Connect with us

Okoseszközök

A világ legnagyobb videójáték-csalás fejlesztője dollármilliókat kaszált

Chicken Drumstick

Mint minden óriásira dagadt üzletágnak, a videójáték-iparnak is létezik egy minimum szürke zónás, de inkább illegális árnyoldala: míg több ezer fejlesztő azon dolgozik, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa a játékosainak (vagy ,,a lehető legtöbb pénzt sajtolja ki belőlük), addig mások csalásokat fejlesztgetnek, hogy ha valakinek arra lenne igénye, akkor mindenféle tehetség nélkül is nyerhessen online, kompetitív játékokban.

A legnagyobb piaca a csalásoknak Kínában van, óriási az online játékosok közössége, csak mobilon 654 millióan játszanak. Így talán érthető, hogy a kompetitív játékoknál, mint például a PUBG Mobile (ami Kínában Peacekeeper Elite-ként fut) vagy a Call of Duty, megjelent az igény a csalásokra.

Ezek leggyakrabban lehetővé teszik a játékos számára, hogy a játékban például átláthasson a falakon, vagy csak egyszerűen annyit segítenek, hogy az irányított karakter magától az ellenfelekre céloz. A Chicken Drumstick nevű szervezet (ezt a nevet a hatóságoktól kapták) napi 10 dollár és havi 200 dollár közötti áron kínált csalós előfizetéseket, nagyjából 23 milliárd forintnyi jüant kereshettek ezekkel. A rendőrség a Tencent gigavállalat segítségével néhány hónapja csapott le rájuk, legalább 10 embert letartóztattak.

Az ügynek három fő gyanúsítottja volt, ebből kettőt kaptak el. Ők feleltek a szervezet működtetéséért és a pénzügyek kezeléséért, de a kódok mögötti fejlesztőt nem kapták el.

A Chicken Drumstick mögött egy Catfish fedőnevű fejlesztő áll, aki a Motherboardnak adott interjúban elmesélte, hogy épült fel és omlott össze az illegális birodalma. A lap több oldalról is meg tudta erősíteni, hogy Catfish valóban az, akinek mondja magát, például úgy, hogy megmutatta, hogy teljes fennhatósággal rendelkezik a Cheat Ninja csalószervezethez köthető több weboldalnál is.

Bosszúból indult

Catfish 2017-ben kezdett el először foglalkozni csalásokkal, mert amikor a barátaival PUBG-ztek, csalók többször kilőtték őket. Szoftverfejlesztőként úgy volt vele, hogy ami sok, az sok, fejleszt egy saját csalást magának és a barátainak. Mikor a Tencent mobilra is kiadta a játékot, az új platformokra is készített kódokat.

A hekkerközösség rendkívül befogadó, rengeteg fórumon tartják egymással a kapcsolatot, és Catfish egy ilyen fórumon beszélt először néhány csalás-fejlesztővel, akikkel összeállt, hogy a terméke eljusson a kínai piacra. Az országban a csalás hekkeléses bűncselekménynek számít, de azt mondja, tudta, hogy mire vállalkoznak.

A csalásokat Kínában – meglepő módon – nem éjszaka, elhagyatott parkolóházakban, flopikon adják át egymásnak rossz arcú bűnözők, hanem gyakran nyilvános weboldalakon találnak gazdára. Ezek az oldalak úgy tesznek, mintha teljesen legális szoftvereket árulnának, és a vásárlók egyszerűen kifizetik a csalás árát, majd kapnak egy termékkulcsot, amivel aktiválni tudják a csalásokat. Ezek mellett persze a személyes adásvétel is gyakori, főleg chatszobákban.

„A csalás hatalmas siker volt, több ezer darabot adtunk el az első pár napban. Az emberek egyszerűen nem láttak addig ilyen csalásokat mobilon. Szerintem kevesebb mint egy hét alatt több tízezer jüant kerestünk”

– büszkélkedett Catfish. A hirtelen sikernek azonban nagy ára volt, üzlettársával attól tartottak, hogy a Tencent vagy a rendőrség elkapja őket. A fejlesztés mellett tehát folyamatosan arra kellett koncentrálniuk, hogy újra és újra ki tudják kerülni a Tencent csalásellenes rendszereit.

„Az újabb eszközök hozzáadása, a csalást a játék újabb verzióhoz igazítani, folyamatosan védtelenül hagyott hátsó bejáratokat keresni; túl nagy nyomást jelentett.”

Mit tett vajon Catfish? Bezsebelte a millióit és eltűnt a színfalak mögött? Átállt a Tencent oldalára, és fehér kalapos hekkerként a jó ügyért dolgozik? Nem, ő csak egy megoldást látott:

„Több fejlesztőre volt szükségem”

– vonta le a tanulságot.

Túl jól keresett: akkoriban 10-15 dollárt kértek el havidíjként a csalásokért. Azért nem az egyszeri eladásokat választották, mert ahogy a játékfejlesztők próbálják befoltozni a játékok sérülékeny pontjait, úgy a csalásokat is folyamatosan fejleszteni kell. Napi több ezer új előfizetőjük volt, Catfish szerint legalább havi 350 ezer dollárt (nagyjából 100 millió forintot) kerestek.

Egy barátja beszállt fejlesztőnek, így már ketten küzdöttek a Tencenttel. A csalásaik egy virtuális környezetben futottak, azaz a játékos egy emulátor segítségével egyszerre futtatta a játékot és a csalást. Ehhez nem kellett megbütykölni (rootolni) az androidos telefonokat, hogy a játékos több jogosultságot kapjon, ami több vásárlót eredményezett. 2019-ben azonban rájöttek, hogy nehezebb lenne beazonosítani őket, ha a csalásukhoz rootolt telefont kéne használni, ezért átálltak arra a verzióra.

Ez a feliratkozók számának visszaesésével járt, de nem tartott sokáig: 2019 végén úgy döntött, hogy a PUBG Mobile-on kívül más játékokon is elkezd dolgozni, mint például a Call of Duty és a Fortnite. Egy új salespartner segítségével kiterjesztette az üzletét Indiára, Kuvaitra, az Egyesült Arab Emírségekre, Szaúd-Arábiára és Egyiptomra is, és hamar visszatértek a rootolós időszak előtti állapotokra, havi 400 ezer dollárt kerestek. A termékkulcsokat chatszobákban, fórumokon és kamuweboldalakon értékesítették, de végül létrehozták a CheatNinja.com-ot, a hivatalos oldalukat.

2020-ban már Jangcét lehetett rekeszteni a PUBG-jellegű játékokkal, ami így elkezdett veszíteni a népszerűségéből a Cheat Ninja hátországát jelentő Kínában. Közben a Tencent és a rendőrség is elkezdte komolyabban venni a csalások mögött állók felkutatását, Catfishék érezték, hogy szorul a hurok.

„Éreztem, hogy egyre közelebb járnak a szervezetünkhöz. Jobbra-balra tartóztatták le a kínai viszonteladóinkat”

– emlékezett vissza.

Januárban aztán letartóztatták Catfish két partnerét. Eleinte nem tudott erről, de a IIIIIIIII fedőnevű (a rendőrség később Hóként azonosította) üzlettársa elkezdett furcsán viselkedni. Rájött, hogy valaki úgy tesz, mintha Ho lenne, és ezt a csapatának egy másik tagja is megerősítette. Ő elvileg egy olyan üzenetet kapott Hotól, hogy vegyen valamit az eBay kínai megfelelőjén.

Catfish megnézte, hogy IIIIIIIII honnan jelentkezett be a Cheat Ninja fórumára, és észrevette, hogy a Sanghaj közelében lévő Csiangszuból lépett be, ami egyrészt azért volt fura, mert a szervezet tagjai általában megpróbálták leplezni a tartózkodási helyüket, másrészt mert néhány hónappal azelőtt pont abban a tartományban tartóztatták le az egyik viszonteladójukat.

Erre minden szervert lecsupaszított, és kalapáccsal verte szét a merevlemezeket. A Cheat Ninja hivatalos Telegram-csatornáján azt írta, hogy jogi problémák miatt szünetelteti a szolgáltatást, és figyelmeztette az ügyfeleit, hogy ne dőljenek be az őket imitáló csalóknak. Ezek után lekapcsolt a csalásszolgáltatást, ami nagyjából havi 600 ezer aktív előfizetőt érintett.

Klónok és pálfordulás

Mivel a mai napig körözik, Catfish épp rejtőzködik valahol. Eközben valóban megjelentek leleményes utánzók, akik vagy a Cheat Ninja brandjét, vagy akár egy régi csalást felhasználva próbálnak meggazdagodni a bedőlt illegális birodalom farvizén. Egy korábbi viszonteladójuk az eredetihez kísértetiesen hasonló oldalon árul csalásokat, ami eredetileg az eredeti Cheat Ninja klónja.

Catfish átgondolta az opcióit, miután leállította a szolgáltatást. Vajon el kéne bújnia a megtakarított pénzével? Természetesen nem erre jutott. Azt mondta a Motherboardnak, hogy bujkálás közben továbbra is csalásokat akar gyártani (bár más néven), hogy visszavágjon a Tencentnek és a hatóságoknak, amiért elfogták a kollégáit.

„Tönkre akarom tenni a játékaikat és csökkenteni akarom a bevételüket”

– mondta.

A csalók ugyanis nemcsak a többiek számára rontják el a játékot, hanem a fejlesztőkkel és kiadókkal is kiszúrnak. A legtöbb népszerű online játék ingyenes, a bevétel leginkább mikrotranzakciókból származik. Fegyveren függő fityfenéket és színes sisakokat azonban csak a lelkes játékosok vesznek igazi pénzért. Ha a csalók elhajtják ezt a vásárlóközönséget, a kiadó bevétel nélkül maradhat. A 890 milliárd dollárt érő Tencent ezért lép fel ilyen határozottan a csalók ellen, például ilyen drámai videókkal:

Tencent és a Peacekeeper Elite csapata a sikeres akciók után egy arany sisakot adott a kunsani rendőrségnek, aminek talpazatán az áll, hogy

„sújts le, mint a mennydörgés, tisztítsd meg a netet, csapj le az illegális tevékenységekre, kormányozzunk együtt”.

Ahogy korábban említettük, a csalások fejlesztése Kínában hekkelésnek minősül, tavaly öt ember hat-kilenc hónapra börtönbe zártak, mert Peeckeeper Elite-csalást árultak. Idén egy fejlesztő három évet és 100 ezer jüanos (4,2 millió forintos) büntetést kapott,mert csalásokat fejlesztett és árult a Knives Out nevű játékhoz.

Valószínűleg azért vállalják sokan a kockázatot, mert a csalásokkal remekül lehet keresni. Egy játékfejlesztő azt mondta a Motherboardnak, hogy tudnak olyan csalásfejlesztőkről, akik havi 2 millió dollárt keresnek. Amikor a rendőrök lecsaptak a Chicken Drumstickre, a több tízmillió jüan mellett luxusautókat is lefoglaltak, összesen nagyjából 3 millió dollár értékben. Ezeket az egyik letartóztatott partner, Vang vette, aki a hivatalos munkájával összesen havi 462 dollárt keresett. Catfish nem árulta el, hogy pontosan mennyit kaszált, de azt mondta, hogy a rendőrség által saccolt 77 millió dollár nagyjából helyes.

Most úgy néz ki, hogy Catfish végül mégis felhagy a csalások fejlesztésével.

„Magam mögött hagyom a fizetős csalásokat. Nincs szükségem arra, hogy ezzel keressek pénzt, és túl stresszes a csalásellenes rendszerekkel, a konkurenciával és csalókkal küzdeni, a zsarukról nem is beszélve. Lehet, hogy csinálok még csalásokat, de csak magamnak és a barátaimnak”

– mondta Catfish. Mivel a fejlesztés szinte minden szabadidejét felemésztette az elmúlt években, most azt tervezi, hogy elkezd újra játszani, például a Valoranttal vagy a Cyberpunk 2077-tel.

A teljes interjút megtalálhatja a Motherboard oldalán.

Forrás: Telex

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 

Okoseszközök

TOP 10+1 vezeték nélküli fülhallgató: melyiket érdemes megvenni 2025-ben?

vezeték nélküli fülhallgatók

A vezeték nélküli fülhallgatók ma már szinte teljesen kiszorították a piacról vezetékes változataikat. Nem véletlenül, hiszen magasabb technológiai háttérrel, jobb tulajdonságokkal és a vezetékmentesség szabadságával kecsegtetnek.

Komoly nehézségekbe ütközhet azonban, aki egy vezeték nélküli fülhallgató vásárlása előtt áll, hiszen óriási termékkínálat jellemzi a piacot. Ismert és kevésbé ismert gyártók, olcsó és drága készülékek hada közül kell kiválasztani az igényeinkhez leginkább illeszkedő típust.

Cikkünkben most független kutatásokból (Teszt Plussz Magazin, rtings, soundguys) szemezgetve válogattuk ki a 10+1 legjobb vezeték nélküli fülhallgatót, miközben a kiválasztáskor gondosan ügyeltünk rá, hogy a legtöbb igényt lefedjük. Lássuk a listát!

Sony WF-1000XM5

A Sony vezeték nélküli fülhallgatója a prémium liga egyik független képviselője, amely minden telefonnal vagy eszközzel ugyanolyan jól működik, sőt csúcstechnológiát képvisel a hangminőség, valamint a zajszűrés tekintetében egyaránt.

Nem elég, hogy kompakt és megfelelő illeszkedést biztosít a fülbe, de mindemellett teljesen vízálló is, sőt headsetként sem okoz csalódást, az intelligens funkciók, valamint a társalkalmazás pedig rengeteg extrát ad a vásárló kezébe.

sony fülhallgató

Bowers & Wilkins Pi7 S2

Ha valóban kompromisszummentes hangélményre vágyunk, akkor a Bowers & Wilkins Pi7 S2 egyike a legexkluzívabb TWS megoldásoknak. A 24 bites, nagy felbontású hangátvitel és a kettős meghajtós kialakítás révén lehengerlő részletességgel szólal meg minden műfaj.

Aktív zajszűrése intelligensen reagál a környezetre, a töltőtok pedig audio retransmitterként is funkcionál, így akár régi eszközökhöz is vezeték nélküli kapcsolatot biztosíthatunk. A luxus szintű anyaghasználat és a kifinomult dizájn tovább emeli a prémium érzetet.

Bang & Olufsen Beoplay EX

A dán hangtechnikai ikon, a Bang & Olufsen prémium TWS modellje nemcsak hangzásával, hanem megjelenésével is státuszszimbólum. A Beoplay EX gazdag, részletgazdag hangképet biztosít, méghozzá adaptív ANC és 6 mikrofonos rendszer kíséretében.

Tartósságát IP57-es vízállóság garantálja, üzemideje pedig akár 28 órát is elérhet. Az alumínium tok és az üvegszerű felületek kézműves minőséget tükröznek, miközben az alkalmazásos hangszínszabályozás a legválogatósabb fülek igényeit is kielégíti.

Google Pixel Buds Pro

A Google saját fülhallgatója Androidos eszközökkel integrálódik a legjobban, de más platformokon is megállja a helyét. Aktív zajszűrése kiválóan működik, különösen városi környezetben, miközben hangzása kiegyensúlyozott, természetes és jól hallgatható hosszú távon is.

A Buds Pro akár 31 órás üzemidőt is kínál a töltőtokkal, támogatja a többpontos Bluetooth-kapcsolatot, valamint gesztusvezérléssel és fejmozgás-követéssel is rendelkezik a még kényelmesebb használat érdekében.

Apple Airpods Pro 2

Bár újabb típus is van már a piacon, ha viszont Apple-felhasználók vagyunk, akkor ár-érték arányban jelenleg az Apple Airpods Pro 2 az egyik legjobb választás még mindig a felhasználóknak, hiszen a H2 chip prémium hangminőséget és kimagasló zajszűrést kínál.

Ezen felül a fülhallgató akár 30 óra üzemidőt garantál a töltőtokjával, többféle szilikon fülharang biztosítja a precíz illeszkedést, az IP54 minősítéssel a tartósság miatt sem kell aggódnunk, a specifikus Apple-funkciók pedig minden rajongónak mosolyt csalnak az arcára.

Bose QuietComfort Ultra Earbuds

Ha nem számít a pénz, csak az érdekel minket, hogy egy olyan vezeték nélküli fülhallgatót kapjunk, ami stúdióminőséget kínál, akkor a Bose QuietComfort Ultra Earbuds lehet a jó választás – hála a Bose Immersive Audio technológiára épülő hangzásnak.

Segítségével stúdióminőség vár ránk, a világszínvonalú zajszűrő technológia mellett ráadásul bárhol és bármikor. Kiemelendő még esetében a teljes testreszabhatóság, az érintésvezérlés, valamint a kiemelkedően kényelmes és egyben stabil kialakítás.

Beats Fit Pro

Akik az aktív életmód hívei, azoknak a Beats Fit Pro tökéletes társ lehet. A stabil, fülbe akasztható kialakítása sportolás közben is biztonságos viseletet nyújt, miközben a Spatial Audio és a Dolby Atmos támogatás egyedülálló, térhatású hangzást biztosít.

A H1 chip révén Apple-eszközökkel kiválóan működik, de Androidos készülékeken is teljes értékű társ. Aktív zajszűrése és adaptív hangzásbeállításai révén az egyik legjobb sportoláshoz tervezett vezeték nélküli fülhallgató.

Samsung Galaxy Buds FE

A megbízható középkategóriára vágyunk egy vezeték nélküli fülhallgatóval? Ebben az esetben érdemes lehet a Samsung Galaxy Buds FE mellett dönteni, hiszen már ebben a kategóriában kínál Galaxy AI-támogatást, de gazdag hangzásvilága is kiemelkedő a sorból.

Akárcsak a fejlett aktív zajszűrése, az akár 30 órás üzemideje, valamint a kellemesen ergonomikus és egyben kényelmes kialakítása. Nem véletlen a „Fan Edition” megjelölés, hiszen a Samsung tényleg a rajongók igényeihez igazította!

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro

Természetesen azokra is gondoltunk, akik alacsonyabb árkategóriából szeretnének vezeték nélküli fülhallgatót vásárolni. Számukra a Xiaomi Redmi Buds 5 Pro-t ajánlják meleg szívvel, hiszen egy kiváló ár-érték arányt képviselő megoldásról van szó.

A termék kiváló Hi-Res hangzással büszkélkedhet, találunk benne aktív zajszűrést, üzemideje a 40 órához közelít, támogatja az LDAC audiokodekeket, miközben megjelenésére és kényelmére sem igazán panaszkodhatunk.

JLab Audio GO Air POP

Ha extra olcsón, 10 ezer forint alatt akarunk használható vezeték nélküli fülhallgatót, akkor a JLab Audio GO Air POP is jó döntés a belépő kategóriából, hiszen aprócska, ámde ergonomikus kialakítással és akár 32 órás üzemidővel biztosítja tudását.

Kielégítő hangzását 6 mm-es meghajtókkal támogatták meg, hangzása ésszerű keretek között testre szabható, sőt még érintésvezérelt irányítással is büszkélkedhet, így átlagfelhasználók számára jó választás a belépő kategóriából.

+1:

Astell&Kern UW100 MKII

A koreai audiofil gyártó, az Astell&Kern új generációs UW100 MKII modellje az egyik legjobb TWS megoldás a hangminőség szerelmeseinek. A Knowles Balanced Armature meghajtók olyan részletgazdag hangzást produkálnak, ami vetekszik a vezetékes IEM-ek világával.

Bár nincs aktív zajszűrés, a passzív izoláció meglepően hatékony, a Qualcomm aptX Adaptive támogatásnak köszönhetően pedig a vezeték nélküli hangminőség is kiemelkedő. Letisztult, diszkrét formavilág, prémium anyagok, és egyértelműen audiofil célcsoport.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

5+1 mobilos tipp a fesztiválszezonra

Akadozik az Insta-sztori feltöltése? Nem találod a barátaidat, és már csak 5%-on van az aksid? Ismerős helyzetek, ugye?

Akár első fesztiválozó vagy, akár visszatérő, végtelenül bosszantó lehet a stabil mobilhálózat hiánya. Ahhoz, hogy komfortosabban érezd magad, a Yettel, a Sziget fesztivál hivatalos telekommunikációs partnere összegyűjtötte azokat a helyzeteket, amikor igazán jól jön a gyors mobilnet, és megoszt néhány gyakorlati tippet is. Ráadásul egy izgalmas játékkal most páros belépőt is lehet nyerni Európa egyik legnagyobb fesztiváljára.

Amikor több tízezer ember van egy helyen, és mindenki egyszerre netezik, posztol vagy videózik, az a mobilhálózatnak is extra terhelést jelent. A Sziget területén és a fesztivál ideje alatt éjjel-nappal körülbelül 25-ször nagyobb adatforgalom keletkezik, mint egy közepes méretű településen. A Yettel közel két hónapos előkészítő munkával és körülbelül harmincfős szakértői csapattal dolgozik azon, hogy a látogatók idén is stabil, gyors és megbízható hálózatra támaszkodhassanak a fesztivál teljes időszaka alatt. Ráadásul több forgalmas csomóponton is elérhető lesz a nagysebességű 5G technológia, amelyet a szolgáltató továbbra is külön díj felszámítása nélkül biztosít az ügyfeleinek – nem csak a fesztivál ideje alatt.

  • Nem találod a barátaidat? Ne aggódj, nem maradsz egyedül! 

Az üzenetet nem sikerül elküldeni és a térképen sem frissül a helyzeted, pedig megbeszéltétek a találkozót? A valós idejű helyzetmegosztás a fesztiválok alatt nagy segítség lehet, persze csak ha a mobilneted stabilitása miatt sem kell aggódnod. A Szigeten a Yettel megerősített hálózatának köszönhetően a telefonod gyorsabban és hatékonyabban üzemel, kevesebb energiát használ, így sokkal tovább bírja. Ha azonban még biztosabbra szeretnétek menni, beszéljetek meg egy állandó közös találkozási pontot, például az 5G-zónákat, mint a Yettel Colosseum, a VIP szektor bejáratának környéke a Nagyszínpad felé vagy a beléptető pontok, ahová mindig visszatérhetsz, és elérheted a csapatot.

  • Lemerül az aksi, pedig még csak este hat óra van 

Digitális jegy, karszalagregisztráció, mobilfizetés – csak akkor működnek, ha a telefonod sem adja fel. A mobilodra a fesztivál teljes ideje alatt szükséged lehet, de a folyamatos használat miatt felmerülhet az egyik fő stresszforrás: a telefonod merül. Használd a fesztiválon elérhető Yettel töltőpontokat, amelyeket a Sziget egész területén megtalálsz, ha az akkutöltöttség a kritikus szint alá megy. Extra tipp: használat után mindig zárd be háttérben futó vagy nem használt alkalmazásokat, így nem pazarolnak még több energiát, és persze érdemes beszerezni egy hordozható powerbanket, amely addig is életben tartja a mobilodat, amíg el nem érsz a töltőállomásig.

  • Elfogyott az adatkeret, amikor posztolnál? 

A fények tökéletesek, a hangulat a tetőfokán, a kedvenc előadód is fotóközelbe került, mégsem sikerül feltölteni a képet. Szeretnéd élőben közvetíteni a kedvenc számodat, de a videó csak tölt és tölt… Sietsz egy koncertre, de nem találod, melyik színpadon van, és mikor kezdődik. Ne izgulj, ez még a leggyakorlottabb Szitizenekkel is megesik. A Sziget idejére a Yettel díjmentes korlátlan netet biztosít a Yepp szolgáltatással, melyet a hivatalos oldalon tudsz megigényelni, így az élményeket, kedvenc képeidet, vagy a  Sziget  appban készült egyedi videódat is meg tudod osztani.

  • Segítségre van szükséged, de nem sikerül a hívás  

Bár a Szigeten biztonságos körülmények között élvezheted a zenéket és programokat, előfordulhat, hogy esetleg külső segítségre van szükséged, vagy elveszett iratok ügyében kell telefonálnod. A legfontosabb telefonszámokat mentsd el a névjegyzékedbe, és állíts be vészhelyzeti kontaktokat a telefonodon.

  • Nem találod a mobilodat – ne izgulj, semmi sincs veszve! 

Ha úgy tűnik, nyoma veszett a mobilodnak, ne ess pánikba. Előfordulhat, hogy kiesik a zsebedből a koncert alatt, vagy ott marad a fűben. Kapcsold be a telefonod helymeghatározó szolgáltatását, így később a „Find My iPhone” (iOS) vagy „Find My Device” (Android) funkcióval meg tudod nézni, hol látták utoljára a készüléket. Ezeket akár egy barátod telefonjáról vagy egy kölcsönkapott eszközről is elérheted. Hasznos lehet az is, ha a zárolási képernyőn megjelenik egy másik elérhetőséged (pl.: egy e-mail cím vagy egy telefonszám), így a megtalálók könnyebben visszajuttathatják a készüléket.

+1. Nincs még jegyed? Csak egy játék választ el tőle!

Idén a Szigeten nemcsak élvezheted a leggyorsabb1 hálózatot, de játékba is szállhatsz érte. Csak annyi a dolgod, hogy a Yettel appban elérhető sebességmérő játékkal 10 különböző helyszínen mérd meg a mobilnet sebességét – a résztvevők között páros Sziget-belépőket sorsolnak! A játék július 8-tól 30-ig tart.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

A Samsung kiterjeszti a Galaxy AI-t

A Samsung 2024-ben új korszakot nyitott mobil AI-alapú fejlesztéseivel és a Galaxy S24 szériával, azzal a céllal, hogy 2024-re több mint 200 millió eszközön elérhető legyen a Galaxy AI.

A Galaxy AI a bemutatása óta folyamatosan fejlődik, megváltoztatva az okostelefonok nyújtotta lehetőségeket: a Galaxy S25 felhasználók több mint 70 százaléka AI-eszközöket is alkalmaz. A mesterséges intelligencia alapú funkciók közül a Google Gemini használata növekedett a legnagyobb mértékben, legújabb S széria készülékein megháromszorozódott .

A Samsung egy évvel ezelőtt, az első Galaxy AI Fórum eseményen osztotta meg a mobil AI jövőjéről szóló, úttörő technológiai céljait, amelyek jelentős előrelépést jelenthetnek a felhasználóknak. Az idei konferencián a vállalat Symmetry Research kutatócéggel közösen végzett felméréséből kiderült: a felhasználók egyre gyakrabban igénylik a mobil AI használatát, emellett pedig változik a multimodális, proaktív és személyre szabott AI-funkciókhoz való hozzáállásuk.

A válaszadók közel fele (47%) jelenleg napi szinten használja a mesterséges intelligenciát, és úgy véli, hogy bonyolultabb lenne a mindennapi feladatvégzése az AI-alapú keresés, a személyre szabott értesítések és a hangasszisztens szolgáltatás használata nélkül. A válaszdók 45%-a pedig ugyanolyan rendszerességgel alkalmaz hangalapú utasításokat, mint használ billentyűzetet a feladatok elvégzéséhez.

A Samsung fejlesztéseinek lényegét az az elképzelés vezérli, hogy a felhasználóknak egyszerű és biztonságos, az igényeiknek megfelelő mobil AI-t kínáljon. A Samsung Galaxy – e cél jegyében – elkötelezett amellett, hogy a Galaxy AI-t 400 millió eszközön elérhetővé tegye az év végéig, és ezáltal még több felhasználó megismerhesse a mobil AI teljesítményét és lehetőségeit.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement Booking.com
 

Friss