Ipar
Űrtechnológiát hoz a hálószobákba a tollszakma hazai képviselője
Mi köze a NASA technológiájának az ágyneműkhöz? Hány éves párnákon alszanak a luxusszállodák vendégei? És miért vásárolnak a kínaiak óriási takarókat, míg az európaiak inkább külön takaródznak?
A főként nemzetközi piacra termelő, teljesen magyar tulajdonú Naturtex Kft. ügyvezetője, Gellért Balázs beszélt az alváskultúra világszintű különbségeiről, a fenntartható tollfeldolgozásról, valamint arról, hogyan változtatja meg az iparágat az automatizáció és a mesterséges intelligencia.
- Hány évesen válik túlhasználttá egy párna?
Gondolta volna, hogy egy ötcsillagos luxusszállodában akár 9 éves párnákon is aludhat? Az iparági gyakorlat szerint legfeljebb 5 évente kellene cserélni azokat a vendéglátóhelyeken, ennek ellenére például a Naturtex ügyvezetője az egyik német luxushotelben meglepően rossz állapotú párnával is találkozott, – a címke alapján 9 éves volt. Ez Magyarországon is soknak számít, az emberek átlagosan 6-7 évig használnak egy párnát, pedig higiéniai és egészségügyi szempontok miatt 3-5 évente érdemes lecserélni azokat. Nyugat-Európában általában ezt még komolyabban veszik: sok helyen már 2-3 évente új otthoni párnákat szereznek be. Alváskultúrában így mindenképpen Németország, Ausztria, Svájc számít az élvonalnak a Naturtex szakembere szerint.
- Miért alszanak a kínaiak hatalmas takarók alatt?
A szegedi Naturtex termékeit 60 országba exportálják, ezért jó rálátásuk van az alváskultúra különbségeire. Kínában a legnépszerűbbek például az óriási méretű takarók, mert az emberek egyetlen közös paplan alatt szeretnek aludni. Ezzel szemben Európában a kisebb, egyéni méretű paplanokat preferálják, mivel a legtöbben külön takaródznak. Skandináviában a természetes anyagok dominálnak, míg az USA-ban a műszálas töltetű termékek a legkeresettebbek. Az is megfigyelhető, hogy míg 30-40 éve a vastag, nehéz takarók voltak népszerűek, ma a modern fűtési rendszerek miatt a könnyű, légies paplanok iránt nő az igény.
- Az újrahasznosítás forradalma: hogyan lesz a tollból prémium párna?
A tollfeldolgozás egy tradicionális iparág, amely nagy hangsúlyt fektet az újrahasznosításra. Alapja a húsipar melléktermékeként keletkező toll, ami, ha nem dolgoznák fel, veszélyes hulladékként végezné. Az évente 2,3 millió terméket gyártó Naturtex ezt fenntartható módon használja fel: termálvízzel mossák a tollat, ami nem csak energiatakarékosabb, hanem jobb mosási eredményt is biztosít, kevesebb kemikáliával. Ezt követően a tollat 130°C-on szárítják, így biztosítva a tökéletes sterilitást és rugalmasságot. A tollszakma hazai vezető képviselője arról is beszél az Ipar Hangjai podcastban, hogy a toll nem tűnik el a piacról, sőt, a prémium szegmensben továbbra is keresett alapanyag marad.
- A fenntarthatóság szexi – de ki akar újrahasznosított párnát?
Ma a világ textiltermékeinek mindössze 1-1,5%-át hasznosítják újra, a többi szeméttelepre vagy égetőműbe kerül. „Képzeljük el, mennyivel környezetbarátabb lenne ez az iparág, ha már csak 10%-ra fel sikerül emelni ezt az arányt!” – mutat rá Gellért Balázs. A Naturtex elkötelezettségét a fenntarthatóság iránt az is mutatja, hogy egy 50 milliárd eurós bevételű áruházlánc egy nemzetközi szakkiállításon őket emelte ki követendő példaként. A szakember szerint az újrahasznosítás működéséhez a vásárlókat is ösztönözni kell, például azzal, hogy egyre több üzletbe hozhassák vissza régi párnáikat és takaróikat, kedvezményért cserébe.
- A NASA technológiája az ágyában
Gellért Balázs abba is beavat, hogy a Naturtex egyik legújabb fejlesztése egy olyan technológia, amelyet eredetileg a NASA űrhajós kesztyűiben használtak. Ez egy speciális membrán, amely optimalizálja a hőmérsékletet, így például a takarók képesek alkalmazkodni a test hőjéhez, megelőzve ezzel az éjszakai izzadást vagy kihűlést. A technológia célja, hogy az alvás minőségét még magasabb szintre emelje, és prémium komfortot biztosítson a felhasználóknak.
Tudta? Okoságyneműk forradalmasítják az alvásfigyelést! Az ágyneműbe beépített érzékelők képesek nyomon követni a légzést, a szívritmust és az alvásfázisokat, majd az adatokat egy mobilalkalmazásba továbbítják. A Withings Sleep Analyzer például még az alvási apnoét is felismeri, míg a Sleepace okos ágyneműje személyre szabott tanácsokat ad az alvásminőség javítására.
- Az automatizáció és AI forradalmasítja az alvásipart is
A Naturtex gyártósorait immár több éve napenergia hajtja. Az innovatív üzemelés ugyanakkor nem áll meg itt: Siemens-technológia által irányított gépek dolgoznak és a cég saját fejlesztései is segítenek növelni a hatékonyságot. Az automatizált folyamatok révén a párnákat már robotkarok töltik meg, varrják be és csomagolják, majd juttatják el a raktárba. Mesterséges intelligencia használatára elsősorban a logisztikában és termelés-szervezés területén törekednek, azonban az olyan precíz és finom műveleteket igénylő munkafolyamatok során, mint például a divatszabó munkája, még valószínűleg sokáig nem fogják gépek helyettesíteni az embereket.
Tudta? Bizonyos munkafolyamatokat nem lehet gépesíteni a textiliparban. A divatszabó munkája például továbbra is elengedhetetlen a precíz és minőségi gyártásban. A párnák és paplanok tokjainak megvarrása kézi munka marad, mert ez a művelet egyelőre nem gépesíthető hatékonyan.
- Hol rontjuk el a párnavásárlást?
A szakértő figyelmeztet, hogy nem szabad félvállról venni az alváskultúrát sem. Míg egy új telefonra sokan könnyen kiadnak akár több százezer forintot, egy jó párnára vagy matracra gyakran sajnálják a pénzt, – pedig az alvás minősége közvetlen hatással van az egészségre és a napi teljesítményre. A gyors, olcsó megoldásokat keresve sokan az online piactereken vásárolnak textiltermékeket, amelyek csábítóan olcsók, de jellemzően alacsony minőségűek. Egy minőségi párna vagy matrac hosszabb élettartamú, jobb alvásminőséget biztosít, így valójában jobban megéri a gyengébb minőségű termékekkel összehasonlítva.
Ha kíváncsi a teljes beszélgetésre, hallgassa meg az Ipar Hangjai podcast legfrissebb epizódját az alábbi felületeken:
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
Phoenix Contact: Új ügyvezetői korszak indul!
Duplán megújult az ügyvezetői pozíció a 101 éves német Phoenix Contactnál!
A csatlakozástechnika, az elektronika és az automatizálás területén működő, tavaly 7 milliárd Forint árbevételű magyar Phoenix Contact Kft. élére, a céget indító ügyvezető nyugdíjba vonulása miatt januárban új ügyvezető érkezett Duzs Tamás személyében.
Duzs Tamás több mint 20 éves B2B ipari termékek területén szerzett ügyvezetői, pénzügyi és értékesítési vezetői szakmai tapasztalattal érkezett a magyar ipari elektronika piacán már több, mint harminc éve jól ismert piaci szereplőként jelen lévő Phoenix Contact élére.
Duzs Tamás: „Szerencsésnek érzem magam, mert egy olyan jövőbe mutató technológiákkal foglalkozó, innovatív cég vezetésével bíztak meg, amely márka ugyan világszerte több, mint 60 országban van jelen – ezáltal egyszerre globális szereplő-, de a mai napig családi tulajdonú vállalatként cégkultúrájában fontos alapelvnek tekinti a családi értékek megőrzését dolgozói és partnerei felé is.”
Duzs Tamás, Phoenix Contact Kft, ügyvezető
A Phoenix Contact évek óta hitvallásként megfogalmazott „Empowering the All Electric Society” küldetése, hogy segítse az egész társadalom részéről jelentkező és dinamikusan növekvő energia igény környezetkímélő és olcsó megoldásokkal történő kielégítését.
E cél érdeklében olyan megoldásokat fejleszt, gyárt és értékesít, melyek segítségével hozzájárul a mindenki számára olcsón, korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló, zöld forrásból származó és fentartható módon előállított villamos energia elve (AES) megvalósulásához.
A magyar ügyvezetőváltással szinte egyidőben a német anyavállalatnál is szintén nyugdíjazás miatt új CEO került kinevezésre Dirk Görlitzer személyében, aki a hagyományokat megtartva új, friss, dinamikus szemléletet hozott. Célja, hogy az eddig a termékekben megjelenő erős műszaki megkülönböztetés mellett egy még inkább ügyfél központú gondolkodásmódot és egy ehhez igazodó hatékony egységes szervezeti felépítést hozzon létre.
D.T.: „Célom, hogy az eddig is sikeresen fejlődő magyar csapatban a jelenleg frissülő központi vállalti kultúrát és gondolkodásmódot erősítsem. Vezetőként elsősorban az jelent inspirációt, ha a kollégáimmal sikereket, kimagasló eredményeket érünk el egy csapatként. Fantasztikus élmény látni, ahogy a közös munka során a csapattagok fejlődnek, bővülnek ismereteik, megvalósítják álmaikat és elérik egyéni céljaikat. Szenvedélyem a győzelem és örömmel tapasztalom, hogy kollégáim szintén sikerre éhesen járják az ügyfeleket és viszik el számukra termékeinket, megoldásainkat, így lehet minden lehetőséget sikerre váltani és ezáltal a vállalat eredményességét javítani.”
D.T.: „A jelenlegi piaci környezet elég bizonytalan, sok a változó tényező és rövid távon nem számíthatunk jelentős javulásra. Ebben helyzetben elsődleges célunk a piaci részesedés növelése azáltal, hogy növeljük jelenlétünket a piacon, és azokra a piaci szegmensekre koncentrálunk, amelyek kevésbé kitettek a jelenleg zajló gazdasági kihívásoknak.”
A Phoenix Contact a piaci jelenlétének növelését a létszám bővítésével és a belső hatékonyság fokozott javításával kívánja elérni. Ezen belül jó lehetőségeket látnak az ügyfélkapcsolatok fejlesztésében, az ügyfélfelmérések alapján fontos tényezőként szereplő és évek óta fókuszban lévő ügyfélkiszolgálás színvonalának további emelésében, ügyfélre szabott megoldások kialakításában is.
D.T.: „Korábbi éveimben erős rutint szereztem a nehéz piaci körülmények között történő működésben, fő hangsúlyt helyezve a stratégiai tervezésre és az üzleti alapokon történő munkavégzésre. Így számomra a nehézségben a kíhívás, az erősebb motiváció, hogy a céljaink megvalósításához a meglévő, jó képességű és elkötelezett csapattagok egyéni fejlesztése mellett, tenni akaró, dinamikus, friss gondolatokkal rendelkező, vállalkozó szellemű embereket vonzzunk a Phoenix Contact csapatába.”
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
Közös innovációval jelentkezett a Mapei Kft. és a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.
A Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. és a Mapei Kft. együttműködésében létrejött Zsolnay+Mapetherm Klinker System a historikus kézművességet ötvözi a legkorszerűbb építőipari technológiával.
A rendszer – amely a nagyközönség és a szakma előtt először a 2025-ös Construma építőipari szakkiállításon mutatkozott be – nem csupán műszaki teljesítményével, hanem vizuális eszköztárával is új távlatokat nyit a homlokzattervezésben.
„Ez a rendszer két világszinten elismert, nagymúltú gyártó vállalat házasságának szerelemgyereke. Egyik oldalról egy magas minőségű, megbízható technológiai rendszer, másik oldalról egy kézműves iparművészeti tradíció, amely közel másfél évszázada ikonikus eleme a magyar építészeti kultúrának”
– mondta Dávid Lajos, a Zsolnay Porcelánmanufaktúra stratégiai vezetője.
Hozzátette: az együttműködés célja nem pusztán egy iparművészeti és technológiai szintézis létrehozása volt, hanem egy olyan építészeti minőség megteremtése, amely időtállóságával és esztétikai értékével képes maradandóan beépülni az épített környezet szövetébe.
Történeti örökség modern rendszerben
A rendszer díszítő kerámiaburkolatainak anyagát a magyar szecessziós építészet kimagasló építész egyénisége, Lachner Ödön is inspirálta: az 1900-as évekhez közeledve Zsolnay Vilmos többek között az ő igényei alapján alkotta meg az ehhez szükséges új épületkerámia típust, a pirogránitot.
A pirogránit a Zsolnay saját, magas hőfokon égetett, rendkívül ellenálló, gránitszilárdságú kerámiatípusa, amely időtállóságának, fagy-, és a környezeti, pl. a környezetszennyezés káros hatásaival szembeni ellenállóságának köszönhetően ideális homlokzati burkolatként és építészeti díszítőelemként egyaránt. A magyar építészet ikonikus épületein – például a budapesti Párisi Udvaron – máig látható formában őrzi minőségét és esztétikai értékét. Az innováció abban rejlik, hogy ez a hagyományos anyag most teljes hőszigetelési rendszerbe illesztve, modern technológiai háttérrel, engedélyezett formában kerül alkalmazásra.
A rendszer műszaki alapját nagy teljesítményű és stabilitású komponensek – ragasztók, üvegszövet erősítés, acélmenetes dűbelek – alkotják, melyek együttesen biztosítják a szerkezeti stabilitást, még a kézzel készített, nagyobb tömegű Zsolnay kerámiák esetében is. A rendszer különlegessége, hogy nemcsak polisztirol és grafitos, hanem – egyedülállóan a hazai piacon – ásványgyapot hőszigetelésre is alkalmazható, amely magas páraáteresztő képessége mellett kiemelkedő tűzállóságot is garantál.
Háromféle pirogránit díszítőelem – végtelen lehetőség
A Zsolnay+Mapetherm Klinker System kifejezetten úgy került kialakításra, hogy a Zsolnay Porcelánmanufaktúra által készített kézműves díszítőelemek kompatibilisek legyenek a klinkerburkolati rendszerekkel. A megoldás lehetővé teszi, hogy a hőszigetelésre rögzített klinkertéglák közé, mellé vagy köré Zsolnay pirogránit elemek kerüljenek – akár mint ritmikusan ismétlődő sorminta, akár mint egyedi hangsúlyok.
A Zsolnay+Mapetherm Klinker kínálatában háromféle pirogránit díszítőelem érhető el, melyek hátoldalán minden esetben feltüntetik a kézi gyártás dátumát, a sorozatszámot és a Zsolnay védjegyet.
Az első típus egy sima felületű pirogárnit kerámia, amely többféle színű mázzal elérhető, letisztult, homogén megjelenést biztosít. A második egy strukturált felületű változat, amelynél a máz kiemeli a reliefszerű mintázat részleteit – ezek között megtalálható például a Ginkgo biloba motívum és más klasszikus Zsolnay minták is.
A harmadik típus egy három klinkertéglányi méretű domborműves elem, amely meglévő mintákból, vagy akár egyedi megrendelés alapján készül, amely kifejezetten kép jellegű megjelenítést tesz lehetővé. Ez utóbbi ideális megoldás például a bejáratok vagy nyílászárók mellett, ahol az egyedi, kézzel készített kerámia díszítőpanel kiemelheti az épület karakterét.
Emellett lehetőség nyílik önálló, egyedi motívumok tervezésére, terveztetésére is, amelyek az épület vagy a helyszín szellemiségéhez igazodnak. Ennek keretében alkalmazható a szín- és formavariációk széles spektruma, akár olyan elemekkel is, amelyek történeti, helyi vagy személyes narratívákat jelenítenek meg vizuálisan a homlokzati kompozíció részeként.
Eozinmáz: kulturális örökség modern homlokzatokon
„A díszítő kerámia elemek – igény szerint – a Zsolnay védjegyéül szolgáló eozinmázzal is rendelhetők, amely a Porcelánmanufaktúra egyik legismertebb és mindmáig egyedülálló technológiája. A színjátszó, irizáló mázat világszerte máig sem sikerült máshol reprodukálni, kizárólag a pécsi manufaktúrában készül mind a mai napig, titkos receptje mesterről mesterre száll”
– mondta Dávid Lajos.
Az eozin varázsa abban rejlik, hogy minden egyes darab egyedi: az égetési folyamat során a színárnyalatokat olyan tényezők is befolyásolják, mint például az égetés közben változó légnyomás. Így soha nem készül két azonos színjátszású elem – a zöld, lila, piros vagy kék színű eozin felület minden esetben új, és ténylegesen egyediesztétikai élményt nyújt.
Az eozinmázzal készült kerámiák nemcsak látványosak, de rendkívül időtállóak és ellenállóak is, ahogy akár azt a pécsi Széchenyi-téren található Zsolnay-kút példája is bizonyítja. Ez a különleges máz a magyar építészeti és iparművészeti örökség része, amely most először jelenhet meg integrált módon, korszerű hőszigeteléssel ellátott homlokzatokon.
A homlokzat, mint narratíva
A rendszer lehetőséget kínál arra, hogy a hőszigetelés a homlokzati arculat szerves és kreatív részévé váljon. A Zsolnay+Mapetherm Klinker alkalmazása során az építészeti kompozíciók sokrétűen formálhatók: lehetőséget biztosít horizontális vagy vertikális tagolásra, amellyel a homlokzat ritmusa és dinamizmusa alakítható, sőt, akár egyedi formák is kialakíthatóak.
Megvalósítható a nyílászárók és bejáratok keretezése is, ezáltal hangsúlyozva a belépési pontok építészeti jelentőségét. Ugyanígy alkalmazható épületszintek közötti átmenetek kijelölésére, díszítő sávokkal, amelyek nemcsak esztétikai, hanem funkcionális szerepet is betöltenek a homlokzat tagolásában.
A variációk száma végtelen, csak a kreativitás szabhat határt. Ezért a rendszer különösen azokat a tervezőket szólítja meg, akik magas esztétikai minőséget képviselő építészeti koncepciók mentén gondolkodnak.
Szakértők segítik az tervezőket és kivitelezőket
A Zsolnay+Mapetherm Klinker hivatalosan a 2025-ös Construma építőipari szakkiállításon mutatkozott be, ahol a rendszer jelentős érdeklődést váltott ki a tervezők, kivitelezők és beruházók körében egyaránt. A termék 2025. május 1-jétől lesz elérhető a Mapei auditált kereskedőpartnereinél. A rendszer bevezetését a Mapei szakértői csapata díjmentes tanácsadással támogatja, segítve a tervezőket és kivitelező szakembereket a rendszer szakszerű és esztétikai szempontból is integrált alkalmazásában.
„Különösen nagy jelentőséget tulajdonítok ennek az együttműködésnek. A Mapeinél az a küldetésünk, hogy valóra váltsuk az építészeti álmokat, de ez most számomra is egy álom. Titkon bízom benne, hogy a Zsolnay+Mapetherm Klinker révén olyan épületek születnek majd, amelyek nemcsak a jelen kor elvárásainak felelnek meg, hanem az utókor számára is maradandó értéket képviselnek – akár száz év múlva is”
– mondta Markovich Béla, ügyvezető, Mapei Kft.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Ipar
Jövőbeli munkáltatóikkal találkozhattak a hallgatók a Széchenyi István Egyetem Állásbörzéjén
A győri Széchenyi István Egyetem félévente rendezi meg Állásbörzéjét a hallgatók, a diplomások, a pályakezdők és a szakképzett fiatalok számára, kapcsolatépítési lehetőséget kínálva a munkaerőpiaci szereplőkkel.
Az idei első, áprilisi eseményen közel félszáz kiállító csaknem 300 állásajánlattal és gyakornoki lehetőséggel várta az érdeklődőket, akik az intézmény duális képzéséről is részletes tájékoztatást kaptak.
A Széchenyi István Egyetemen a térség jelentős gazdasági társaságai és foglalkoztatói, az egyetem ipari partnerei április 8-án ismét saját standokon mutatkoztak be az érdeklődőknek. Az intézmény Állásbörzéjén a kiállítók a személyes kapcsolatfelvétel lehetősége mellett több száz nyitott pozíciót, vagyis gyakorlati helyet és állást kínáltak a fiataloknak.
„Félévente megtartott rendezvényünk nagyon népszerű a hallgatók körében, hiszen személyesen találkozhatnak a munkaadókkal. Mostani programunkon 45 kiállító – köztük több, nemzetközi szinten is neves vállalat – vett részt, amelyek összességében közel háromszáz különböző munkalehetőséget ajánlottak”
– fogalmazott Zentai Effi, az egyetem karrier-szakreferense. Hozzátette, a rendezvény a térség gazdasági szereplői számára is fontos, hiszen hozzájárul jól képzett és rátermett munkaerő-utánpótlásuk biztosításához.
A nap folyamán az érdeklődők az intézmény duális képzéseiről is tájékoztatást hallhattak, sőt ezzel kapcsolatos kerekasztal-beszélgetésen is részt vehettek, amelyen az Audi Hungaria, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt., a MÁV Pályaműködtetési Zrt. és a Schaeffler Savaria Kft. képviselői osztották meg gondolataikat. Oláh Gréta duális referens kiemelte: ennek a képzésnek a lényege, hogy a hallgatók felsőfokú tanulmányaikkal párhuzamosan egy vállalati partner gyakorlati képzésében is részesülnek.
„Ez jelentős versenyelőnyt jelent számukra a munkaerőpiacon, hiszen sok esetben már egyetemi éveik alatt megtalálják későbbi munkahelyüket, illetve valós gyakorlati tapasztalatot szereznek szakmájukban. A konstrukció az együttműködő cégek számára is kedvező, hiszen hozzájárul a friss, innovatív szakmai szemléletmódhoz, illetve jövőbeli munkatársaik kiválasztásához is”
– jegyezte meg. Kiemelte: változás, hogy idén először nem az intézmény leendő, hanem a már egyetemi tanulmányaikat folytató hallgatói pályázhatnak. Az érdeklődők április 9-től az összes partnert és a jelentkezés minden részletét megtalálják a dualis.sze.hu weboldalon, a jelentkezési határidő pedig április 20.
Bicsák Barnabás Vasszécsenyből érkezett a győri egyetemre, ahol másodéves duális hallgatóként járműmérnöknek tanul, gyakorlatát pedig a szombathelyi Schaeffler Savaria Kft.-nél végzi.
„A Széchenyi-egyetem által kínált duális képzési formának számos előnye van, amit magam is megtapasztalhattam. Az intézményben megszerzett tudást egy cégnél is alkalmazhatom, ráadásul már egyetemi éveim alatt olyan munkatapasztalatot szerezhetek, ami felbecsülhetetlen értékű a diplomaszerzést követően. Nem elhanyagolandó az ösztöndíj sem, ami jelentősen segíti tanulmányaimat”
– fogalmazott a fiatal. Hozzátette, az egyetemen és annak vállalati partnerénél is nagyszerűen érzi magát, hiszen már most kollégaként kezelik, egy kitűnő csapat tagja lehet, ráadásul egy világcég munkájából veheti ki a részét.
A győri Polgárfi Erika, az intézmény ellátásilánc-menedzsment mesterképzésének hallgatója az egyetem mellett két és fél évig gyakornokoskodott az Audi Hungariánál.
„Hatalmas élmény és karrierutam meghatározó lépcsője volt az ott töltött időszak. Támogató, segítőkész csapat vett körül, így rengeteget tanulhattam”
– hangsúlyozta. Mint mondta, nagyon hasznos rendezvénynek tartja az egyetem Állásbörzéjét, amelyre már korábban is ellátogatott.
„Ezúttal azért jöttem el, mert szeretnék minél szélesebb képet kapni arról, hogy milyen lehetőségeim lesznek friss pályakezdőként elsősorban Győrben és a város vonzáskörzetében”
– zárta.
A rendezvényen a hallgatók a cégek kínálatai mellett karriertippeket kaphattak, és az egyetem világ élvonalába tartozó hallgatói csapataival is megismerkedhettek, amelyek ugyancsak kitűnő lehetőségeket kínálnak a gyakorlati tapasztalatok megszerzéséhez.
A börzén részt vevő cégek nyitott pozíciói megtalálhatók az allasborze.sze.hu és a karrier.sze.hu oldalakon is, ahol az érdeklődők az önéletrajzíráshoz, a motivációs levél elkészítéséhez, az álláskereséshez és -interjúhoz is hasznos tanácsokat találnak.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Ipar2 hét ago
Kik Európa innovátorai?
-
Okoseszközök2 hét ago
A Samsung bemutatja az új hűtőszekrény-kínálatát
-
Okoseszközök2 hét ago
Hasznosnak tartjuk a mesterséges intelligenciát, mégsem élünk vele
-
Gazdaság2 hét ago
A vállalatok miatt kell fenntartani a bankfióki pénztárakat
-
Zöld2 hét ago
AI és karboncsökkentés a Skanska sikerévében
-
Okoseszközök2 hét ago
A Samsung bemutatja eddigi legerősebb szívóteljesítményű vezeték nélküli álló porszívóját, a Bespoke AI Jet Ultra-t
-
Mozgásban2 hét ago
Szétzilálják a társas kapcsolatainkat a városi autópályák
-
Okoseszközök2 hét ago
A Philips Monitors első modellje 5 év garanciával és TCO Certified, generation 10 tanúsítvánnyal