Okoseszközök

Novembertől kapható Magyarországon a Xiaomi Mi 10T szériája

Novemberben indul a Xiaomi új, prémiumkategóriás Mi 10T okostelefon szériájának értékesítése Magyarországon.

A Xiaomi eddigi teljesítményének köszönhetően már most is a magyar készülékpiac dobogósa, a Mi 10T, valamint későbbi új modelljeinek értékesítésével további ambíciózus célokat tűzött ki maga elé.

A Xiaomi hivatalos hazai márkaképviselete a közelmúltban jelentette be: hamarosan Magyarországra érkezik a világ negyedik legnagyobb okostelefon gyártójának új szériája, a Mi 10T. A márkaképviselet sajtótájékoztatóján a piacra kerülés időpontját is elárulták, amely 2020 november eleje. A Mi 10T széria különböző verziói elérhetőek lesznek valamennyi magyar kiskereskedelmi és operátori csatornán.

Az új Xiaomi modellek javasolt fogyasztói árai:

  • Mi 10T Pro (8GB+256GB) 219 900 Ft
  • Mi 10T (6GB+128GB) 164 900 Ft
  • Mi 10T Lite (6GB + 128GB) 129 900 Ft

Wagner Tibor, a Xiaomi magyarországi képviseletének Country Managere ezen kívül egy fontos újdonságra hívta fel a szakma és a Xiaomi modellek iránt érdeklődők figyelmét: azok, akik hivatalos magyarországi értékesítési csatornákon keresztül szerzik be a rendkívüli teljesítményű és kivételes képernyő frissítési rátával rendelkező Mi 10T és Mi 10T Pro készülékeket, fél év extra-garanciát kapnak a kijelzőre (A Lite modellre ez a garancia nem vonatkozik). Ez azt jelenti, hogy a vásárlást követő hat hónapban a készülék tulajdonosa jogosult egy alkalommal ingyenes szervízt igénybe venni 2020 novemberétől, ha a készülék kijelzője valamilyen véletlen esemény miatt megsérül. A szerviz során amennyiben lehetséges, díjmentesen megjavítják vagy cserélik a kijelzőt. A kijelzőre vállalt extra garancia legkésőbb 2022. januárig érvényesíthető.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Xiaomi a második negyedévben 123 százalékos növekedést ért el az előző év azonos időszakához képest és – 12 százalékos piaci részesedésével – a harmadik legnagyobb okostelefon márka lett Magyarországon. A képviseletvezető elmondta: a Xiaomi márkaképviseletének megalakulása óta a készülékek forgalmazásában folyamatosan erősödik a hivatalos csatornák szerepe Magyarországon. A Xiaomi húzó termékei eddig a középkategóriát képviselő Redmi telefonok voltak. A Redmi Note 8T idén júliusban a legkelendőbb okostelefon volt Magyarországon, az értékesítési adatok szerint.

„Az új széria képességeinek ismeretében, megalapozott a várakozásunk, hogy tovább növeljük teljesítményünket a magyar piacon. A Xiaomi verhetetlen ár-érték arányú készülékeket kínál a fogyasztóknak.  A most bemutatott Mi 10 T termékcsalád kapcsán is elmondható, hogy mind a kamerák felbontása és képminősége, a processzor teljesítménye, a kijelző frissítési frekvenciája, és az üzemidő tekintetében egészen kivételeset alkotott a Xiaomi. És mindezt, ahogy lenni szokott, utolérhetetlenül versenyképes áron kínáljuk”

– hangsúlyozta Wagner Tibor. Hozzátette: a vonzó árak mögött tudatos üzletpolitikai áll. A Xiaomi nyíltan kommunikál a saját profitrátájáról, amely soha nem haladja meg az 5 százalékot.

Mi 10T Pro és Mi 10T: alkotás és a kaland eddig ismeretlen szinteken

A Xiaomi megint egy ultranagy felbontású kamerát alkotott, amely a védjegyévé vált és új termékszegmenst teremtett

A Xiaomi kétségkívül új termékszegmenst teremtett a 108 MP-es kamerákkal – a vállalat a világon először mutatott be ilyen okostelefonkamerát, és az elmúlt évek számos fotószoftveres innovációja is a nevéhez fűződik. A Mi 10T Pro optikai képstabilizátorral és a 8K videók támogatásával folytatja tovább az ultranagy felbontású kamerák hagyományát a brand történetében. A Mi 10T hátoldali kamerájának felbontása ugyancsak tekintélyes: 64MP. De ez még nem minden! Ezen túl, mind a Mi 10T Pro, mind a Mi 10T még három kamerával rendelkezik: egy 13 MP-es ultraszéles látószögű kamerával, egy 5MP-es makró kamerával a fontos pillanatok megörökítésére, továbbá egy 20 MP-es frontoldali kamerával, hogy bárki a lehető legmegnyerőbb arcát mutathassa egy szelfin vagy épp videóhívás közben, mikor a szeretteivel beszélget.

A Mi 10T Pro és a Mi 10T új – de a Xiaomi meglévő technológiájára épülő – dinamikus fotószoftver funkcióival lenyűgöző képek születhetnek. Hosszú expozíciós módból hattal rendelkezik a telefon, így nem kell profi fotósnak lenni ahhoz, hogy valaki művészi felvételeket készíthessen például egy mozdulatlanul álló tárgyról siető emberek elmosódó tömegében, vagy a csillagok égi útjáról, amely örvénylő vonalakat rajzol az éjjeli égboltra. A Photo Clones funkcióval egyetlen expozícióval rögtön négy kép is készülhet rólad. Az Időzített sorozatfelvétel (Timed burst) használata pedig igazi szórakozás: a képek rövid időközökkel követik egymást és akár videófelvétellé is összefűzhetők. A három új filter, a Cyberpunk, a Gold vibes és Black ice segít megteremteni a megfelelő hangulatot a képhez.

A Mi 10T Pro és a MI 10T azonban nem éri be ennyivel és mindezek mellett káprázatos új videó funkciókat is kínál. A Videó Klónnal a szereplők megkettőzhetők egyetlen videófelvételen belül, a Dual Video pedig képes egyszerre megjeleníteni a hát és előlapi  kamera képét a kijelzőn, amely ideális a meglepő pillanatok rögzítésére. Végezetül pedig említést érdemel a Time-lapse szelfi videó funkció, amellyel a felhasználó a videó előretekerés effektusát hozhatja létre, ami például egy vlogbejegyzést tehet még figyelemfelkeltőbbé.

144Hz-es AdaptiveSync TrueColor kijelző: kisimult út a jövőbe

Jelenleg a Mi 10T Pro-nak és a Mi 10T-nek van az egyik legjobb kijelzője az okostelefonok piacán, amit jól mutat, hogy a képernyő frissítési frekvenciája 144 Hz-es. A magas frissítési frekvencia azonban tetemes fogyasztással és változó képkockasebességgel is együtt járhat, amint ez gyakran megesik más készülékeknél. Ezt hivatott kiküszöbölni a Xiaomi AdaptiveSync technológiája, amely automatikusan alkalmazkodik az adott tartalomhoz illő képkockaszámhoz (framerate): a filmeket 48 Hz frissítési rátával játssza le, a TV sorozatokat már 50 Hz-el, a videókat 30 vagy 60 Hz-el streameli, a social media tartalmak görgetése vagy játék közben pedig a 144 Hz-et is elérheti a frissítési ráta – így egyszerre garantált az éles, elmosódás-mentes mozgó kép és az optimális akkumulátorhasználat. A MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation) technológia révén a készülék képes kipótolni az eredeti képkockákat, így a mozgás még gördülékenyebbé, élethűbbé válik.

A P3 színskála és a TrueColor gondoskodik a kijelző rendkívül széles színtartományáról és a színhelyességről. Az olvasási módban (Reading mode 3.0) a képernyő olyan, mintha papírlap volna, hogy ezzel is óvja a szemet, a „napfény” mód (Sunlight mode 3.0) viszont a szabadban felerősíti a kontrasztokat és növeli a színtelítettséget. A beépített 360 °-os környezeti fényérzékelő képes automatikusan az adott fényviszonyokhoz igazítani a kijelző fényerejét, még akkor is, ha erős a háttérfény.

Adj lendületet a kreativitásodnak és pörgesd fel a játékaidat a Qualcomm® Snapdragon 865™ processzorral

A Qualcomm® Snapdragon™ 865 processzornak köszönhetően a Mi 10T Pro és a Mi 10T rendkívül nagy teljesítményű, hatékonyan használja fel az energiát, továbbá az 5G hálózathoz is képes csatlakozni.

A Qualcomm® Adreno™ 650 GPU révén a felhasználók az asztali gépekre jellemző minőségben futtathatnak játékokat a készülékükön. Az UFS3.1 és az LPDDR5-vel együtt a készülékek piacvezető okostelefon-ROM-ot és RAM-ot kínálnak.

Masszív, 5000mAh kapacitású akkumulátor olyan képességekkel, amely egész napra biztosítja a telefon töltöttségét

A Mi 10T Pro és a Mi 10T telefonokat a Xiaomi az egyik legerősebb akkumulátorával látta el, amelynek a kapacitása 5000 mAh. Ráadásul, a készülékek a hosszabb üzemidő mellett a szokásosnál is több energiát nyernek ki az akkumulátorból, ugyanis az energiafelhasználásukat optimalizáló technológiát alkalmaznak.

Ha mégis épp töltésre van szükség, az MMT (Middle middle tab) technológia és az egyedileg fejlesztett, 33 W-os, különlegesen gyors vezetékes töltés siet a felhasználó segítségére – ami rögtön rendelkezésre is áll, hiszen a készülékhez a gyártó mellékelt egy 33 W-os töltőt is.

A Mi 10T Pro és a Mi 10T javasolt fogyasztói árai: Mi 10T Pro (8GB+256GB) 219900 Ft, Mi 10T (6GB+128GB) 164900 Ft.

Mi 10T Lite: nagyteljesítményű 5G okostelefon kompromisszumok nélkül

64MP quad kamera a még szebb és élesebb képekért

A Mi 10 Lite kínálja az egyik legjobb kamera-összeállítást a szegmensében: a kristálytiszta felvételekért egy tűéles képet biztosító 64 MP-es főkamera, egy 8 MP-es ultraszéles látószögű kamera, egy 2 MP-es makró kamera és 2 MP-es mélységélesség érzékelő felel. Az új szoftver funkciók, mint például a Hosszú expozíció, a Time-lapse szelfi, az Időzített sorozatfelvétel (Timed burst) és a Dual Video még egyedibb és kreatívabb képek elkészítésére nyújt lehetőséget, anélkül, hogy ehhez egy különálló képszerkesztőprogramra volna szükség. Mindezeken túl, remek szelfiket lehet kattintani azzal a kiváló minőségű, 16 MP-es kamerával, amely a Mi 10T Lite frontján, a kijelzőbe van beépítve.

Folyamatos mozgás a 120 HZ-es AdaptiveSync kijelzőn

A Mi 10T Lite kijelzője kiemelkedő, 120 HZ-es frissítési rátával büszkélkedhet, amelyet automatikusan az adott tartalomhoz igazít. Attól függően, hogy épp egy filmet streamelünk, egy TV sorozatot nézünk, vagy épp egy mobil játékot játsszunk, a Mi 10T Lite mindig az optimális élményt fogja nyújtani a felhasználónak. Akik pedig szeretnek a mobil kijelzőjén olvasni, de eközben nem szeretnék túlzottan megterhelni a szemüket, ugyanazt az olvasó módot (Reading Mode 3.0) vehetik igénybe a Mi 10T Lite-on, amit már a Mi 10T Pro és a Mi 10T ismertetésekor leírtunk.

Kellő erő és üzemidő a Qualcomm® Snapdragon™ 750G chipsetnek és a 4820mAh akkumulátorkapacitásnak köszönhetően

A Mi 10T Lite-ban debütáló Qualcomm® Snapdragon™ 750G chipset páratlan energiahatékonysággal működik, nagyszerű, mesterséges intelligenciára épülő megoldásokat futtat és kimagaslóan rövid reakcióidőt tesz lehetővé. A márka vadonatúj 5G processzora mindenki számára elérhetővé teszi az 5G nyújtotta előnyöket. Ráadásul, a nagy, 4,820mAh kapacitású akkumulátor és a 33W-os gyorstöltés gondoskodik arról, hogy a készülék egész nap üzemben maradjon.

A Mi 10T Lite javasolt fogyasztói ára a 6GB + 128GB konfigurációban 129900 Ft.

Okoseszközök

Protechtor Future Summit: Az AI exponenciálisan fejlődik, amire az emberi agy egyszerűen nincs felkészülve

Egy technológiai forradalomhoz nagyjából tíz év alatt tud alkalmazkodni a társadalom.

Két borzasztóan aktuális és forró témáról beszélgettek neves és elismert hazai gondolkodók a Protechtor Future Summit üzleti és tech vezetőknek szóló inspirációs eseménysorozat tavaszi alkalmán. A mások mellett Király Júlia, Dr. Oszkó Péter vagy Dr. Tilesch György MI-szakértő nevével fémjelzett panelbeszélgetéseken a szakértők egyrészt a mesterséges intelligencia társadalmi igazságoságra és kultúrára gyakorolt hatását, másrészt az örök élet és a biológiai óra visszafordíthatóságának kérdését vizsgálták.

A mesterséges intelligencia a piacra kerülő nagy nyelvi modelleknek köszönhetően alig több mint fél éve robbant be világszerte a köztudatba és a téma körül azóta is óriási a hájp a közbeszédben, médiában és szakmai körökben egyaránt. A Protechtor Future Summit szervezői tavaszi eseményük alkalmából egy eddig hazánkban talán kevésbé vizsgált aspektusból, a társadalmi igazságosság felől közelítették meg a témát, és olyan neves és elismert, különböző szakterületeket képviselő gondolkodókat ültettek egy asztalhoz, hogy osszák meg gondolataikat a témában, mint Király Júlia  közgazdász, az MNB volt alelnöke; Megyeri Jonatán ortodox rabbi, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség kommunikációs vezetője; Dr. Oszkó Péter Magyarország volt pénzügyminisztere, az OXO Technologies Holding alapító vezérigazgatója, illetve Dr. Tilesch György Szilícium-völgyben dolgozó MI-szakértő és -tanácsadó, a PHI INSTITUTE alapító-elnöke.

Az AI fejlődése exponenciális, amire az emberi agy nincs felkészülve

A beszélgetést Dr. Tilesch György indította, aki kifejtette, hogy a technológiai és társadalmi fejlődésnek többféle mintázata lehet, a jelenleg zajló negyedik ipari forradalomról pedig sok szakértő azt véli, hogy ciklikus jellegű. Az USA-ban dolgozó MI tanácsadó szerint viszont a mesterséges intelligencia területén zajló fejlődés sokkal inkább exponenciális természetű, éppen azért lehet ijesztő és kelthet bizonytalanságot a társadalomban, mert az emberi agy huzalozása nincs felkészülve ilyen léptékű fejlődésre. Talán a legnagyobb kérdés ezzel kapcsolatban, hogy milyen gyorsan sikerül az emberiségnek alkalmazkodnia a szélsebesen fejlődő technológiához. A történelmi tapasztalatok eddig azt mutatták, hogy technológiai forradalom esetén nagyjából 10 évre van szükség, hogy a társadalom megfelelően adaptálódjon. Szerinte léteznek pozitív forgatókönyvek, és nem feltétlenül a legrosszabb szcenáriók fognak bekövetkezni (például, hogy rengeteg ember válik munkanélkülivé az MI miatt). Az AI az élet rengeteg területén tud optimalizáló, döntéstámogató eszközként működni. Viszont hatalmas a politikai vezetők felelőssége, hogy mit kezdenek a technológiával és a kapcsolódó szabályozással, illetve nagy szükség lenne arra, hogy a társadalom széles rétegeit felvilágosítsuk, edukáljuk, hogy minél inkább tudatában legyenek az MI okozta változásoknak és lehetőségeknek.

Király Júlia szerint jelenleg nagy a bizonytalanság a világban, és nemcsak az AI előretörése miatt, viszont az elmúlt 200 évben az emberiség egyértelműen fejlődött, előrelépett mind az általános életminőséget, mind a várható élettartamot, vagy az egészségi állapotunkat tekintve. Ami a társadalmi igazságosságot illeti, szerinte a méltányosság lehet a járható út, hiszen az egyenlőtlenségek óhatatlanul nőnek, a tőke koncentrálódik, viszont amíg a legalsó rétegek fejlődnek, és nem visszacsúsznak, addig van esély egy világszinten méltányos társadalomra.

Megyeri Jonatán egyetértett abban, hogy az emberiség fejlődik és az ipari forradalmaknak köszönhetően jobban élünk mint 200 éve, vagy a középkorban. Azonban ennek a fejlődésnek átmenetileg mindig volt ára, amit az emberiség megfizetett – elég csak a világháborúkra gondolni. A rabbi szerint is kulcskérdés, hogy olyan politikai vezetőink legyenek világszinten, akik tanultak a történelmi tapasztalatokból és kellő felelősséggel tudnak döntéseket hozni a technológia kapcsán. Ez kulcskérdés lesz, hiszen jelenleg a profitorientált techcégek vezetői „fújják a passzátszelet” a témában. A rabbi szerint a társadalmi igazságosságban nem mindenki egyformán érdekelt, viszont szerinte az ember eredendően jó és jóra törekszik, ezért sok múlik az egyéni felelősségen is.

Dr. Oszkó Péter úgy gondolja, a jelenlegi hatalmas érdeklődés az AI körül részben mesterséges, üzleti érdekből fakad. Az emberiség pedig általánosságban tényleg jobban él, mint 100-200 éve. A jövedelmi különbségek és a társadalmi egyenlőtlenség viszont ezzel együtt nő a világban, nem volt kellően inkluzív a gazdasági növekedés. Ugyanez igaz a technológiára is: szűkül az igazi nyertesek köre, az AI boom-nak is egyelőre a nagy globális techcégek az elsőszámú haszonélvezői. Az üzletember szerint is nagyon lényeges kérdés a széleskörű tájékoztatás és az edukáció (awareness növelése), mert a mesterséges intelligencia az eddigi technológiáknál is jobban teszteli az ember alkalmazkodóképességét. A szakember ezzel együtt optimista, hiszen a technológia nagyon jó dolgokra képes, csak megfelelő tudatossággal kell használni és szabályozni.

Akarunk-e 1000 évig élni?

A mesterséges intelligencia mellett az élettudományok terén is szélsebes fejlődés zajlik napjainkban, a Protechtor közösségi tudásmegosztó és a Stylers Group információtechnológiai cégcsoport által szervezett Protechtor Future Summit második felvonása is ezt vizsgálta. Az életmeghosszabításra és az örök élet lehetőségére fókuszáló beszélgetésen Rab Árpád jövőkutató aláhúzta, hogy az elmúlt száz évben sikerült a duplájára (90 évre) növelnünk az elérhető életkort, jelenleg pedig az a cél, hogy 100-120 évre toljuk ki. Sőt a kutatások valódi célja ma az, hogy az egyre hosszabb elérhető életkor során minél tovább legyünk egészségesek, tehát, hogy lassítsuk az öregedést. A szakértő szerint a tudomány már ma is sok mindenre képes: tűpontosan tudunk DNS láncot vágni és beilleszteni is, vannak gyógymódok, amik a sejtek erodálódását csökkentik, vagy őssejtkutatás és klónozás. Kérdés azonban, hogy a jövőben ezek mennyire széleskörűen lesznek elérhetőek. Rab Árpád szerint továbbá amellett, hogy a jövő kihívása az életkor nagyságrendi meghosszabbítása, a következő évtized fontos trendje ezeknek a kutatásoknak az élhető időslét, a már meghosszabbított élet egészségben, vitálisabb testben való leélése.

Kerepesi Csaba, AI szakértő és öregedéskutató kifejtette, hogy a jelenlegi cél az lenne, hogy az ember egészséges életszakaszát minél inkább toljuk ki. Viszont kétféle öregedéskutató létezik: az egyik azon dolgozik, hogy éljünk 120 évig, de egészégesen, míg a másik azon, hogy éljünk minél tovább, akár 1000 évig. A szakértő kifejtette, hogy a Szilícium-völgyben jelenleg óriási érdeklődés van a téma körül, rengeteg tőke áramlik a megfiatalodást kutató cégekbe. A kutató szerint a jövőben az élethosszító kezeléseket előbb-utóbb a kormányok is finanszírozni fogják, hiszen az elöregedő társadalmakban ez gazdasági érdek.

A két szakértő egyetértett abban, hogy a tudomány lehetőségeitől függetlenül a jövőben is meghatározó szerepe lesz a környezeti hatásoknak az életminőségre. Hiszen nem mindegy, hogy valaki milyen demográfiai és szociokulturális környezetben él, hogyan táplálkozik, milyen életmódot folytat.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Okoseszközök

Nem kell sok a digitális személyi realitásához

Ősztől már okostelefonnal is igazolhatják magukat azok, akik csatlakoznak a Digitális állampolgárság programhoz.

Egyre közelebb a Digitális állampolgárság program megvalósulása, melynek célja, hogy az államigazgatási ügyintézést jóval egyszerűbbé tegye, emellett teljesen újfajta, mobilalapú azonosítási rendszert vezessen be, kiváltva ezzel a ma még kötelező plasztik személyi igazolványokat. Rogán Antal miniszterelnöki kabinetirodát vezető miniszter tavaly ősszel osztotta meg, hogy a program valamikor 2024 júliusa és szeptembere között indulhat majd, a rajtig pedig elérhetővé válik majd a Digitális állampolgár mobilalkalmazás is.

Május 10-én elérhetővé vált és már látogatható a Digitális Állampolgárság Programot (DÁP) és annak ütemezését, valamint a készülő mobilalkalmazást bemutató portál, a dap.gov.hu – számolt be a kormány.hu. A DÁP központi mobilapplikáció tesztüzeme idén nyáron indul, a honlapon olvasható tájékoztatás szerint május 18-tól tölthetik le az érdeklődők, míg szeptembertől pedig használatba is vehetők az első funkciók.

Az applikáció első alapfunkciói között a felhasználók megtekinthetik és továbbíthatják alapvető személyes adataikat, valamint a tulajdonukban vagy üzemeltetésükben lévő gépjárműveikét. A kiválasztott adatok másokkal megoszthatók és hitelesítve továbbküldhetők e-mailben, hogy a hivatalos iratokat többé ne kelljen szkennelni.

A digitális erkölcsi bizonyítvány lesz Magyarország első digitális okmánya, amelyet egy gombnyomással igényelhetnek az állampolgárok. A DÁP mobilalkalmazás ezek mellett biztosítja majd minden felhasználónak a minősített elektronikus aláírást.

Május közepétől a kormányablakokban elindulhat az előregisztráció a DÁP mobilalkalmazáshoz, így a felhasználóknak a szeptemberi éles induláskor már csak egy frissítésre lesz szükségük, hogy elsők között kezdhessék el használni a mobilalkalmazást.

Az alkalmazás letöltését első körben azoknak fogja felajánlani a rendszer, akik egyébként is rendelkeznek Ügyfélkapu-eléréssel – a projektet koordináló Digitális Magyarország Ügynökség azzal számol, hogy 2024-ben „kevesebb mint egymillió”, 2025-ben viszont már 3-5 millió felhasználója lehet majd a programnak – azaz effektíve minden felnőttkorú, okostelefonnal rendelkező állampolgárral számolnak a koordinátorok.

További várakozások szerint 2025-ben már minden 10 ezer feletti esetszámú ügy digitálisan intézhető lesz, ahogy az életesemények közül a születéssel és az autóátírással összefüggő ügyek is, illetve megkezdődik a piaci szereplők bevonását is megkezdik, így az alkalmazás a tervek alapján akár banki vagy biztosítási ügyintézésre is használható lesz majd.

Forrás: HWSW


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Okoseszközök

Az EIT InnoEnergy a kritikus ásványkincseket mesterséges intelligenciával kutató Beholder befektetője lett

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder.

Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

A Beholder a nagy koncentrációjú nyersanyaglelőhelyek előfordulási helyeit térképezi fel és ezekről üzleti szolgáltatási platformként globális geológiai adatbázist működtet. Elsősorban az európai, afrikai és amerikai piacokra összpontosítanak, de a szolgáltatásuk globálisan is elérhető.

„Az újabb sikeres, lezárt befektetési kör megerősíti a technológiánkban rejlő potenciált és a Beholder pozícióját a nemzetközi nyersanyagpiacon. A mostani tőkebevonással készen állunk rá, hogy kulcsszerepet játsszunk a folyamatban lévő energiapiaci átalakulásban, biztosítva a kritikus nyersanyagok stabil ellátását.”

– mondta Andrii Sevriukov, a Beholder vezérigazgatója.

A vállalatban új befektetőként megjelenő EIT InnoEnergy szintén úgy látja, hogy az új nyersanyaglelőhelyek felkutatása alapvető fontosságú lesz az energetikai átmenet sikerében, az akkumulátorágazat értéklánc megerősítésében.

„Célunk az európai akkumulátorpiac hatékonyságának, függetlenségének folyamatos fejlesztése a nyersanyag-ellátási források diverzifikálásával, ezek uniós elérhetőségének növelésével. A Beholder csapata rendelkezik minden szükséges eszközzel ahhoz, hogy globális sikereket érjen el ezen a területen”

– emelte ki Marcin Wasilewski, az EIT InnoEnergy közép-európai vezérigazgatója.

Hozzátette, hogy a Beholder által kifejlesztett, a geofizikai, geokémiai, szerkezeti és távérzékelési adatok elemzésére szolgáló egyedülálló megoldásokat az energiapiacon világszerte elismerik. Ugyanakkor ki kell emelni azt is, hogy rendkívül költséges területről van szó. A Világbank számításai szerint a nettó nulla kibocsátás elérése érdekében, 2050-ig 12 billió (ezer milliárd) dolláros ráfordítást igényel a kritikus nyersanyagokhoz való hozzáférések fejlesztése.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss