokásokat, még kényelmesebbé téve így a vásárlást.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Gazdaság

Használt házat a legnehezebb eladni

Használt

Az emelkedő tranzakciószám ellenére is nő a forgási idő, vagyis az ingatlanok mindhárom lakástípus esetében a korábbinál hosszabb időt töltenek a piacon, ami a vevők kivárásával magyarázható, mutatott rá Kosztolánczy György az Otthon Centrum vezérigazgatója az első negyedév egyik tanulságára. 

Lassult az év első negyedévében az ingatlanpiac tempója – ismertette az Otthon Centrum legfrissebb felmérését Kosztolánczy György, aki arról is beszámolt, hogy mindhárom használt lakástípus esetében nőtt a forgási idő, vagyis az ingatlanok az előző mérés adataihoz képest hosszabb idő után találnak vevőre. Nem csak az idő, de a különbség is nőtt az ingatlantípusok között: továbbra is panelt lehet a leggyorsabban eladni és itt nőtt legkevésbé a forgási idő, míg az eddig is a leghosszabb ideig piacon lévő családi házak esetében nőtt leginkább az értékesítési idő.

Az év első három hónapjának statisztikái alapján a panelek átlagosan 97 napot töltenek a piacon az eladásig, ami két nappal hosszabb az előző negyedévben mért országos átlagnál. Bár Budán néhány nappal csökkent ez az érték, a legtöbb térségben nőtt a forgási idő: a panelpiac Budapesten a legaktívabb, a leginkább pörgő Budán és a külső pesti kerületekben, ahol 86 nap az átlag érték, míg a belvárosban mért 99 nap lényegében az országos átlaggal megegyező. A régióközpontokban, valamint Pest vármegyében 102 nap, a többi megyei jogú városban 108 nap az értékesítési átlag, míg a kisebb városokban már a négy hónapot is meghaladja a piacon töltött idő.

A társasházi lakások átlagos értékesítési ideje idén 120 nap, ami egy héttel hosszabb az előző negyedévi átlag értéknél. A legtöbb térségben szintén nőtt az értékesítési idő, egyedül a régióközpontokban tapasztalható megközelítőleg kéthetes csökkenés. Csak a nagyobb városokat jellemzik az átlagnál jobb értékek: Budán és a hat régióközpontban a legkedvezőbb a helyzet 105 nappal, de a belvárosi 115 napos átlag szintén kedvezőnek mondható. A többi vidéki városban és a külső pesti kerületekben 130 nap, Pest vármegyében 150 nap kell az eladáshoz.

A használt házak országos átlagban már 185 napig vannak a piacon, ami az előző negyedévi átlag értéknél 30 nappal hosszabb idő. Ebben a szegmensben is a budai kerületeké a legkedvezőbb átlag 160 nappal, míg a hatrégió központ 166 nappal a második. A többi településtípus között nem kiugróak a különbségek: a községekben 175, Pest vármegyében és a megyei jogú városokban 190, a kisebb városokban 195, a külső pesti kerületekben pedig 200 nap az átlagos értékesítési idő.

A szakember elmondta, noha az értékesítési idő növekvő trendje idén sem tört meg, az év második felében előreláthatólag kevesebb idő kell majd az értékesítéshez. A piacon a növekvő tranzakciószámok ellenére is még mindig sokan kivárnak a vásárlással, ami az egyre kedvezőbb lakáshitel kamatokkal, valamint a nemrégiben meghirdetett otthonfelújítási program közeljövőben elérhető kedvezményeivel is magyarázható.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss