Connect with us

Okoseszközök

Az okoseszközök már a fűtési rendszerek piacán is tarolnak

okos fűtési rendszerek
Képek forrása: Dimat.hu

Okostelefon, okostévé, okosotthon – ma már egyik sem ismeretlen fogalom, sőt. Pontosan tudjuk, hogy lehet a telefonnal vásárolni, felhúzni vele otthon a redőnyt vagy épp az okosórával összekapcsolt applikáción ellenőrizni, mennyit és milyen minőségben aludtunk. Ennek ellenére teljesen jól megvagyunk otthon a radiátorral, konvektorral és az elavult fűtési rendszerekkel. Érdemtelenül kevés szó esik ugyanis az okosmegoldásokról és innovációkról e téren, legalábbis hazánkban. Pedig a kényelem, a komfort, és az alacsony számlák itt vannak az orrunk előtt. A képlet egyszerű, a válasz pedig az elektromos fűtési rendszerekben keresendő.

Hogy lehet a fűtésünk okos?

A fűtési rendszerünk alapvetően nem attól lesz okos, hogy keveset fogyaszt, és fenntartható a működése. Ezek ún. extrák. Az „okos” (smart) kifejezés leginkább a kényelemre utal. Egy termosztát segítségével például már nagyon gyorsan és egyszerűen idilli környezetet teremthetünk. Vagy még ilyen eszközre sem lesz szükség, hiszen az okosotthonban a fűtés is előre automatizálható, programozható. Így a fűtés-hűtés mindig az optimális szinten fog működni, ha otthon vagyunk, ha nem. Ha pedig úgy tartja kedvünk, beállíthatjuk az okostelefonunkon, hogy éjszaka kicsit melegebb, vagy éppen hűvösebb legyen. Mindezt az ágyunk kényelméből, vagy az esti vacsoráról hazafelé menet az anyósülésről.

Innovatív és okos fűtési rendszerek a házban

Ha innovatív és okos fűtési rendszerekről van szó, mindenféle irónia nélkül állíthatjuk, hogy nyugaton – vagy inkább északon – már megoldották. A legjobb rendszerek ugyanis Skandináviából származnak. Talán nem is véletlenül. Az ottani időjárás remek támpontot adott hozzá, hogy megtalálják a választ a tökéletes fűtés kérdésére. Persze az életszínvonal, és a technológiai fejlettség legalább annyira kellett hozzá. De ma már nem kell Norvégiáig vándorolni, hiszen a jó megoldások máshol is elterjedőben vannak. Így lehet az, hogy az elektromos fűtés szerte a világban egyre népszerűbb – és szerencsére már elérhető Magyarországon is.

De melyik a legjobb alternatíva és miért? Hiszen a padlófűtés és társai azért nem ismeretlen fogalmak számunkra sem. A jó hír az, hogy tévedni nem nagyon lehet. Legalábbis akkor, ha a személyes igényeinket fűtéstechnikai szakértőkkel egyeztetjük. De erről majd később. Előbb nézzünk pár példát!

Milyen intelligens fűtési rendszerek léteznek?

Képzeljünk el egy olyan rendszert, ami képes felmelegíteni otthonunkat a megújuló energiák erejével, miközben optimalizálja a hőtárolást. A hőtárolós kályha nem csupán szokványos tűzhely, hanem olyan okoseszköz, ami felveszi a harcot az időjárás viszontagságaival. Az energia felhasználása a kályhán keresztül történik, majd a felesleges hőt a hőtároló egységben tárolja el. Otthonunkban pedig télen-nyáron ideális hőmérséklet lesz.

A monoblokkos hőszivattyú a modern technológia egyik legnagyobb csodája. Ez a zseniális berendezés ugyanis képes kinyerni a környezet hőjét, még a hideg levegőből is, és átalakítani azt olyan meleggé, ami megfelel otthonunk igényeinek. De ez még nem minden! A hőszivattyú automatikusan felismeri az aktuális hőmérsékletet és a szükséges fűtési teljesítményt, így mindig az optimális hőmérsékletet tartja fenn a házban.

Léteznek más elektromos fűtési megoldások is, mint például az elektromos padlófűtés, az elektromos infrapanel fűtés, vagy az elektromos fűtőpanelek. Ezekről is érdemes szót ejteni.

A méltán népszerű népszerű padlófűtés rendszerben vékony fűtőkábeleket vagy fűtőfóliát építenek be a padlóba. Ez kiválóan alkalmas padlók melegítésére, a hő egyenletes terjedése a lábunk alatt igazán különleges érzést nyújt.

Az elektromos infrapanel az infravörös sugarakat használja tárgyak és személyek közvetlen fűtésére. Gyorsan melegít, és nem szárítja ki a levegőt, így kellemes és egészséges hőérzetet biztosít.

Az elektromos fűtőpanelek szintén hatékony és praktikus megoldást jelentenek. Ezek a panelek is gyorsan és hatékonyan melegítik fel a helyiséget, és könnyen telepíthetők a falra vagy akár a padlóra. Egyenletes hőeloszlást biztosítanak, kellemes és kényelmes hőmérsékletet teremtve a szobában. Modern és esztétikus megjelenésűek, így könnyedén illeszthetők bármilyen belső térbe.

Érjük el a lehető legmagasabb komfortot egész évben!

Bátran kijelenthető, hogy az okos elektromos fűtés en bloc olyan forradalmi megoldás, ami elhozza a kényelmet és a hatékonyságot a mindennapokba. Futólag említettük már, hogy felmerülhetnek olyan kérdések, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb rendszert, és hogyan telepítsük azt otthonunkban. Nos, itt jönnek képbe a fűtéstechnikai szakemberek.

Ők ugyanis pontosan tudják, hogy milyen típusú intelligens rendszerek érhetők el a piacon, és melyik lenne a legmegfelelőbb választás a mi otthonunkhoz. Segítenek a fűtési igényeket, az energiamegtakarítási szempontokat és a rendszer hatékonyságát figyelembe véve kiválasztani a megfelelő készülékeket és okos vezérlőket. Emellett fontos információval szolgálnak a rendszer telepítésével, karbantartásával és annak működtetésével kapcsolatban is.

Mi sem egyszerűbb, mint a Dimat Fűtéstechnika Kft. csapatával belépni a fenntartható jövőbe és az innovatív, intelligens fűtési rendszerek világába!


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Okoseszközök

A HONOR Magic7 Lite a DXOMARK akkumulátor rangsorának első helyezettje

A HONOR Magic7 Lite elnyerte a DXOMARK Battery Gold Label 2025 minősítést, kiemelkedően magas, 164-es pontszámmal.

Ezzel a HONOR X9C okostelefonnal közösen került a csúcsra, ami jól mutatja a vállalat elköteleződését az iránt, hogy a töltési képességek és az optimalizált energiagazdálkodás terén a legjobb legyen a kategóriájában.

HONOR Magic7 Lite: kivételes akkumulátor-üzemidő

A HONOR Magic7 Lite, az iparág legmagasabb akkumulátor-teljesítményével bíró okostelefonjaként új mércét állít fel az akkumulátor-innováció terén. A rendkívül nagy, 6600mAh kapacitású szilícium-szén akkumulátorral rendelkező készülék kivételesen hosszú üzemidőt és a ma elérhető legnagyobb kapacitást kínálja.

A DXOMARK szerint a telefon legfontosabb jellemzői:

– A HONOR Magic7 Lite az „Advanced” szegmens más készülékeivel összehasonlítva kivételes általános akkumulátor-üzemidőt és magas fokú optimalizáltságot mutat, így ezen a területen a legjobbnak bizonyult.

– Akkumulátor-üzemidő: 128 óra könnyű használat / 89 óra mérsékelt használat / 55 óra intenzív használat esetén.

HONOR Magic7 Lite: fokozott tartósság

Az akkumulátor „Armour-level Protective Coating” bevonattal és egy speciális biztonsági bevonattal rendelkezik, amely a HONOR Power Management System rendszerrel együttműködve szélsőséges körülmények között is szigeteli az elektródákat. Emellett az AI lehetővé teszi a készülék számára, hogy akár még 50 percig folyamatosan lehessen hívásokat bonyolítani, amikor is, amikor az akkumulátor töltöttsége már 2%-ra csökken, a 66 W-os vezetékes HONOR SuperCharge pedig gyorsan feléleszti az akkumulátort a hosszabb használathoz.

A DXOMARK szerint a legfontosabb jellemzői a következők:

A töltési teljesítmény a 66W-os töltő teljesítményének köszönhetően a hatalmas töltési kapacitás ellenére is kimagasló.

– A HONOR Magic7 Lite körülbelül 42 perc alatt elérte a teljes töltés 80%-át. Egy gyors, 5 perces feltöltéssel pedig közel 7 óra üzemidőt nyert vissza.

HONOR Magic7 Lite: Videós és játékos profizmus

A HONOR Magic7 Lite 6,78” Eye-comfort OLED kijelzője 1,07 milliárd színt és 1,5K felbontást támogat, élénk és lélegzetelállító részleteket biztosítva a még magával ragadóbb élményért. A felhasználók akár 48,4 órányi zenei streaminget és 25,8 órányi online videólejátszást élvezhetnek egyetlen feltöltéssel.

A DXOMARK szerint a legfontosabb jellemzői a következők:

– A Honor Magic7 Lite következetesen, szinte minden egyes tesztelésen magas részpontszámot ért el az alacsony merülőáramnak köszönhetően, különösen a videó streaming és a játékok esetében.

– Az akkumulátor akár 15 óra 25 perces játékidőt is lehetővé tesz, mielőtt teljes feltöltésre lenne szükség.

A HONOR Magic7 Lite elérhetősége

A HONOR Magic7 Lite a felhasználók különböző stíluspreferenciáit figyelembe véve Magyarországra két lenyűgöző színben érkezik: ezek a titán lila és titán fekete. A HONOR Magic7 Lite két konfigurációval lesz kapható február 3-ától. A 8GB RAM-mal és 216GB tárhellyel felszerelt változat ajánlott fogyasztói ára 159 990 Ft, míg a 8GB-RAM-ot és 512GB tárhelyet kínáló változat ajánlott fogyasztói ára 169 990 Ft.

További információk a HONOR hivatalos honlapján lesznek elérhetők: www.honor.com.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Érkezik az Eclipsa Audio: a Samsung 3D hangélménye a 2025-ös tévékészülékeihez és hangprojektoraihoz

A Samsung 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatába integrálja a Google-lel együttműködésben kifejlesztett Eclipsa Audio technológiát.

Az úttörő hangzásmegoldás arra ösztönzi az alkotókat, hogy dinamikus, magával ragadó 3D audiotartalmakat hozzanak létre, illetve ezek zökkenőmentes lejátszását biztosítja a 2025-ös TV-kínálat teljes skáláján, a Crystal UHD-tól a Neo QLED 8K modellekig.

Büszkék vagyunk rá, hogy az Eclipsa Audio technológiát bevezethetjük 2025-ös TV- és hangprojektor-kínálatunkba. – nyilatkozta Taeyong Son, a Samsung vizuális kijelző üzletágának kutatás-fejlesztési ügyvezető alelnöke és vezetője. – Ez az innováció az otthoni hangélmények új lehetőségeit nyitja meg, és tovább erősíti elkötelezettségünket az otthoni szórakoztatás jövőjének alakítása iránt.”

Az otthoni szórakoztatás újradefiniálása

A Samsung immáron 18 egymást követő évben a nemzetközi TV-piac egyik élvonalbeli szereplője, most az Eclipsa Audio technológiával új szintre emeli az otthoni szórakoztatás élményét. Kiemelkedő szerepe a 75 colos feletti tévék piacán lehetővé teszi, hogy ezt a forradalmi megoldást minél több felhasználóhoz eljuttassa.

Az Eclipsa Audioval az alkotók finomhangolhatják a beállításokat, például meghatározhatják, hogy egy hang honnan érkezzen a térben – legyen az a hallgató mögül, oldalról vagy akár fölülről. Emellett az intenzitás és a térbeli visszaverődések beállításával magával ragadó, háromdimenziós hangélményeket hozhatnak létre.

A vállalat először alkalmazza az Eclipsa Audiot a 2025-ben érkező televíziókínálatában: a Crystal UHD sorozattól a zászlóshajó Neo QLED 8K modellekig beépíti a fejlett audiotechnológiát, hogy minél több felhasználó megtapasztalhassa az újdonságot.

Több lehetőség a tartalom és lejátszás terén

2025-től az alkotók Eclipsa Audio hangsávokkal tölthetik fel videóikat a YouTube-ra, így a 2025-ös Samsung eszközök felhasználói és nézői élvezhetik a prémium térbeli, 3D hangélményt. A Samsung és a Google a koreai Távközlési Technológiai Szövetséggel (TTA: Telecommunications Technology Association) együttműködve dolgozik azon, hogy egy tanúsítási programmal garantálják az Eclipsa Audio technológiát használó eszközök hangminőségét, ezzel biztosítva, hogy a felhasználók mindig kiváló hangélményt kaphassanak.

„Úgy gondoljuk, hogy az Eclipsa Audio alapjaiban változtathatja meg a hangélményekről alkotott elképzelésünket – nyilatkozta Jim Bankoski, a Google Chrome tervezői részlegének alelnöke – Izgatottan várjuk, hogy az alkotók miként használják majd ezt a technológiát innovatív hangélmények megalkotására.”


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Európai vízió a 6G hálozati ökoszisztémáról

A 6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA) által készített „Európai vízió a 6G hálózati ökoszisztémáról” című friss tanulmány megszületésében Laki Sándor egyetemi adjunktus, az ELTE Informatikai Kar oktatója is közreműködött

A tanulmány a 6G hálózatok fejlesztésére és szabványosítására irányuló globális kezdeményezéseket vizsgálja, kiemeli a kulcsfontosságú nemzetközi szereplők által formált egységes 6G-vízió szükségességét, hangsúlyozza Európa aktív szerepét a 6G kutatásában, fejlesztésében, szabványosításában, valamint a társadalmi, környezeti és gazdasági kihívások kezelésében.

dokumentum frissített képet nyújt a jelenlegi, ötödik generációs rendszereket leváltó, várhatóan 2030 körül megjelenő 6G architektúrák fejlesztésének állásáról, kiemelve az innovatív megoldásokat, amelyek az 5G rendszerek korlátainak leküzdésére irányulnak. Rámutat az 5G rendszerek azon pontjaira, amelyek akadályozzák a hatékony globális működést, és javaslatokat tesz az ezek leküzdését célzó architekturális fejlesztésekre.

A javasolt újítások célja egy rugalmas, alkalmazkodóképes és fenntartható hálózat létrehozása, amely képes támogatni a következő generációs alkalmazásokat és szolgáltatásokat.

Az ELTE 2023 májusában  jelentette be, hogy Laki Sándor és kutatócsoportja is részt vesz a csaknem 6 millió euró költségvetésű, egyetemek, kutatóintézetek és vezető iparági partnerek együttműködésével induló DESIRE6G Horizon Europe projektben, amelynek célja a 6G-hálózatok rendszerarchitektúrájának megtervezése.
Az IK-s kutatók a pogramozható hálózati infrastruktúra kifejlesztésén dolgoznak a projektben.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss