Connect with us

Szórakozás

ViewSonic M1X hordozható projektor a tökéletes útitárs a valódi szabadságot kedvelőknek

ViewSonic M1X hordozható projektor

A kaliforniai székhelyű ViewSonic legújabb terméke az ViewSonic M1X egy kompakt, mégis rendkívül sokoldalú projektor, amely teljesen új dimenziókat nyit a hordozható szórakozás terén. Kiváló képminőségével, innovatív kialakításával és számos praktikus funkciójával ideális választás lehet mindazok számára, akik helytől és időtől függetlenül szeretnék élvezni kedvenc filmjeiket, sorozataikat, és a munka területén is tökéletesen megállja a helyét, bármilyen prezentáció tökéletes eszköze lehet.

Tudd meg, mi rejlik a ViewSonic M1X hordozható projektorban, és hogyan kínál kényelmes, kiváló minőségű szórakozást bárhol, bármikor!

Röviden a ViewSonic M1X azoknak ajánlott, akik szeretik a szabadságot, és nem akarnak lemondani a kötetlen szórakozásról, akik egy kompakt és könnyen hordozható projektort keresnek otthoni vagy akár üzleti használatra.

A legfontosabb tények a ViewSonic M1X-ről:

  • kisméretű, könnyen hordozható LED-projektor, beépített akkumulátorral, így áramforrás nélkül, azaz konnektor használata nélkül is működhet órákon át;
  • egyedi, stílusos, díjnyertes megjelenéssel rendelkezik, kellemes tapintású szövegburkolattal, minőségi anyagok használatával készült;
  • beépített Harman Kardon hangszórók biztosítják a színvonalas hangzást;
  • több forráshoz való csatlakozást is támogat: WiFi, Bluetooth, HDMI, USB-A, USB-C, emellett belső tárolóhellyel is rendelkezik.

Mi mindent rejt a termék csomagolása

A ViewSonic M1X projektort a dobozában egy szürke filces anyagból készült tokban helyezték el, mely tépőzáras megoldással nyitható-zárható és akár a későbbiekben is védőtokként funkcionálhat. Emellett természetesen találunk a dobozban hálózati tápot, ráadásul rögtön kettő csatlakozási kábellel, melyeket két különböző típusú aljzathoz használhatunk, egyet az európai, egyet pedig a brit szabvány szerint. A csomag tartalma még egy USB-kábel, egy távirányító 2 db elemmel és egy információs füzet. A doboz belsejében a projektort egy rugalmas anyagból készült betét védi.

ViewSonic M1X üzembe helyezése

A termék dobozán már kívülről leolvasható, hogy iF Design Award 2023 díjat nyert a készülék. És valóban, a készülék első kézbevételekor érezhető, hogy ez a logó nem ok nélkül került a csomagolásra, nagyon jól sikerült a termékdesign. A készülék felületének nagy része igényes szövetbevonattal rendelkezik, melyből a gumírozott érintőgombok és a Harman Kardon logó emelkedik ki finoman. A LED-es jelzőfények pedig elegánsan világítanak át a szöveten. A szövet borítás látványosan néz ki, kellemesebb tapintást és sokkal elegánsabb külsőt biztosít, mint egy hagyományos műanyag borítás.

A projektor bal elülső oldalán helyezték el a fókuszszabályozót, de ezen kívül egyetlenegy csatlakozónyílás sem éktelenkedik a projektoron, szép letisztult felület találunk mindenhol. Elegáns megoldással egy csuklós burkolat mögé rejtették el a teljes csatlakozó panelt, melyet három pici mágneses zár tart a helyén, és amit könnyedén kihajthatunk, amikor csak szükséges. Ami a csatlakozókat illeti, a panelben helyet kapott USB-C, USB-A, HDMI, mini-jack fejhallgató vagy külső hangszóró és egy aljzat a tápkábel számára.

Ezek a finom részletmegoldások mind a jól átgondolt tervezésnek köszönhetőek. Egy üzleti tárgyalás során igazi sikerünk lehet az M1X elegáns és kifinomult megoldásaival. Finom megjelenése egy igazán kompakt készüléket rejt, amin első pillantásra ugyan egyetlen csatlakozónyílás sincs, mégis egyszerűen, könnyedén működik minden funkciója, így helytáll minden megbeszélésen.

A projektor ezüst oldalai megjelenésében szépen harmonizálnak a fém állvánnyal, mely a készülék jobb oldalán került rögzítésre. A fém állvány külső felülete, könnyedén forgatható, állítható, gumírozott felületének köszönhetően pedig nem csúszik el, stabilan marad a helyén. Az állvány további funkciókat is ellát, ez biztosítja a projektor lencséjének a védelmét, illetve automatikusan bekapcsolja a projektort, amikor elmozdítjuk a lencsét elöl. Az állvány lefelé vagy felfelé is elforgatható, így ennek köszönhetően vetítőnket nemcsak felállíthatjuk, de akár még egy polcra is stabilan felakaszthatjuk, ami sok helyzetben nagyon hasznos funkció lehet.

A ViewSonic M1X bekapcsolása

Az első bekapcsolás után 24 nyelv közül kiválaszthatjuk ki a nekünk megfelelőt, lehetőségünk van magyar nyelvű menü kiválasztására is. A kezdőképernyőn ezek után egy egyszerű vízszintes menü jelenik meg a választható lehetőségekkel.

Fájlkezelő: Itt találjuk a belső tárhely vagy csatlakoztatott tárhely tartalmát.

Alkalmazásközpont: Ez a menüpont tartalmazza a telepített alkalmazások mappáját. Itt lehetőségünk van további alkalmazások telepítésére egy előre meghatározott médiatárból, például Google Chrome, YouTube, vagy éppen VLC Playert is telepíthetünk rá, azonban nem korlátlanok a lehetőségek, nem tölthetünk le bármilyen alkalmazást.

Beállítások: A projektorhoz kapcsolódó alapvető beállítások kezelésének a helye. Itt lehet a WiFi-kapcsolatot, a vetítési és képgeometriai adatokat megadni, a fényerőt vagy az energiagazdálkodási módokat finomhangolni.

Képernyőtükrözés: Ez a jól ismert okostévé funkció, amely a mobileszköz képernyőjének képét jeleníti meg a kivetítőn. Tesztünk során iOS rendszerrel próbáltuk ki, és minden gördülékenyen ment.

Bluetooth mód: Itt választhatjuk ki, hogy honnan jöjjön a hangzás. Több párosítási módot kínál, vehetjük a hangot külső forrásról a kivetítő hangszórójára, vagy fordítva, a hangot a kivetítőről egy külső hangrendszerre vagy fejhallgatóra továbbítja.

Hangerő: A távirányítóval és a készülék tetején található érintőgombokkal is állítható, így könnyedén kezelhetjük a hangot közelről és távolabbról is. A készülék tetején elhelyezett hangerőszabályzót egy kicsit érzékenynek találtuk, előfordult, hogy a projektor mozgatása során véletlenül állítottuk el a hangerőt. A készülék a bekapcsoláskor egy alapértelmezett indító hangjelzést ad, de ha valakit ez zavar, akkor ez könnyedén kikapcsolható a beállításokban.

Képvetítés

Alapvetően a projektornál mégiscsak ez lenne a legfontosabb kérdés, lássuk tehát, mit is tud a készülék! A ViewSonic M1X többféle képvetítési lehetőséget támogat, attól függően, hogy hogyan helyezzük el a készüléket: asztalon vagy a mennyezeten, a képernyő előtt vagy mögött. Ezenkívül a menüben további lehetőségek vannak a trapézbeállításhoz is, mely lehetővé teszi, hogy bárhová is helyezzük el a projektort, továbbra is megfelelő téglalap alakú képet kapjunk. Automatikus függőleges trapézkorrekcióval is rendelkezik, ami lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy könnyedén és szabadon vetíthesse ki a kívánt tartalmat mennyezetre, falra vagy bármilyen más felületre, ráadásul 360 fokos kivetítési lehetőséget biztosítva. Az újonnan hozzáadott vízszintes trapéztorzítás-korrekcióval és 4 sarkos beállítással tökéletes alakú képet vetíthetünk ki még akkor is, ha a projektort oldalsó szögben elhelyeztük el. Akár az ágy melletti kisszekrényen, akár a teraszon használjuk, az M1X-ben bízhatunk, bármilyen környezetben képes moziszerű élményt nyújtani.

Képfelbontás

A képfelbontás WVGA (854×480). Elsőre olvasására ez nem tűnik kimagasló értéknek, de azt vegyük figyelembe, hogy egy hordozható (mindössze 0,8 kg-os), akkumulátoros projektorról beszélünk! A gyakorlatban, a bekapcsolás után azonban meglepően szép és tiszta képet kaptunk. Tesztünk során a ViewSonic M1X képe világos, telített és pontos volt.

A fényerő 360 lumen, a kontrasztarány 120000:1, melyek jó mutatók, de nyilván egy napfénytől elárasztott helyiségben ez nem lenne elegendő. Viszonylag rövid fókuszú a készülék, már pl. 1,4 méter távolságból 60 hüvelykes képátlójú képet ad, de egy kicsit távolabbról, akár 100 hüvelykes képet is kaphatunk.

Külön kiemelnénk még a projektor alacsony kékfény-kibocsátását, melynek előnye, hogy enyhítik a szemre gyakorolt terhelést, így hosszú távú használatkor is kevésbé fárasztják a felhasználót.

Hangzás

A kiváló hangzást a Harman Kardon hangszórók biztosítják. Alapvetően elegendő erővel rendelkezik a különböző hangtartományok megszólaltatásához. Amennyiben mégis nagyobb hangerőre lenne szükségünk, akkor – ahogy korábban írtuk – a projektor hangja egy külső hangszórórendszerre is továbbítható, amit szabványos mini-jack csatlakozón vagy Bluetooth-on keresztül is megtehetünk.

Kinek ajánljuk a ViewSonic M1X-et?

Röviden, akiknek fontos a teljes szabadság. Az M1X hordozható projektor valódi szabadságot nyújt, lehetővé téve, hogy bárhol élvezhessük a nagy képernyős élményt, legyen szó otthoni moziestekről, játékról vagy akár üzleti prezentációkról. Kis méretének és könnyű tömegének köszönhetően könnyen elfér bármilyen táskában, így utazás közben is gond nélkül magunkkal vihetjük. A vezeték nélküli csatlakozási lehetőségek révén szinte bárhol üzembe helyezhetjük. A tartalmak megjelenítéséhez nincs szükségünk kábelek dugdosására, hiszen a beépített Bluetooth-kapcsolattal könnyű az adatátvitel. Nincs szükségünk külön hangfalakra sem, hiszen a beépített Harman Kardon hangszórók remek hangzást biztosítanak. Az M1X-szel az esti szabadtéri mozi bárhol könnyedén kialakítható. Elegendő néhány kézmozdulat és a kivetítő máris nagy méretben mutatja a telefonunk kijelzőjét, akár képeinket, akár videóinkat szeretnénk megosztani, de mozizhatunk, játszhatunk, vagy akár videóhívásunkat is élménydúsabbá tehetjük a segítségével. A munkánk során pedig ugyanúgy szabadon, bármilyen környezetben, bármikor tarthatunk prezentációt, akár spontán is, mindenféle bonyolult előkészítés nélkül.

A készülék mind szemre, mind tapintásra igazi minőségi élményt nyújt, ráadásul igazán felhasználóbarát, a speciális forgatható fémállványának köszönhetően bármilyen helyzetben könnyedén üzemelhetjük be. A projektor HDMI-n, USB-C-n, USB-pendrive-ról vagy a 12GB-os belső memóriáról, WiFi-n keresztül játssza le a tartalmat, de képes a mobileszközök képernyőjének tükrözésére is. A tökéletes hangzásért a beépített Harman Kardon hangszórók felelnek. Ráadásul az M1X által nyújtott szabadságot a beépített akkumulátornak köszönhetően órákon keresztül élvezhetjük.

Technikai paraméterek:

  • Fényforrás típusa: LED
  • Technológia: DLP
  • Natív felbontás: WVGA (852×480 pixel)
  • Fényerő: 360 lumen
  • Beépített wifi: Van
  • Kontrasztarány: 120000 : 1
  • Fényforrás élettartama: 60000 óra
  • Vetítési távolság: normál
  • Vetítési arány: 1,2 : 1
  • Csatlakozók: HDMI, USB C, Bluetooth audio, audio kimenet, USB A, WIFI
  • Tömeg: 0,8 kg

További információ:

www.mekka-digital.hu/viewsonic-m1x-hordozhato-smart-led-pico-projektor-wvga


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Szórakozás

Átadták a 44. Magyar Filmszemle díjait

13 év után a Corvin mozi adott otthont a 44. Magyar Filmszemlének, ahol több mint 20 ezer érdeklődő 6 napon át 130 filmet nézett meg. A Filmszemle az elmúlt két év filmtermését ölelte fel, de számos alkotást itt láthatott először a közönség.

A Szemle hagyományosan filmes verseny is volt, az ünnepélyes díjátadót, február 9-én, a Corvin mozi Korda termében tartották meg. A díjakat a versenykategóriák zsűrijei ítélték oda, és adták át.

A 44. Magyar Filmszemlén életműdíjat Tarr Béla kapott.

44. Magyar Filmszemle díjazottjai

NAGYJÁTÉKFILM
A zsűri tagjai: Erdély Mátyás operatőr, Fliegauf Bence rendező, Havas Ágnes producer, Sándor Pál rendező, Schell Judit színész
Legjobb film, a Filmszemle fődíja: Magyarázat mindenre (r: Reisz Gábor)
Legjobb első film, Simó Sándor díja: Fekete pont (r: Szimler Bálint)
Nagyjátékfilm különdíj: Véletlenül írtam egy könyvet (r: Lakos Nóra)
Legjobb rendező: Vermes Dorka (Árni)
Legjobb forgatókönyvíró: Hajdu Szabolcs (Kálmán-nap és Egy százalék indián)
Legjobb operatőr: Lehr Juhász Péter (Árni)
Legjobb férfi színész: Hajduk Károly (Mesterjátszma)
Legjobb női színész: Szorcsik Kriszta (Hasadás)

ÖKUMENIKUS ZSŰRI NAGYJÁTÉKFILM DÍJAZOTTJAI
A zsűri tagjai: Hajnal Ágnes, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vállalati kapcsolatok vezetője, Rubovszky Rita, a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatója, Hidas Judit, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség média porfólió igazgatója, Orosz Gábor Viktor, evangélikus lelkész
Ökumenikus zsűri legjobb film: Lefkovicsék gyászolnak (r: Breier Ádám)
Ökumenikus zsűri különdíja: Nyersanyag (r: Boross Martin)

KISJÁTÉKFILM
A zsűri tagjai: Durst György producer, Pápai Zsolt filmesztéta, Szilágyi Fanni rendező
Legjobb kisjátékfilm: Világvége (r: Hajmási Péter)
Legjobb kisjátékfilmrendező: Korom Anna (Diamond Beauty)
Kisjátékfilm különdíj: Fratrum (r: Nagyistók Edit)

EGÉSZESTÉS ANIMÁCIÓS FILM
A zsűri tagjai: Glaser Kati rendező, Iványi-Bitter Brigitta producer, Magyarósi Éva rendező, Orosz István rendező, Ulrich Gábor rendező
Legjobb egészestés animációs film: Kojot négy lelke (r: Gauder Áron)
Legjobb egészestés animációs film rendező: Csáki László (Kék Pelikán)

RÖVID ANIMÁCIÓS FILM
A zsűri tagjai: Glaser Kati rendező, Iványi-Bitter Brigitta producer, Magyarósi Éva rendező, Orosz István rendező, Ulrich Gábor rendező
Legjobb rövid animációs film: 27 (r: Buda Flóra Anna)
Legjobb rövid animációs film rendező: Traub Viktória (Cipők és Paták)
Rövid animációs film különdíj: Az utolsó dobás (r: Tőkés Anna)

DOKUMENTUMFILM
A zsűri tagjai: Balogh Rita producer, Hartai László rendező, Hegedűs Péter rendező, Kertész Márta televíziós szerkesztő, Medgyesi Gabriella rendező
Legjobb dokumentumfilm: Az életed nélkülem (r: Rubi Anna)
Legjobb dokumentumfilm rendező: Kapronczai Erika két filmje (Kim, Portál)
Legjobb dokumentumfilm különdíj: A boldogság ügynöke (r: Zurbó Dorottya, Arun Bhattarai)

RÖVID DOKUMENTUMFILM
A zsűri tagjai: Balogh Rita producer, Hartai László rendező, Hegedűs Péter rendező, Kertész Márta televíziós szerkesztő, Medgyesi Gabriella rendező
Legjobb rövid dokumentumfilm: Háztűznéző (r: Ress Abigél)
Legjobb rövid dokumentumfilm rendező: Surányi Judit (Nyomik)
Legjobb rövid dokumentumfilm különdíj: Ónody – a 60-as évek császára (r: Almási Tamás)

KÍSÉRLETI FILM
A zsűri tagjai: G. Horváth Mihály filmesztéta, Szemző Tibor rendező és zeneszerző, Szilágyi Kornél (Igor Buharov) rendező
Legjobb kísérleti film: Iszap (r: Dénes Csaba, Fazekas Lehel, Szatmári Loretta, Orbán Orsolya)
Legjobb kísérleti film rendező: Lichter Péter (The Geneva Mechanism: A Ghost Movie)
Kísérleti film különdíj: Dunna Imágó (blanche the vidiot)

TV-SOROZAT
A zsűri tagjai: Bodzsár Márk rendező, Vecsernyés János operatőr, Závorszky Anna producer
Legjobb TV-sorozat: A király
Legjobb TV-sorozat rendező: Enyedi Ildikó (Angyaltrombiták)
Legjobb TV-sorozat női színész: Schell Judit (A király)
Legjobb TV-sorozat férfi színész: Keresztes Tamás – Marsra Magyar!
TV sorozat különdíj: Vaszari Júlia, operatőr (Angyaltrombiták)

SZEMLETANÁCS KÜLÖNDÍJA
A Szemletanács tagjai: Muhi András, Pataki Ági, Kovács Gábor, Liszka Tamás, Csutak Tamás
33. Szemletanács különdíja a rendszerváltás óta legnézettebb filmnek:
Futni mentem (r: Herendi Gábor)


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Szórakozás

BME RobonAUT 2025 verseny – A jövő mérnökei összecsapnak

RobonAUT BME 2023

Február 8-án, szombaton rendezik meg a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara szervezésében a 16. RobonAUT technológiai versenyt, amelyen önállóan működő robotautók állnak rajthoz. Az autóknak emberi beavatkozás nélkül kell végighaladniuk egy gyorsasági és egy akadálypályán, útjuk során a lehető legtöbb részfeladatot teljesítve. A kis önvezető autók összecsapása 10 órakor kezdődik a BME Q épületének aulájában. (1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2.)

bme robonaut 2025

Az idei verseny újdonsága, hogy az ügyességi pályán egy „kalóz” robotot megelőzve kincseket kell gyűjteniük a versenyzőknek.

A 3 millió Ft összdíjazású RobonAUT 2025 elnevezésű versenyen a 3 fős hallgatói csapatok saját építésű, önműködő robotautóinak emberi beavatkozás nélkül kell végigmenniük egy gyorsasági és egy akadálypályán.

A nézők az autókra szerelt kamera segítségével a kivetítőn és az interneten is valós időben tudják követni az eseményeket. A megmérettetéssel az egyetem célja a hallgatók gyakorlati ismereteinek bővítése és a kapcsolatteremtés lehetőségének biztosítása a vállalati szektor képviselőivel.

A versenyen való sikeres részvétel komoly mérnöki ismereteket igényel. A feladat teljesítéséhez el kell mélyedni a mikrokontrollerek világában, az irányítástechnika, az elektronikus áramkörök, valamint a programozás rejtelmeiben. A rendkívül látványos, játékos, ugyanakkor nagy szaktudást igénylő versenyen való eredményes szereplés kitűnő ajánlólevél a jövő intelligens autóinak fejlesztéseivel foglalkozó vállalatokhoz történő belépésre.

Az év első intelligens miniautó-versenye kiváló családi program is egyben, hisz alkalmat teremt a műszaki és a természettudományos szakmák népszerűsítésére.  Ha egy ilyen megmérettetésről egy kisiskolás hazamegy, arról fog ábrándozni, milyen robotot építsen magának – hangsúlyozza Tevesz Gábor, a verseny egyik fővédnöke.

RobonAUT 2025 verseny

További információ: https://robonaut.aut.bme.hu/


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Szórakozás

Tudnivalók a vezeték nélküli fülhallgatók kapcsán

vezeték nélküli fülhallgató

Manapság már nem kell hosszú perceket tölteni a fülhallgatók vezetékeinek kibogozásával. A technológia fejlődésével ugyanis megjelentek a vezeték nélküli változatok, amelyek sokkal kényelmesebben használhatók.

Jó hír, hogy míg régen minden rádiótelefonhoz más csatlakozójú fülhallgató kellett, addig manapság már egységes jack-csatlakozóval készülnek a mobilok. Így a legújabb okostelefonokhoz, tabletekhez szabadon lehet különféle márkájú fülhallgatót vásárolni, amelyek párosíthatók akár egy televízióval is.

Nagy az eltérés az egyes Bluetooth fülhallgatók között

Mindenkinek mások az igényei és a lehetőségei. A piacon vannak olcsóbb és drágább vezeték nélküli fülhallgatók is. Az Alphavill fülhallgatói között egyaránt megtalálhatók a kedvezőbb árcédulájú és a funkciókban gazdagabb, így értelemszerűen költségesebb típusok is.

Általánosságban véve elmondható, hogy azok a készülékek, amelyek többe kerülnek, alkalmasak zenehallgatásra vagy headsetként való használatra egyaránt. A fő különbség az olcsóbb és a drágább verziók között többnyire az anyagfelhasználás, valamint a funkcionalitás tekintetében figyelhető meg.

Milyen paraméterek alapján határozható meg, hogy mennyire jó egy fülhallgató?

A fülhallgatók hangszóróinak kialakítása meghatározza a frekvenciaátvitelt, valamint az érzékenységet is. Utóbbit dB-ben szokás megadni. Minél szélesebb a frekvenciatartomány, annál realisztikusabb lesz a zene és annál szebb lesz a hangzás.

Az ember 20 Hz és 20 kHz közötti frekvenciatartományban képes meghallani a hangokat, így a gyártók nyilvánvalóan ennek figyelembevételével gyártják termékeiket. Jó tudni, hogy a szűkebb, 40 Hz-20 kHz közötti frekvenciatartományú fülhallgatók bár megfelelhetnek bizonyos céloknak, a mélyebb tartományokat kevésbé lehet érzékelni ezekkel.

Ahhoz, hogy egy fülhallgatóban lévő hangszóró meg tudjon szólalni, szükség van beépített erősítőre. Vezeték nélküli típusok esetén a stabil kapcsolatért, az átvitel gyorsaságáért, valamint a jelfogadási távolságért a Bluetooth-vezérlő mikrochip felel.

A Bluetooth technológiával működő eszközöknek lehetnek extra zaj- és interferenciaszűrő kiegészítőik. Fontos kérdés, hogy milyen akkumulátorral vannak felszerelve a vezeték nélküli fülhallgatók, hiszen ez meghatározza, hogy mennyi ideig képesek működni.

A modern, vezeték nélküli fülhallgatók könnyen feltölthetők

Az olyan innovatív bluetooth-os fülhallgatókat, mint amilyeneket például az Alphafüles gyárt, töltőtokkal kínálják. Így ha a fülhallgatókban lévő akku lemerül, akkor nem kell külső áramforrást keresni, ennek hiányában is megoldható a töltés.

Érdemes tudni, hogy nagymértékben függ a vezeték nélküli fülhallgatók működési ideje attól, hogy milyen hangerővel használjuk őket. Hangos zenehallgatás esetén jóval gyakrabban kell tölteni ezeket az eszközöket.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss