Zöld
Országszerte több mint 1000 fát ültet a Vodafone a 10 millió Fa Alapítvánnyal
Az ültetésben a vállalat dolgozói is aktív szerepet vállalnak.
Országszerte 1600 facsemetét ültet a Vodafone Magyarország, jelentős részüket a 10 millió Fa Alapítvánnyal együttműködésben, ezzel is hozzájárulva a zöldebb és fenntarthatóbb jövőhöz. Az erdősítés idén Budapesten és Miskolcon veszi kezdetét, majd 2022 tavaszán számos vidéki városban folytatódik. A kiserdők telepítésében a Vodafone dolgozói is részt vesznek.
A csoportszintű fenntarthatósági kezdeményezések mellett a Vodafone Magyarország számos lokális környezetvédelmi programot indított az elmúlt időszakban. A vállalat most 1600 facsemetét ültet országszerte, nagy részüket a 10 millió Fa Alapítvánnyal közösen, ezzel is hozzájárulva a klíma- és a biodiverzitás védelméhez. Az erdősítés idén novemberben Budapest 4. kerületében kezdődik, majd még ebben az évben Miskolcon, a jövő év elején pedig Tatabányán, Szombathelyen, Győrben, Szegeden, Pécsen, Debrecenben, Székesfehérváron, Nyíregyházán, Nagykanizsán, Egerben, Szolnokon, Kecskeméten, Veszprémben, Zalaegerszegen és Sopronban folytatódik. A Vodafone fontosnak tartja, hogy munkatársait is bevonja az együttműködésbe, ezért minden helyszínen lehetőséget biztosítanak az adott városban található irodák és márkaüzletek dolgozóinak, hogy részt vegyenek a fatelepítésben.
„A fenntarthatóság és bolygónk védelme közös ügyünk. Ahhoz, hogy érdemi előrelépés történjen ezeken a területeken, elengedhetetlen, hogy a nagyvállalatok – így a Vodafone is – felelős szerepet vállaljanak ebben. A 10 millió Fa Alapítvánnyal való együttműködésünk révén nem csak fontos lépést teszünk egy zöldebb jövő felé, de kollégáinkat is bevonjuk fenntarthatósági törekvéseinkbe. A karanténidőszak, majd a hibrid munkavégzés bevezetése óta még fontosabbá vált számunkra a közösségépítés, épp emiatt nagyon örülünk, hogy munkatársainkkal közösen egy ilyen különleges és jó célt szolgáló programon vehetünk részt.”
– mondta el a faültetés kapcsán Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese.
A 10 millió Fa Alapítvány szakmai vezetésével a Vodafone olyan őshonos fafajtákat telepít a kijelölt területeken, mint például a magas kőris, ezüst hárs, hegyi juhar és bugás csörgőfa. A Vodafone nem csak a fák ültetésében működik együtt a 10 millió Fa Alapítvánnyal, hanem azok teljes körű gondozását is az ültetéstől számított első 3 évben, amely a legfontosabb időszak az elültetett facsemeték megerősödéséhez. Az így létrejövő kiserdők fái a megfelelő tápanyag-utánpótlásnak és szakszerű ápolásnak (öntözés, metszés, mulcsolás) köszönhetően megfelelő ütemben tudnak majd fejlődni, és kifejteni széndioxid-semlegesítő hatásukat.
„Minden egyes elültetett fa egy újabb lépés a 10 milliós célunk felé, így a Vodafone faültetési programja is nagyon fontos mérföldkő. Alapítványunk célja az is, hogy széles társadalmi bázison, hálózati kapcsolatrendszert kiépítve, közösségként dolgozzunk és minél több emberrel osszuk meg azt az örömöt, amit egy fa elültetése okoz. Épp ezért nagyon örülök annak, hogy a kiserdők telepítését a Vodafone munkatársaival együtt végezzük. Bízunk benne, hogy a Vodafone által indított kezdeményezés más nagyvállalatoknak is példaként szolgálhat.”
– tette hozzá Bojár Iván András, a 10 millió Fa közösség alapítója és az Alapítvány vezetője.
A Vodafone Magyarország fenntarthatósági kezdeményezései
A Vodafone az elmúlt években számos kezdeményezést indított el és támogatott mind csoport, mind lokális szinten annak érdekében, hogy közelebb kerüljön csoportszintű céljához, miszerint 2030-ra a vállalatcsoport teljes karbonlábnyomát nettó nullára csökkentik. Ennek érdekében a szolgáltató június vége óta európai működésének energiaellátását 100%-ban megújuló energiaforrásokból fedezi – beleértve a mobil, illetve vezetékes hálózatok, az adatközpontok, a kiskereskedelmi egységek, valamint az irodák energiaigényét. Mindezt az európai leányvállalatok közül a Vodafone Magyarország teljesítette elsőként 2020 októberében.
A Vodafone Magyarország egyik lokális fenntarthatósági célkitűzése, hogy a több mint 400 autóból álló gépjármű-flottája 2025-től már csak elektromos autókból álljon. Ennek első lépésként 106 db ŠKODA Octavia IV plug-in hibrid gépjárművet vehettek át a kollégák szeptemberben, jövő év elejéig pedig 60 további környezettudatos gépjármű, köztük plug-in hibridek és tisztán elektromos autók érkeznek a vállalat flottájába.
A vállalat fenntarthatósági céljaival összhangban épül jelenleg a szolgáltató új székháza is a Budapest ONE irodaparkban. Az irodapark megfelel a WELL Building és a BREEM környezettudatos épületminősítési rendszer követelményeinek. Az új irodaházat energiatakarékos, intelligens központi épületirányítási rendszerrel szerelik fel, és a parkolóházban elektromos autótöltők is lesznek.
A Vodafone fontosnak tartja, hogy ügyfeleit is involválja fenntarthatósági törekvéseibe. 2020-ban a hitelkártya méretű SIM-kártya tartókat fele akkora méretűre csökkentették, ezzel a lépéssel pedig fél év alatt 1,6 tonna műanyagot spóroltak meg. Ezt követően idén augusztusban környezetkímélő, plasztikkártya nélküli eSIM-et tettek elérhetővé az ügyfelek számára. Mindezeken felül pedig az elmúlt hetekben jelentették be, hogy a nem eSIM-kompatibilis készülékek esetében 100%-ban újrahasznosított műanyagból előállított ecoSIM-eket igényelhetnek az ügyfelek.
You may like
-
A Duchenne-féle izomsorvadás – amely az idővel való harcot is jelenti
-
Az intelligens esővízgazdálkodás lehet a legújabb trend
-
Készülékkedvezménnyel támogatja az iskolakezdést a Vodafone
-
Így csökkenti szén-dioxid-lábnyomát egy menő egyetem
-
A Vodafone Magyarország ügyfelei számára már 84 országban elérhető az 5G roaming szolgáltatás
-
Gyorsabb mobilinternet öt nagyvárosban a Vodafone folyamatos hálózatfejlesztésének köszönhetően
Zöld
A Messer csökkenti CO2-lábnyomát, és támogatja ügyfeleit fenntarthatósági törekvéseikben
A Messer, a világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari, orvosi és különleges gáz szakértője közzétette 2023-as vállalati fenntarthatósági jelentését és vonatkozó teljesítménymutatóit.
A fenntarthatóság több mint 125 éve központi része a Messer stratégiájának. Mindennapi működésében a Messer folyamatosan konkrét lépéseket tesz a fejlődés és növekedés érdekében teljes értéklánca mentén, Ázsia-, Európa- és Amerika-szerte.
A bolygó védelme és az emberek megbecsülése
„A Messer hosszú távú növekedése munkatársaink szakértelmében, sokszínűségében és rendíthetetlen elkötelezettségében gyökerezik a világ minden pontján. Ők állnak hajtóerőként a Messer innovatív megoldásai mögött. Vállalkozó szellemük, képességeik és energiájuk motivál bennünket a mindennapokban. Ügyfeleinkkel, partnereinkkel és beszállítóinkkal kéz a kézben működünk együtt a jelen társadalma elé támasztott kihívások legyőzésén, hogy pozitív változásokat érjünk el és formáljuk a jövőt”
– mondta Bernd Eulitz, a Messer vezérigazgatója.
2023-ban a Messer 23,4 százalékkal mérsékelte üzemi és logisztikai kibocsátásának intenzitását 2022-hez képes, és 3,7 kilogramm CO2e/euró EBITDA-t ért el, piaci alapú módszerrel számolva. A fejlődést az abszolút kibocsátáscsökkentés és az árbevétel növekedése eredményezte. Összességében a Messer 2019 óta 36,2 százalékkal tudta csökkenteni a kibocsátási intenzitását. A Messer így egy lépéssel közelebb került azon céljához, hogy 2030-ra 40 százalékos csökkentést érjen el a 2019-es kiindulási szinthez képest. 2023-ban a Messer abszolút szén-dioxid-kibocsátása 15,7 százalékkal csökkent a visszafogottabb villamosenergia-fogyasztásnak és a javuló kibocsátási tényezőknek köszönhetően.
A gázok a legtöbb ipari folyamatban ugyanolyan alapvetőek, mint a víz és a villamosenergia. Emellett jelentős szerepet játszanak a dekarbonizációban is. A Messer innovatív, korszerű gázalkalmazásokat fejleszt, amelyek hozzájárulnak az ipari folyamatok hatékonyságának növeléséhez és környezetbarátabbá tételéhez, az üzemi biztonság fokozásához. 2023-ban a Messer elindította a ZeCarb-ot („Zero Carbon”), az új „Carbon Capture as a Service” (szén-dioxid leválasztás, hasznosítás és tárolás mint szolgáltatás) üzletágát, amely segít a magas CO2-kibocsátású iparágak dekarbonizálásában. A hidrogén ökoszisztéma kulcsszereplőjeként a Messer továbbra is a kiválasztott szegmensekre összpontosít, és erős partnerségeket épít, hogy felgyorsítsa az energetikai átállást mind a mobilitási szektorban, mind az iparban. A Messer továbbá olyan innovatív technológiai megoldásokat kínál, mint például az Oxyfuel égéstechnológia, amelyek segítenek az ipari szereplők számára csökkenteni szén-dioxid-kibocsátásukat és növelni termelékenységüket.
A Messer számára a sokszínűség az innováció és a fenntartható vállalati siker alapja. A kölcsönös bizalom és tisztelet a vállalati kultúra alapját képező értékek. A Messer elkötelezett aziránt, hogy 2030-ig a vezetői csapatokban elérje a nők aránya a 30 százalékot. Az első és második vezetői szinten a 2022-es 24,7 százalékról 2023-ra 27 százalékra emelkedett a női vezetők aránya.
A Messer minden tevékenységében kiemelt figyelmet kap a biztonság. A vállalat 2023-ban kiegészítő intézkedéseket hajtott végre a biztonsági kultúra folyamatos fejlesztése, és a biztonságtudatos gondolkodásmód minden területen való erősítése érdekében.
A fenntarthatóság tovább mélyítése a Messer üzleti stratégiájában
2024 áprilisában a Messer Patricia Hargilt nevezte ki a vállalat első fenntarthatósági igazgatójává (Chief Sustainability Officer). A Messer eredményeire építve szorosan együttműködik a regionális és globális funkcionális területekkel a vállalat környezetvédelmi, társadalmi és irányítási (ESG), valamint sokszínűségi (D&I) programjainak előmozdítása érdekében. Kiemelt feladata, hogy csapatával kidolgozzák a Messer fenntarthatósági stratégiáját, előkészítsék az ESG-jelentéseket, és programokat indítsanak a vállalat felelősségteljes és fenntartható működésének további előmozdítására.
„Megtiszteltetés számomra, hogy vezethetem a Messer globális fenntarthatósági és D&I törekvéseit. A Messer 10 évvel ezelőtt önkéntes alapon kezdte el a fenntarthatósági jelentés összeállítását. A vállalati fenntarthatósági jelentésről szóló irányelv (CSRD) új szabványokat vezetett be, ezáltal növelve az átláthatóságot. Büszke vagyok arra, hogy aktívan együttműködhetek a Messer ázsiai, európai és amerikai csapataival az ESG-környezetben való eligazodásban, és biztosíthatom a zökkenőmentes átmenetet a jelentéstétel új módszertana felé”
– magyarázta Patricia Hargil.
A 2023-as vállalati fenntarthatósági jelentés az aktuális projektekkel, legfontosabb ESG-mutatókkal és meghatározott célokkal itt érhető el: https://newsroom.messergroup.com/asset/a0b68583-5c7f-465c-a969-ebcfdb8b5c34/corporatesustainabilityreport2023messer-en.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Zöld
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről.
A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Idén augusztus közepén a SpaceX Falcon 9 rakétáján, a kaliforniai Vandenberg űrbázisról indult útjára a C3S Kft. nanoműholdja, amely a COMBIT Számítástechnikai Zrt. által vezetett konzorcium tagjaival, az Óbudai Egyetem és a Széchenyi István Egyetem együttműködésében valósult meg. A klímaalkalmazkodást támogató, európai uniós WREN-projekt célja, hogy a folyamatosan frissülő adatok ismeretében, az egyre gyakrabban előforduló csapadékhiányos időszakokban előrejelzést adjon az aszállyal veszélyeztetett területekről, és a monitoringnak köszönhetően mérsékelhetővé tegye hazánkban a károkat. Ennek érdekében a műhold képalkotó rendszere közel tízezer négyzetkilométeren vizsgálja a földterületeket, mezőgazdasági területeket egy áthaladás során.
„Egy korábbi egyetemi projektben számos szenzort telepítettünk, amelyek többek között talajnedvességet, talajhőmérsékletet és mikroklímát mérnek. Ezek segítségével tudjuk a műhold által küldött távérzékelt adatokat is ellenőrizni. Ennek érdekében a látható, közeli infravörös és rövidhullámú infravörös hullámhosszban készült képeket a saját szenzorainkkal előállított kontrolladatokkal vetjük össze”
– világította meg a Széchenyi-egyetem szerepét dr. Kovács Attila, az intézmény Biológiai Rendszerek és Precíziós Technológiai Tanszékének vezetője. Hozzátette: az is az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar feladata, hogy meghatározza, pontosan mit érdemes vizsgálnia a műholdnak.
„Jelenleg a pályára állt eszköz beállítása zajlik, ami az első hasznos adatokat várhatóan jövő év elején továbbítja a Földre. Ez azért időigényes, mert mindössze néhány perc áll rendelkezésünkre a műholddal folytatott kommunikációra, amíg elhalad hazánk felett. További nehézség, hogy minden talajtípushoz és növénycsoporthoz más algoritmusra van szükség, vagyis azokat egyedileg kell kalibrálni. A rendszert folyamatosan fejlesztjük a megfelelő adattovábbítás és -rögzítés, a hibás adatok kiszűrése, valamint a pontos feldolgozás érdekében. Karunkon több tudományterület – műszaki, informatikai, agrometeorológiai, növénytermesztési – szakemberei dolgoznak a módszer hatékonyságán”
– utalt a kutatás összetettségére a tanszékvezető.
Mint mondta, a Széchenyi-egyetem fő kutatási területei közé tartozik a fenntarthatóság és a precíziós gazdálkodás, ezért képes megfelelő szakmai hátteret biztosítani a projekthez. „Az eredmény napjaink egyik legnagyobb problémáját hivatott enyhíteni, hiszen a klímaváltozás hatására a termőföldek vízellátása kritikussá vált. A kihívást a szélsőséges időjárás, a hosszú aszályos időszakok és az azokat megtörő, hirtelen lezúduló hatalmas mennyiségű csapadék jelenti. Erre a gazdálkodóknak fel kell készülniük, amit a projekt eredményeként előrejelzésekkel lehet segíteni. A műhold által használt képalkotó technológia alkalmas arra is, hogy a növény száradására már akkor felhívja a figyelmet, amikor az még szabad szemmel nem látható, így célzottan és időben öntözhető a terület” – fogalmazott. Végezetül kifejtette, a műholdas monitoring olyan innovációt jelent, amelyből az egész agrárium profitálhat.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Zöld
Vízpozitív és karbonsemleges
Tizedik éve ünnepeljük a Városok Világnapját október 31-jén.
Az Egyesült Nemzetek Közgyűlése által meghatározott világnap célja, hogy megoldást találjon az urbanizációval kapcsolatos konkrét kihívásokra. Kihívásokból pedig nincs hiány: elég, ha csak az extrém meleg nyarunkra, vagy az őszi árvízhelyzetre gondolunk. Az egyre zsúfoltabb településeken az egészséges lakókörnyezet kialakítása sem egyszerű feladat – de nem is lehetetlen. Az innovatív épületgépészeti és infrastrukturális megoldásairól ismert Wavin szakemberei 5 olyan „zöld választ” azonosítottak, amelyek a jövőben is élhetővé, illetve energiahatékonnyá teszik a városi mindennapokat.
Becslések szerint 2030-ra a világ népességének 60 százaléka városokban fog élni, a világ energiafogyasztásának 40 százalékáért pedig az épületek a felelősek. Nem nehéz belátni, hogy soha nem látott kihívásokkal nézünk szembe az urbanizáció terén. Szerencsére már léteznek olyan innovatív, zöld megoldások, melyek segítségével felgyorsult életmódunk ellenére – illetve azzal összhangban – élhetőbbé és fenntarthatóbbá tehetjük az életterünket. A Wavin szakemberei szerint ezek a megoldások egymással összehangolva, a szinergiákat kihasználva válhatnak igazán hatékonnyá.
Vízpozitív törekvések
Eljött az idő, hogy az esővíz elvezetése helyett annak megtartására és hasznosítására, sőt, vízpozitív megoldásokra törekedjünk. De mit is jelent ez a gyakorlatban? A Microsoft például 2030-ra vízpozitív vállalattá szeretne válni, tehát több vizet pótolna, mint amennyit elfogyaszt globális tevékenysége során. A Microsoft a Wavint választotta partneréül városi klímareziliencia és a vízhálózat fenntartással kapcsolatos projektjeihez. Az együttműködésnek köszönhetően a brazíliai São Paulo állambeli Campinasban egy felhőalapú rendszer segítségével közel valós időben észlelik majd a szivárgásokat, töréseket, működési hibákat, jelentősen csökkentve a vízveszteséget és javítva a hálózat általános hatékonyságát. Amszterdamban pedig PolderRoof-ot, azaz a vizet helyben tartó és a tető növényzetét tápláló „kék-zöld tetőt”, illetve esővíz szikkasztó, és tározó rendszert hoznak létre egy általános iskolában, sőt, a tetőn kialakított kert segítségével a gyerekek a gyakorlatban is megismerkedhetnek a felelős vízgazdálkodással.
„Büszkék vagyunk arra, hogy egyesítjük erőinket a Microsofttal, amely úttörő szerepet tölt be a vízgazdálkodásban érdekelt felek összefogásában. A kezdeményezés a Microsoft csapatával az ENSZ vízügyi konferenciáján és a stockholmi víz világhéten folytatott együttműködési megbeszélések eredményeként jött létre”
– mondta el az együttműködés kapcsán Jan van Rompay, a Wavin Globális Fenntarthatósági igazgatója.
Hőstressz ellen: kizöldülő városok
A Távol-Keleten már elterjedt a szivacsváros koncepció, amelynek lényege, hogy természetes anyagok és zöld infrastruktúra – például parkok, zöldtetők, zöldfalak, vagy áteresztő burkolatok segítségével – tárolják és újrahasznosítják a csapadékvizet, csökkentve ezzel az árvízveszélyt és javítva a városi környezetet. Szerencsére már itthon is folynak előremutató kutatások, ilyen például a Pécsi Tudományegyetem által vezetett, városi csapadékvíz gazdálkodással foglalkozó „SpongeCity” projekt, mely a villámárvizek kockázatának csökkentésére és a hatékonyabb városi csapadékvíz-gazdálkodásra fókuszál.
A parkosítási programok is mind a városi hőstressz csökkentését szolgálhatják. A betonnal vagy térkővel borított területeken különösen fontos, hogy a városi fák túlélését a gyökereknek helyet, illetve a megfelelő tápanyag hozzájuk való eljutását biztosító gyökértározó, például a Wavin TreeTank megoldásával segítsük. A meleget magába szívó hagyományos tetők, vagy éppen a kiégett zöldtetők helyett is létezik már fenntarthatóbb megoldás, a kék-zöld tető, mely valójában egy okos, intelligens eszközökkel vezérelhető víztározó, ahol a „zöld”, füvesített vagy beültetett tetőszint alatt, attól egy szűrőréteggel elválasztva egy „kék” víztározó réteg kap helyet, amit vízzáró réteg választ el a tetőszerkezettől.
Okosan az energiával
A városok energiaigénye a lakosság igényével együtt növekszik, így a hatékony energiafelhasználás mára különösen fontossá vált. Ennek kulcsa pedig az igényekhez és a változó körülményekhez illeszkedő fogyasztás, azaz az okos-megoldásokban rejlő lehetőségek kiaknázása. A felületfűtési és -hűtési rendszerek például kiválóan kombinálhatók megújuló energiaforrásokkal, gépi szellőztetőrendszerekkel, és egyéb okos eszközökkel is összehangolhatók. Számos hazai lakóparkban optimalizálják a fogyasztást a Wavin okos megoldásaival, így az újonnan épülő épületek a megszigorított energetikai követelményeknek is megfelelnek.
Fő az egészség
A városokról aligha a csend és a friss levegő jut elsőként eszünkbe. Mégis, számos innovációval tehetjük egészségesebbé az életterünket. A kék-zöld tetők például hő és hangszigetelőként is szolgálnak: 4 fokkal csökkentik az épületekben a hőmérsékeletet, és akár 10 decibellel képesek csökkenteni az utcáról beszűrődő zajt, a tetőn begyűjtött szürkevíz felhasználásával pedig tehermentesíthetjük a túlterhelt csatornahálózatot. A gépi szellőztetőrendszerek pedig mindig friss, megfelelő hőmérsékletű és páratartalmú levegőt juttatják a lakótérbe, ám nyáron a hűvös, télen pedig a felfűtött benti levegő nem illan el az ablakok nyitásával.
Az építőipari cégeknek kulcsszerep jut a zöldátmenet megvalósításában, hiszen saját működésükkel, illetve kutatás-fejlesztésükkel a folyamat éllovasaivá válhatnak.
„A Wavinnál az egészségesebb, fenntarthatóbb környezet építésén dolgozunk, anyagainkat és termékeinket újrafelhasználásra és újrahasznosításra terveztük, hogy környezetvédelmi szempontból maximalizáljuk értéküket. Célunk, hogy 2025-re vezető szerepet töltsünk be a fenntarthatóság terén, 2050-re pedig karbonsemlegessé váljunk, azaz elérjük a nettó nulla szén-dioxid-kibocsátást.”
– mondta el Ronyecz Nóra, a Wavin magyarországi marketing managere.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Népszerű
iRobot Roomba Combo 10 Max robotporszívó teszt
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Minden nap 1 százalékkal jobb teljesítmény
A Széchenyi István Egyetem két doktorandusza került a rangos 3MT verseny hét legjobbja közé
A megbízhatatlan készülékek tönkretehetik életed fő pillanatait
Mosás után is marad a ruháinkban mérgező biszfenol tartalom
HONOR Watch 5: Könnyed kialakítással és fejlett funkciókkal érkezik az új okosóra
Lejár a díjemelési stop: a bankok a lakosságnál is áthárítják az illetékemelést
Az ingatlanpiacon csak most kezdődik az áremelkedés
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
Kapcsolódó cikkek
Technokrata.hu
Mesterséges intelligencia egy kkv mindennapjaiban
Húsz tehetséges nő kapott lehetőséget, hogy a digitális innováció élére álljon
Az Obuda Uni Venture Capital 100 millió forintos befektetéssel támogatja a pickleball jövőjét formáló DinkMate startupot
5 módszer, amivel kimaxolhatod a gamer laptopodban rejlő lehetőségeket
Megmentheti az űripar a magyar mezőgazdaságot?
Újabb két bank és a Wise is áthárítja a lakosságra az illetékemelést
Siemens technológiával megvalósult ipari berendezés
Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyára
Adathiány akadályozza a vállalatok dekarbonizációját
Csúcstechnológia a BMW sorozatgyártásban
Műszaki-Magazin.hu
Rugalmas termékcsalád a stabil tisztaságért alacsony egységnyi tisztítási költséggel
Bemutatkozik a Visual Components 4.10 – Tervezés határok nélkül
Wagner Flowsense: digitális intelligencia a porszórásban
Digitalizálódás, ügyfélközpontúság, csapatszellem és közel 150.000 termék az ipar számára a HAHN+KOLB Magyarországtól
Felmérés a gépiparban
Mesterséges intelligencia egy kkv mindennapjaiban
Tripla termékjubileum a szombathelyi Schaefflernél
Modlight® Illumix Slim & Classic Line RGBW
Siemens technológiával megvalósult ipari berendezés
Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyára
Ajánljuk
Friss
-
Okoseszközök1 hét ago
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
-
Ipar2 hét ago
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
-
Okoseszközök2 hét ago
Érkezik a HONOR MagicPad2
-
Okoseszközök2 hét ago
IKEA Soroksár: A jövő áruháza
-
Egészség1 hét ago
10 panasz, amit elkerülhetsz, ha mozogsz a munkahelyeden
-
Gazdaság2 hét ago
Idén befagyott a hőszigetelési piac, de tavasszal fellendülés jöhet
-
Ipar2 hét ago
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
-
Ipar2 hét ago
A Samsung csatlakozik a Carbon Trusthoz