Connect with us

Okoseszközök

Trendek és igények a modern szünetmentes tápegységek tervezésében

Megtalálni egy adatközpont vagy informatikai környezet megfelelő UPS berendezését sokrétű feladat.

A választás során figyelembe kell venni a hatásfokot, a meglévő környezetbe illeszthetőséget, a rendelkezésre állást, a rugalmasságot, az informatikai biztonságot és még sok más tényezőt.

power-management-general-image

A döntés meghozatalának alapjául a szervezet átfogó stratégiájának és a modernizációs beruházási lehetőségeknek kell szolgálniuk.

Van néhány nyilvánvaló tényező, amit érdemes mérlegelni, például hogy egyfázisú vagy háromfázisú UPS-re van szükség, attól függően, hogy számítógépek védelme a cél, vagy egy rack szekrénnyi szervert, hálózati- és adattároló eszközt kell áramkimaradás ellen védeni, esetleg egy kisebb méretű, vagy akár egy nagy adatközpontot kell szünetmentes energiával ellátni. Megfontolandó szempontok ezen kívül a rendelkezésre állás, a megbízhatóság, a forma, az egyszerű integrálhatóság és az ökológiai lábnyom. Mindezek azonban alapvető elvárások, egy szünetmentes tápegységnek ennél jóval többet kell nyújtania ahhoz, hogy intelligensebb energiagazdálkodást biztosítson és valós üzleti értéket képviseljen.

Az adatközpontok iránti egyre növekvő kereslet miatt az adatközpontoknak érthető módon egyre nagyobb kapacitást kell biztosítaniuk. Létezik azonban emellett egy másik tendencia is: a megnövekedett igényekre válaszul egyre többen ruháznak be a már meglévő infrastruktúra hatékonyabbá tételébe. A modern infrastruktúra kulcsfontosságú a sikeres, magas hatásfokú és költséghatékony működtetéshez. Érdemes ezért elindulni a virtualizált és energiahatékonyabb rendszerek irányába.

A régi berendezések cseréje, a létesítmények korszerűsítése, a környezetek virtualizálása és a nélkülözhetetlen automatizálás révén könnyebben csökkenthetők az üzemeltetés költségei, illetve az energia- és munkaerő-költségek. Nem csupán az alapvető informatikai eszközök cseréjébe érdemes beruházni, hanem az azokat ellátó elektromos rendszerek modernizálásába is. A virtualizáció és a növekvő teljesítménysűrűség, az energiahatékonyság, valamint a rugalmasság növelése iránti igények miatt a rack szekrények és a hűtési rendszer cseréje is indokolt lehet. Az elavult infrastruktúrák és adatközpont-kezelési technológiák nemcsak az energiahatékonyság és a számítási kapacitás szempontjából problematikusak, hanem nagyobb hibakockázatot is jelentenek, és az akadozó áramellátás miatt egyre több leállást okoznak.

Életfontosságú a virtualizáció

A modern, virtualizált informatikai rendszerekkel nagyobb számítási teljesítmény, tárolókapacitás és még sok egyéb előny tömöríthető az eddigieknél lényegesen kisebb helyen, míg a felhőalapú architektúrák növelik az erőforrások optimális kihasználását. Az a hatékonyság, megbízhatóság és magas rendelkezésre állás, amelyet egy modern rendszer nyújt, általában megéri a beruházási költségeket, különösen akkor, ha végig gondoljuk mennyi kiadással és bosszúsággal jár egy elavult eszközpark üzemeltetése.

Egy virtuális környezet energiagazdálkodásával kapcsolatban a legfontosabb szempont az UPS integrálhatósága a meglévő virtualizációs platformokba. Ha az UPS nem integrálható könnyen rendszerbe, akkor az nem több, mint egy fém doboz akkumulátorral.

Egy virtuális környezetben több szolgáltatás futtatható kevesebb hardveren, emiatt központi kérdés, hogy a hardver és az ott futó szolgáltatások mindig elérhetőek legyenek. A VMware, a Microsoft, a Citrix és a legtöbb szerver-virtualizációs szoftvergyártó lehetővé teszi a live migration funkciót, hogy terheléskiegyenlítés céljából, illetve karbantartás vagy üzemszünet esetén menet közben át lehessen helyezni a virtuális gépeket egyik gazdaszerverről a másikra. Azonban egyik ilyen rendszer sem tartalmaz beépített funkciókat áramkimaradások esetére, az áramellátó rendszerek pedig általában saját külön kezelőkonzolt használnak, így az informatikusok és az adatközpontok szakemberei kénytelenek két külön eszközt használni a virtualizáció és az energiagazdálkodás menedzsmentjéhez, ami csökkenti az infrastruktúra felügyeletének rugalmasságát, és adott esetben növelheti a hibákra adott válaszidőt.

Az Eaton Intelligent Power Manager ezzel szemben integrálható a főbb virtualizált platformokba, így lehetővé teszi az informatikusok és az adatközpontok szakemberei számára, hogy közös kezelőfelületről érjék el az IT és az energiaellátási rendszer alkotóelemeit. Emellett automatikusan aktiválni tudja a live migration funkciót, illetve hosszabb áramkimaradás esetén képes szabályosan leállítani a virtuális gépeket és a gazdagépeket is a klaszterben.

Ez azért fontos, mert a szerver virtualizáció jelentősen bonyolultabbá teszi az adatbiztonság megőrzését az áramkimaradások során. A kihívás abban áll, hogy egy virtuális adatközpontban áramkimaradás esetén nem csak a fizikai szervereket kell leállítani, hanem a virtuális gépeket is, amelyek azokon futnak. Ráadásul a folyamat lépéseit csak adott sorrendben lehet végrehajtani, miközben gyakran nem kicsit szorít az idő. Például a virtuális gépeket a fizikai eszközök előtt kell kikapcsolni, az alapvető eszközöket pedig, például a tartományvezérlőket és a megosztott tárolási tömböket az azoktól függő szerverek után.

Hatékonyságra tervezve

A növekvő kapacitásigények mellett az adatközpontokra nehezedik a növekvő energiaköltségek és a fokozott környezettudatosság miatti nyomás is. A szakemberek számára nagy kihívást jelent, hogy úgy csökkentsék az adatközpont energiafogyasztását, hogy az energiafogyasztás csökkentése ne menjen a megbízhatóság rovására.

A szünetmentes áramellátás értékét a haszna határozza meg. Egy UPS azzal járul hozzá az üzleti sikerhez, hogy biztosítja az üzletmenet folyamatosságát, rugalmasságát és a katasztrófa utáni helyreállítást, vagyis gondoskodik róla, hogy az üzleti tevékenység még hosszan tartó és váratlan áramkimaradások esetén is folytatódhasson. Az UPS által nyújtott rendelkezésre állás természetes – vagy legalább annak kellene lennie – így gyakran az különbözteti meg az egyik UPS-t a másiktól, hogy mennyire hatékonyak, és milyen mértékben képesek csökkenteni a teljes bekerülési és üzemeltetési költségeket (TCO-t).

A modern UPS-ek tervezésénél ugyancsak fontos szempont az alacsony TCO, és ezek az eszközök már rendelkeznek azokkal a technológiákkal, amelyek segítségével növelhető a hatékonyság és csökkenthetőek a karbantartási és szervizköltségek. Ebben az esetben többről van szó, mint pusztán az energiaköltség csökkentéséről. Az UPS egy eszköz a szakemberek kezében arra, hogy maximális áthidalási időket és megbízhatóságot érhessenek el, és egyúttal meghosszabbíthassák az üzemeltetett rendszer élettartamát.

Az Eaton jelentős befektetéseket eszközölt a technológiáiba, hogy a legfejlettebb, legmegbízhatóbb és legmagasabb hatékonyságot nyújtja a teljes UPS portfóliójában. Az Eaton szünetmentes tápegységeinek hatásfoka eléri az iparágban legmagasabb, 99%-ot. Emellett az UPS teljesítménysűrűsége 50% -nál nagyobb mértékben javult, ami azt jelenti, hogy a szünetmentes tápegységek kisebb méretűek lehetnek, így csökken a helyigényük. Ezzel egyidejűleg az alacsonyabb teljesítményveszteségek miatt az UPS által termelt hőveszteségek 40% -kal csökkentek, így csökkentve a hűtésszükségletet.

Ma már minden modern UPS rendelkezik azokkal a hatékonysági tényezőkkel, melyeknek segítségével az adatközpontok és az infrastruktúrák odáig fejlődtek, hogy olyan teljesítmény-hatékonyság (PUE) vált elérhetővé, amelyet már nehéz túlszárnyalni. Ugyanezen okból az UPS-ek tervezésüknél fogva környezetbarátak. Mára a kérdés inkább az lett, melyik UPS esetében térül meg legjobban a befektetés, és melyik az, amelyiknek a segítségével még tovább csökkenthető egy adatközpont ökológiai lábnyoma.

A megújuló energiák nem mindig konzisztensek, de a modern UPS-ek segítenek a kiszámíthatatlan események leküzdésében, biztosítva, hogy az adatközpont hozzájáruljon a megújuló energiák használatához és ezért ellentételezésben részesüljön. Ennek elsődleges példája az UPS, mint olyan tartalékáramforrás, amely kiegyensúlyozza a hálózati keresletet és kínálatot, ahol az adatközpontok azonnal reagálnak az igényekre, hogy a hálózati frekvenciát a megengedett határokon belül tartsák annak érdekében, hogy a hálózatüzemeltetők elkerüljék a széles körű áramkimaradásokat. Ez azt jelenti, hogy az adatközpontok hozzájárulnak ahhoz, hogy a hálózatok megújuló energiaforrásokat használjanak a villamosenergia-termeléshez, és maximalizálják az UPS-beruházásaikat azáltal, hogy ellentételezésben részesülnek a fel nem használt, illetve a hálózatba visszatáplált kapacitásért.

Konklúzió

Az adatközpontok számára a legfőbb prioritás, hogy a kritikus munkafolyamatok működése ne szakadjon meg áramkimaradás esetén, de a modern UPS-sel szemben ennél jóval messzemenőbbek az elvárások. Minimális elvárás, hogy egy UPS magas rendelkezésre állást biztosítson, legyen környezetbarát, jövőt álló és könnyen integrálható minden fizikai környezetbe, ezenkívül legyen hosszú élettartamra optimalizálva. Mindezek meghaladása az, ami megkülönböztet egy intelligens energiagazdálkodási rendszert egy egyszerű szekrény méretű fém doboztól.

A jelenlegi adatközpont-energiagazdálkodási trendek között a virtualizáció és a hatékonyság azok a tényezők, amelyek a legfontosabbak az áthidalási idők növelése és a TCO csökkentése szempontjából. A vállalatoknak úgy kell tekinteniük a fejlett energiagazdálkodási rendszerekre, mint a jól megtervezett virtualizációs környezet lényeges elemére, miközben keresniük kell azokat a funkciókat, amelyek segítségével csökkenthető a TCO, és növelhető a UPS hozzáadott értéke.

Ha többet szeretne megtudni az Eaton minőségi energiaelosztási és áramellátási megoldásairól, kérjük látogasson el a www.eaton.hu weboldalra. A legfrissebb hírekért látogasson meg minket a Twitter-en a @ETN_EMEA címen, vagy keresse fel az Eaton LinkedIn cégoldalát.

Okoseszközök

Az egyetemek mindennapjait is átírja a mesterséges intelligencia

A mesterséges intelligencia (MI) fejlődése a felsőoktatás mindennapjait is átalakítja.

Új távlatokat nyit az oktatásban, a tudományos munkában és a kutatás-fejlesztésben egyaránt, de kockázatokat is rejt, amelyeket megfelelően kell menedzselni – hangsúlyozza elemzésében Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának szakértője. A tananyag kidolgozásában, a személyre szabott tanulásban vagy épp az ipari innovációban máris komoly szerepet kap az MI – a győri digitális központban például díjnyertes permeteződrónt vagy a szem diagnosztizálására alkalmas infrakamerás szemüveget egyaránt fejlesztettek a közelmúltban.

Az oktatók használhatnak például mesterséges intelligenciát (MI) a tananyag kidolgozására, adatok elemzésére, a hallgatói teljesítmény értékelésére is. Több területen, például programozásnál is alkalmazható gépi értékelés, amely azonnali, személyre szabott visszajelzést ad. Számos külföldi egyetem működtet a hallgatók kérdéseire 0–24-ben válaszoló chatbotokat, virtuális asszisztenseket. Széles körben használatosak az MI-alapú plágiumfelismerő eszközök is a tanulmányi tisztességtelenség felismerésére

– sorolja a példákat Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának fejlesztőmérnöke.

Virtuális oktatók és személyre szabott tanulás

A szakember szerint a modern technológiákra szükség van, ezért nyitott a Széchenyi István Egyetem (SZE) is a különféle MI-eszközök beépítésére, megfelelő szabályzás mellett. Szerepel például az egyetem becsületkódexében, hogy a hallgatók használhatnak MI-t, így ChatGPT-t is, de a kapott információkat ellenőrizniük, értékelniük kell. Pap Martin Felicián úgy látja, hallgatói szempontból leginkább az ötletelési fázisban használhatók az MI nyújtotta lehetőségek, hiszen növelik a hatékonyságot – fokozzák ugyanakkor a felületesség veszélyét is. A hallgatónak ezért meg kell őriznie ellenőrző, validáló szerepét, ellenkező esetben nem fogja kellő mélységben elsajátítani az adott tananyagot. Az MI ugyanis a tanulás illúzióját keltheti, valódi készségfejlesztés nélkül, és a kritikus gondolkodás eróziója is jelentős veszély.

Az oktatásban szintén új távlatok nyílhatnak: egy 2023-as felmérés szerint az oktatók leggyakrabban tartalomfejlesztésre, kutatási és adatkezelési támogatásra és a személyre szabott tanulás segítésére használják az MI-t. Rövidesen már arra is találhatunk majd példákat, hogy tantermekben MI-vezérelt szoftverek működnek oktatóként vagy virtuális asszisztensként – például megválaszolják a gyakori kérdéseket vagy végigvezetik a hallgatókat a problémamegoldási lépéseken.

Az intelligens oktatórendszerek és az adaptív tanulási platformok személyre szabják a tanulási élményt: valós időben módosítják az anyag nehézségét vagy bemutatási módját a hallgató előrehaladása alapján.

A szabályozottság azonban mindenképp kulcskérdés – nem véletlen, hogy hazánkban legkésőbb ez év szeptemberéig minden egyetemnek irányelveket kell kidolgoznia az MI használatával kapcsolatban.

Permeteződrón és virtuális raliverseny

A szakértő kiemeli: az egyetemeken folyó innovációs munkát is fellendíti az MI.

A Széchenyi István Egyetemen működő kompetenciaközpont, a Digitális Fejlesztési Központ például közvetítő szerepet tölt be az egyetem és az ipari szereplők között. Mintegy 100 főt foglalkoztató szervezetünk különféle technológiák integrálásával egyedi és innovatív digitális megoldásokat kínál hazai és nemzetközi céges partnereinek

– tájékoztat Pap Martin Felicián.

A többek között drónokkal, 5G technológiával és MI-vel is foglalkozó szakértői csapat nemrég például egy környezetbarát permeteződrón fejlesztéséért kapott magyar innovációs elismerést, de a balatoni Kékszalag nemzetközi távolsági vitorlásverseny hajóinak nyomon követésére is különleges helymeghatározó megoldást fejlesztettek. Virtuálisan, fotórealisztikusan leképezték továbbá a Győr Rali teljes nyomvonalát, így egy szimulátor segítségével bárki próbára teheti magát a pályán, sőt, akár valós időben összemérheti tudását az igazi raliversenyzőkkel is.

Egészségügyi, diagnózistámogató fejlesztéshez is használják az MI-t: olyan, szemvizsgálathoz használt szemüveget fejlesztettek, amelyben infrakamera követi a szem mozgását, és tesz megállapításokat a középfül állapotáról.

Pap Martin Felicián aláhúzza: az MI-hez kapcsolódó fejlesztésekhez kiváló alapot, szolgáltatási lehetőséget ad az egyetemi háttér, hiszen a győri intézmény bármelyik tanszékét, oktatóját be lehet vonni egy-egy projektbe. A hallgatóknak is számos előnnyel jár a fejlesztési központ: a gyakornoki programban részt vevő hallgatók valódi ipari projekttapasztalatot szereznek, mentori támogatással, a tanulmányaikhoz rugalmasan illeszkedve. A végzett hallgatók számára pedig kiváló karrierutat kínál az intézmény.

Rövidesen pedig az is kiderülhet a fiatalok számára, hogyan emelik újabb szintre az MI-alapú megoldások a fesztiválélményt, hiszen az SZE fejlesztései, oktatói, hallgatói egy új környezetben is bemutatkoznak: a győri egyetem lesz az EFOTT házigazdája július 9. és 13. között a Velencei-tó partján. Idén a rendezvény sztárfellépői között olyan neveket találunk, mint a Tankcsapda, a Valmar, ByeAlex és a Slepp, Carson Coma, Pogány Induló, beton.hofi, Krúbi, Desh, Wellhello, Follow the Flow, BSW, Halott Pénz, Dzsúdló, Blahalouisiana, Margaret Island, Punnany Massif, Irie Maffia, Moriones és a Bohemian Betyars.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

Megérkeztek az LG új QNED evo televíziói

Az LG Electronics (LG) bemutatta 2025-ös QNED evo termékcsaládját.

Az LCD technológiában jelentős újításnak minősülő QNED evo tévék a vállalat OLED kijelzőihöz hasonlóan számos megkülönböztető funkciót kaptak: ezek közé tartoznak a változatos színmegjelenítési megoldások, a Mini LED technológia, a legújabb, mesterségesintelligencia-alapú α (Alpha) processzor, a csúcskategóriás játékélmény és a sokoldalú, díjnyertes webOS platform.

Az LG új QNED televíziói világos és sötét környezetben egyaránt gazdag, élethű színek megjelenítésére képesek a 100 százalékos színtérfogatnak köszönhetően, amelyet az Intertek tanúsítványa is alátámaszt. A vállalat saját fejlesztésű Dynamic QNED Color megoldásának köszönhetően – amely a kvantumpont-technológiát váltja fel – a nézők a fényviszonyoktól függetlenül kiemelkedő mélységre, tisztaságra és pontosságra számíthatnak televíziózás közben.

Az Alpha AI processzorral meghajtott Mini LED technológia kifinomult fényvezérlést tesz lehetővé a QNED evo modelleken, ezáltal a kijelzők jobb kontrasztot, mélyebb feketét és pontosabb képet képesek megjeleníteni – az egyes fényzónákat fejlett AI technológia vezérli a lenyűgöző képi élmény érdekében.

A kép- és hangminőség fokozásáért az LG AI Picture Pro funkció optimalizálja a kép különböző részeit, és minden jelenetet finomhangol, hogy a felhasználók a lehető legélethűbb képminőséget élvezhessék tartalomfogyasztás közben.

Az AI Object Enhancer technológia azonosítja és ugyancsak javítja a képen megjelenő arcokat és alakzatokat a részletgazdag és élethű megjelenítés érdekében. A Dynamic Tone Mapping Pro blokkokra osztja a jeleneteket és külön-külön finomhangolja a fényerőt és a kontrasztot, ezzel élénkebb és élethűbb képet hoz létre. Ezeket a funkciókat az AI Sound Pro egészíti ki, ami virtuális 9.1.2 surround hangzást tesz lehetővé a tévé beépített hangszóróin keresztül, ezáltal a felhasználó mélyebb és élethűbb térbeli hangzást tapasztalhat televíziózás közben.

A termékcsalád emellett személyre szabott funkciókat is kínál az AI technológiának köszönhetően, amely képes a hangot és a képet is a felhasználók egyedi preferenciáinak megfelelően, automatikusan beállítani. Az AI Picture/Sound Wizard több mint 1,6 milliárd képbeállítást és 40 millió hangprofilt elemezve emeli új szintre a személyreszabhatóságot, és minden felhasználó számára egyéni hang- és képbeállításokat javasol.

A QNED televíziók távirányítója egy számítógép egeréhez hasonlóan működik, így a felhasználók egyszerűen navigálhatnak a szimpatikus tartalmak és a megjelenítési beállítások közt. Mindemellet számos mesterségesintelligencia-alapú megoldás segíti a tájékozódást a funkciók keresése közben, a televíziókba épített AI Chatbot például előre felméri, milyen problémákba ütközhetünk ilyen esetekben, amelyek megoldására hatékony javaslatokat kínál.

A 2025-ös QNED evo modelleken a fejlett AI funkciók mellett a díjnyertes webOS 25 okostévé-platform fut. Az új Alpha AI processzorral ellátott operációs rendszer magasabb szintű személyreszabhatóságot és kényelmet kínál a felhasználóknak, akik a vásárlást követően öt évig biztosan a legmodernebb, rendszeresen új verzióra frissülő webOS platformon navigálhatnak új televíziójukon.

Az új QNED evo modellek okosotthon-központként is képesek működni. A Home Hub több platformon keresztül biztosít csatlakozást az LG ThinQ és a Google Home integrációjának köszönhetően, így a felhasználók egyetlen felületen keresztül kezelhetik okosotthon-eszközeiket. Az Apple AirPlay és a Google Cast támogatásával bővülnek a mobilos kompatibilitás lehetőségei is, ezáltal az okostelefonunk tartalmalmai könnyedén megoszthatók a nagyképernyőn.

A játékosok különösen értékelni fogják a QNED evo tévék játékra tervezett képességeit, például a gördülékeny mozgásmegjelenítést, az élénk látványvilágot és a játékra specializált gyorsbeállításokat. A központi játékplatformként működő LG Gaming Portalon a felhasználók új játékokat fedezhetnek fel, vagy játszhatnak már meglévő címekkel. Az LG a vezető felhőalapú játékplatformokkal kötött partnerségeknek és a számos natív webOS alkalmazáson keresztül elérhető játéknak köszönhetően széles palettát kínál, amely különböző műfajokat ölel fel. A felhőalapú játékszolgáltatás révén ráadásul mindehhez játékkonzol vagy letöltés sem szükséges. A 4K felbontás, a 144 Hz képfrissítési ráta5, és az AMD FreeSync™ Premium funkcióknak köszönhetően a felhasználók biztosak lehetnek benne, hogy szakadás- és képhiba mentes játékélményben lesz részük.

Az új termékcsalád kiemelkedő darabja, a QNED9M az LG első olyan QNED TV-je, amely a True Wireless technológia segítségével zökkenőmentesen képes a hang és a videó vezeték nélküli továbbítására. Ezt az innovációt – amely korábban kizárólag az LG OLED evo M sorozatban volt megtalálható – a társaság a QNED sorozatra is kiterjesztette, így még több vásárló élvezheti a képminőség-veszteség és késleltetés nélküli 4K tartalmakat, vezeték nélküli jeltovábbítás mellett.

Az 50-től 100 hüvelykes méretig kapható 2025 QNED evo modellek a modern fogyasztók igényeinek széles spektrumát lefedik. Az ultranagy képernyők iránti kereslet folyamatosan növekszik: az LG új 100 hüvelykes QNED tévéje is ehhez a trendhez igazodik, és képes igazi otthoni moziélményt és hangulatot varázsolni az otthonunkba.

Az LG 2025-ös QNED evo tévécsaládja májusban kerül forgalomba Koreában, az Egyesült Államokban és Európában. További információk a termékekről a https://www.lgnewsroom.com/ oldalon találhatók.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

A TCL 2025-ben elismert nemzetközi design díjakkal erősíti meg vezető szerepét

A TCL – egy vezető szórakoztatóelektronikai márka és a világ első számú ultranagy, Mini LED és Google TV márkája – örömmel jelenti be, hogy 17 rangos nemzetközi design díjjal, köztük 10 iF Design Awarddal és 7 Red Dot Product Design Awarddal tüntették ki, amelyek megerősítik a vállalat vezető szerepét a felelős, emberközpontú és prémium minőségű terméktervezés terén.

Ezek az elismerések a televíziók, mobileszközök, intelligens háztartási készülékek, UX-design és a modern életstílust támogató termékek területére terjednek ki, tükrözve a TCL hosszú távú elkötelezettségét a kiváló tervezés, a fenntarthatóság és az innováció iránt a teljes termékkínálatában.

Shane Lee, a TCL Industries Design Innovation Center (DIC) igazgatója elmondta:

„a TCL-nél a tervezés áll minden tevékenységünk középpontjában. Ezek a rangos nemzetközi design díjak elismerik az innovatív és nagy teljesítményű termékek fejlesztésére irányuló erőfeszítéseinket. Ugyanakkor a fenntarthatósági stratégiánkhoz igazodva kiemelten kezeljük az emberközpontú tervezési megközelítést és az újrahasznosítható anyagok használatát. Az innováció iránti folyamatos elkötelezettségünk, amelyet a világ első moduláris AI kísérőrobotja – a TCL Ai Me – is példáz, tovább erősíti vezető szerepünket a formatervezés területén.”

Stefan Streit, a TCL Europe marketing igazgatója hozzátette:

„a TCL-nél hiszünk abban, hogy a magas színvonalú tervezés nemcsak az esztétikáról szól, hanem arról is, hogy maradandó élményeket nyújtsunk ügyfeleinknek. Ezek a díjak tükrözik elkötelezettségünket az innovációt, a funkcionalitást és a fenntarthatóságot ötvöző termékek előállítása iránt, amelyek a legmodernebb technológiát még több ember számára teszik elérhetővé Európa-szerte.”

iF Design Awards 2025

A TCL a kiváló formatervezés iránti töretlen elkötelezettségének elismeréseként 2025-ben több rangos nemzetközi elismerésben részesült. A vállalat előremutató szemléletét és a felelős, felhasználó-központú tervezés iránti elkötelezettségét több termékkategóriában is elismerték.

A legjelentősebb elismerések közül a TCL 2025 új C sorozatú tévékészülékei két iF Design Awards díjat kaptak mind a High-end QD-Mini LED TV Series, mind a Mainstream TV Series kategóriában, ezzel is elismerve a prémium kategóriás kialakítást és a kijelzőtechnológia innovációját. A TCL A300 sorozatú TV és UX Designja egyaránt iF Design Award 2025 díjat kapott, ami a TCL ipari formatervezés és felhasználói élmény iránti elkötelezettségét hangsúlyozza.

Emellett a TCL R290 Tri-Thermal ATW hőszivattyú a fenntartható és hatékony otthoni megoldásokhoz való hozzájárulásáért iF Design Award 2025 díjat kapott, a TCL PlayCube projektor pedig szintén iF Design Award 2025 díjat kapott innovatív, Rubik-kocka ihlette dizájnjáért és kivételes teljesítményéért. A mobil kategóriában a TCL 50 Pro NXTPAPER 5G, valamint két alkalmazás kapott elismerést kiemelkedő UX-dizájnjáért, és iF Design Awards 2025 díjat a vizuális komfort és a felhasználói felület tervezésének kiválóságáért.

Red Dot Design Awards 2025

A TCL átgondolt és fogyasztóközpontú terméktervezés iránti elkötelezettségét tovább hangsúlyozza, hogy a közelmúltban több TCL-terméket is Red Dot Design Awards 2025 díjjal tüntettek ki. Az elismert termékek közé tartozik a TCL 50 Pro NXTPAPER 5G okostelefon, a TCL R290 Tri-Thermal ATW hőszivattyú, a TCL Party hordozható hangszóró sorozatának egy része, valamint a TCL QD-Mini LED monitorcsaládja – mindegyiket az esztétikai vonzerő és a mindennapi funkcionalitás ötvözéséért díjazták. A TCL szélessávú megoldások terén tett erőfeszítéseit is elismerték, köztük a TCL LINKBASE FG7300 és TCL LINKBASE FG7720 Fiber Gatewayt és a TCL LINKHUB HH526 5G kültéri egységet, megerősítve a márka elkötelezettségét a gyakorlati innováció iránt az intelligens otthonok ökoszisztémájában.

Ezek a díjak megerősítik a TCL folyamatos erőfeszítéseit, hogy termékfejlesztési stratégiájának középpontjába a formatervezést, a fenntarthatóságot és a technológiai kiválóságot helyezze.

A díjak teljes listája a következő weboldalon található:

https://www.tcl.com/global/en/tcl-design/tcl-design-awards/tcl-2025-design-awards

Erős örökség formatervezésben

A TCL vezető szerepe a formatervezésben globális elismerésekre, a díjnyertes termékekre és az iparágon belüli fontos együttműködésekre épül. 2024-ben a TCL tovább erősítette a tervezés fontosságát a neves CMF (Color, Material, Finish) szakértővel, Chris Lefterivel való partnerség révén, amelyet az IFA 2024-en mutattak be, és amely a fenntartható anyagokra és az emberközpontú tervezésre összpontosított.

Ezen eredmények középpontjában a TCL Design Innovation Center (DIC) áll. A DIC vezeti a TCL globális formatervezési stratégiáját és megvalósítását, egységes formatervezési nyelvet biztosítva a TCL többkategóriás termékportfóliójában. A csapat figyelemmel követi az új társadalmi, kulturális és életmódbeli trendeket, és ezeket átülteti a tervezési stratégiába, az ipari formatervezésbe és a felhasználói élménybe. A csapat a terméktervezés, a mérnöki tervezés, a vizuális kommunikáció, a felhasználói élmény és az üzleti stratégia szakértőiből áll.

A DIC kulcsszerepet játszik a felelős és fenntartható tervezési gyakorlatok integrálásában is, biztosítva, hogy a TCL termékei következetesen tükrözzék a márka innováció, fenntarthatóság és emberközpontú tervezés iránti elkötelezettségét.

A tervezés és az innováció holisztikus megközelítése révén a TCL továbbra is fokozza a mindennapi élményeket, megerősítve elkötelezettségünket az „Inspire Greatness” iránt, amellyel világszerte színesítjük vásárlóink életét.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss