Connect with us

Okoseszközök

Kiderült, melyik Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szelessav.net oldalon 2025. március 11-én közzétett hálózati mérési eredményei alapján hazánkban a Yettel rendelkezik a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternet hálózattal az országos összesített le- és feltöltési átlagsebesség érték alapján.

A telekommunikációs társaság 2020-2024 között közel 100 milliárd forintot fordított mobilhálózatának fejlesztése érdekében, napokon belül már az 1000. bázisállomáson indítja el nagysebességű 5G szolgáltatását, és 2028-ig további több tízmilliárd forint értékű fejlesztést tervez Magyarországon. 

Teljes megújulással a leggyorsabb mobilnet eléréséig

A Nemzeti Hírközlési és Média Hatóság (NMHH) 2025. március 11-én elérhető, szelessav.net oldalon közzétett mobilinternet-hálózati mérési adatai igazolták, hogy országos összesített átlagsebesség alapján a Yettel Magyarország nyújtja a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternetet ügyfeleinek. A weboldalon elérhető tájékoztatás szerint a hatóság mérőautói járják az országot, majd a rögzített mérési eredményeket szigorú ellenőrzéseknek vetik alá. A hatóság folyamatosan bővülő, hitelesített országos összesített mérési eredményei alapján 5G készülékkel 148 Mbps, 4G készüléken pedig 75 Mbps átlagolt letöltési sebességgel a Yettel mobilhálózata a leggyorsabb Magyarországon. A Yettel lakosságra vetített kültéri 4G lefedettsége országosan meghaladja a 99%-ot, míg a dinamikusan fejlődő, városi környezetben és forgalmasabb turisztikai térségekben épülő 5G hálózat is már elérte az 52%-ot.

A megújult mobilinternet erejét más forrás is igazolta

Az Ookla független nemzetközi szervezet Speedtest alkalmazásában összegyűjtött több mint 600 ezer magyarországi mérés alapján 2024 második félévében a Yettel mobilhálózata bizonyult a leggyorsabbnak. A leggyorsabb mobilhálózatnak járó Speedtest Awards díjat a Speed ​​Score™ segítségével határozzák meg, amely a hálózatok rangsorolásához tartalmazza az egyes szolgáltatók letöltési és feltöltési sebességének mértékét. A Speed ​​Score kiszámításához használt tesztek kizárólag „modern eszközökből” származnak, amelyek képesek kapcsolódni a piac leggyorsabb, általánosan elérhető technológiájához. A Yettel sebességi pontszáma a díjazás időszakában 137,26 volt, a Magyar Telekom 60,51, míg a One Magyarország 40,4-es Speed ​​Score™-t ért el.

„A sokmilliárdos beruházással fejlesztett, jövőálló mobilhálózatunk és az arra épített szolgáltatások olyan képességekkel ruházzák fel a Yettelt, amivel a jövőbeni szerepünk lényegesen túlmutat az eddig ismert „mobiltelefon-társaság” szerepkörön. Célunk, hogy erre a komoly infrastrukturális háttérre támaszkodva, a digitalizáció és az AI korában már technológiai, ún. „telcotech” vállalatként tudjunk úttörő megoldásokat nyújtani ügyfeleink igényeire a mindennapokban, akár a lakossági, akár az üzleti szegmensben. Nagy megtiszteltetés, hogy a magyarországi telekommunikációt szabályozó hatóság, az NMHH által a szelessav.net oldalon közzétett országos összesített átlagsebesség mérési adatok alapján, és talán a legismertebb nemzetközi sebességmérő cég, az Ookla Speedtest saját mérési módszertana alapján is a mi mobilhálózatunkat mérte a leggyorsabbnak Magyarországon. Az eredmények mögött a jelentős pénzügyi beruházáson túl komoly és elhivatott szakemberek megfeszített munkája áll. Büszke vagyok a Yettel csapatára és arra az elkötelezettségre, amivel a közös sikerekért és a Yettel-ügyfélélmény maximalizálásáért dolgozunk együtt nap mint nap!”

 – mondta Igor Prerovsky, a Yettel Magyarország vezérigazgatója.

A Yettelnél az 5G elérése minden ügyfél számára – külön díj vagy extra díjcsomag nélkül – lehetséges, azaz minden ügyfél, aki 5G képes készülékkel 5G lefedettségű területen van és sebeségkorláttal nem rendelkező, aktív adatcsomaggal[4] rendelkezik, kihasználhatja az 5G mobilhálózat előnyeit. A szolgáltató teljes hálózati forgalmának már több mint 25%-a 5G technológián zajlik, a 2024-ben lakosági szegmensben értékesített készülékek már 86%-a 5G képes.

„Már az ügyfeleink is tapasztalhatják, hogy a hálózatfejlesztésbe forgatott erőforrásaink jó helyre kerültek, szinte az utolsó csavarig újraépítettük a hálózatunkat, napokon belül pedig az 1000. bázisállomáson is elindítjuk a magas frekvencián nyújtott, nagysebességű 5G szolgáltatásunkat, és ezzel elértük, hogy itthon a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternetet adhatjuk ügyfeleinknek, a most megismert országos összesített átlagsebesség mérési eredmények alapján, ezúttal már egyes készülékeken a standalone 5G verzióban is. Nem állunk meg, 2028-ig további több tízmilliárd forint fejlesztést tervezünk, hálózati infrastruktúra-szolgáltató partnerünkkel, a CETIN Hungary-vel közösen.”

– mondta el Koller György, a Yettel műszaki vezérigazgató-helyettese.

3 éves a Yettel márka, van új a Nap alatt

A márciusban harmadik születésnapját ünneplő márka az elmúlt években elindította az elsősorban 5G mobilhálózatra épülő otthoni és irodai internetszolgáltatását, amellyel hazánkban elsőként biztosítja országosan az ún. standalone (SA) 5G szolgáltatást. Az 5G képességeit a korábbinál hatékonyabban kihasználó SA 5G megoldás már az arra képes Honor okostelefonokon is elérhető, az SA 5G elérésre képes mobiltelefonok köre más gyártók készülékeivel is bővül a jövőben.

Az elmúlt 3 év fejlesztései közé sorolható az otthoni TV szolgáltatás elindítása, a beltéri hang-lefedettséget növelő VoWiFi (Voice over WiFi) szolgáltatás bevezetése, valamint a hazai mobiltávközlés történetében először kizárólag digitálisan elérhető előfizetés keretében megrendelhető Yepp tarifacsomag, ami hűségidő nélküli és korlátlan belföldi adatkeretet biztosít. A mobiltechnológia sajátosságainak megfelelően a mobilinternet sebességét a hálózati lefedettség, az esetleges torlódás, a használt technológia (pl. 4G, 5G, SA 5G), az időjárás, a fizikai akadályok (épületek, domborzat) és az eszköz képességei befolyásolják.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Okoseszközök

Itt a tavasz, és mindig jól jön egy megbízható társ

A tavasz a megújulás évszaka: hosszabb nappalok, friss energia és több idő a szabadban. Ahhoz, hogy telefonod is lépést tartson veled, kövesd ezeket a tippeket, amiket a HONOR szedett össze!

🔋 Optimalizáld az akkumulátort – A hosszabb szabadtéri programokhoz érdemes energiatakarékos módot bekapcsolni, illetve ellenőrizni, hogy mely appok futnak a háttérben és merítik a telefont feleslegesen. A HONOR Magic7 Lite egyébként ideális társ ebben, ugyanis hosszú órákon, sőt, akár napokon keresztül használhatod anélkül, hogy töltened kéne.

📶 Gyorsabb kapcsolat a szabadban – A széles internetes lefedettséggel bármikor számíthatsz telefonodra, ha szükséged van rá. A legújabb készülékek már hipergyors mobilnet technológiákkal vannak felszerelve, így akár 5G-re csatlakozva is a maximumot hozhatod ki belőlük.

🌞 Napfényben is olvasható kijelző – Ha gyakran használod a telefonod kültéren, állítsd be az automatikus fényerőt, vagy növeld manuálisan a láthatóság érdekében. A sötét módot is érdemes időszakosan kikapcsolni nappal. A HONOR készülékei egyébként különböző, elismert szemkímélő funkciókkal vannak felszerelve, amikkel a telefonod automatikusan nem csak a legjobban látható, de a számodra legkevésbé káros módra kapcsol.

🔄 Tavasz, a nagytakarítás hónapja a telefonodon – Ha már megújulás, érdemes telefonodon is törölni a felesleges fájlokat vagy a nem használt alkalmazásokat amellett, hogy kiürítheted a gyorsítótárat is. Egy kis digitális rendrakás gyorsabb működést eredményez!

🌿 Tavasz: fókusz mód – Az is teljesen érthető, ha már unod a folyamatos összekapcsoltságot és produktivitást, és szeretnéd jobban élvezni a természetet, vagy csak szimplán a nyugit. Próbáld ki a fókusz módokat vagy az értesítések szüneteltetését. Így jobban elmerülhetsz a pillanatban, anélkül, hogy a telefon folyamatosan megszakítaná a nyugodt perceket értesítésekkel, figyelmeztetésekkel, újdonságokkal.

Próbáld ki ezeket a tippeket, és hozd ki a legtöbbet a tavaszból – online és offline egyaránt! 🌸📲


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Akár 60 százalékkal csökkenthető a fogyasztás egy alacsony energiabesorolású háztartási géppel

Haier

Egy friss kalkulációval segíti a tudatos vásárlókat a világ első számú nagy háztartási gép márkáját gyártó Haier Group. A Föld órájához kapcsolódó elemzésükben egy átlagos háztartást vettek alapul, és egy kevésbé hatékony géppark (hűtő és szárítógép) energiafelhasználását vetették össze a legkorszerűbb, magas energiaosztályú eszközök fogyasztásával. A cégcsoport több mint négy évtizede elkötelezett a kiváló minőségű és megbízható termékek gyártásában – ezt támogatja komplex kutatási és fejlesztési tevékenységük is.

A Haier Group üzleti filozófiájának két meghatározó fogalma a fenntarthatóság és a környezetvédelem. Éppen ezért különös figyelmet fordít az általa alkalmazott technológiák folyamatos fejlesztésére, illetve készülékei energiahatékonyságának növelésére. Mindez hozzájárul a globális energiafogyasztás és a háztartások karbonlábnyomának csökkentéséhez. Egy-egy új, innovatív termék megalkotása során a kényelmi szempontok mellett a legfontosabb, hogy a háztartási gépek hosszú távon jelentős megtakarítást eredményezzenek a vásárlók számára. A Haier – a bolygó valamennyi kontinensén megtalálható – kutatási és fejlesztési központjaiban olyan megoldásokon dolgozik, amelyek révén a felhasználók közvetlen pénzügyi előnyt realizálhatnak, emellett hozzájárulhatnak a Föld ökológiai egyensúlyának fenntartásához.

A vásárlók a háztartási gépek kiválasztásakor is azt tapasztalhatják, hogy a prémium berendezések jellemzően hatékonyabbak, és alacsonyabb energiafogyasztásuknak köszönhetően lényegesen mérsékelhetik a rezsidíjakat.

A hűtőszekrény az a készülék, amely az év minden napján, napi 24 órában üzemel, így érdemes egy energiahatékonyabb készüléket vásárolni. Például egy új energiacímkével ellátott, C besorolású hűtőszekrény – amely a régi energiacímkén A+++ besorolásnak felel meg – energiafelhasználása akár 50-60 százalékkal kevesebb lehet, mint egy kevésbé hatékony, F energiaosztályú modellé*. A korszerűtlen készülékek tehát meg is duplázhatják az áramköltségeket, ami éves szinten több, közel tízezer forintnyi veszteséget eredményezhet a felhasználóknak.

A szárítógépek esetében egy A+++ energiaosztályú, HD90-A3Q397U1 típusú gép akár 65%-kal kevesebb energiát fogyaszt, mint egy ‘A’ besorolású készülék. Egy szintén a Haier által tervezett, Dual Engine Inverter motorral, vagy az Ultra Reverse dobot tartalmazó, Twin Motorral felszerelt szárítógép működtetése pedig 15 százalékkal kevesebb villamos energiát igényel, mint egy ezzel a technológiával nem rendelkező készülék.

Összességében megállapítható, hogy a korszerűbb eszközöket választó családok így egyetlen év alatt akár húszezer forintot spórolhatnak a rezsiköltségeken.

A Haier folyamatosan vizsgálja olyan új technológiák bevezetését, amelyek lényegesen kedvezőbbé teszik az általuk gyártott eszközök működtetését. Készülékeikbe már a többi között intelligens napelemrendszereket is integrálnak, a mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőségekkel pedig nemcsak a termékek és szolgáltatások távoli kezelése biztosított, hanem e berendezések már megbízható tanácsokat, használati statisztikákat is kínálnak a felhasználók számára.

 

*azonos felhasználási körülmények esetén

Források: Háztartási készülékek energia címkéi és HUPX piaci áram ár


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! A cikkben partnerünk volt a Napklub.hu. Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Ennek örülnek majd az épületüzemeltetők

Egy helyen nyomon követhető a teljes épületportfólió összes adata.

A hazai üzemeltetőkre is jellemző, hogy nem csak egy-egy épületért felelnek, hanem számos, akár több kerületben vagy különböző városokban elhelyezkedő irodaházat, illetve ipari létesítményt kell egyszerre, egyformán magas minőséget biztosítva kezelniük. Az ő munkájukat teszi könnyebbé a Siemens új megoldása.

Az épületmenedzsment alkalmazás lehetővé teszi, hogy a felhasználók egyetlen applikáción keresztül, valós időben kövessék nyomon és kezeljék ingatlanportfóliójuk különböző elemeit, legyenek azok irodaházak, gyárak, bevásárlóközpontok, oktatási intézmények vagy akár kórházak. Segítségével az épületek teljesítményének, energiafelhasználásnak és az eszközök kihasználtságának átfogó ellenőrzésére nyílik lehetőség. Így átláthatóvá és összehasonlíthatóvá válik az egyes épületek energiafogyasztása, vízhasználata, fenntarthatósági adatai, térkihasználtsága, valamint parkolási vagy egyéb jellemzői is.

Ezáltal pedig nem csak az üzemeltetési hatékonyság növelhető, hanem egyszerűbbé válik a karbantartási tervek nyomon követése, az energia- és erőforrás-optimalizálás, valamint az automatizálási megoldások alkalmazása is, miközben pontos képet kapnak az üzemeltetési költségek megoszlásáról, ezzel szintén támogatva az adatvezérelt döntéshozatalt. Továbbá a karbonkibocsátás és a fenntarthatósági mutatók monitorozásával, rendszeres kimutatások készítésével, a vállalatok könnyebben teljesíthetik a környezeti céljaikat és ESG-vállalásaikat.

A Building X platformhoz tartozó, szoftverszolgáltatásként (SaaS) elérhető alkalmazás emellett gyűjti és elemzi az épületekben elhelyezett érzékelők, mérőórák, IoT-eszközök és adatközpontok információit. A Portfolio Manager különböző adatforrásokból képes adatokat begyűjteni, így forrásfüggetlen, moduláris és könnyedén telepíthető megoldást kínál. Az alkalmazás különböző felhasználói (például a vállalatvezetők, fenntarthatósági menedzserek és létesítményüzemeltetők) számára pedig a kezelőfelület testre szabható.

A Siemens már megkezdte a Building X Portfolio Manager telepítését, 60 országban, összesen 1300 telephelyén. A termék piaci bevezetése idén májusban várható.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss