Connect with us

Okoseszközök

Trendek és igények a modern szünetmentes tápegységek tervezésében

Megtalálni egy adatközpont vagy informatikai környezet megfelelő UPS berendezését sokrétű feladat.

A választás során figyelembe kell venni a hatásfokot, a meglévő környezetbe illeszthetőséget, a rendelkezésre állást, a rugalmasságot, az informatikai biztonságot és még sok más tényezőt.

power-management-general-image

A döntés meghozatalának alapjául a szervezet átfogó stratégiájának és a modernizációs beruházási lehetőségeknek kell szolgálniuk.

Van néhány nyilvánvaló tényező, amit érdemes mérlegelni, például hogy egyfázisú vagy háromfázisú UPS-re van szükség, attól függően, hogy számítógépek védelme a cél, vagy egy rack szekrénnyi szervert, hálózati- és adattároló eszközt kell áramkimaradás ellen védeni, esetleg egy kisebb méretű, vagy akár egy nagy adatközpontot kell szünetmentes energiával ellátni. Megfontolandó szempontok ezen kívül a rendelkezésre állás, a megbízhatóság, a forma, az egyszerű integrálhatóság és az ökológiai lábnyom. Mindezek azonban alapvető elvárások, egy szünetmentes tápegységnek ennél jóval többet kell nyújtania ahhoz, hogy intelligensebb energiagazdálkodást biztosítson és valós üzleti értéket képviseljen.

Az adatközpontok iránti egyre növekvő kereslet miatt az adatközpontoknak érthető módon egyre nagyobb kapacitást kell biztosítaniuk. Létezik azonban emellett egy másik tendencia is: a megnövekedett igényekre válaszul egyre többen ruháznak be a már meglévő infrastruktúra hatékonyabbá tételébe. A modern infrastruktúra kulcsfontosságú a sikeres, magas hatásfokú és költséghatékony működtetéshez. Érdemes ezért elindulni a virtualizált és energiahatékonyabb rendszerek irányába.

A régi berendezések cseréje, a létesítmények korszerűsítése, a környezetek virtualizálása és a nélkülözhetetlen automatizálás révén könnyebben csökkenthetők az üzemeltetés költségei, illetve az energia- és munkaerő-költségek. Nem csupán az alapvető informatikai eszközök cseréjébe érdemes beruházni, hanem az azokat ellátó elektromos rendszerek modernizálásába is. A virtualizáció és a növekvő teljesítménysűrűség, az energiahatékonyság, valamint a rugalmasság növelése iránti igények miatt a rack szekrények és a hűtési rendszer cseréje is indokolt lehet. Az elavult infrastruktúrák és adatközpont-kezelési technológiák nemcsak az energiahatékonyság és a számítási kapacitás szempontjából problematikusak, hanem nagyobb hibakockázatot is jelentenek, és az akadozó áramellátás miatt egyre több leállást okoznak.

Életfontosságú a virtualizáció

A modern, virtualizált informatikai rendszerekkel nagyobb számítási teljesítmény, tárolókapacitás és még sok egyéb előny tömöríthető az eddigieknél lényegesen kisebb helyen, míg a felhőalapú architektúrák növelik az erőforrások optimális kihasználását. Az a hatékonyság, megbízhatóság és magas rendelkezésre állás, amelyet egy modern rendszer nyújt, általában megéri a beruházási költségeket, különösen akkor, ha végig gondoljuk mennyi kiadással és bosszúsággal jár egy elavult eszközpark üzemeltetése.

Egy virtuális környezet energiagazdálkodásával kapcsolatban a legfontosabb szempont az UPS integrálhatósága a meglévő virtualizációs platformokba. Ha az UPS nem integrálható könnyen rendszerbe, akkor az nem több, mint egy fém doboz akkumulátorral.

Egy virtuális környezetben több szolgáltatás futtatható kevesebb hardveren, emiatt központi kérdés, hogy a hardver és az ott futó szolgáltatások mindig elérhetőek legyenek. A VMware, a Microsoft, a Citrix és a legtöbb szerver-virtualizációs szoftvergyártó lehetővé teszi a live migration funkciót, hogy terheléskiegyenlítés céljából, illetve karbantartás vagy üzemszünet esetén menet közben át lehessen helyezni a virtuális gépeket egyik gazdaszerverről a másikra. Azonban egyik ilyen rendszer sem tartalmaz beépített funkciókat áramkimaradások esetére, az áramellátó rendszerek pedig általában saját külön kezelőkonzolt használnak, így az informatikusok és az adatközpontok szakemberei kénytelenek két külön eszközt használni a virtualizáció és az energiagazdálkodás menedzsmentjéhez, ami csökkenti az infrastruktúra felügyeletének rugalmasságát, és adott esetben növelheti a hibákra adott válaszidőt.

Az Eaton Intelligent Power Manager ezzel szemben integrálható a főbb virtualizált platformokba, így lehetővé teszi az informatikusok és az adatközpontok szakemberei számára, hogy közös kezelőfelületről érjék el az IT és az energiaellátási rendszer alkotóelemeit. Emellett automatikusan aktiválni tudja a live migration funkciót, illetve hosszabb áramkimaradás esetén képes szabályosan leállítani a virtuális gépeket és a gazdagépeket is a klaszterben.

Ez azért fontos, mert a szerver virtualizáció jelentősen bonyolultabbá teszi az adatbiztonság megőrzését az áramkimaradások során. A kihívás abban áll, hogy egy virtuális adatközpontban áramkimaradás esetén nem csak a fizikai szervereket kell leállítani, hanem a virtuális gépeket is, amelyek azokon futnak. Ráadásul a folyamat lépéseit csak adott sorrendben lehet végrehajtani, miközben gyakran nem kicsit szorít az idő. Például a virtuális gépeket a fizikai eszközök előtt kell kikapcsolni, az alapvető eszközöket pedig, például a tartományvezérlőket és a megosztott tárolási tömböket az azoktól függő szerverek után.

Hatékonyságra tervezve

A növekvő kapacitásigények mellett az adatközpontokra nehezedik a növekvő energiaköltségek és a fokozott környezettudatosság miatti nyomás is. A szakemberek számára nagy kihívást jelent, hogy úgy csökkentsék az adatközpont energiafogyasztását, hogy az energiafogyasztás csökkentése ne menjen a megbízhatóság rovására.

A szünetmentes áramellátás értékét a haszna határozza meg. Egy UPS azzal járul hozzá az üzleti sikerhez, hogy biztosítja az üzletmenet folyamatosságát, rugalmasságát és a katasztrófa utáni helyreállítást, vagyis gondoskodik róla, hogy az üzleti tevékenység még hosszan tartó és váratlan áramkimaradások esetén is folytatódhasson. Az UPS által nyújtott rendelkezésre állás természetes – vagy legalább annak kellene lennie – így gyakran az különbözteti meg az egyik UPS-t a másiktól, hogy mennyire hatékonyak, és milyen mértékben képesek csökkenteni a teljes bekerülési és üzemeltetési költségeket (TCO-t).

A modern UPS-ek tervezésénél ugyancsak fontos szempont az alacsony TCO, és ezek az eszközök már rendelkeznek azokkal a technológiákkal, amelyek segítségével növelhető a hatékonyság és csökkenthetőek a karbantartási és szervizköltségek. Ebben az esetben többről van szó, mint pusztán az energiaköltség csökkentéséről. Az UPS egy eszköz a szakemberek kezében arra, hogy maximális áthidalási időket és megbízhatóságot érhessenek el, és egyúttal meghosszabbíthassák az üzemeltetett rendszer élettartamát.

Az Eaton jelentős befektetéseket eszközölt a technológiáiba, hogy a legfejlettebb, legmegbízhatóbb és legmagasabb hatékonyságot nyújtja a teljes UPS portfóliójában. Az Eaton szünetmentes tápegységeinek hatásfoka eléri az iparágban legmagasabb, 99%-ot. Emellett az UPS teljesítménysűrűsége 50% -nál nagyobb mértékben javult, ami azt jelenti, hogy a szünetmentes tápegységek kisebb méretűek lehetnek, így csökken a helyigényük. Ezzel egyidejűleg az alacsonyabb teljesítményveszteségek miatt az UPS által termelt hőveszteségek 40% -kal csökkentek, így csökkentve a hűtésszükségletet.

Ma már minden modern UPS rendelkezik azokkal a hatékonysági tényezőkkel, melyeknek segítségével az adatközpontok és az infrastruktúrák odáig fejlődtek, hogy olyan teljesítmény-hatékonyság (PUE) vált elérhetővé, amelyet már nehéz túlszárnyalni. Ugyanezen okból az UPS-ek tervezésüknél fogva környezetbarátak. Mára a kérdés inkább az lett, melyik UPS esetében térül meg legjobban a befektetés, és melyik az, amelyiknek a segítségével még tovább csökkenthető egy adatközpont ökológiai lábnyoma.

A megújuló energiák nem mindig konzisztensek, de a modern UPS-ek segítenek a kiszámíthatatlan események leküzdésében, biztosítva, hogy az adatközpont hozzájáruljon a megújuló energiák használatához és ezért ellentételezésben részesüljön. Ennek elsődleges példája az UPS, mint olyan tartalékáramforrás, amely kiegyensúlyozza a hálózati keresletet és kínálatot, ahol az adatközpontok azonnal reagálnak az igényekre, hogy a hálózati frekvenciát a megengedett határokon belül tartsák annak érdekében, hogy a hálózatüzemeltetők elkerüljék a széles körű áramkimaradásokat. Ez azt jelenti, hogy az adatközpontok hozzájárulnak ahhoz, hogy a hálózatok megújuló energiaforrásokat használjanak a villamosenergia-termeléshez, és maximalizálják az UPS-beruházásaikat azáltal, hogy ellentételezésben részesülnek a fel nem használt, illetve a hálózatba visszatáplált kapacitásért.

Konklúzió

Az adatközpontok számára a legfőbb prioritás, hogy a kritikus munkafolyamatok működése ne szakadjon meg áramkimaradás esetén, de a modern UPS-sel szemben ennél jóval messzemenőbbek az elvárások. Minimális elvárás, hogy egy UPS magas rendelkezésre állást biztosítson, legyen környezetbarát, jövőt álló és könnyen integrálható minden fizikai környezetbe, ezenkívül legyen hosszú élettartamra optimalizálva. Mindezek meghaladása az, ami megkülönböztet egy intelligens energiagazdálkodási rendszert egy egyszerű szekrény méretű fém doboztól.

A jelenlegi adatközpont-energiagazdálkodási trendek között a virtualizáció és a hatékonyság azok a tényezők, amelyek a legfontosabbak az áthidalási idők növelése és a TCO csökkentése szempontjából. A vállalatoknak úgy kell tekinteniük a fejlett energiagazdálkodási rendszerekre, mint a jól megtervezett virtualizációs környezet lényeges elemére, miközben keresniük kell azokat a funkciókat, amelyek segítségével csökkenthető a TCO, és növelhető a UPS hozzáadott értéke.

Ha többet szeretne megtudni az Eaton minőségi energiaelosztási és áramellátási megoldásairól, kérjük látogasson el a www.eaton.hu weboldalra. A legfrissebb hírekért látogasson meg minket a Twitter-en a @ETN_EMEA címen, vagy keresse fel az Eaton LinkedIn cégoldalát.

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 

Okoseszközök

Érkezik Magyarországra az LG vezeték nélküli csúcstévéje, az LG OLED evo M5

oled

Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy világszerte megkezdi legújabb vezeték nélküli OLED TV-szériájának értékesítését.

Az LG OLED evo M5 televízió az LG fejlett valódi vezeték nélküli (True Wireless) technológiáját, illetve a G5 OLED televízió képminőségét és falra simuló kialakítását ötvözi, ezzel pedig kábelmentesen értelmezi újra az otthoni szórakozás élményét.

Az M5 új mércét állít fel a prémium kategóriás vezeték nélküli otthoni szórakoztatás terén. A True Wireless technológia lényege, hogy nincs szükség kábeles kapcsolatra a televízió és a hozzá csatlakoztatott külső készülékek között, köszönhetően az LG saját fejlesztésű, veszteségmentes vezeték nélküli videó- és hangátviteli megoldásának, a Zero Connect Box-nak. Az M5 szakadozásmentes, gördülékeny 4K felbontású képmegjelenítést garantál akár 144 Hz-es képfrissítési rátával és alacsony bemeneti késleltetéssel, azaz a vezetékes kapcsolatnak megfelelő teljesítménnyel büszkélkedhet.

Az M5 kiemelkedő minőségű vezeték nélküli kapcsolatot garantál a bemeneti forrással még a profi játékosok számára is, akiknek különösen fontos a rendkívül gyors válaszidő. Az LG OLED evo sorozat örökségére építve az M széria tagjai is kompatibilisek mind az NVIDIA G-SYNC®, mind az AMD FreeSync™ Premium technológiával, így folyamatos és akadozásmentes játékélményt nyújtanak még gyors tempójú és nagyfelbontású (4K és akár 144Hz) akciójelenetek közben is. Az Intertek is igazolta az M5 által kínált rendkívül gyors, kevesebb mint 0,1 ms-os válaszidejű, pontos, éles és folyamatos játékélményt.

Az M5 tökéletes választást jelent azok számára, akik a prémium játékélmény mellett rendezettebb környezetre is vágynak. A hagyományos tévék hátulján több port található a gyakran használt HDMI-eszközök, például játékkonzolok csatlakoztatásához, így a nézőknek oda kell sétálniuk a készülékhez, hogy bekapcsolják az eszközöket vagy bemenetet váltsanak. Az M5 esetében azonban ezek a portok a Zero Connect Box-on találhatók, így például a konzolokat könnyen elérhető helyre – egy közeli polcra, szekrénybe vagy a kanapé mellé – helyezhetik a felhasználók, a tévé és a szórakoztató eszközök között pedig nincs szükség kábelekre.

Az M5 a házimozi-rajongók számára is kiváló választás, mivel támogatja a Dolby Atmos, Dolby Vision és Filmmaker® Mode technológiákat, így pontosan olyan térbeli hangzással és olyan képi világgal szólalhatnak és jelenhetnek meg a tartalmak, amilyet a rendezők eredetileg elképzeltek. A második generációs α (Alpha) 11 AI processzorral működő készülék az AI Picture Pro segítségével nagyobb színmélységet és részletgazdagságot, az AI Sound Pro pedig magával ragadó 11.1.2 csatornás hangzást kínál. Az LG továbbfejlesztett Brightness Booster Ultimate technológiája a hagyományos OLED modellekhez képest akár háromszorosára is képes növelni a képernyő fényerejét. A televíziók ráadásul automatikusan módosítják a környezeti fényviszonyokhoz mérten a képernyőbeállításokat is. Az M5 megkapta az UL Solutions „Tökéletes Fekete” és „Tökéletes Szín” tanúsítványait, valamint az Intertek 100 százalékos színhűségre és 100 százalékos színmennyiségre vonatkozó tanúsítványait is. A TÜV Rheinland „Tökéletes” minősítése szintén bizonyítja, hogy az M5 még erős nappali fény mellett is képes megőrizni a kép tisztaságát.

Falra simuló kialakításával és kábelmentes megoldásával az LG OLED evo M5 magával ragadó szórakozási élményt nyújt, a vezetékes kapcsolat során megszokott, kompromisszumok nélküli teljesítménnyel.

„Az LG 12 éve vezeti a globális OLED TV piacot, a vezeték nélküli televíziózás terén betöltött szintén vezető szerepünkkel pedig az otthoni szórakozás új korszakát nyitjuk meg”

– mondta Park Hyoung-sei, az LG Média és szórakoztatóelektronika üzletágának elnöke.

„Az OLED evo M5 jól példázza az innováció és a csúcsminőségű otthoni szórakozás iránti elkötelezettségünket.”

Az LG OLED evo M5 világszerte 97, 83, 77 és 65 hüvelykes képernyőméretekben kerül forgalomba. Magyarországon a 65 hüvelykes modellt vásárolhatják meg hamarosan az érdeklődők, amely már most megtekinthető az LG hazai bemutatótermében. A televízióiról további részletek a vállalat angol nyelvű weboldalán olvashatók.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

A Kingston új formátummal bővíti NV3 PCIe 4.0 NVMe SSD-i választékát

A Kingston Digital Europe Co LLP, a memóriatermékek és technológiai megoldások vezető nemzetközi gyártójának, a Kingston Technology Company, Inc.-nek a flash memóriákra specializálódott társvállalata, a mai napon bejelentette, hogy a korábbi 2280-as modell mellett bevezetett egy új formátumot azon felhasználók számára, akik nagy sebességű, alacsony fogyasztású NVMe-tárhelybővítést szeretnének kompatibilis laptopokhoz és kézi játékkonzolokhoz. Ez a NV3 PCIe 4.0 NVMe M.2 2230 SSD.

A Kingston NV3 PCIe 4.0 NVMe 2230 egy kis méretű, egyoldalas M.2 2230-as (22 x 30 mm) kialakítású SSD, amely a korlátozott tárhellyel rendelkező rendszereknek kínál akár 2 TB-os2 tárhelybővítést. A Gen 4×4 NVMe-vezérlővel felszerelt NV3 2230 akár 6000/5000 MB/s3 olvasási/írási sebességre képes. A használatával kialakított rendszerek sokkal jobban reagálnak, és képesek különböző méretű terhelések kezelésére.

„Örömünkre szolgál, hogy új taggal bővíthetjük NV3 2230 SSD-ink családját, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy a készülékek képességeinek javítása mellett a felhasználói élmény tekintetében is szintet léphessenek, legyen szó akár munkáról, akár játékról”

– mondta Tony Hollingsbee, a Kingston EMEA-régiójának SSD-üzletért felelős vezetője, majd hozzátette:

 „Az NV3 2230-at a sebesség és a megbízhatóság jellemzi, így egyaránt ideális mindazon alkotók és játékosok számára, akik készen állnak a jobb teljesítményre.”

Az NV3 2230 SSD 500 GB-tól 2 TB-ig terjedő kapacitásban biztosít tárhelyet számos alkalmazás, fájl, játék és egyebek számára. Az NV3-hoz 1 éves, ingyenes Acronis® True Image for Kingston szoftver, valamint a Kingston SSD Manager alkalmazás is jár, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a meghajtóállapot és a lemezhasználat figyelését, a meghajtó firmware-jének frissítését és az adatok biztonságos törlését.

További információkért látogass el a kingston.com címre.

Az NV3 PCIe 4.0 NVMe 2230 SSD jellemzői és műszaki adatai:

  • Formátum: 2 2230
  • Interfész: PCIe 4.0 x4 NVMe
  • Kapacitás: 500 GB, 1 TB, 2 TB
  • Szekvenciális olvasás/írás:
    • 500 GB – 5000/3000 MB/s
    • 1 TB – 6000/4000 MB/s
    • 2 TB – 6000/5000 MB/s
  • NAND: 3D
  • Tartósság (írt bájtok összesen):
    • 500 GB – 160 TB
    • 1 TB – 320 TB
    • 2 TB – 640 TB
  • Tárolási hőmérséklet: –40 °C ~ 85 °C
  • Működési hőmérséklet: 0 °C ~ 70 °C
  • Méret: 22 mm x 30 mm x 2,3 mm
  • Súly:
    • 500 GB – 2,6 g
    • 1 TB és 2 TB – 2,8 g
  • Üzemen kívüli rezgés: 20 G (20–1000 Hz)
  • MTBF: 2 000 000 óra
  • Garancia/támogatás: Korlátozott 5 éves garancia ingyenes műszaki támogatással

További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Okoseszközök

A magyar önkormányzatok is hamarosan új ügyfélszolgálatot kapnak

Több száz hazai önkormányzat kaphat hamarosan új, AI alapú ügyfélszolgálati munkatársat.

Az új „kollégák” 0-24 órában elérhetők e-mailen és telefonon, 5 másodpercen belül válaszolnak, minden nyelven beszélnek, és miközben olcsóbbak, komoly terheket vesznek le a hivatalban dolgozók válláról.

Világszerte rohamosan terjed az ügyfélszolgálati munka AI alapú kiszolgálása, a felhasználói visszajelzések alapján pedig a válaszok, valamint a kiszolgálás minősége és tempója ezzel lényegesen emelkedett.

„A megfelelően felkészített, önkormányzati AI operátor semmilyen módon nem keverhető össze a már megszokott chatbotokkal”

‒ ismertette az újdonságot Czinger Erik, okos kommunikációs önkormányzati rendszereket üzemeltető Munipolis magyarországi vezetője. Az itthon is több száz önkormányzat által használt rendszer és a fejlesztés Csehországból indult, és alapos kutatás előzte meg. Ennek eredménye szerint az önkormányzatok mintegy 63%-a nem tudja időben megválaszolni a lakosok összes kérdését, ráadásul ezeknek 87%-a olyan információ, amelyet az érdeklődő akár önállóan is megtalálhatna a település honlapján vagy más nyilvános forrásból. Az hivatalban dolgozók a kisebb településeken így átlagosan nagyjából havi két munkanapot (17,3 órát) töltenek el ilyen rutinkérdések megválaszolásával, míg a 10 ezer főnél népesebb városok esetében a válaszadásra fordított idő havi értéke akár több százezer Ft is lehet.

Ehhez képest a most fejlesztett és rohamosan terjedő alkalmazás mindössze néhány tízezer Ft havonta, jellemzően 2-3 hét alatt feltanítható, a lakossági visszajelzések alapján pedig 10 pontból 9,4-et ért el, ami összevethető vagy jobb, mint a korábbi, élőerős megoldások.

Az AI olyan összetett kérdéseket is értelmez és megválaszol, mint pl. „Mennyit kell fizetnem a kutya után, ha 65 éves vagyok és lakótelepi lakásban élek?”, „Miért vágták ki a fát a főtéren?” „Hogy kell beíratni a gyereket az óvodába?” stb. Mindezt filippínó, angol, lényegében bármilyen nyelven, e-mail-ben és „élő” szóban, telefonon is.

Az AI képes az ügyet továbbítani a hivatal megfelelő munkatársához is, miközben nem zavarja a rossz kiejtés vagy helyesírás, és az azonosított sürgős/veszélyes eseteket továbbítja a megfelelő helyre, pl. a rendőrséghez.

Az alkalmazás különösen hasznos nyáron, amikor az eleve létszámhiánnyal küszködő önkormányzatok kapacitásait a szabadságolások tovább szűkítik. A rendszer a hivatali alkalmazottak mentális jólétéhez is hozzájárul. Az leterhelt munkatársaknak megkönnyebbülés, ha nem kell sokadjára válaszolniuk ugyanarra a kérdésre, vagy ha a betelefonáló nem rajtuk, hanem a mindig udvarias AI-n vezeti le az ingerültségét. Csehországban már minden 5. önkormányzat használ valamilyen AI segítséget az ügyfélszolgálati munkához, 5%-uk pedig már egészen összetett ügyintézési feladatokra is használja ezeket ‒ sikerrel.

„A mesterséges intelligencia hatása az önkormányzatok esetében azonnal érzékelhető: az AI hivatalnok olyan feladatokat old meg egy szempillantás alatt, amelyek korábban órákat vagy napokat vettek igénybe. Azonnal működőképes, illeszkedik a település kommunikációs stílusához, és minden válasszal tovább fejlődik”

– tette hozzá a Munipolis hazai vezetője.

Várakozások szerint a rendszer Csehországban öt éven belül lefedi az önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció 80%-át, különösen, hogy a használatához semmilyen különleges informatikai megoldás, vagy szaktudás nem kell.

A Munipolis azt is vizsgálta, hogy a települési hivatalok mit tartanak a legnagyobb előnynek az AI hivatalnokokkal kapcsolatban. Az első helyen toronymagasan az időmegtakarítás végzett (89%) – vagyis az, hogy az alkalmazottak fontosabb feladatokra koncentrálhatnak. Ezt követte az a képesség, hogy munkaidőn kívül is, a nap 24 órájában tud válaszolni (85%).

További előny, hogy a megoldás rendszerezetten gyűjti és vizualizálja, milyen témákkal kapcsolatban érkezik kérdés, mely információk nem világosak, és mik a leginkább problémás ügyek, így a település pontosabb képet kap a helyi lakosok valós igényeiről. Ezek alapján hatékonyabban tervezhet kommunikációt, fejlesztéseket és közszolgáltatásokat.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement Booking.com
 

Friss