Connect with us

Okoseszközök

A Samsung bemutatja a legújabb Odyssey gaming monitorokat

A Samsung bejelentette a legújabb Odyssey gaming monitorok és a ViewFinity S8 bevezetését.

A 2025-ös Odyssey termékcsalád újdonságai a forradalmi Odyssey 3D monitor mellett az ultraszéles Odyssey G9, valamint a lenyűgöző Odyssey OLED G8 monitor, amely a vállalat első 27 colos 4K felbontású, 240 Hz-es képfrissítési rátával rendelkező képernyője. Ezeket a készülékeket, amelyek újraértelmezhetik az elmélyülés élményét és csúcsteljesítmény fogalmát, aprólékosan úgy tervezték, hogy a mai gamereknek kiemelkedő élményt nyújthassanak.

„A Samsungnál elkötelezettek vagyunk amellett, hogy játékélményt fokozó, élvonalbeli kijelzőtechnológiával rendelkező monitorokat kínáljunk – mondta Hoon Chung, a Samsung vizuális kijelző üzletágának ügyvezető alelnöke. – Az új Odyssey monitorok jelentős előrelépést jelentenek egyaránt az innováció, a képminőség és a teljesítmény terén, amelynek köszönhetően a gamerek teljesen elmerülhetnek az élményben és még jobb teljesítménnyel játszhatnak.”

Az Odyssey 3D-vel belépünk a 3D Gaming világába

Az új 27 colos Odyssey 3D (G90XF) monitor olyan úttörő 3D gaming élményt kínál, amelyhez nem szükséges külön szemüveg felvétele. A fejlett szemkövető technológia és a Samsung saját fejlesztésű lencserendszere élethű, nagy felbontású 3D képet hoz létre, amely a Reality Hub alkalmazáson keresztül érhető el. Ezáltal az akció szinte kilép a képernyőről, és új energiát, valamint az elmélyülés magasabb szintjét hozhatja el a gaming és videótartalmak megtekintése során.

A Samsung aktívan együttműködik a vezető játékfejlesztőkkel, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a 3D technológiában rejlő lehetőségekből. Ezen együttműködések közé tartozik:

  • Nexon – The First Berserker: Khazan; megjelenés: március 28.
  • Neowiz – a kritikusok által elismert Lies of P.A. gyártó első letölthető játéka (DLC), az Overture várhatóan idén nyáron jelenik meg.

A partnerfejlesztők minden korábbinál jobban kidolgozhatják a 3D effekteket, hogy kreatív elképzeléseiket még nagyobb pontossággal kelthessék életre. A Samsung elképzelése, hogy további nemzetközi játékfejlesztő stúdiókkal gyarapítsa együttműködései sorát.

Az Odyssey 3D – a 3D játékok mellett – az AI videófeldolgozással a képet 3D formátumúvá alakítja, hogy új dimenziót keltsen életre a tartalmakban. A kompatibilis tartalmak minden egyes jelenetét elemzi, és azokat 3D-re konvertálja – a szemet kevésbé megerőltető – folyamatos 3D-hatás elérése érdekében.

Az Odyssey 3D lenyűgöző játékteljesítményt nyújt. A 165 Hz-es képfrissítési frekvencia, valamint az 1 ms (szürkétől szürkéig, GtG) válaszidőnek köszönhetően a 4K képernyőn a videójáték ultrarészletes és zökkenőmentes lesz, míg az AMD FreeSync™ Premium és az NVIDIA G-SYNC kompatibilitás csökkenti a képszaggatás és a képernyőkésés jelenségét még az összetettebb grafikájú játékok esetében is.

A felhasználók az Edge Lightingnak köszönhetően még jobban elmerülhetnek a 3D élményben, mivel a technológia a játékhoz igazodva világítja be a környezetet. A monitor alatti teret a képernyő megvilágításával azonos színekkel borítja be, hogy fokozza a 3D képernyő látványát, és élethű gaming környezetet biztosítson.

A 27 colos Odyssey OLED G8 kiemelkedő pixelsűrűséggel bír

Az OLED páratlan képminőségét az új Odyssey OLED G8 (G81SF) teljesítménynövekedése fokozza. A modell 27 és 32 colos kijelzővel érhető el, a 27 colos modell – a képernyőméret viszonylatában – a Samsung eddigi legnagyobb 166 PPI képkockasűrűséggel rendelkező, és a vállalat első 4K monitorja 240Hz-es képfrissítési frekvenciával. Az OLED G8 mindkét méretben forradalmi teljesítményt és képminőséget kínál.

Az új 4K QD-OLED a kvantumpont-technológiával lenyűgöző részletességgel, pontosabb színekkel és kontrasztaránnyal jeleníti meg a képet bármely betekintési szögből. A VESA DisplayHDR™ TrueBlack 400 támogatásával pedig szinte határtalan kontrasztot biztosít, amely a magas, jellemzően 250nit fényerő mellett is élénk színeket varázsol a képernyőre. Az UL által tanúsított Tükröződésmentes (Glare Free) technológiának köszönhetően a képernyő kevésbé tükröződik, így csökkentve a használat során felmerülő zavaró jelenségeket.

A képernyőkép védelméről a Samsung OLED Safeguard+ gondoskodik. A szabadalmaztatott Dinamikus hűtőrendszer Pulsating Heat Pipe (Pulzáló hőelvezető) segítségével ötször hatásosabban oszlathatja el a hőt a hagyományos grafitlapokhoz képest, a fényerő beállítása nélkül. Megvédi a képernyőt a beégéstől, így biztosítva a képernyő hosszabb élettartamát.

A 240Hz-es képfrissítési frekvencia és a 0,03 ms GtG válaszidőnek köszönhetően az Odyssey OLED G8 egy csúcsteljesítményű gaming monitor, amelyet gyors és egyenletes képernyőmozgás jellemez. Kompatiblis az AMD FreeSync Premium Pro-val és az NVIDIA G-SYNC-el, hogy megakadályozza a mozgás megakadását, valamint a képszakadás és képremegés jelenségét. Ezekkel a lehetőségekkel rendkívül egyenletes, reakciókész és magával ragadó játékélményt biztosít.

Az Odyssey OLED G8 emellett a gaming felszerelés stílusos kiegészítője lehet. Vékony fém kialakításával bármely környezetbe beleillik, a Core Lighting+ technológia pedig a képernyő alapján világítja be a játékos környezetét. A monitor ergonomikus állványának köszönhetően könnyen beállítható.

Odyssey OLED G9: még több felhasználó tapasztalhatja meg az ívelt, ultraszéles gaming élményt

Az Odyssey G9 (G91F) még több felhasználónak hozhatja el az ultraszéles gaming élményt egy olyan egyszerű megközelítéssel, amely nem megy a teljesítmény rovására. Az 1000R íveltségű, 49 colos Dual QHD kijelző minőségi képélményt és izgalmas játékmeneteket kínálhat a gamereknek.

A 144Hz-es képfrissítési frekvencia és az 1ms válaszidő gondoskodik a játék gyors és érzékeny működéséről, míg az AMD FreeSync Premium Pro megakadályozza a kép szétesését és akadozását. A VESA DisplayHDR 600 tanúsítvánnyal a monitor rendkívüli tisztasággal jeleníti meg az élénk színeket, míg a HDR10+ GAMING technológia optimalizált fényerővel, kontraszttal és színtartománnyal fokozza a képernyőteljesítményt a dinamikus megjelenítésért.

Az Odyssey G9 monitor Picture-by-Picture (osztott képernyő) és Picture-in-Picture (kép a képben) funkciói kivételes lehetőségeket kínálnak a multitaskingra. A felhasználók ezekkel a funkciókkal egyidejűleg két különböző eszköz képét tekinthetik meg, míg a kép a képben módban számos, rugalmas méretopció áll rendelkezésükre. Az Odyssey G9 emellett az Auto Source Switch+ funkcióval támogatja a felhasználókat abban, hogy gyorsabban elérhessék a játékokat, amely a csatlakoztatott eszközök felismerését követően, bekapcsoláskor automatikusan megjeleníti azokat.

A ViewFinity S8 egyszerre kényelmet és hatékonyságot kínál

A Samsung 2025-ös gaming monitorjai mellett mutatja be a 37 colos ViewFinity S8 (S80UD) modellt, amely a vállalat eddigi legnagyobb 16:9 képarányú, 4K felbontású monitora. A készülék képernyőmérete 34%-kal nagyobb az előző modellhez képest, a 4K képernyő pedig maximalizálja a hatékonyságot és produktivitást. A szakemberek – a HDR10 és az 1 milliárd szín pontos ábrázolása végett – hatékony és eredményes munkavégzést biztosító készülékekkel dolgozhatnak.

A ViewFinity S8 a kényelem és a hatékonyság jegyében készült. A készülék ergonomikus kialakításáért megkapta a TÜV Rheinland Ergonomic Workplace Display (Ergonomikus Munkahelyi Kijelző) tanúsítványát, az Intelligens Szemkímélő funkció pedig szintén – a szervezet által – igazoltan csökkenti a felhasználók szemének terhelését. A munkavégzésre alkalmas eszközök 90W-os USB-C csatlakozóval köthetők össze, a felhasználók monitoron pedig több bemeneti forrást is vezérelhetnek, például a billentyűzetet vagy a KVM-kapcsolót, így könnyedén csatlakoztathatják a munkára és kikapcsolódásra szolgáló eszközöket a multifunkcionális monitorhoz.

Elérhetőség

Az új gaming monitorok 2025. március 31. 10:00-tól 2025. április 15. 9:00-ig előrendelhetők a Samsung weboldalán. Az Odyssey 3D 899 900 forintos ajánlott fogyasztói áron érkezik, az Odyssey OLED G8 32 colos monitor 629 900, a 27 colos modell 569 900 forintért, az Odyssey G9 monitor 479 900 forintért lesz kapható.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Okoseszközök

Az egyetemek mindennapjait is átírja a mesterséges intelligencia

A mesterséges intelligencia (MI) fejlődése a felsőoktatás mindennapjait is átalakítja.

Új távlatokat nyit az oktatásban, a tudományos munkában és a kutatás-fejlesztésben egyaránt, de kockázatokat is rejt, amelyeket megfelelően kell menedzselni – hangsúlyozza elemzésében Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának szakértője. A tananyag kidolgozásában, a személyre szabott tanulásban vagy épp az ipari innovációban máris komoly szerepet kap az MI – a győri digitális központban például díjnyertes permeteződrónt vagy a szem diagnosztizálására alkalmas infrakamerás szemüveget egyaránt fejlesztettek a közelmúltban.

Az oktatók használhatnak például mesterséges intelligenciát (MI) a tananyag kidolgozására, adatok elemzésére, a hallgatói teljesítmény értékelésére is. Több területen, például programozásnál is alkalmazható gépi értékelés, amely azonnali, személyre szabott visszajelzést ad. Számos külföldi egyetem működtet a hallgatók kérdéseire 0–24-ben válaszoló chatbotokat, virtuális asszisztenseket. Széles körben használatosak az MI-alapú plágiumfelismerő eszközök is a tanulmányi tisztességtelenség felismerésére

– sorolja a példákat Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának fejlesztőmérnöke.

Virtuális oktatók és személyre szabott tanulás

A szakember szerint a modern technológiákra szükség van, ezért nyitott a Széchenyi István Egyetem (SZE) is a különféle MI-eszközök beépítésére, megfelelő szabályzás mellett. Szerepel például az egyetem becsületkódexében, hogy a hallgatók használhatnak MI-t, így ChatGPT-t is, de a kapott információkat ellenőrizniük, értékelniük kell. Pap Martin Felicián úgy látja, hallgatói szempontból leginkább az ötletelési fázisban használhatók az MI nyújtotta lehetőségek, hiszen növelik a hatékonyságot – fokozzák ugyanakkor a felületesség veszélyét is. A hallgatónak ezért meg kell őriznie ellenőrző, validáló szerepét, ellenkező esetben nem fogja kellő mélységben elsajátítani az adott tananyagot. Az MI ugyanis a tanulás illúzióját keltheti, valódi készségfejlesztés nélkül, és a kritikus gondolkodás eróziója is jelentős veszély.

Az oktatásban szintén új távlatok nyílhatnak: egy 2023-as felmérés szerint az oktatók leggyakrabban tartalomfejlesztésre, kutatási és adatkezelési támogatásra és a személyre szabott tanulás segítésére használják az MI-t. Rövidesen már arra is találhatunk majd példákat, hogy tantermekben MI-vezérelt szoftverek működnek oktatóként vagy virtuális asszisztensként – például megválaszolják a gyakori kérdéseket vagy végigvezetik a hallgatókat a problémamegoldási lépéseken.

Az intelligens oktatórendszerek és az adaptív tanulási platformok személyre szabják a tanulási élményt: valós időben módosítják az anyag nehézségét vagy bemutatási módját a hallgató előrehaladása alapján.

A szabályozottság azonban mindenképp kulcskérdés – nem véletlen, hogy hazánkban legkésőbb ez év szeptemberéig minden egyetemnek irányelveket kell kidolgoznia az MI használatával kapcsolatban.

Permeteződrón és virtuális raliverseny

A szakértő kiemeli: az egyetemeken folyó innovációs munkát is fellendíti az MI.

A Széchenyi István Egyetemen működő kompetenciaközpont, a Digitális Fejlesztési Központ például közvetítő szerepet tölt be az egyetem és az ipari szereplők között. Mintegy 100 főt foglalkoztató szervezetünk különféle technológiák integrálásával egyedi és innovatív digitális megoldásokat kínál hazai és nemzetközi céges partnereinek

– tájékoztat Pap Martin Felicián.

A többek között drónokkal, 5G technológiával és MI-vel is foglalkozó szakértői csapat nemrég például egy környezetbarát permeteződrón fejlesztéséért kapott magyar innovációs elismerést, de a balatoni Kékszalag nemzetközi távolsági vitorlásverseny hajóinak nyomon követésére is különleges helymeghatározó megoldást fejlesztettek. Virtuálisan, fotórealisztikusan leképezték továbbá a Győr Rali teljes nyomvonalát, így egy szimulátor segítségével bárki próbára teheti magát a pályán, sőt, akár valós időben összemérheti tudását az igazi raliversenyzőkkel is.

Egészségügyi, diagnózistámogató fejlesztéshez is használják az MI-t: olyan, szemvizsgálathoz használt szemüveget fejlesztettek, amelyben infrakamera követi a szem mozgását, és tesz megállapításokat a középfül állapotáról.

Pap Martin Felicián aláhúzza: az MI-hez kapcsolódó fejlesztésekhez kiváló alapot, szolgáltatási lehetőséget ad az egyetemi háttér, hiszen a győri intézmény bármelyik tanszékét, oktatóját be lehet vonni egy-egy projektbe. A hallgatóknak is számos előnnyel jár a fejlesztési központ: a gyakornoki programban részt vevő hallgatók valódi ipari projekttapasztalatot szereznek, mentori támogatással, a tanulmányaikhoz rugalmasan illeszkedve. A végzett hallgatók számára pedig kiváló karrierutat kínál az intézmény.

Rövidesen pedig az is kiderülhet a fiatalok számára, hogyan emelik újabb szintre az MI-alapú megoldások a fesztiválélményt, hiszen az SZE fejlesztései, oktatói, hallgatói egy új környezetben is bemutatkoznak: a győri egyetem lesz az EFOTT házigazdája július 9. és 13. között a Velencei-tó partján. Idén a rendezvény sztárfellépői között olyan neveket találunk, mint a Tankcsapda, a Valmar, ByeAlex és a Slepp, Carson Coma, Pogány Induló, beton.hofi, Krúbi, Desh, Wellhello, Follow the Flow, BSW, Halott Pénz, Dzsúdló, Blahalouisiana, Margaret Island, Punnany Massif, Irie Maffia, Moriones és a Bohemian Betyars.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Megérkeztek az LG új QNED evo televíziói

Az LG Electronics (LG) bemutatta 2025-ös QNED evo termékcsaládját.

Az LCD technológiában jelentős újításnak minősülő QNED evo tévék a vállalat OLED kijelzőihöz hasonlóan számos megkülönböztető funkciót kaptak: ezek közé tartoznak a változatos színmegjelenítési megoldások, a Mini LED technológia, a legújabb, mesterségesintelligencia-alapú α (Alpha) processzor, a csúcskategóriás játékélmény és a sokoldalú, díjnyertes webOS platform.

Az LG új QNED televíziói világos és sötét környezetben egyaránt gazdag, élethű színek megjelenítésére képesek a 100 százalékos színtérfogatnak köszönhetően, amelyet az Intertek tanúsítványa is alátámaszt. A vállalat saját fejlesztésű Dynamic QNED Color megoldásának köszönhetően – amely a kvantumpont-technológiát váltja fel – a nézők a fényviszonyoktól függetlenül kiemelkedő mélységre, tisztaságra és pontosságra számíthatnak televíziózás közben.

Az Alpha AI processzorral meghajtott Mini LED technológia kifinomult fényvezérlést tesz lehetővé a QNED evo modelleken, ezáltal a kijelzők jobb kontrasztot, mélyebb feketét és pontosabb képet képesek megjeleníteni – az egyes fényzónákat fejlett AI technológia vezérli a lenyűgöző képi élmény érdekében.

A kép- és hangminőség fokozásáért az LG AI Picture Pro funkció optimalizálja a kép különböző részeit, és minden jelenetet finomhangol, hogy a felhasználók a lehető legélethűbb képminőséget élvezhessék tartalomfogyasztás közben.

Az AI Object Enhancer technológia azonosítja és ugyancsak javítja a képen megjelenő arcokat és alakzatokat a részletgazdag és élethű megjelenítés érdekében. A Dynamic Tone Mapping Pro blokkokra osztja a jeleneteket és külön-külön finomhangolja a fényerőt és a kontrasztot, ezzel élénkebb és élethűbb képet hoz létre. Ezeket a funkciókat az AI Sound Pro egészíti ki, ami virtuális 9.1.2 surround hangzást tesz lehetővé a tévé beépített hangszóróin keresztül, ezáltal a felhasználó mélyebb és élethűbb térbeli hangzást tapasztalhat televíziózás közben.

A termékcsalád emellett személyre szabott funkciókat is kínál az AI technológiának köszönhetően, amely képes a hangot és a képet is a felhasználók egyedi preferenciáinak megfelelően, automatikusan beállítani. Az AI Picture/Sound Wizard több mint 1,6 milliárd képbeállítást és 40 millió hangprofilt elemezve emeli új szintre a személyreszabhatóságot, és minden felhasználó számára egyéni hang- és képbeállításokat javasol.

A QNED televíziók távirányítója egy számítógép egeréhez hasonlóan működik, így a felhasználók egyszerűen navigálhatnak a szimpatikus tartalmak és a megjelenítési beállítások közt. Mindemellet számos mesterségesintelligencia-alapú megoldás segíti a tájékozódást a funkciók keresése közben, a televíziókba épített AI Chatbot például előre felméri, milyen problémákba ütközhetünk ilyen esetekben, amelyek megoldására hatékony javaslatokat kínál.

A 2025-ös QNED evo modelleken a fejlett AI funkciók mellett a díjnyertes webOS 25 okostévé-platform fut. Az új Alpha AI processzorral ellátott operációs rendszer magasabb szintű személyreszabhatóságot és kényelmet kínál a felhasználóknak, akik a vásárlást követően öt évig biztosan a legmodernebb, rendszeresen új verzióra frissülő webOS platformon navigálhatnak új televíziójukon.

Az új QNED evo modellek okosotthon-központként is képesek működni. A Home Hub több platformon keresztül biztosít csatlakozást az LG ThinQ és a Google Home integrációjának köszönhetően, így a felhasználók egyetlen felületen keresztül kezelhetik okosotthon-eszközeiket. Az Apple AirPlay és a Google Cast támogatásával bővülnek a mobilos kompatibilitás lehetőségei is, ezáltal az okostelefonunk tartalmalmai könnyedén megoszthatók a nagyképernyőn.

A játékosok különösen értékelni fogják a QNED evo tévék játékra tervezett képességeit, például a gördülékeny mozgásmegjelenítést, az élénk látványvilágot és a játékra specializált gyorsbeállításokat. A központi játékplatformként működő LG Gaming Portalon a felhasználók új játékokat fedezhetnek fel, vagy játszhatnak már meglévő címekkel. Az LG a vezető felhőalapú játékplatformokkal kötött partnerségeknek és a számos natív webOS alkalmazáson keresztül elérhető játéknak köszönhetően széles palettát kínál, amely különböző műfajokat ölel fel. A felhőalapú játékszolgáltatás révén ráadásul mindehhez játékkonzol vagy letöltés sem szükséges. A 4K felbontás, a 144 Hz képfrissítési ráta5, és az AMD FreeSync™ Premium funkcióknak köszönhetően a felhasználók biztosak lehetnek benne, hogy szakadás- és képhiba mentes játékélményben lesz részük.

Az új termékcsalád kiemelkedő darabja, a QNED9M az LG első olyan QNED TV-je, amely a True Wireless technológia segítségével zökkenőmentesen képes a hang és a videó vezeték nélküli továbbítására. Ezt az innovációt – amely korábban kizárólag az LG OLED evo M sorozatban volt megtalálható – a társaság a QNED sorozatra is kiterjesztette, így még több vásárló élvezheti a képminőség-veszteség és késleltetés nélküli 4K tartalmakat, vezeték nélküli jeltovábbítás mellett.

Az 50-től 100 hüvelykes méretig kapható 2025 QNED evo modellek a modern fogyasztók igényeinek széles spektrumát lefedik. Az ultranagy képernyők iránti kereslet folyamatosan növekszik: az LG új 100 hüvelykes QNED tévéje is ehhez a trendhez igazodik, és képes igazi otthoni moziélményt és hangulatot varázsolni az otthonunkba.

Az LG 2025-ös QNED evo tévécsaládja májusban kerül forgalomba Koreában, az Egyesült Államokban és Európában. További információk a termékekről a https://www.lgnewsroom.com/ oldalon találhatók.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

A TCL 2025-ben elismert nemzetközi design díjakkal erősíti meg vezető szerepét

A TCL – egy vezető szórakoztatóelektronikai márka és a világ első számú ultranagy, Mini LED és Google TV márkája – örömmel jelenti be, hogy 17 rangos nemzetközi design díjjal, köztük 10 iF Design Awarddal és 7 Red Dot Product Design Awarddal tüntették ki, amelyek megerősítik a vállalat vezető szerepét a felelős, emberközpontú és prémium minőségű terméktervezés terén.

Ezek az elismerések a televíziók, mobileszközök, intelligens háztartási készülékek, UX-design és a modern életstílust támogató termékek területére terjednek ki, tükrözve a TCL hosszú távú elkötelezettségét a kiváló tervezés, a fenntarthatóság és az innováció iránt a teljes termékkínálatában.

Shane Lee, a TCL Industries Design Innovation Center (DIC) igazgatója elmondta:

„a TCL-nél a tervezés áll minden tevékenységünk középpontjában. Ezek a rangos nemzetközi design díjak elismerik az innovatív és nagy teljesítményű termékek fejlesztésére irányuló erőfeszítéseinket. Ugyanakkor a fenntarthatósági stratégiánkhoz igazodva kiemelten kezeljük az emberközpontú tervezési megközelítést és az újrahasznosítható anyagok használatát. Az innováció iránti folyamatos elkötelezettségünk, amelyet a világ első moduláris AI kísérőrobotja – a TCL Ai Me – is példáz, tovább erősíti vezető szerepünket a formatervezés területén.”

Stefan Streit, a TCL Europe marketing igazgatója hozzátette:

„a TCL-nél hiszünk abban, hogy a magas színvonalú tervezés nemcsak az esztétikáról szól, hanem arról is, hogy maradandó élményeket nyújtsunk ügyfeleinknek. Ezek a díjak tükrözik elkötelezettségünket az innovációt, a funkcionalitást és a fenntarthatóságot ötvöző termékek előállítása iránt, amelyek a legmodernebb technológiát még több ember számára teszik elérhetővé Európa-szerte.”

iF Design Awards 2025

A TCL a kiváló formatervezés iránti töretlen elkötelezettségének elismeréseként 2025-ben több rangos nemzetközi elismerésben részesült. A vállalat előremutató szemléletét és a felelős, felhasználó-központú tervezés iránti elkötelezettségét több termékkategóriában is elismerték.

A legjelentősebb elismerések közül a TCL 2025 új C sorozatú tévékészülékei két iF Design Awards díjat kaptak mind a High-end QD-Mini LED TV Series, mind a Mainstream TV Series kategóriában, ezzel is elismerve a prémium kategóriás kialakítást és a kijelzőtechnológia innovációját. A TCL A300 sorozatú TV és UX Designja egyaránt iF Design Award 2025 díjat kapott, ami a TCL ipari formatervezés és felhasználói élmény iránti elkötelezettségét hangsúlyozza.

Emellett a TCL R290 Tri-Thermal ATW hőszivattyú a fenntartható és hatékony otthoni megoldásokhoz való hozzájárulásáért iF Design Award 2025 díjat kapott, a TCL PlayCube projektor pedig szintén iF Design Award 2025 díjat kapott innovatív, Rubik-kocka ihlette dizájnjáért és kivételes teljesítményéért. A mobil kategóriában a TCL 50 Pro NXTPAPER 5G, valamint két alkalmazás kapott elismerést kiemelkedő UX-dizájnjáért, és iF Design Awards 2025 díjat a vizuális komfort és a felhasználói felület tervezésének kiválóságáért.

Red Dot Design Awards 2025

A TCL átgondolt és fogyasztóközpontú terméktervezés iránti elkötelezettségét tovább hangsúlyozza, hogy a közelmúltban több TCL-terméket is Red Dot Design Awards 2025 díjjal tüntettek ki. Az elismert termékek közé tartozik a TCL 50 Pro NXTPAPER 5G okostelefon, a TCL R290 Tri-Thermal ATW hőszivattyú, a TCL Party hordozható hangszóró sorozatának egy része, valamint a TCL QD-Mini LED monitorcsaládja – mindegyiket az esztétikai vonzerő és a mindennapi funkcionalitás ötvözéséért díjazták. A TCL szélessávú megoldások terén tett erőfeszítéseit is elismerték, köztük a TCL LINKBASE FG7300 és TCL LINKBASE FG7720 Fiber Gatewayt és a TCL LINKHUB HH526 5G kültéri egységet, megerősítve a márka elkötelezettségét a gyakorlati innováció iránt az intelligens otthonok ökoszisztémájában.

Ezek a díjak megerősítik a TCL folyamatos erőfeszítéseit, hogy termékfejlesztési stratégiájának középpontjába a formatervezést, a fenntarthatóságot és a technológiai kiválóságot helyezze.

A díjak teljes listája a következő weboldalon található:

https://www.tcl.com/global/en/tcl-design/tcl-design-awards/tcl-2025-design-awards

Erős örökség formatervezésben

A TCL vezető szerepe a formatervezésben globális elismerésekre, a díjnyertes termékekre és az iparágon belüli fontos együttműködésekre épül. 2024-ben a TCL tovább erősítette a tervezés fontosságát a neves CMF (Color, Material, Finish) szakértővel, Chris Lefterivel való partnerség révén, amelyet az IFA 2024-en mutattak be, és amely a fenntartható anyagokra és az emberközpontú tervezésre összpontosított.

Ezen eredmények középpontjában a TCL Design Innovation Center (DIC) áll. A DIC vezeti a TCL globális formatervezési stratégiáját és megvalósítását, egységes formatervezési nyelvet biztosítva a TCL többkategóriás termékportfóliójában. A csapat figyelemmel követi az új társadalmi, kulturális és életmódbeli trendeket, és ezeket átülteti a tervezési stratégiába, az ipari formatervezésbe és a felhasználói élménybe. A csapat a terméktervezés, a mérnöki tervezés, a vizuális kommunikáció, a felhasználói élmény és az üzleti stratégia szakértőiből áll.

A DIC kulcsszerepet játszik a felelős és fenntartható tervezési gyakorlatok integrálásában is, biztosítva, hogy a TCL termékei következetesen tükrözzék a márka innováció, fenntarthatóság és emberközpontú tervezés iránti elkötelezettségét.

A tervezés és az innováció holisztikus megközelítése révén a TCL továbbra is fokozza a mindennapi élményeket, megerősítve elkötelezettségünket az „Inspire Greatness” iránt, amellyel világszerte színesítjük vásárlóink életét.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss