Ha már unjuk a tévé és mozi párosítást szabadidőnk eltöltésére, ideje felfedezni Magyarország téli kirándulóhelyeit, hogy ne szürke és unalmas legyen a tél, hanem sokszínű és izgalmas. A profi navigációkat és autós kamerákat gyártó Mio most ad nektek pár tippet, hogy merre induljatok el és mire figyeljetek, mielőtt nekivágtok a kalandnak.
Indulás előtt – a digitális útitárs
Mielőtt kocsiba ülünk, figyeljünk a következőkre: szélsőséges időben ne induljunk el, váltsunk jó minőségű téli gumira, legyen nálunk hólánc, jégoldó, a műszaki ellenőrzést idejében végeztessük el szakemberrel. Már csak egy Mio fedélzeti kamera hiányzik és indulhat is a kaland!
Miért vigyük magunkkal? A fedélzeti kamerákról ma már szinte mindenki tudja, hogy vigyáz ránk, mert rögzíti az autó körüli eseményeket, így akár egy esetleges balesetnél bizonyítékként szolgál, hogy ki vagy mi volt a felelős. Míg ez a funkció valóban komoly előnye a kütyünek, arról se feledkezzünk meg, hogy milyen kényelmes, hogy nem kell a telefonunk után kapkodni, amikor valami váratlan szépség, vagy látnivaló tűnik fel utunkon. A Mio fedélzeti kamerák, a fenti előnyök mellett, navigálnak, figyelmeztetnek az esetleges forgalmi rend változásokra, tehát bármelyik tökéletes útitársunk lesz a téli csavargás során. Indulhatunk?
TÉLI KIRÁNDULÁSOK – 4 ÉV ELEJI ÚTI CÉL A MIO-TÓL
Miskolc, Lillafüred és környéke
Miskolc és környékének téli csodáitól az elmúlt hetekben szinte zengett a közösségi háló. Akik ezt az Észak-Kelet irányt választják, azoknak kihagyhatatlan állomás Lillafüred. A befagyott vízeséstől kezdve, a téli tájakon kacskaringózó Zúzmara Expressz kisvonaton át, a belvárosi jégpályáig itt mindenki megtalálja a számára megfelelő időtöltést. Fedezzétek fel ezeket a helyeket a Mio MiVue Drive 65 LM beépített kamerával ellátott navigációs rendszer társaságában, ami a legjobb útvonalat ajánlja a célállomásra, sebességkorlátozásokról is tájékoztatást nyújt és még a parkolásnál is segítségetekre lesz.
Sárospatak, Megyer-hegyi tengerszem
A nyáron közkedvelt kirándulóhely egész évben látogatható, fantasztikus téli természeti jelenségeket figyelhettek meg, miközben bejárjátok a tanösvényt. Autóval körülbelül 2 órát vesz igénybe az út Budapestről, amely idő alatt számíthatsz a Mio MiVue 752 WIFI Dual-ra, ami rögzíti a jármű előtt és mögött lévő eseményeket, hogy nyugalomban utazhassatok. Bónusz, hogy nem maradtok le egy jó pillanatról sem az út alatt, hiszen a készülék WIFI és Mobile funkciójának köszönhetően a felvételekből készült fotók HD minőségben továbbíthatók akár közösségi média felületekre is.
Téli Balaton
Szép tavunk egyre jobban levetkőzi a szezonális jellegét. Ha befagy télen, ha nem, akkor is rengeteg szuper program közül választhatunk. A szigligeti téli strand korcsolyapályával, forralt borral, szaunával és téli csobbanással várja látogatóit. Az Északi-part éttermeinek és cukrászdáinak zöme már szinte egész évben nyitva van és a Déli-parton is lehet válogatni a programokból. Azonban az ördög még ezeken az idilli helyeken sem alszik és a térfigyelő kamerák is ritkábban fellelhetők bizonyos szakaszokon, mint a nagyvárosokban. Parkoló üzemmóddal ellátott Mio MiVue fedélzeti kameránk, mint egy őrangyal figyeli az autónkat és tiszta felvételt készít távollétünkben a kocsink körül történő eseményekről, amit bármikor vissza tudunk nézni.
Sopron és a Lővérek
Sopron nagyjából mindenre ideális; városnézős, wellnessezős, kirándulós programok sokaságából lehet választani. Érdemes ellátogatni a Lővérek irányába is; varázslatos mini-birodalom ez, melyet az osztrák Alpok és a soproni hegyek fognak közre. Jó észben tartani viszont, hogy Sopront megközelítő utak gyakran túlzsúfoltak, vagy gyengén karbantartottak. A Mio MiVue 792 WIFI Pro segítségével könnyen visszakövethetjük, hogy ki felelt egy kialakult helyzetért vagy egy véletlen balesetért.
További információ a MiVue menetrögzítő kamerákról a Mio Magyarország weboldalán, a https://www.mio.com/hu_hu/ oldalon található. A MiVue menetrögzítő kamerák felszereltségtől függően 21.000 és 79.000 Ft között kaphatók webshopokban és több elektronikai áruházban.
A HONOR Magic7 Lite a DXOMARK akkumulátor rangsorának első helyezettje
A HONOR Magic7 Lite elnyerte a DXOMARK Battery Gold Label 2025 minősítést, kiemelkedően magas, 164-es pontszámmal.
Ezzel a HONOR X9C okostelefonnal közösen került a csúcsra, ami jól mutatja a vállalat elköteleződését az iránt, hogy a töltési képességek és az optimalizált energiagazdálkodás terén a legjobb legyen a kategóriájában.
HONOR Magic7 Lite: kivételes akkumulátor-üzemidő
A HONOR Magic7 Lite, az iparág legmagasabb akkumulátor-teljesítményével bíró okostelefonjaként új mércét állít fel az akkumulátor-innováció terén. A rendkívül nagy, 6600mAh kapacitású szilícium-szén akkumulátorral rendelkező készülék kivételesen hosszú üzemidőt és a ma elérhető legnagyobb kapacitást kínálja.
– A HONOR Magic7 Lite az „Advanced” szegmens más készülékeivel összehasonlítva kivételes általános akkumulátor-üzemidőt és magas fokú optimalizáltságot mutat, így ezen a területen a legjobbnak bizonyult.
– Akkumulátor-üzemidő: 128 óra könnyű használat / 89 óra mérsékelt használat / 55 óra intenzív használat esetén.
HONOR Magic7 Lite: fokozott tartósság
Az akkumulátor „Armour-level Protective Coating” bevonattal és egy speciális biztonsági bevonattal rendelkezik, amely a HONOR Power Management System rendszerrel együttműködve szélsőséges körülmények között is szigeteli az elektródákat. Emellett az AI lehetővé teszi a készülék számára, hogy akár még 50 percig folyamatosan lehessen hívásokat bonyolítani, amikor is, amikor az akkumulátor töltöttsége már 2%-ra csökken, a 66 W-os vezetékes HONOR SuperCharge pedig gyorsan feléleszti az akkumulátort a hosszabb használathoz.
– A töltési teljesítmény a 66W-os töltő teljesítményének köszönhetően a hatalmas töltési kapacitás ellenére is kimagasló.
– A HONOR Magic7 Lite körülbelül 42 perc alatt elérte a teljes töltés 80%-át. Egy gyors, 5 perces feltöltéssel pedig közel 7 óra üzemidőt nyert vissza.
HONOR Magic7 Lite: Videós és játékos profizmus
A HONOR Magic7 Lite 6,78” Eye-comfort OLED kijelzője 1,07 milliárd színt és 1,5K felbontást támogat, élénk és lélegzetelállító részleteket biztosítva a még magával ragadóbb élményért. A felhasználók akár 48,4 órányi zenei streaminget és 25,8 órányi online videólejátszást élvezhetnek egyetlen feltöltéssel.
– A Honor Magic7 Lite következetesen, szinte minden egyes tesztelésen magas részpontszámot ért el az alacsony merülőáramnak köszönhetően, különösen a videó streaming és a játékok esetében.
– Az akkumulátor akár 15 óra 25 perces játékidőt is lehetővé tesz, mielőtt teljes feltöltésre lenne szükség.
A HONOR Magic7 Lite elérhetősége
A HONOR Magic7 Lite a felhasználók különböző stíluspreferenciáit figyelembe véve Magyarországra két lenyűgöző színben érkezik: ezek a titán lila és titán fekete. A HONOR Magic7 Lite két konfigurációval lesz kapható február 3-ától. A 8GB RAM-mal és 216GB tárhellyel felszerelt változat ajánlott fogyasztói ára 159 990 Ft, míg a 8GB-RAM-ot és 512GB tárhelyet kínáló változat ajánlott fogyasztói ára 169 990 Ft.
További információk a HONOR hivatalos honlapján lesznek elérhetők: www.honor.com.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Érkezik az Eclipsa Audio: a Samsung 3D hangélménye a 2025-ös tévékészülékeihez és hangprojektoraihoz
A Samsung 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatába integrálja a Google-lel együttműködésben kifejlesztett Eclipsa Audio technológiát.
Az úttörő hangzásmegoldás arra ösztönzi az alkotókat, hogy dinamikus, magával ragadó 3D audiotartalmakat hozzanak létre, illetve ezek zökkenőmentes lejátszását biztosítja a 2025-ös TV-kínálat teljes skáláján, a Crystal UHD-tól a Neo QLED 8K modellekig.
„Büszkék vagyunk rá, hogy az Eclipsa Audio technológiát bevezethetjük 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatunkba. – nyilatkozta Taeyong Son, a Samsung vizuális kijelző üzletágának kutatás-fejlesztési ügyvezető alelnöke és vezetője. – Ez az innováció az otthoni hangélmények új lehetőségeit nyitja meg, és tovább erősíti elkötelezettségünket az otthoni szórakoztatás jövőjének alakítása iránt.”
Az otthoni szórakoztatás újradefiniálása
A Samsung immáron 18 egymást követő évben a nemzetközi TV-piac egyik élvonalbeli szereplője, most az Eclipsa Audio technológiával új szintre emeli az otthoni szórakoztatás élményét. Kiemelkedő szerepe a 75 colos feletti tévék piacán lehetővé teszi, hogy ezt a forradalmi megoldást minél több felhasználóhoz eljuttassa.
Az Eclipsa Audioval az alkotók finomhangolhatják a beállításokat, például meghatározhatják, hogy egy hang honnan érkezzen a térben – legyen az a hallgató mögül, oldalról vagy akár fölülről. Emellett az intenzitás és a térbeli visszaverődések beállításával magával ragadó, háromdimenziós hangélményeket hozhatnak létre.
A vállalat először alkalmazza az Eclipsa Audiot a 2025-ben érkező televíziókínálatában: a Crystal UHD sorozattól a zászlóshajó Neo QLED 8K modellekig beépíti a fejlett audiotechnológiát, hogy minél több felhasználó megtapasztalhassa az újdonságot.
Több lehetőség a tartalom és lejátszás terén
2025-től az alkotók Eclipsa Audio hangsávokkal tölthetik fel videóikat a YouTube-ra, így a 2025-ös Samsung eszközök felhasználói és nézői élvezhetik a prémium térbeli, 3D hangélményt. A Samsung és a Google a koreai Távközlési Technológiai Szövetséggel (TTA: Telecommunications Technology Association) együttműködve dolgozik azon, hogy egy tanúsítási programmal garantálják az Eclipsa Audio technológiát használó eszközök hangminőségét, ezzel biztosítva, hogy a felhasználók mindig kiváló hangélményt kaphassanak.
„Úgy gondoljuk, hogy az Eclipsa Audio alapjaiban változtathatja meg a hangélményekről alkotott elképzelésünket – nyilatkozta Jim Bankoski, a Google Chrome tervezői részlegének alelnöke – Izgatottan várjuk, hogy az alkotók miként használják majd ezt a technológiát innovatív hangélmények megalkotására.”
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
A 6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA) által készített „Európai vízió a 6G hálózati ökoszisztémáról” című friss tanulmány megszületésében Laki Sándor egyetemi adjunktus, az ELTE Informatikai Kar oktatója is közreműködött
A tanulmány a 6G hálózatok fejlesztésére és szabványosítására irányuló globális kezdeményezéseket vizsgálja, kiemeli a kulcsfontosságú nemzetközi szereplők által formált egységes 6G-vízió szükségességét, hangsúlyozza Európa aktív szerepét a 6G kutatásában, fejlesztésében, szabványosításában, valamint a társadalmi, környezeti és gazdasági kihívások kezelésében.
A dokumentum frissített képet nyújt a jelenlegi, ötödik generációs rendszereket leváltó, várhatóan 2030 körül megjelenő 6G architektúrák fejlesztésének állásáról, kiemelve az innovatív megoldásokat, amelyek az 5G rendszerek korlátainak leküzdésére irányulnak. Rámutat az 5G rendszerek azon pontjaira, amelyek akadályozzák a hatékony globális működést, és javaslatokat tesz az ezek leküzdését célzó architekturális fejlesztésekre.
A javasolt újítások célja egy rugalmas, alkalmazkodóképes és fenntartható hálózat létrehozása, amely képes támogatni a következő generációs alkalmazásokat és szolgáltatásokat.
Az ELTE 2023 májusában jelentette be, hogy Laki Sándor és kutatócsoportja is részt vesz a csaknem 6 millió euró költségvetésű, egyetemek, kutatóintézetek és vezető iparági partnerek együttműködésével induló DESIRE6G Horizon Europe projektben, amelynek célja a 6G-hálózatok rendszerarchitektúrájának megtervezése.
Az IK-s kutatók a pogramozható hálózati infrastruktúra kifejlesztésén dolgoznak a projektben.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!