Ipar

Csúcstechnológiás gumiabroncsok és mobilitási megoldások a jövő járműflottái számára

mobilitási

A Bridgestone és világszerte megbízható flottakezelési megoldása, a Webfleet a 2022-es IAA Transportation kiállításon mutatja be prémium gumiabroncsok, abroncsközpontú technológiák és fejlett mobilitási megoldások portfólióját.

Az újítások egyszerre szolgálják a flották hatékonyságát, fenntarthatóságát és kényelmét.

Hannoverben, a 2022. szeptember 19-25 között megrendezésre kerülő IAA Transportation kiállítás egyedülálló lehetőséget nyújt a flották üzemeltetőinek, hogy többet megtudjanak azokról a termékekről és adatvezérelt, fenntartható mobilitási megoldásokról, amelyeket a Bridgestone és a Webfleet közösen kínálhat számukra.

Az IAA résztvevői – legyenek azok flották, OEM-ek vagy technológiai vezetők – a Bridgestone standján megtalálják a legújabb gumiabroncs-innovációkat, fejlett mobilitási megoldásokat és integrált flottakezelési megoldásokat. Ezek között szerepel a Bridgestone prémium kategóriás, flottáknak szánt gumiabroncs-portfóliója is:

  • Bridgestone Ecopia H002 – lehetővé teszi a távolsági flották számára, hogy csökkentsék az üzemeltetési költséget, a kategóriájukban legjobb üzemanyag-hatékonyság és nedves úton tapadás révén még kihívást jelentő időjárási körülmények között is képesek legyenek haladni, miközben csökkentik a CO2-kibocsátást és egész évre szóló teljesítményt nyújtanak. *1
  • Bridgestone Duravis R002 – úgy tervezték, hogy segítsen a flottáknak a kiemelkedő kopásállóság és az optimalizált üzemanyag-hatékonyság révén jelentősen csökkenteni a működési és kilométerenkénti költségeiket. *2
  • Bridgestone U-AP 002 – nagy futásteljesítményű, üzemanyag- és energiatakarékos városi buszabroncs, amely a CO2-kibocsátás és a teljes üzemeltetési költség csökkentése révén fokozza a fenntartható és hatékony városi mobilitást (beleértve az EV-ket is).*3
  • Bandag – a Bridgestone tulajdonában lévő Bandag az újrafutózási megoldások globális vezetőjeként bemutatja néhány kulcsfontosságú termékét, többek között:
    • Bandag Regionals 002 – kompromisszumok nélküli gumiabroncsok, amelyek fokozott kopásállósággal, minimális kilométerenkénti költséget, optimalizált üzemanyag-hatékonyságot és egész éves biztonságot kínálnak.
    • Bandag U-AP 002 – hozzájárul a városi fenntartható mobilitáshoz kiváló futásteljesítménnyel, miközben télen is használható és minden típusú hajtáslánccal (beleértve az EV-ket is) kompatibilis
  • És még sok más – a Bridgestone is izgalmas bejelentéseket tesz az új termékekkel kapcsolatban a kiállításon.

Fleetcare – egyedülálló integrált gumiabroncs- és flottakezelési megoldás

A Bridgestone a prémium gumiabroncs-portfólióján túl, az egyedülálló integrált gumiabroncs- és flottakezelési megoldást, a Fleetcare-t is bemutatja, amely egyetlen mobilitási partnertől származó teljes csomagnak köszönhetően nagyobb hatékonyságot és alacsonyabb üzemeltetési költségeket biztosít a flották számára.

A Fleetcare a Bridgestone prémium gumiabroncsait és abroncskezelési megoldásait a Webfleet flottakezelési megoldással ötvözi, hogy a flottáknak segítse a gyors előrelépést. A bevált technológiákkal támogatott Fleetcare a flották egyedi igényeihez igazítható, és célja a teljes üzemeltetési költség csökkentése, az ügyfelek elégedettségének növelése, az időmegtakarítás támogatása, a biztonság és a védelem maximalizálása, valamint a fenntarthatóság fokozása.

A Fleetcare kínálat részeként a Bridgestone a kiállításon bemutatja a kis- és közepes teherautó- és buszflották, a kereskedelmi furgonok és a személygépkocsi-flották számára kifejlesztett új, dedikált és készleten kívüli megoldását is.

Fejlett és integrált mobilitási megoldások

Számos más, fejlett mobilitási megoldás is bemutatásra kerül, többek között:

  • Fuelcare – hatékony megoldás a flották üzemanyag-fogyasztását befolyásoló szempontok optimalizálására, beleértve a járművenkénti adatvezérelt gumiabroncs-konfigurációt, a vezetési stílus nyomon követését és oktatását, a professzionális navigációnak köszönhető kilométer-csökkentést, valamint a részletes üzemanyag-figyelést és elemzést.
  • Trailercare – egy mindenre kiterjedő, kilométer-alapú megoldás a pótkocsik kezelésére, GPS-pozícióval és mozgásállapottal, azonnali figyelmeztetésekkel (lopásmegelőzés), karbantartási értesítésekkel és eszközhasználati jelentésekkel, kilométer- és helymeghatározáson alapuló gumiabroncs-kezeléssel, valamint a pótkocsik számára abroncsnyomás-ellenőrző rendszer (TPMS) megoldás hozzáadásának lehetőségével.
  • Számos digitalizált, összekapcsolt és előre jelző abroncskarbantartási megoldás a telematikai adatok alapján, beleértve az RFID-alapú abroncsellenőrzést, az eszköz kihasználtságán és az előre jelzett kopáson alapuló abroncsok forgatását és karbantartását, a jármű helyzete alapján történő hatékony abroncskarbantartást, valamint a gumiabroncsok teljesítményének pontos nyomon követését és a lehetséges problémák korai felismerését.

A Webfleet a kiállításon bemutatja innovatív flottakezelési megoldásait is, többek között:

  • Webfleet TPMS – valós időben ellenőrzi a gumiabroncsok nyomását és hőmérsékletét. A prediktív gumiabroncs-kezeléssel a problémák még azelőtt észlelhetők, mielőtt azok költséges javításhoz vagy állásidőhöz vezetnének. Mindez csökkenti az üzemeltetési költségeket, javítja a közúti biztonságot és csökkenti a környezetre gyakorolt hatást.
  • Webfleet Video – kombinálja a műszerfali kamera felvételeit a vezetési adatokkal, a közúti balesetek valós időben történő felismerésével, tájékoztatásával. Az AI technológia automatikusan azonosítja a kockázatos viselkedést, és értesíti a vezetőt, segít elkerülni a veszélyes helyzeteket.
  • Webfleet Tachograph Manager – a megbízható, minden egyben megoldás a tachográf adatainak letöltésére, elemzésére és archiválására.
  • Webfleet Vehicle Check – digitalizálja a járművezetők mindennapos helyszíni ellenőrzését. A mobilalkalmazás minimalizálja a papírmunkát és egyszerűsíti a megfelelőségi folyamatot, így gyorsan cselekedhet a járműhibák megoldása és a biztonságosabb üzemeltetési feltételek érdekében.
  • Webfleet Work App – segít a járművezetőknek a napi feladatok kezelésében és a kategória legjobb navigációjához való hozzáférésben.

A Webfleet a flottaügyfelek számára biztosítja az adatvezérelt betekintést és eszközöket, amelyekkel az üzemeltetők javíthatják flottájuk és mobilitási teljesítményüket. További lépéseket téve az üzemanyag-fogyasztás csökkentése, a biztonság növelése, az elektromos meghajtás és a termelékenység növelése érdekében, megfelelve a tachográfiai előírásoknak.

Taco van der Leij, a Webfleet európai alelnöke elmondta:

Nagyon izgatottak vagyunk, hogy a Bridgestone-nal együtt vehetünk részt a 2022-es IAA Transportation kiállításon, ahol legújabb innovációink mellett bemutatjuk, mit tud a Webfleet a legjobban: a vállalkozások optimalizálhatják flottájuk teljesítményét és a teherautóik gond nélkül úton lehetnek. A Webfleet 1999-es lipcsei születése óta a német szállítmányozási iparág egyik alapterméke és vezetője volt, és lesz is a jövőben.”

Elkötelezettség a fenntartható mobilitási megoldások mellett

A Bridgestone fenntartható megoldásokkal foglalkozó vállalatként és a flották vezető partnereként határozottan elkötelezett amellett, hogy prémium gumiabroncsok, abroncsközpontú technológiák és fejlett mobilitási megoldások – köztük a Webfleet – portfóliójával hatékonyabbá és fenntarthatóbbá tegye a vállalkozásokat.

Ez csak egy példa arra, hogy a Bridgestone egyik legfontosabb alapelve a fenntarthatóság, és folyamatos erőfeszítéseket tesz a fenntartható társadalom megvalósításának támogatására a társadalmi és fogyasztói értékek biztosításával. Ennek középpontjában a Bridgestone nyolc fókuszterületet tartalmazó E8 kötelezettségvállalás áll, mint Energy (energia), Ecology (ökológia), Efficiency (hatékonyság), Extension (kiterjesztés), Economy (gazdaságosság), Emotion (érzelem), Ease (könnyebbség), Empowerment (felhatalmazás).

„A gumiabroncsok és a fenntartható mobilitási megoldások globális vezetőjeként örömmel térünk vissza az IAA Transportation kiállításra, nemcsak prémium gumiabroncs-portfóliónkkal, hanem a Webfleet-tel és a fejlett mobilitási megoldások kivételes kínálatával is. Alig várjuk, hogy bemutathassuk a Fleetcare-t a világnak, és újra kapcsolatba léphessünk ügyfeleinkkel, partnereinkkel. A Bridgestone elkötelezett amellett, hogy a flották számára maximális hatékonyságot, kényelmet és fenntarthatóságot biztosítson, alig várjuk, hogy mindezt a kiállításon is bemutathassuk!”

mondta Mark Tejedor, a Bridgestone EMIA másodlagos teherabroncspiac és OE alelnöke.

Ipar

Űrtechnológiai gyártóközpontot épít a 4iG csoport és a Remred Magyarországon

remred

A 4iG Csoport, valamint a cégcsoporthoz tartozó REMRED Zrt. a Fejér vármegyei Martonvásáron tette le Magyarország első űripari gyártóközpontjának alapkövét.

A REMTECH gyártásra, összeszerelésre, integrációra és tesztelésre is alkalmas gyáregysége Európában egyedülálló moduláris technológiával, maximum négyszáz kilogramm tömegű műholdak gyártását, összeszerelését és tesztelését végzi majd. A zöldmezős beruházást az űripari szabványoknak megfelelő, innovatív és az elérhető legmodernebb technológiai megoldásokkal látják el, az üzem energiaellátását önálló napelempark is biztosítja az átadást követően. A 4000 négyzetméteres technológiai központban 1500 négyzetméteres speciális laboratóriumot hoznak létre, amely ISO8 és ISO5 minősítésű tisztatér technológiával rendelkezik. Az üzemben rezgés-, sokk-, mechanikai-, termo-vákuum, klimatikus-, EMC/EMI-, és akusztikus tesztekhez szükséges rendszerek is helyet kapnak.

A tervek szerint a hazai és a nemzetközi piaci igényeket is kielégítő űrtechnológiai gyártóközpont nem csupán a műholdtechnológia és az űripar kiemelkedő bázisa lesz. Az egyedülálló beruházásnak köszönhetően olyan innovációs központ jön létre, amelyben a nemzetközi kooperációk mellett, a hazai tudásipar is megjelenik majd, számos ponton kapcsolódva az oktatáshoz és K+F tevékenységekhez. Az űrtechnológiai gyártóközpont 2026-ban kezdheti meg működését, amely 85 új, magas hozzáadott értékű munkahelyet teremt.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a martonvásári ünnepségen elmondta, a magyar műholdgyártási képesség nem csak gazdasági és biztonsági, hanem szuverenitási kérdés is egyben. Az ágazat fényes jövő előtt áll, ugyanis az űripar a világ egyik legjobban növekedő, a nemzetközi felmérések szerint is válságálló iparága, melynek értéke a 2023-as 630 milliárd dollárról egyes becslések szerint 2035-re elérheti az 1.800 milliárd dollárt. Ráadásul az űripar, ami a technológiai fejlesztés csúcsát jelenti, rendkívül magas multiplikátor hatással rendelkezik, azaz az itt létrejövő innovációk, technológiai újítások sok más gazdasági szegmensben is megjelenhetnek. Ez a versenyképesség további megerősítése szempontjából kulcskérdés. Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén. Éppen ezért fontos a kormány stratégiai partnerének, azaz a 4iG-nak a beruházása, amely révén a társaság az IKT mellett az űriparban is régiós vezető szerepre törhet.

„A 4iG Csoport és a REMRED közös beruházásában megvalósuló űrtechnológiai gyártóközponttal, továbbá űripari és technológiai portfóliónk vertikális integrációjával vállalatcsoportunk egyedülálló képességekkel és infrastruktúrával rendelkezik majd Közép-Kelet-Európában. Az űripar, a technológiai és védelmi ipari holdingvállalatunk részeként, a 4iG Csoport hagyományos üzletágai – informatika, távközlés – mellett, a legnagyobb növekedési potenciállal rendelkező terület.”

–  hangsúlyozta az ünnepélyes alapkőletételen elmondott beszédében Jászai Gellérta 4iG vállalatcsoport elnöke.  

„Az űrtechnológiai gyártóközpont szolgáltatásai és műholdgyártási kapacitása tovább erősítik majd a 4iG Csoport nemzetközi jelenlétét, új hazai és nemzetközi partnerségek kialakítását. Olyan gyártói piacra léphetünk, amely a legmodernebb eszközöket a legújabb tudással ötvözve világszínvonalú technológiákat állít majd elő.”

Dr. Sárhegyi István a REMRED alapítója, a 4iG Csoport űripari és technológiai holdingvállalatának vezérigazgatója köszöntő beszédében kiemelte, hogy a Martonvásáron megvalósuló beruházásnak köszönhetően Magyarország rövid időn belül a globális űrpiac egyik meghatározó szereplőjévé válhat. A vezérigazgató elmondta, hogy már az űripari központ tervezésének fázisában a legnagyobb nemzetközi vállalatok és gyártó cégek ajánlották fel együttműködésüket, amely igazolja, hogy hatalmas a nemzetközi piaci igény az alacsony földkörüli pályán keringő műholdak, illetve a különféle űreszközök gyártása iránt. „Célunk az űripar területén, hogy saját mérnöki kapacitásainkra építve új és egyedi űreszközöket, illetve műholdakat fejlesszünk, továbbá, hogy a legnagyobb műholdgyártó és űripari cégek, illetve nemzeti és nemzetközi űrügynökségek stratégiai partnereivé váljunk” – hangsúlyozta Dr. Sárhegyi István.

A 21. században az űripar, és azon belül is a műholdakon keresztül érkező adatok, valamint az azokra épülő szolgáltatások a kritikus infrastruktúra részévé váltak. Az egyre gyakoribb természeti katasztrófák, valamint az európai geopolitikai és gazdasági helyzet hatására stratégiai fontosságú a pontos, adatalapú, azonnali tájékoztatást és kommunikációt lehetővé tevő technológia. Az elmúlt évtizedekben a nemzetközi konfliktusok rávilágítottak arra is, hogy az űrképességek hiánya milyen mértékben tehet kiszolgáltatottá egy-egy országot saját képességek – megfelelő infrastruktúra, és tudásbázis – hiányában. A 4iG Csoport és REMRED összefogásával elindított beruházás – amellett, hogy 2026-tól kulcsfontosságú szerepet játszhat a magyar és nemzetközi űriparban – a technológiai képességeivel a nemzeti szuverenitás és biztonságpolitika stratégiai eleme lehet.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

Hatalmas automatizált játékraktár

siemens

Anyagmozgatás – Ha a játékokról nagyban gondolkodunk, akkor érdemes a REGIO Játék Törökbálinton megvalósított raktárrendszerét megismerni, ahol körülbelül 800 méter szállítópálya található, a szortírozó rendszeren pedig csúcsidőszakban akár 900 láda is áthaladhat óránként.

Tíz másodpercenként felkerül egy doboz a szállítópályára– mondja Kordás Imre, a beruházást megtervező és megvalósító XXL Mechanika Mérnöki Iroda projektvezetője. Majd így folytatja: beérkező, kimenő és raktáron belüli forgalmat is kezel az új rendszer, amelyet a játékforgalmazás legnagyobb hazai cége rendelt meg. A beérkező árukat a rendszer raklapozási vagy szortírozási igény szerint válogatja szét, majd a szortírozásra szánt ládákat a raktár erre szolgáló területére szállítja. Ott a ládákat a megfelelő munkahelyekre helyezi, a szortírozás pedig áruházanként történik. Összesen 24 ilyen munkahely van, a beérkező ládák RFID antennás elágazásokon keresztül kerülnek a megfelelő helyre. Az elágazások a REGIO Játék adatbázisából kapják az utasítást arra vonatkozóan, hogy hova továbbítsák a ládákat. A rendszer egyébként a raktár webáruházi árukészletének feltöltésére is alkalmas, mivel a szállítópálya egy automata magasraktárhoz is csatlakozik.

Nagyon fontos szempont volt, hogy a boltok igényét napi szinten ki tudják elégíteni, és ne legyenek a kiszállítással csúszásban, ezt az új raktár rendszer kiválóan teljesíti. – Kordás Imre, a beruházást megtervező és megvalósító XXL Mechanika Mérnöki Iroda projektvezetője.

Mik voltak a REGIO Játék főbb igényei?

A megrendelőnek a raktáron belüli anyagmozgatás automatizálása volt az egyik fő célja. A teljes körű raktári automatizálás során a fő igény az volt, hogy a munkát felgyorsítsák, emberi munkaerőt váltsanak ki, illetve a hibákat csökkentsék. Erre szállítópályák hálózata lett kiépítve, illetve a beérkező és kimenő áruk feldolgozását automatizálták.

A raktár fő feladata a 42 darab Régió Játék áruház kiszolgálása. Ez komoly logisztikai kihívás, főleg a terheltebb időszakokban. A játékok szortírozása volt a cél az XXL Mechanika által megtervezett rendszerben, hogy a nagy raktári készletből 42 felé, a boltok változó igénye szerint a termékek szét legyenek szedve. Emellett beszállításról is szó van, tehát a raktárba érkezik külföldről és itthonról is áru. Alkotóelemek szintjén ez nagyrészt görgős és hevederes szállítópályákból, illetve a szortírozó egységekből áll. Ezek egyedileg kialakított munkaállomásokat jelentenek, amelyek a vállalatirányítási rendszerhez kapcsolódnak, és adják ki a dolgozók munkahelyére a megfelelő ládákat, ahol összeállítják az egyes üzletek megrendelését.

Milyen Siemens-technológia segíti az intralogisztikai feladatokat?

A teljes mozgásvezérlést, illetve a profinetes kommunikációt Siemens termékek végzik. Hét darab S7-1200 PLC-t építettünk be, ezek mindegyikéhez tartozik egy 15 colos ipari kezelőpanel (HMI). Az RFID fejegységből 45 darab épült be és összesen 114 olvasófejet lát el. A G115D terepi frekvenciaváltó a 400 voltos szállítópályáinkat vezérli, ebből 67 darab épült be. Ezen kívül a profinet modulok, a profinet rendszerhez szükséges switchek és kábelek, a csatlakozó fejek, illetve a 24 voltos tápegységek is Siemens termékek. A rendszer 400 voltos és 24 voltos szállítópályákat alkalmaz. A rendszer nagy részét egyébként saját tervezésű szállítópályák és dobozirányító egységek alkotják, amelyek kifejezetten ide készültek.

Milyen egyedi igényeknek kellett megfelelniük a tervezés és kivitelezés során?

Van például diafilm méretű termék, és van óriásmackó is, tehát olyan méretbeli különbségek vannak, amelyek speciális igénynek minősülnek. A projekt legelején sok egyeztetés történt azzal kapcsolatban, hogyan lehetne mindent kezelni. Még robotcellák is szóba jöttek, de pont a szélsőséges mérettartományok miatt ezeket végül is elvetettük. Végül az a döntés született, hogy a termékek körülbelül 80 százalékát kezeljük automatizált raktárrendszerben, illetve azt kezeljük, ami egy 400x600x300 mm-es ládába belefér. Ami ezen kívül esik, azt a dolgozóknak kell a raktárban elhelyezniük.

www.siemens.hu


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

Áttörést ért el a Siemens

siemens

Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől.

Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le.

A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt.

Ezzel a teljesítménnyel az e-kamionokban általában használt akkumulátorokat körülbelül 30 perc alatt, 20 százalékról 80 százalékra lehet tölteni.

Növekvő igény a zéró emissziós távolsági fuvarozási megoldások iránt

A nehéz haszongépjárművek felelősek az EU közúti közlekedéshez köthető, üvegházhatású-gázkibocsátásának több mint 25 százalékáért. Így a klímacélok elérése és az európai országok fosszilis importenergia-függőségének csökkentése érdekében az árufuvarozás elektrifikációját az uniós előírások több fronton is sürgetik. A cél, hogy a nehéz tehergépkocsik és a buszok CO2-kibocsátását 2040-re 90 százalékkal csökkentsék, 2035-re pedig már minden új városi busz zéró kibocsátású legyen.

Az e-haszonjárművek elterjedéséhez ugyanakkor az infrastruktúra-fejlesztés számos eleme szükséges Németországban is, ezekről fehér könyvet jelentett meg közösen a Siemens és a MAN.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss